Bonga-pomoc s výběrem

Všeobecná diskuse na téma perkusí
Odpovědět
bednov
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 00:25

Bonga-pomoc s výběrem

Příspěvek od bednov »

Zdravím, chci si koupit nějaký bonga a nevím od jaké firmy. Celkem se mi líbí firma Meinl. Moje představa o ceně by bylo něco mezi 1500-2500 Kč. Dále bych se chtěl zeptat, jestli by jste preferovali koupít bonga nové, nebo z bazaru.
Díky za odpovědi...

Adam Rek
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 29 led 2010 23:39
Bydliště: Ostrava, k zastižení však také ve Zlíně
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonga-pomoc s výběrem

Příspěvek od Adam Rek »

Ahoj, ahoj...
Tohle téma by asi mělo být spíš v sekci perkuse... Ale to je jedno..
Takže:
Osobně mi už pět let dost věrně slouží základní model Headlinerů (Meinl), a až teď začínám pomaličku uvažovat o výměně za něco lepšího. Koupil jsem je naslepo na Aukru za pakatel a doteď nechápu, jak je možné, že tak hrají. Chytil jsem dobré blány, říkejme tomu štěstí. S klidným srdcem doporučuju - ale jestli máš možnost si v nějakých hudebninách vybrat z více kusů, a nemáš žádného kamaráda perkusáka, který by ti pomohl, pěkně si doma na netu naposlouchej jak to má znít a pak se to pokuste s prodavačem naladit. Tyhle nízké série můžou mít dost špatné blány (ačkoliv Meinl bývá poslední dobou docela fér, už dlouho jsem nekoupil nic špatného). Aby měla blána u každého šroubu stejný zvuk, a ladíme do kříže. A nebát se toho, ať to pěkně zvoní! Nemá to být plácání, ale jasný zvonivý tón. Navštiv třeba stránky LP, tam mají fajn nahrávky.
Jestli ale budeš objednávat z netu, vyber si podle vzhledu a doufej, že to vyjde. A když ne, bonga v téhle cenové kategorii se vždycky dají prodat, ty se neztratí.
Jo a ještě link na ty co mám:
http://www.muzikant.cz/bici-nastroje-5/ ... -59898.php

A jestli nedoporučuju, tak je to Stagg, Tycoon a Ashton, to je fakt vyhazování peněz. Možná by jsi našel nějaký perfektní kus, ale šance je tak 1 : 100 000...

Kdyby jsi cokoliv potřeboval, piš sem, najdu to. :wink:
Naposledy upravil(a) Adam Rek dne 19 kvě 2020 19:50, celkem upraveno 2 x.
Důvod: téma přesunuto ;-)

bednov
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 00:25

Re: Bonga-pomoc s výběrem

Příspěvek od bednov »

Díky, že si to přesunul do jiný sekce.

O tech Headlinerech jsem slyšel a taky si je asi koupim. Snad budu mít štěstí a koupim dobrej kus :) . Stagg a další podobné firmy jsem vyřadil hned ze začátku.

Prosim tě nevíš náhodou o nějakých učitelých v Praze?

Dík za odpověď...

Adam Rek
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 29 led 2010 23:39
Bydliště: Ostrava, k zastižení však také ve Zlíně
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonga-pomoc s výběrem

Příspěvek od Adam Rek »

Nejsem z Prahy, tak můžu poradit jedině Tokhiho.
http://www.myspace.com/tokhipercussion

K těm bongům - máme tu ještě LP, ale tam nemám vůbec zkušenosti, tak neporadím... Jako perkusák maximálně fandím Meinlu.
http://www.latinpercussion.cz/

Hodně štěstí.

bednov
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 00:25

Re: Bonga-pomoc s výběrem

Příspěvek od bednov »

Díky moc, Tokiho zkusim zkontaktovat.
Na bonga od LP jsem se díval, ale nějak mě víc přitahuje ten Meinl, hlavné po tvym doporučení. Ještě mi ho doporučil známej, ten od Meinla má cajon a činely a nemůže si je vynachválit.

Měj se a znovu díky za tvojí pomoc...

Adam Rek
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 29 led 2010 23:39
Bydliště: Ostrava, k zastižení však také ve Zlíně
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonga-pomoc s výběrem

Příspěvek od Adam Rek »

Prosím, není zač, rádo se stalo.

Jen ještě k LP - oni jsou výrazně dál než Meinl, Martin Cohen dokázal vybudovat světový monopol, to není jen tak... Vlastní drtivou většinu patentů, ví co dělá. Já bych doporučil: zeptej se ještě někoho dalšího, ať máš víc úhlů pohledu na věc. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Perkuse“