bzučení struníku

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Odpovědět
Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

bzučení struníku

Příspěvek od Marty »

Zdar
Měl sem problém s tim,že když sem zahrál na tomy nebo dupák tak mi to rozeznělo struník.Dlouho sem si s tim lámal hlavu,až nakonec sem udělal takovou šílenost,že sem ten struník uprostřed přilepil k rezonačce.Sice teďko nemůžu struník tzv. vypnout (resp. můžu ale zní to furt stejně) ale zas sem se téměř dokonale zbavil toho hroznýho pazvuku.Struník mi zní už jenom fakt malinko a to když zahraju hodně tvrdě na kopák.Jinak toho aby vám struník nezněl když hrajete s kapelou asi nedosánete,to už je prostě věc kerá je normalní a hlavně ani neni sylšet...Časem přihodim fotku :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Vojta Horák »

To už je tu řešený 100x.

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Marty »

to ej sice pravda,ale nedoreseny(pokud vim teda).Jediny rady co sem zde nasel byly : kup novej strunik,tu vec co ted mas hod do kamen a kup buben atd =D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Sheafraidh »

... nebo taky zkus hodne dotahnout rezonancni blanu a strunik vic napnout - me to pomohlo a nemusel jsem nikam nic lepit...

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Marty »

tohle sem zkousel,verim ze u lepsich virblu to muze trochu pomoct enbo to uplne vyresit ale u myho shitu Basix Dynamic snare-u to nepomohlo =DD
A musim rict,ze ten zvuk je tedko telnatejsi a takovej ..hmm..celkove lepsi ;D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Sheafraidh »

Marty píše:tohle sem zkousel,verim ze u lepsich virblu to muze trochu pomoct enbo to uplne vyresit ale u myho shitu Basix Dynamic snare-u to nepomohlo =DD
A musim rict,ze ten zvuk je tedko telnatejsi a takovej ..hmm..celkove lepsi ;D
... aha, ja myslel, ze mas ten, co mas jako obrazek u profilu (vypada to jako Chad Smith Signature, kterej mam taky)... nejak me to zmatlo :oops:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Vojta Horák »

No je to laděním, to už tu taky je napsaný 100x, takže bych to nepovažoval za nedořešený.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Sheafraidh »

Vojta Horák píše:No je to laděním, to už tu taky je napsaný 100x, takže bych to nepovažoval za nedořešený.
ja taky ne :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Vojta Horák »

Ale Marty jo :neutral:

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Marty »

no hele vono je to dost relativni...kdyz to naladis tak ze ty frekvence sou jiny u tech tomu a virblu tak to pomuze,ale tohle pomuze rozhodne mnohem vic¨,ikdyz je to zasah do funkcnosti struniku...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Vojta Horák »

No možná tak pro tvůj virbl, nepletu li se, tak v profilu v kolonce virbl máš napsáno "sračka", tak to možná je vhodný na "sračky", na ostatních virblech bych to nedělal :wink: :lol:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Hugo Bos »

Přelepit struník tedy nebude oficiální řešení, dovolil bych si to pouze u bubínku jako je basix.
Bzučení struníku může být způsobeno pouze: 1)Lazením, 2)Místností, 3)Nástrojem.
Pokud naladíš(asi nechtěně) spodní blánu např. na tón A, a pokud někdo z nástrojů zahraje A, tak se struník ozve. Zatím jsem teda zaznamenal toto bzučení u levných nástrojů.
Každopádně - neboj se spodní blánu přitáhnout, struník také přitáhnout. Už je jedno, jak moc budeš mít nataženou hrací blánu, ale záleží na struníku a na spodní bláně. Pokud je blána povolenější, nebo struník, víc potom kmitá i víc rezonuje.
Zkus změnit frekvenci spodni blány, popř přitáhnout spodní blánu - spodní blánu je možné přitáhnout na fest. Pokud to nepomůže, přitáhni i struník.
I místnost může mít vliv - venku, nebo např. ve větší místnosti by problem zmizel sám.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od DUMP »

