Výrova bubnu.....

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Odpovědět
jdj
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 kvě 2006 10:53

Výrova bubnu.....

Příspěvek od jdj »

Ahoj lidičkové.
Prosím každého, kdo ví něco o výrobě bubnu, popř. každého, kdo zná nějakou internetovou stránku, kde se o výrobě zmiňijí, ať se nestidí a napíše svůj příspěvek. Předem děkuji....

Především by mě zajímalo pár základních věcí a to jsou:
1.Jaké rozměry bubnu zvolit...(to jistě závisí na typu bubnu)
2.Jaké dřevo zvolit?
3.suchý, nebo syrový špalek?
4.Jak tlustou stěnu nechat nevydlabanou
5. ...... X. atd.

Tak diskutujme, rád se dozvím co nejvíce...ať mohu začít dlabat....;)

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomyZima »

ty mas v planu si vyrobit skopky??? 8) to jsem na tebe zvedavej:).....kazdopadne se koukni treba na strany Nanus a Hert:)...tam neco o tom pisou:)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Myslím, že už se o to snažil Saša, zkus sz. Ale nebyl, tuším, spokojenej.

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

TomyZima píše:ty mas v planu si vyrobit skopky??? 8) to jsem na tebe zvedavej:).....kazdopadne se koukni treba na strany Nanus a Hert:)...tam neco o tom pisou:)
http://www.hanushert.com/h_h_drap0301cz.htm

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Projeď si sekci Odkazy - tam toho najdeš hromadu .....

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

až ti zbyde ta vydlabaná bříza tak dej vědět budu péct prase. :D

jdj
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 kvě 2006 10:53

Re:

Příspěvek od jdj »

Děkuji zatim všem, jen bych chtěl upřesnit, že se snažim vyrobit etnickej buben...možná djembe, podle toho jak se mi bude chtít dlabat....jenom mam problém se dřevem, mam polosuchej špalek (cca 1,5m výška a 40 cm průměr - uříznu si potřebnej kousek;)). Už jednou jsem buben dlabal, ale ke konci mi prasknul, tak jestli někdo neví, jak moc ho dlabat, jak tlustou stěnu nechat atd. díky...;)

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

najlepšie je nejaký bubon dokonale okopírovať, alebo si nájsť niekoho čo to už robil, a poprosiť ho o to, aby ti pomohol. kamoši keď si robili prvé bubienky, tak používali (samozrejme vždy vysušené drevo) napr. čerešňu, javor ale aj jabloň a orech. prvé bubny robili tak, že rozpílili klacek napoli, alebo na štvrťky(v smere vlákna) a potom to dlabali po častiach a lepili to nakoniec. nemalo to zlý zvuk. a naťahovali tam kľudne staré amati blany... toľko odomňa

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Zkus tenhle odkaz: http://antonius.cz/web/index.pl je tam baner na rucni vyrobu bubnu.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

RESPECT jako hrom!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

hele,asi si budu moct udělat keramický djembe,tak jestli máte nějakou radu,poznatek a tak (třeba pevný ladění nebo laditelnej buben,blánu,...)
dik

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Koženou blánu utažitelnou provazama, doporučuju. Hlavně si tam dej provazy, který nekloužou, aby to šlo utáhnout, a pak se Ti to zas nepovolilo... ;)

jdj
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 kvě 2006 10:53

;)

Příspěvek od jdj »

Ahojky...zatím díky za reakce...buben ještě nemam, ale dneska jdu objednávat kůži ;)...takže ještě pár dní a pak ho vyfotim a podělim se s vámi.... ;) Mějte se fajn.

ladja
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2006 16:58
Bydliště: olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladja »


djembefola
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13 zář 2007 15:25

Příspěvek od djembefola »

Ahoj,nechápu sice zcela proč si chce někdo vyrábět Djembe v keramické podobě,ale rozhodopádně NEDOPORUČUJI dávat na něj kozí kůži a provaz jako na normální Djembe. Neumím si představit,že by keramika vydržela takový tah... Nechci ale odrazovat,takže pokud to vyjde,pochlub se!!! Djembefola

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Teda,já keramický djembe měl (než spadlo ze stolu... :( ) ale vázání i kůže mi nijak rozdílný od dřevěnýho nepřišli.
Jediný v čem byl rozdíl byl v tom,že spodní napínací kruh nebyl napasovanej pod radius toho korpusu,ale byla tam udělaná speciální drážka o kterou se to chytlo.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Bleviathan: Tak to jsme dva...akorát to moje spadlo ze skříně...a byla to teda levná cetka od tuniskýho trhovce (nebo egyptskýho, už nevim). Každopádně ta věcička mi dostala k bicím:)

djembefola
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13 zář 2007 15:25

Příspěvek od djembefola »

Netvrdím,že se keramické bubny nepotahují kůží,ale djembe z keramiky je pro mne tedy velikou novinkou a opravdu si nedokážu představit,že by to někdo dopnul tak,aby to hrálo. Něco jiného je keramický "bubínek" pro turisty a funkční djembe... Jesi to někdo fakt vyrobí,tak mi prosím pošlete foto. Strašně mě to začalo zajímat.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Trade: Jj,mě to taky přivedlo k soupravě.... :)

Jinak,žádnej šmejd to nebyl a opravdu to dobře hrálo. Tomu odpovídala i cena,kolem tří litrů. škoda ho... :cry:
Řekl bych že mělo mohutnější basy než dřevěný bubny v jeho rozměrech. Na svoji velikost (asi 50cm délka a zhruba 8" blána) to hrálo jak prase.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Jotakle...přiznám se, že až teď mi došla Trejdova poslední věta. Lámal jsem si hlavu, jak že se ti připletla k bicím... Tušim, že jde o určitej uměleckej záměr, ale já tu větu fakt nepřelouskal.

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“