Blány na bicí na bonga

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Odpovědět
bednov
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 00:25

Blány na bicí na bonga

Příspěvek od bednov »

Čau,
chci si vyměnit blány na mých bongách. Ty základní stojí za nic. Slyšel jsem, že se dají vyměnit za obyčejné blány na tomy, co je na tom pravdy? Pokuď jdou vyměnit, dají se ta dát tyhle
http://www.bici.cz/Bici/Blany-a-tlumitk ... -6-piskova
a tyhle
http://www.bici.cz/Bici/Blany-a-tlumitk ... -8-piskova. Mám bonga Meinl Headliner.

Díky za odpovědi...

Adam Rek
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 29 led 2010 23:39
Bydliště: Ostrava, k zastižení však také ve Zlíně
Kontaktovat uživatele:

Re: Blány na bicí na bonga

Příspěvek od Adam Rek »

Bohužel ti nemůžu pomoct, s ničím podobným nemám zkušenost... Ale je to originální myšlenka, fakt by mě zajímalo, jak to zní! (I když se nemůžu zbavit dojmu, že je to blbost a nemůže to fungovat, jsem zvědavý jak...)
Jestli do toho půjdeš, každopádně hoď na net nějakou nahrávku nebo video! :idea: :twisted:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Blány na bicí na bonga

Příspěvek od Vojta Horák »

A na drumcenteru by neporadili?

Afrobeat
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2007 13:05
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Blány na bicí na bonga

Příspěvek od Afrobeat »

Nevím co máš za rozměr macho, headliner má tuším 6 a 3/4 palce a tam asi s 6 palcovou blánou nepochodíš. U hembra bys mohl mít problém s velikostí ráfku, jestli se ti povede narvat blanu do ráfku, tak by to mělo fungovat za předpokladu, že máš dost dlouhé ladící šrouby, protože u blány na tomtom se nepočítá s tak velkým průhybem jako u bongo.
Nejednodušší je jen vyměnit kůži, pokud ale chceš jít do syntetiky. Tak si zkus vzít nějakou alespoň o dva palce větší blánu na tomtom (čím větší, tím líp se ti to bude dělat) vyříznout jí z rámu a navléknout přes obruč od bongo blány a až to chytíš ráfkem, tak přebytek blany ořízneš. Osobně jsem neviděl, že by někdo použil pískované blány, podle mě to nebude nic příjemnýho na prsty. Na kubě se používají čiré... ale tam si nemůžou dvakrát vybírat. hodně štěstí

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“