"Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

"Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Šupi »

Máte nějaké tipy čím nahradit prodřenou "bužírku" (nebo co to je) na stojanu na činel (věc co zabraňuje kontaktu činelu se závitem)? Řeším to u HW Sonor 400. Dával jsem tam kus hadičky z akvaristiky :D, ale ta je taková měkčí a hned se prodře :(. Máte nějaké tipy?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Sam Jr. »

jj hadička na akvárka je max na pár tejdnů, co se osvědčilo jsou hadičky z mototechny např. na vedení paliva nebo nařezaná fixa. určitě je blbost kupovat origo, kdy za cenu jednohou kousku koupíte metr hadice :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Koubas »

uřízlá fixa je ideální, vydrží docela dlouho, je i dost široká na všechny závity, hadička mi nešla na něco ani narvat

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Žilkoslav »

Jóóó, hadička z mototechny je výborná, taky jsem jí párkrát použil. Pak jsem objednal sonoráckou bužírku a zatím to vypadá, že vydrží věky. :) http://kytary.cz/sonor-buzirka-na-cinel ... /HN099182/

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od pete77 »

a co tohle?
http://www.muzikant.cz/bici-nastroje-5/ ... -24544.php
jsem s tím max.spokojen vnitřní průměr je 8mm určitě to bude pasovat i na jiný stojany než tamy :)
v kombinaci s tímhle ..
je to dokonalé :D
http://www.muzikant.cz/bici-nastroje-5/ ... -58848.php

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Žilkoslav »

pete77 píše: vnitřní průměr je 8mm určitě to bude pasovat i na jiný stojany než tamy
Bude to pasovat na všechmy stojany se závitem 8mm. :D Ne asi...
Jinak ty tamácký rychloupínací matice jsou fakt výborný. Činel je ze stojanu sundanej raz dva, zatímco klasický šroubovací matice sundaváš čtyřistapět let. Jediná nevýhoda je, že nejdou utáhnout nadoraz, což mě trochu mrzí u splashů.
Podobnou vychytávku ještě dělá Pearl: http://www.long-mcquade.com/files/2272/lg_WL200A.jpg :wink: Ta se taky tváří použitelně, ale zkušenosti s ní nemám.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Šupi »

Jo, to od Pearlu jsem už v ruce měl a jde to i doost slušne utáhnout. Na druhou stranu jsem v ruce neměl tu Tamu :D.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Wind »

No u Tamy když to otočíš vzhůru nohama tak mi to přijde nadoraz až dost... (I když svým miláčkům bych to neudělal :D )

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od pete77 »

Wind píše:No u Tamy když to otočíš vzhůru nohama tak mi to přijde nadoraz až dost... (I když svým miláčkům bych to neudělal :D )
jj přesně to jsem chtěl napsat :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od pete77 »

Bude to pasovat na všechmy stojany se závitem 8mm. :D Ne asi...

jj přesně tak :D

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Arcturus »

Žilkoslav píše:Jóóó, hadička z mototechny je výborná, taky jsem jí párkrát použil. Pak jsem objednal sonoráckou bužírku a zatím to vypadá, že vydrží věky. :) http://kytary.cz/sonor-buzirka-na-cinel ... /HN099182/
na kolko stojanov to vyjde cca ? :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Žilkoslav »

Co se týče hadičky z mototechny, vyjde ti na tolik stojanů na kolik si jí budeš přát. Čím dělší hadička z mototechny, tím větší počet stojanů pro které je určena. Ovšem v závislosti na tom, jak dlouhé se jednotlivé bužírky chystáš udělat. :D
K těm bužírkám Sonor. Já jsem si tyto bužírky koupil čtyři (v jednom balení jsou dvě) a dal jsem je na čtyři stojany. Přišlo mi při jejich samotné montáži, že jsou užší než závit, takže jsem je na stojan musel narvat silou, pomohl jsem si snadno křídlovou maticí. Vzhledem k tomu, jak jsem je tam narval, budu je asi horko těžko sundavat, ale na druhou stranu nejsou po té době, kterou je mám, ani zbla ořezané a ohlodané, takže než je sundám, potrvá to asi ještě dlouho. Jinak by je možná stálo za to kus (asi 5mm) ubrousit, protože by si zasloužily být malinko kratší, utažení činelů (splashů) může bak být trochu problém,ale ne takový problém, který se nedá vyřešit buďto tím, že přidáš kus filcové podložky, ta ti vůli činelu vykompenzuje, anebo tím, že zkrátka nebudeš činely utahovat, ale to právě u splashů může někomu vadit.

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Arcturus »

Hah, jasne :D , išlo mi o tie Sonory, každopádne dík za info :wink:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: "Ochrana" závitu/činelu na stojanu

Příspěvek od Sam Jr. »

já si nařežu vždycky přesně délku jakou potřebuju, tak abych dojel křídlovkou na doraz - utažení bylo vždycky stejný, ale každýmu činelu dopřál volnosti jak to mám rád, splash navolno, crashe tak aby se moc nekejvaly, ride a chinu o trochu víc nafest. všechno teda na ultra tlustých filcech Premier, takže i při pevným dotažení může činel pod silnějším úderem pohodlně uhnout. rozhodně se teda nebát říznout i do origo hadičky, je-li to potřeba :)

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“