Chtěl bych začít - Poradíte?

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Balloo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2007 15:08
Bydliště: Kde se dá

Chtěl bych začít - Poradíte?

Příspěvek od Balloo »

Zdárec lidičky.
Chtěl bych se naučit hrát na conga. Poradíte mi pls někdo?
Dá se na ně naučit jako samouk,nebo je nutný nějaký vedení?
Jaký koupit bubniska (cena vs. kvalita) a na co si dát při nákupu bacha?

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

Je samosřejmě lepší mít učitele, ale myslím, že postačí i DVD Miloše Vacíka, kde se dá taky naučit hodně, ale musíš se hodně hlídat a sledovat obě končetiny. Hodně samouků do toho až strašně plácá. Nejlepší konga má LP nebo Meinl. Ceny jsou fakt různé, ale doporučuji do toho vrazit minimálně těch 8-10tis.

Kerabe
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2007 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kerabe »

Čau Baloo,
určitě záleží na tom, jak moc času, peněz a energie do toho chceš vrazit a co od toho očekáváš. Učitel (pokud je kvalitní) ti dá vždycky víc než knížka nebo DVD. Na druhou stranu, pokud nemáš možnost navštěvovat dobrýho učitele a máš schopnost objektivně posuzovat svoje hraní a bejt na sebe přísnej, tak je to možný (znamená to sledovat koncerty, hudebníky, jejich techniku, zpomalit si záběry jejich techniky a mít víc materiálů, abys měl maximum informací).

Pokud jde o nástroj, vracim se zpátky k otázce na začátku (jak moc času, peněz a...).
*Každá firma (LP,Meinl, Toca, Pearl..nevim kdo) má několik řad, který se daji navzájem porovnat. Nejnižší řada se jmenuje u LP Aspire, u Meinlu je to tušim Headliner, Pearl má zase Primero. Mají většinou menší průměry, špatný blány, ale nějak tak hrajou. (Já měl na začátku Headliner a pak LP Aspire, který byli lepší. Ve finále jsem je ale stejně musel vyměnit za ještě lepší nástroj).
*Pak je tam střed - u LP je to série Matador, u ostatních si nevzpomínam.
*No a pak jsou tam modely, který výrobci prohlašujou za profesionální a ty už hrajou dobře(Lp Galaxy,Palladium, Pearl Elite).
Každá řada je určená jinej skupině hráčů (amatérům, poloprofesionálům a profesionálům). Souhlasim s Petrem, že pokud se tomu chceš nějak vážněji věnovat, tak by tvoje výdaje měli překročit hranici 10 000,-. Dobrou variantou se zdá bejt koupě střední řady a výměna jejích blan za lepší.

Zdraví Kerabe :wink:

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Ještě já jsem tu chyběl :)
kerabe: koukám, že preferuješ LP, já jsem Meinl, takže konkurence :mrgreen: ne, záleží samozřejmě na každém, co si vybere, ale myslím, že pod 8 tisíc se snad ani nic nedělá, pokud to není nějaká nino sada..
a podle mě je učitel skoro základ, DVD mám docela dost, i to od Miloše, ale nikde mi to nedalo tolik, co potom učitel.. upozornil mě na věci, které podle mě byly ok, protože se mi to tak zdálo na DVD. navíc se dost dobře nedá hrát podle jednoho, nebo dvou videí, protože, každý učí jinak a rytmy se také aplikují jinak podle oblastí. to, co mi jeden učitel popsal jako základní tumbao na dvě conga, mi druhej vysvětlil jako chachu.. měl jsem v tom trochu bordel, než mi řekli, že názvosloví zas tak podstatnou roli nehraje.. ani kubánci v tom nemaj jasno :D

Kerabe
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2007 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kerabe »

No, ve skutečnosti mam conga Meinl Professional, ale LP se mi líbí - teď jsem si kupoval bonga Galaxy a jsem nadmíru spokojen. :D

Souhlasim.Učitel je vžycky lepší - o tom žádná - nicméně, neměl by žáka učit blbosti a zlozvyky. To by potom byl lepší žádnej učitel než takovejhle. V Praze je to asi celkem dobrý, ale jinak jinde v menších městech ČR? :? Jedině dojíždět a nebo internet, DVD, nahrávky...atd.

Kde bydlíš Baloo? Máš tam někoho poblíž, kdo ví a umí?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

V Praze je to hrozně dobrý :mrgreen: učí tu tři, včetně mě :)
ale máš pravdu, pokud by byl vyučující nějakej přeučenej bicmen, co si myslí, že dává všechno, tak to samozřejmě moc dobře neni. Je to těžký, nejlepší učitelé jsou prostě ze zahraničí, ale ty ceny podle toho taky vypadaj. A když dost nedáváš anglinu, nebo jazyk, kterym mluví, tak z toho ve finále ani moc nemáš.. ale to je jako se všim :mrgreen:

Kerabe
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2007 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kerabe »

Ty tři - to jsou Aldo, Miloš a ty?

