Tamburína

Všeobecná diskuse na téma perkusí
friedl
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2007 00:30

Tamburína

Příspěvek od friedl »

Přemýšlím o koupi tamburíny, která se dá přidělat k bicí soupravě. Já ji chci přichytit na hi-hat nahoru tak aby se "ozývala" při sešlápnutí pedálu. Máte s tím někdo zkušenosti a co si mám koupit? Našel jsem na webu DADI DT1, TYCOON TBD a MEINL TMT2.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

ja takhle zkousel cernou meinl-fungovala dobre,byla hlasita a prosadila se..

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Meinl je takovej trosku splash :) Mam ji rad ale jeste bych chtel nejakou vrelejsi trosicku

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mam meinla s bronzovejma plíškama a jsem spokojen:)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Latin Percussion? :)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

LP bude asi nej, ale nikde jsem jí zatim tady neviděl...a taky nevim kolik stojí.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

akcent je autorizovanej na LP ne?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

LP tušim něco přes tisícovku, v akcentu by je mít měli. Ale ani ostatní značky nedělaj špatný, jde o to, jakej zvuk hledáš, takže doporučuju osobně vyzkoušet.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Myslím, že ta meinlova je taky kvalitní...ale zdá se mi, že pro údery paličkama je docela málo robustní...dycky koukam, jsetli už to neruplo:)) ale možná jsem jen přecitlivělej:)) Každopádně na hihat slouží skvěle

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já teďka shánim nějakou hadičku, abych ji s tim potáh (shodou okolností tady zrovna mates uvedl svojí hadičkou tuněnou blánu...), neb chci, aby byl úder paličky míň patrnej. Jo, koupil jsem jí v akcentu (před dvěma létama, bez týdne, jo asi za litr).

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Fakju: Hey! Eine gutte Idee!

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Kostko, obávám se, že nic takového neexistuje, ale nedavno jsem si koupil na Drumcentru tamburínu Pearl s držákem na cokoli a mam to připevněné na hihatce na tyči. Problém jsem měl taky v tom jak píšeš, když jsem nechtěl ten její hezkej efekt, tak jak to udělat a dopadlo to nakonec tak, že jsem se naučil jinak šlapat hihatku a tao tak, že když chci hrát i stamburínou, tak šlapu pořádně a když chci jen samotnou hihatku, tak jsem se jí naučil šlapat citlivě, že se tamburína nerozezní.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Jo, taky by se mi to líbilo...člověk musí holt uvážit kam to chce a nebo se to naučit jako adrub. Každopádně by mohl být kostkův nápad inspirací pro konstruktéry, který by konečně mohli sestrojit něco skutečně užitečnýho.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

jó, proto je dobrý umístit tamburínu úplně někde mimo vibrující elementy :mrgreen: ale těžko se to místo hledá :mrgreen:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Mam tamburinu na hajtce.. a dela to srumec tak prumerne pri slapani. Ale ten prizvuk, co to vytvari se mi libi. Ovsem nevim do jake miry to poberou mikrofony pri zivem hrani. Mam pocit ze vubec

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mikrofony to ani brát nemusej, pokud nehraješ pro tisíce, tak ta tamburína fakt dobře proleze všim i nezvučená...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Martin: Jo, jenže když to chceš na hajtce právě pro šlapání, ale pouze někde, tak to nevykoumáš. Jinak neni nic snazšího než to píchnout na multiclamp.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

jó tak to jó, já nevěděl, že je to myšleno hlavně kvůli šlapání :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Chcete někdo eLPíčko? Nechci zbytečně zakládat inzerát (zatim).

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Meinl, Meinl! :mrgreen: Ne fakt, ta je v pohodě.. Mám i LP a několik nonamů, LP se mi zdá těžká, přeznívá dýl, než bych rád.. nonamy praskají a stejně tak mi praskla i montovací Dadi, rozhodně nedoporučuju..

A mechanismus na utahování plíšků fakt neni :? jinak, viděl jsem to řešený tak, že měli bubeníci prostě hajtky dvě :) a nebo jako já, mít tu tmburínu uchycenou na stojanu, na který se dávají i cowbelly, ke šlapce. Potom nerezonuje se zbytkem soupravy a zní jen když chceš.. a šlapeš střídavě na hajtku, nebo na tamburínu, takže ti to tam nemusí rachtat celej song :wink:

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P.C. »

Ja mam tamburínu od Staggu a taky hraje pekne. Akorat kdyz ji dam na hajtku tak mi vadi pri hrani, protoze zakrejva celej vrsek, tak uz ji taky davam zvlast na stojan.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

To Kostka: No, šlapka je na tobě, tam si dosaď tu, která ti vyhovuje třeba u kopáku. Prodává se zvlášť jen ten stojan. A ten stojan mám od Pearlu, protože Meinl je začal dělat později :mrgreen: nicméně, od Meinlu je robustnější, takže je těžší, ale zas se ti nehne.. ten Pearl mi občas odskakuje, když neni povrch ideální.

Koukni sem a dej vyhledat pedal mount
http://www.meinl.de/

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

No neni zač.. 8) ale budu dělat, že jsem nepochopil to s těma procentama :D

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamburína

Příspěvek od Tokhi »

mně se to ještě neurvalo a to to podle mých rad používám aasi daleko dýl než ty :-) bud do toho tak nekopu, nebo máš jeden nějakej divnej kus.. zkus to reklamovat, v Meinlu jsou docela vstřícní, kdyby se to posílalo na reklamaci přímo jim.. ovšem nevim, kdes to koupil vlastně.. snad ti tam s tim poraděj..

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamburína

Příspěvek od Trade »

Kostka: Nevim, jestli je to ten samej Trade jako já:) ale je to možný...já jsem měl s tou věcí jinej problém, hrál jsem na to normálně paličkama a rupnul mi ten plast...slepil jsem to a používam to už jen jako cinkátko na hihat, ale docela nemile mi to překvapilo.

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“