CAJON

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Trade »

Tomuhle až tak nerozumim, ale moc bych tomu nefandil, zaprvé sonor se zrovna výrobou perkusí moc nezaobírá a za druhé cena je krajně podezřelá.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

Sonor neznám, nevim.. ten typ, na kterej tam je odkaz, jsem snad ještě nezkoušel..

HCA J1 NT klidně, podle mně to bude lepší volba než ten fakt divně levnej Sonor, aby to neznělo jak krabice od bot. :?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

obal na cajon seženeš normálně v k-audiu na kardašovský, Meinl, ten základní typ, má asi stejný rozměry jako ten Pearláckej, takže by to neměl bejt problém..

Tosho
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 21 říj 2008 10:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tosho »

Ahoj. Dôležité je, aký zvuk sa ti páči. Meinl robí Cajóny zo strunením zo snare bubnu. Ja osobne som s týmto zvukom veľmi spokojný nebol a už vôbec nie, kd som bol v štúdiu. Meinl som predal a kúpil som Pearl. Má iný strunník. Vnútri sú 4 gitarové struny, ktoré sa ladia klasickou gitarovou mechanikou. Tento Cajón je pekne basový. Hladal som aj trošku výškovejší a našiel som. U nás v Bratislave je jeden chalan, ktorý vyrába skvelé Cajóny. Podľa môjho nuázoru strčí Meinl i Pearl do vrecka. Proste briliantný zvuk. Cajón u neho stojí aj s taškou 6000,- Sk. Pokiaľ by chcel niekto kontakt, v kľude mi napíšte.
Čo sa týka obalu, Šiba je dobrá voľba. Ja mám veľmi dobrú tašku od Warwicku.
Přílohy
Ručná práca
Ručná práca
Krásny nástroj
Krásny nástroj

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

Hola perdidos!
hele, prodávám svůj první cajon, je to no name, kterej jsem si našel kdysi v jednom shopě v Německu, má laditelnou přední desku a dotahovatelný strunění, a na to, za kolik ho prodávám, zní fakt super.. přešel jsem k jedný firmě, která se na cajony specializuje a nedávno mi od nich přišly 4 nový, to se s timhle fakt nedá srovnat a mám jich hodně, nevyužiju to, takže se toho za 3000,- zbavim. Dá se koupit i cajon levnější, samozřejmě, nebo za stejnou cenu, ale v týhle cenový hranici jen třeba Headliner, kterej nehraje jak cajon, ale jak vosí hnízdo. když by to byl někdo mě bližší, můžem o ceně jednat, nebo tak, ale obecně jsem si řek, že se mi to levněji dát nevyplatí, to bych si ho radši hodil ke kámošovi, abych tam nemusel pořád nosit něco.. stejně už tam má moje conga, bonga, darbuky, shakery a tak :-)
Piště mi kdyžtk do vzkazu..

je to tenhle:



a



ole!

Miryn
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2008 22:17

Re: CAJON

Příspěvek od Miryn »

Máte někdo zkušenosti s lacinými cajony kolem 2000,- (Stagg, Meinl)? Jestli to vůbec hraje? Rád bych něco koupil, a protože to budu používat hlavně třeba u ohně a podobných akcích s kamarády kde lehce příjde k úhoně, nechci do toho moc investovat. Rozhodně s tím nechci nikde vystupovat. Má to vůbec smysl kupovat, tyhle laciný?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

tak na podobný akce je vhodný asi cokoliv ne? nikdo ti asi neřekne, že to vůbec nehraje :-)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: CAJON

Příspěvek od gu-staff »

Tokhi píše:tak na podobný akce je vhodný asi cokoliv ne? nikdo ti asi neřekne, že to vůbec nehraje :-)
Pokud nejsou kamarádi bubeníci (ze sféry 8) )...

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

ani pak se to nestane, protože znám hooodně málo bubeníků, kteří poznaj kvalitní cajon, nebo na to nedejbože umí hrát :-) já taky neocenim super virbl..

Afrobeat
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2007 13:05
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Afrobeat »

2 Tokhi: Co cajony DeGreorgio? Máš s něma nějakou zkušenost?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

ne, vůbec to neznám, máš na mysli nějakej konkrétní? můžeš poslat odkaz? nejlepší je podle mně Schlagwerk, hraju na ně ted a nedám dopustit..

kaja
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2009 18:02

Re: CAJON

Příspěvek od kaja »

čus no ja tak tento taky neznam coz ale neznamena ze je zly! Ja pouzivam tohle http://rockcajon.blog.cz/ je to masiv prevazne a dobra prace!