To neni daný cenou nástroje, buben za deset tisíc opravdu neni očarovanej tak, aby rezonanční blána lazená do A nezareagovala na to, když basák zahraje áčko :lol:
Vůbec bych to neřešil, do zvuku bicí soupravy to prostě patří. Jenom neni dobrý, když ti třeba 10" tom výrazně rozezní struník, tomu se lehce vyhneš lazením.
Pokud ti to opravdu hodně vadí, tak je možný dát mezi struník a blánu něco tenkýho, povolit šrouby u struníku, víc ho přitáhnout (udusit) a podobně, ale furt to sou takový kompromisy.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Sheafraidh »

Me se to vicemene podarilo eliminovat, ale ne ze bych to chtel - spis jsem si hral s tim, aby snare znel kratce a ostre - spis to je takovej vedlejsi ucinek...
A stejne u nekterych tomu to je znat...

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Marty »

souhlasim s vama a vsechyn tyhle veci kery sem se docet na sfere uz presdtim sem vyzkousel,ale prelladit nestacilo a ta podlozka pod strunik mi nezabirala,tak sm to teda vyresil takhle.Vis co kldyz to nekoho sere a vazne se toho chce zbavit,pak je to reseni,sice neelegantni,ale reseni.Ale je fakt,ze je to jen takova blbinka na kery zas az tak moc nezalezi pokud to nejsou extremy...A zlomil sem si prst tak jesli tady mam naky pravopisny chyby tak me nebijte,pac sem linej to opravovat =D a ani si nezabubnuju kurva :?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Vojta Horák »

Ježiš, to je ale blbý no :(

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Marty »

No hlavne je vtipny jak se mi to stalo: To sem takhle cvicil rimshoty a jednou se mi tam pripletl prst a zahral sem rimshot ukazovackem =D

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Hugo Bos »

Ja jenom, že jsem měl poslední době samé dobré nástroje a tyto problemy jsem neměl a většinou kdyź si někdo stěžoval na toto chrastění, tak to bylo na nějakem shitu, tak si myslim, že lepší nástroje prostě tak jednoduše nechrčí

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od VladikS »

Hugo Bos píše:Ja jenom, že jsem měl poslední době samé dobré nástroje a tyto problemy jsem neměl a většinou kdyź si někdo stěžoval na toto chrastění, tak to bylo na nějakem shitu, tak si myslim, že lepší nástroje prostě tak jednoduše nechrčí
A nebo maj lepší nástroje spíš lepší bubeníci, který uměj ještě navíc za ty léta lépe ladit :-). Mě to bzučí uplně u všeho, tomu, kopáku, ale hlavně když začne hrát basák. Na druhou stranu zas máme malou zkušebnu a hrajeme hlasitou hudbu - když se do toho basák "opře", tak mi na kotli klidně samy skáčou položený paličky. Tak ještě aby mi pak nebzučel struník :-)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od DUMP »

Já spíš myslim, že lepší nástroje maj lůžka pro struník, tak to může bejt tim.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše:Já spíš myslim, že lepší nástroje maj lůžka pro struník, tak to může bejt tim.
Ne všechny.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Rift »

Ladění a kvalita struníku má hodně velkou váhu.
Třeba máš struník vytahaný, některé struny jsou prověšené a drnčí?

Janďos
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2010 21:25
Bydliště: Slavičín
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení struníku

Příspěvek od Janďos »

Marty, Poradím ti jedině tak, pokud dobře čtu v tvojem profilu, máš tam převozky ( také mám ty Dynamicy, a přeblánování a dobré lazení pomůže o 100% ) ty převozky jsou fakt uplně na nic, možná ta s tím hrubým pískem na snaru, ale každopádně spodek na snare dej Remo Ambasador nebo Diplomat ( mám taký extrém dole Diplomat, nejtenší, nahoře 2 vrstvou s terčíkem, Emperor X :-D ) a když si s tím opravdu pohraješ, tak ty bicí zní relativně dobře, bzučení nějak vymizelo, ze začátku sem to taky hodně řešil, postupně s laděním a s tím jak sbírám zkušenosti už to není tak slyšet a hlavně to tak neřeším :-) Stejně mám v plánu dělat snare z masívu břízy :-) možná někdy v létě

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“