PERKUSE !

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

dneska hraju v orchestru na tamburínu

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Tabmurínku mám (jaxem psal...)
http://www.musik-service.de/images/Prod ... 356j00.jpg
wood block by se hodil.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tyvado, nemůžeš ten odkaz nějak zakamuflovat, aby neroztento celou stránku? Jinak mám akorát chřesticí vajíčko, což mi silně nestačí. ;)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Moc se omlouvám, došlo mi to až pozdějc... :oops: S vajčkem se nějak dá hrát u soupravy?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

To voprav, ňy? ;) A s vajíčkem se dá hrát všade. :)

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Darbuka

Příspěvek od Tokhi »

:shock: no to jsou mi věci. Nejsem zas takovej expert, ale rád bych to uvedl tak trochu na pravou míru. Někdo z vás nemá pravdu vůbec a někdo trochu. Darbuka, byla původně sólový, nikoliv doprovodný nástroj, dělaný z keramiky, potahovaná nejčastěji velbloudí kůží. Hraje se na ní speciální technikou prsty, převážně liché rytmy, jako na 5 a 7 dob. Nyní se dělají odlévané, třeba hliníkové, nebo i slitinové záležitosti, ale díky skvělým technologiím zní snad i líp jak ty původní. A hlavně se líp ladí. Je několik velikostí. Já mám tři různé a často je mám pospojované k sobě, lazené o tercie a používám je jako přechody, když nehraju sólově. Tvar darbuky připomíná takovou osmičku. Noha není rovná, ale rozšiřuje se, tím vyniknou krásné basy. Někdy se dovnitř věší řetěz, který umožňuje další techniky na nástroj. To je vážně vychytaný zvuk. Nepamatuju si vaše texty přesně, tak jestli jsem na něco zapomněl, klidně dejte vědět. A k tamburínám, osobně je mám fakt rád :) mám tři, dvě namontovaný k sestavě a jednu na vychytávky volně, hodně dobré podle mě dělá Meinl Instruments, ostatně, jako všechno. Mám od něj většinu perkusí. Ty jeho tamburíny jsou montovatelný a většinou mají i gumový pruh pro slide. Krásný pomalý zvuk, který jen tak rukou zahrát nelze. Hezký zbytek dne. :wink:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Počkej Bene, jak využiješ vajčko při hře na bicí? Já si vždycky myslel, že s tím štěrchaj zpěvačky.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mno, nijak zvlášť to nedělám. Ale dá se. A pro zpěvačky je to taky fajne...

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

vajíčko

Příspěvek od Tokhi »

8) já teda myslim, že na tom neni nic zvláštního. Dělá to hafo lidí. Učil mě to třeba Miloš Vacík a to neni zrovna máslo :D když se to umí, tak je to fajn. Já teda nemám moc rád vajíčka, jsou docela na nic, jako shakery, ale normálně si občas vezmu válec, nebo klasickej shaker, hraju ho jednou rukou, jako třeba vy hajtku a do toho zbytkem těla sestavu. Ten zvuk je potom plnější, když se tim shakerem vyhrávají 16, takže vlastně taková "vata" :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jo, Shakery jsou podle mě mnohem lepčí, ale taky dražší, vajíčko jsem koupil za tři pětky. ;)

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvek od Tokhi »

:) no, na tom i něco bude.. já jsem dal za válec 550,- a za twin shaker asi 600,- atd. ale ten zvuk za to stojí a pro mě to má fakt význam. Je to vlastně skoro základní věc, na tom jsem šetřit nemohl. kdybych měl vajíčka, bylo by to takový potupný, připadal bych si právě jak zpěvačka. Se shakerem se dá dělat hafo věcí, když tušíš jak na to. Nicméně, v případě vajíček je to jak kdybys měl plechy od Amati :P ale jinak, kámoš si narval krabičku rejží a dost slušně mu to štěrchá, nebo nějaký semínka, tvrdší, ty jsou pk v pohodě, jen to zas nevypadá tak dobře, ůj shake háže odlesky :twisted:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jasné, když člověk působí jako perkusista, tak je to asi nutnost... ;) A ten twin shaker od LP jsem slyšel a je naprosto super.

Popravdě mě tahle sféra taky celkem láká, ale krom toho, že jsem poleno, na to hlavně nejsou finance...ale třebas jednou v budoucnu...

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvek od bubnos »

Tokhi píše::) kdybych měl vajíčka, bylo by to takový potupný, :
no ja by som si zas pripadal dosť potupne bez vajíček :mrgreen: :mrgreen:

ako sa dá pekne vytrhnúť z kontextu...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

bubnos: Možná je lepší mít mozek, jak vajíčka, ta sice taky nejsou k zahození, ale bez mozku jsou člověku na nic, jestli chápeš, o čem mluvím. ;))

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od Tokhi »

:shock: hele, ale že se bubnos zásadně zmiňuje jen o vajíčkách? nejsi třeba nějak zakomplexovanej? třeba je už dávno nemáš.. nebo k nim máš citovej vztah páč jsi slepice? :P

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

A jak použijete u soupravy vajčko?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

:) na to už ses ptal ne? prostě jednou rukou shakuješ, místo hajtky a zbytkem těla hraješ.. neni to tak komplicated, ale musí bejt třeba vyřešenýzvučení, aby z toho lidi něco měli.. mě třeba dávaj jen akustický kondenzátory, snímače, který vezmou všechno co se děje okolo mě, takže to slyšet jde... ale nevim jak se to dělá u bicích. Třeba mikrofony na blány i dávaj jen ve studiu, jinak to neni tak důleitý, pokud to je třeba jen klub. 8)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

V tišší muzice se slušný shaker prosadí sám, bez většího ozvučování. Mám jak vajíčka, tak i shaker a ten je opravdu o hromadu lepší. Koupil jsem jej asi za 300Kč v Akcentu a dají se s ním vyvádět zajímavé věci. A také se leskne a o to jde hlavně, samozřejmě! 8)

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

:D jasně, hudba má bejt dobrá, ale taky show, posluchač- divák se rozhodně nesmí nudit :wink:

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

tak ja sa priznám, ja som eunuch. a v tescu majú vajíčka stagg za 43 sk, takže si ich kúpim a už nebudem.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

:) konečně řešení, kup si platíčko, do rezervy.. :P

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Díky! Přecejen, není to trošku krkolomný? Co takhle postavit si nějakej ten [chacha pedál]?

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

:? noo, tak to fakt nevim, jak bys to ctěl udělat.. já mám pedál na cowbell a tamburínu, ale na shake to asi nejde.. rozeznívají se pohybem, který prostě noha neumí. Podle mě by pedál nefungoval.. nemohl bys shakovat na všechny doby a sávat akcenty, nebo sypat, no prostě nic, skoro žádná technika by nešla, kdybys na to jel nohou.. :neutral: myslim teda..

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Hm, to je slovo do pranice pro vývojáře! Třeba by nějaký takový vyfikaný pedál (možná by to mohlo fungovat na bázi pedálu od šicího stroje :D) vymysleli... :twisted:

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tokhi »

:D

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“