CAJON

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

o to jde tak možná bongistům zkoušejícím vedle tebe :mrgreen: taky by se to super zvučilo :wink:

djembefola
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13 zář 2007 15:25

Obal na Cajon

Příspěvek od djembefola »

Ahoj všem příznivcům krabice! Moc bych chtěl poprosit,jestli nevíte někdo,kde sehnat obal na Cajon,ideálně od Pearlu,neb ten mám,ale obal nebyl.. Pokud by byla jiná firma ve stejné kvalitě,vůbec by to nevadilo. Koukal jsem po netu a našel jen něco od Meinlu,takže pokud víte,kde by se to dalo sehnat,budu zavázán za odpověď.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Šíba?

djembefola
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13 zář 2007 15:25

Příspěvek od djembefola »

S Šíbou mám bohužel né stoprocentně dobré zkušenosti. Zkoušel jsem od něj obal na djembe a nebylo to zrovna na každodenní nošení,neb karabiny se zařezávaly do zad a to asi není úplně dobře navržený obal... Jinak by byl perfektní,takže po několikadenním zdlouhavém pátrání to stejně zvostane na Šíbů... Dík za tip!

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Šiba dělá víceméně zakázkovky, takže dyž jim řekneš svoje výhrady, určitě to upravěj ku tvý spokojenosti. Stejně tak je možnost nechat si udělat custom rozměry přímo na míru konkrétnímu nástroji.

djembefola
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13 zář 2007 15:25

Příspěvek od djembefola »

Tak to je super! Díky za pomoc!!! :D

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

hele, Meinl :mrgreen: noirmálně v k-audiu, na kardašovský

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dadoch »

chtel bych se majitelu cajonu zeptat, jak silnej zvuk vypuzuje ? jestli by to treba bylo vhodny do bytu,nebo jestli treba prehlusi kytaru u taboraku...strasne me ta vec laka, diky

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

?
jak silnej zvuk vypuzujou bicí?
když do toho řežeš, neni to vhodný do bytu.. když hraješ potichu, neni s tim problém.. kytaru porazíš na body.. :wink:

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dadoch »

a mohl bys doporucit neco na takovy to domaci hrani ? nebo doporucit nakej bazar,kde to maj,chtel bych to vyzkouset.diky

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

o bazarech nevim, a nějaká zvláštní třída "do obyváku" se fakt nedělá.. všechny umí hrát potihu, a všechny nahlas.. nazvučený na koncertě to zní zas jinak, ale to možná řešit nepotřebuješ..
je to jen na tobě, jakej zvuk si vybereš..

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

tak jsem majitelem cajonu meinl caj 1 snt,ale dostanu ho az na vánoce,tak si musím počkat :?

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magadafagada »

klucka nemohl byste ho někdo vyťofit zevnitř? zajímalo by mě uchycení strun v canónu :D a celkově konstrakšn :D
Naposledy upravil(a) magadafagada dne 11 pro 2007 08:19, celkem upraveno 2 x.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

náš kytarák drtí flamenco a kdybych pořídil cajon asi by mě pochválil, ale já tuhle "divnou" muziku ani nespočítám :(

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magadafagada »

klucka nemohl byste ho někdo vyťofit zevnitř? zajímalo by mě uchycení strun v canónu a celkově konstrakšn

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

magadafagada píše:klucka nemohl byste ho někdo vyťofit zevnitř? zajímalo by mě uchycení strun v canónu a celkově konstrakšn
Zde to jest :wink:
Přílohy
Meinl CAJ1SNT-vnitřek2
Meinl CAJ1SNT-vnitřek2
PC290045-male.jpg (103.22 KiB) Zobrazeno 3665 x
Meinl CAJ1SNT-vnitřek1
Meinl CAJ1SNT-vnitřek1
PC290044-little.jpg (97.32 KiB) Zobrazeno 3661 x