Mimochodem, jaký jazyky umíš? Španělsky?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Teď mi došlo echo, že v DDM Karlíně asi bude učit Radek Němec... Víte o něm někdo něco? :mrgreen:

Jinak Tokhi španělsky -- nezměnilo-li se nic od mé poslední visity -- mluví španělsky naprosto plynně, teda pokud se jedná o věty z kombinací slov "clave, ritmo, samba, chachacha a tumbao". :D

Takže je na tom podobně jako já, akorátže já jsem měl ještě to štěstí, že jsem prospal 4 roky v gymplu slintaje na učebnici "španělština pro samouky"...

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Tři lidi, to jsem myslel obrazně :mrgreen: asi jich je víc, o kterých nevim.. Miloš soukromě neučí, nemá na to čas, myslel jsem Camila Callera, který sice učí, ale na druhou stranu mi vypočítal, že když se staví u mě na zkušebně, kde mám věci, abych to nemusel taht za nim do Berouna, že mě bude jedna hodina stát 600,- tak si to přeber :D a ten třetí je skutečně Aldo. Jinak, španělsky neumim, s Aldem mluvim anglicky, nebo tou jeho angloitalštinou, to je fakt peklo :wink:

Radka Němce neznám.. :neutral:

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Jooo, a v konverzaci s Pittim Hechtem, takovym střelenym hráčem od LP z Deutschlandu, sem i docela hodila němina, ale jiný jazyky neumim.. Na španělštinu se chystám.. a francouzštinu asi taky :)

Kerabe
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2007 14:21
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Kerabe »

Hmmm, to já jsem prospal 8 let nad francouzštinou - věčná škoda, že jsem se místo toho nevěnoval španělštině
...mohl jsem bejt o moc dál než jsem teď...

Anglicky umim docela obstojně, ale němčinu zase vůbec....zato jsem se ale učil latinu :mrgreen: Taky osm let...už jsem holt k tý latinskoamerický hudbě předurčenej.

Balloo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2007 15:08
Bydliště: Kde se dá

Příspěvek od Balloo »

Hej tak toliko odpovědí sem ani nečekal :shock: Díkes!
No,sem sice z Prahy,ale moje finanční možnosti jsou dost omezený.
Ikdyž,páni lektoři,kolik si učtujete?

Balloo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2007 15:08
Bydliště: Kde se dá

Příspěvek od Balloo »

Eště mě napadlo,znaáte někdo buen jménem Atabaque?
Je ňáká podobnost s congama (co se týče techniky hraní)?
Já chodim na capoeiru a tam brazilci mastěj na tedle buben a uměj na to vykouzlit celkem dost podobný zvuky.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Právě jsem chtěl napsat že atabaque je jeden z tradičních nástrojů Brazílie, používá se právě na capoeiře, nebo i v sambě...
kerabe: to bude holt osud, neuděláš nic :mrgreen:

jinak já si účtuju 200,- na hodinu a to celou, ne 45 min.. a vysvětlim ti to česky :D

Balloo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2007 15:08
Bydliště: Kde se dá

Příspěvek od Balloo »

Tokhi: 200,- nejsou zas tolik bych řek :wink:
A kde učíš,nebo dojíždíš? Co čas?
Já bych to možná zkusil alespoň na základy,abych se to neučil blbě hnedle od začátku.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Jo, nejsem drhej kluk, kdybych chtěl víc, hanba by mě fackovala :) sešli bychom se někdy u nás na zkušebně, nákladový nádraží žižkov, páč nemám představu, jak bych za tebou tahal sudy.. a klidně se nějak domluvíme, ted mám trochu honičku, ale pak by to šlo.
číslo mám snad v profilu, ale kdyžtak 607 673 145, tak třeba někdy napiš, nebo tak.. :mrgreen:

Balloo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2007 15:08
Bydliště: Kde se dá

Příspěvek od Balloo »

Tokhi: Tak peráda! Já mam momentálně taktéž celkem fofr,ale určitě se ozvu :)

Balloo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2007 15:08
Bydliště: Kde se dá

Příspěvek od Balloo »

Nevíte něko jakou má firma Meinl www? Všude sem našel enom bubny nejmín tak za 5-6000,- 1ks což mi příjde docela dost. Musej přece mít i ňákou nižší řadu za míň peněz,ne? Jediný od LP sem našel komplet katalog (tušim 2006-07).

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

no nevím, spíš zajdi do hudebnin a poptej se, většinou mívaj nějaké katalogy a třebas ti i poradí

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Balloo píše:Nevíte něko jakou má firma Meinl www?
Zkus hledat u mě v odkazech - měl by jsi tam najít, co potřebuuješ. http://www.rstick.com/index.php?id=16

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »


Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Je to silnej offtopic, ale lidi už by se mohli naučit používat gugel;)

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

Noo, s tou nižší řadou ti asi radost neudělám.. to co jsi našel, je nejlevnější.. Hele, perkuse nejsou levná sranda :) levněji to asi nejde..

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

a co nějaký perkuse od tycoonu??

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tycoon perkuse moc nevyrábí. Pokud chceš sudy, ve kterejch chceš dělat cidre, tak jen do toho! :D

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“