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

no.. tak já jsem hlavně neoznačil cajon kterej neznám za špatnej.. ach jo :-)

Afrobeat
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2007 13:05
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Afrobeat »

Tokhi píše:ne, vůbec to neznám, máš na mysli nějakej konkrétní? můžeš poslat odkaz? nejlepší je podle mně Schlagwerk, hraju na ně ted a nedám dopustit..
tady je: http://www.cajondg.com/
O Schlagwerku jsem taky přemýšlel, ale nakonec jsem šel do DG Yagui.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

neznám, ale vypadá to slušně.. kdes ho sehnal? to ani nemá distributora u nás :-) schlagwerk teda taky zatim ne, ale je to blíž než do Itálie..

Afrobeat
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 15 říj 2007 13:05
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Afrobeat »

Tokhi píše:neznám, ale vypadá to slušně.. kdes ho sehnal? to ani nemá distributora u nás :-) schlagwerk teda taky zatim ne, ale je to blíž než do Itálie..
Napsal jsem Paolovi mejla a pak si ho koupil přes webovky a do týdne byl cajon u mě. http://cajondg.com/en/extras/manuale.html tady se dají najít nějaký základní paterny na tangos, alegrias, buleria bohužel už jen ukázky dřív tam byly i noty. Předloni jsem viděl jeden DG cajon na Huvelu, na podzim už jsem ho nenašel, takže fungující distribuce asi nebude.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

jj.. patterny netřeba, těch jsou mraky a každej to hraje jinak :-) buleriu najdeš na youtubu, super to tam vysvětluje můj "kolega" od schlagwerku, conny sommer, i když popisuje buleriu, která se hraje ve flamencu nuevo, bluerias jako flamenco puro se počítá trochu jinak.. ale to je na delší diskuzi .-)

kyselo22
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10 bře 2009 17:28

Cajon

Příspěvek od kyselo22 »

Mate někdo zkušenosti? Byl jsem v Music City jde jich mají hodně,zahral jsem si ,pěkný,ale zajímalo by mě jak to hraje v kapele,Asi se nato dá zahrat spousta věcí?

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cajon

Příspěvek od dadoch »

Co třeba se tady trochu porozhlídnout ? http://sferabubeniku.info/viewtopic.php ... ilit=cajon

nebo youtube: http://www.youtube.com/results?search_t ... ry=0&page=

a nechápu, proč zakládáš tohle téma do "Šlapky, dvojšlapky"

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

Kyselo: Nemáme, proč si myslíš, že bychom proboha měli mít zkušenosti s něčim, jako je cajon? Co to vlastně je? My tady řešíme problémy zalesnění dálného východu, s touhle otázkou musí asi k automechanikům, nebo tak něco.. :roll:

Camilo Caller
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2009 08:06

Re: CAJON

Příspěvek od Camilo Caller »

Ahoj Tokhi, osobně se neznáme, ale rád tě pozvu na letní rockové kurzy, pořádané 17.-25.července časopisem Muzikus, kde mimo jiných nástroju budu povídat o cajonu. V diskuzích na foru neuvádíš uplně přesné informace o tomto nástroji . S pozdravem Camilo Caller P.S. Nevím, kde si vzal informaci, že u mě je hodina za 600? Beru si 250kč.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAJON

Příspěvek od Tokhi »

Ahoj Camilo,
máš maila, snad si vzpomeneš.. btw myslim, že nikdo neuvádí úplně přesné informace a to ani o 2. světové válce, natož o cajonu.. informací je tolik, že to prostě asi nikdo nezaručí.. více v emailu, kdyžtak mi odpovídej rovnou tam, prosim, at se nemusim přhlašovat. díky.

martingab
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 srp 2010 18:22

Re: CAJON

Příspěvek od martingab »

prosimvas jak se spravne dela na cajonu takovy to vireni? :?: :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: CAJON

Příspěvek od Sam Jr. »

už se asi měsíc snažím koupit jetej cajon z Německa a bez úspěchu :( no dali byste za použitej nástroj třeba 160E, když je novej za 185E??? :evil: fakt se přihazuje extrémně vysoko, asi je to dneska fakt "trendy" :) no snad se na mě štěstí usměje. u nás to nefrčí, jediný co je v inzerci je Stagg

Bubenicista
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2009 20:13

Re: CAJON

Příspěvek od Bubenicista »


Odpovědět

Zpět na „Perkuse“