Co to je?

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Odpovědět
Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Co to je?

Příspěvek od Trade »

http://www.autopilote.cz/images/tisk/pavel-fajt-02.jpg Víte někdo jak se jmenuje (případně jak zní) ten nástroj, co je tady na obrázku vpravo?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jak se jmenuje přímo nevím, ale jsou to nějaké elktricky snímané struny, zvuk to má takový...é...zajímavý, orientální, ale už je to celkem dlouho, co jsem ho slyšel, takže ho přesněji nepopíšu. Každopádně mě to zas tak nenadchlo, abych si to musel pořídit. ;)

mata
Diskutér Sféry
Příspěvky: 123
Registrován: 05 bře 2006 17:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mata »

nekde o tom pavel fajt mluvil. je to jeho vlastni vyroba, myslim ze rikal ze uz to ma aspon 10-15let...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Povídal o tom, že je to někajej původní nástroj, kterej sám upgradoval.

Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Re: Co to je?

Příspěvek od Alibaba »

Nojo, Fajťák, to je mazec. Je to "ráfek od kola" kam natáhl struny, pružiny atakdál a opatřil snímáním. Je to taková typická Fajtovina. Ale že bych to musel slyšet od vícero bubeníků, to zas né.
No, když jsme u těch udělátek, tak jsem padnul na zadek, když jsem viděl Triloka Gurtu a jeho kýbl s vodou. Pořád jsem si říkal "co je tohle za perkuse ?" :mrgreen:
p.s.
jó a ještě k tomu zvuku toho "udělátka", zní to jako když klepněš klackem do dlouhýho kovovýho zábradlí někde v rozlehlé prostoře. Každá struna/pružina má pak jinak vysoký a barevný tón, některé jsou víc zkreslené. Myslím, že k tomu má Pavel nějakou mašinku a zvuky občas pozměňoval....už je to opravdu dávno co jsem to slyšel. Kupř. na první desce Pluta "to" (tuším) použil.

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“