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Drumer: Eh, tak to máš nějakej uplně jinej typ cajonu než já...já tam mam vedle sebe dva páry strun do véčka. A nejsou to tyhle snarový struny. U tebe to vypadá, že tam máš prostě struník.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

můžeš poslat fotku?zajímalo by mě jak to máš ty

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od dadoch »

da se s cajonem hrat u taboraku s kytárou ? (jestli ji neprehlusi) :?: diky

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Benbuben »

Dá. :wink:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Trade »

Ne

nepřehluší

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

dadoch: ty woe na to už ses ptal ne? já si přijdu jak u blbejch.. nejste vy bubeníci? :D jinak fotit cajony zevnitř je trochu pošetilý, vzhledem k tomu, že každej, pokud to neni vysloveně stejnej model, je stavěnej jinak, aby se zvuky lišily, firmy se tak trumfujou.. kdybych vyfotil každej ze tří, který používám já, budou úplně jiný..

to Sam: no, ono je několik typů flamenca, hlavně.. je tradiční flamenco, pak je flamenco nuevo, což je novější a flamenco alternativo, což je nejnovější, dál se to dělí do podsekcí, např. u flamenca nueva, který hraju nejčastěji, je několik typů rytmických figur, který se napřed vytleskávají, tzv. compás, potom se rytmy dělí na dejme tomu bulerias, tangos, martinete, fandango, atd..

a počítání se liší od každého rytmu, i když jsou třeba na 12 dob, nedá se to počítat jako třikrát 4, protože to musí jít s compásem a kroky tanečnic, takže se to počítá např. 1 2 3 1 2 3 1 2 1 2 1 2 atd..

baví mě to :mrgreen:

Moolie
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2008 14:44

Re:

Příspěvek od Moolie »

Tokhi píše:Meinl! Meinl! :D :mrgreen:
to je legrace..
he, fakt.. nedávno jsem koupil cajon od Meinlu s označením Pedal Bass Cajon. Je o něco větší, než ten klasický, ale zas ne o o moc, a nejlepší na něm je, že má vypínací a regulovatelné strunění nohou.. takže se dá i během skladby vypínat a zapínat, např sloka- refrén, při akustickém hraní. Jsem určitě spokojenej.. a pak mám Mainláckej obyč, nějaký Headliner, ten zní výš, protože je menší, má pořád zapnutý struník, ale taky je použitelný. Nechácám si ho do studia a tak, někdy se vyšší zvuk hodí. Tam se dá struník regulovat přitáhnutím té úderné deky... čím více na těsno, tím sušší zvuk.. 8)
Ahoj pane :o) Zrovna se rozhlížím po cajonu a ten bassový mi padl do oka. Jaký s nim máš zkušenosti? Jde mi hlavně o dobrý bass tón. Měl jsme v rukách Meinl - HCA J1 NT (ten co má Lolita) a bral bych víc basůa hlavně ten vypínací struník. Je tenhle vyhovující?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

Ahoj, ty znáš Lo? :D a kdo seš? Jinak ten basovej, kterej používám já, ten je fakt dobrej, podle mně. Co se basu týče, skutečně hodně výraznej, v Branu, kde není bubeník, jim to supluje kopák a nemůžou si to vynachválit, když se to dobře nazvučí. Navíc když tam ten struník vypneš, je to fakt hodně dunivý zvuk.
Hele koncertní ukázku hranou na tenhle cajon najdeš na http://www.myspace.com/tokhipercussion - je to Pen Men, tam mám ale struník zaplej.
jinak Lolita má základní řadu, nic speciálního, každopádně zní to slušně, na to že si to objednala po internetu, aniž by na to sáhla :D ale přeci jen jsem si zvykl na svůj vyšší standart, takže ten její používám jen když jsem s ní, a ted už jsem tam navíc hodil ještě jinej.. :)

kostalhosek
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 22 črc 2007 15:25
Kontaktovat uživatele:

Poomooocc

Příspěvek od kostalhosek »

hele nemate nekdo zkusenosti s timhle cajonem?: http://kytary.cz/sonor-cajon-standard/9 ... 15:0:0:1:0 a nebo : Meinl - HCA J1 NT jakej byste spis doporucili... pls poradte, at si nekoupim zas nejakou blbustku :D

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“