melodika

Všeobecná diskuse na téma melodických bicích nástrojů
marek

melodika

Příspěvek od marek »

stále se tu řeší věci jen okolo soupravy a co tak něco o melodických nástrojích, hraje tu vůbec někdo na xylofon, marimbu či vibrafon? další otázka je, zdalipak tu někdo studuje konzervatoř, akádu atd. no tak se přiznejte.

sejc
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29 srp 2005 11:30
Bydliště: vesnice

Příspěvek od sejc »

eee, co je to akada? :shock:

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

2 marek:

To je možná proto, že to je sféra omezených bubeníků a ne akádistů :P :roll:

marek

Příspěvek od marek »

snad se tu můžou řešit melodické nástroje ne? bicí nejsou jenom souprava, ale patří tam i mnoho dalších. a neznamená, že když napíšu akkádisté, tak to musí studovat jen oni. znám hodně kluků, kteří studovali melodické nástroje a přitom nesnášeli konzervatoř.

marek

Příspěvek od marek »

jinak akkáda je zkratka pro Akademii můzických umění.

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

2 marek:

To byl jenom fór :D

Já osobně si asi moc nepokecám, pač bohužel žádný melodický nástroj neumím. Je to velká škoda, ochuzuje mě to o moc. Nevím, ale čeho pač nic neumím :?

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

marek píše:jinak akkáda je zkratka pro Akademii můzických umění.
jj, to jsem věděl :)

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

ja si myslim,ze je to tym,ze tato sfera,je s 95% o amateroch. a my amateri hrame na supravu a preto sa nemozeme rozpravat o melodickych nastrojoch. hranie je pre nas len pre zabavu, a sme radi,ze stihame supravu. ale skus zalozit tema melodicke bicie nastroje.mozno si pokecas. uvidis...

marek

Příspěvek od marek »

ale vždyť to téma jsem právě teď napsal. a co těch zbylích 5%. to tu není opravdu žádný univerzál, možná gogo by zde mohl něčím přispět.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Bubnosu, tohle jaksi JE téma o melodických bicích nástrojích :D . V kapele jsem hrál v jedné písničce na dětský xylofonek, a když jsem hrával na klavír, pro jednu přehrávku jsem si vybral skladbu, kde bylo předepsáno hrát na struny tympánovými paličkami. Když jsem si nasadil ochranné brýle a pustil se paličkami do koncertního Petrofa, paní učitelka usoudila, že ze mě asi nic nebude. To měla pravdu, ale od té doby bych si chtěl zahrát na nějakej skutečněj melodickej nástroj, nejraději na vibrafon. Nemáte ho někdo?

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

no vlastne hej.mozno aj benbuben by mohol niecim. on chodi na konzervu nie? :roll: alebo lemurecek,ale ta tu uz nebola pekne dlho.chodila sem asi dva tyzdne.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Vytvořil jsem vám nové kategorie a fóra, takže na toto téma můžete diskutovat dle libosti .....

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

bubnos: Na konzervu zatím chodím pouze hypoteticky... ;) Možná za rok... A na Ježkárnu, kde se melodické neučí. :(

Btw, vtipné je to, že letos berou pouze jednoho bubeníka, takže vážně nevím nevím... :)

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Jéžiši, já jsem vždycky nešťastnej, když přibude nové téma, a teď je tady několik novejch kategorií. Kdy se budu učit? A pracovat? A spát?

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

výborně R-stick
jinak benbubne: fakt se na ježkárně neučí melodické? já jsem zase slyšel, že se nemusí dělat na státní v praze, a může se dělat jenom sada. například na konzervě v ostravě se prý dělají hodně melodické a sada jen z 15%.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

ježkárna je čo?

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

to je takový obchůdek v praze, kde mají vystavené ježky a můžeš si je dokonce koupit od 50 do 100 korun. už chápeš?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

petr: Ne, neučí. Naopak, na státní v Praze se učí a jsou kvůli tomu aji vyšší požadavky při přijímacím řízení (teorie, klavír, makroseptoly, etc). O Ostravě nic nevím...

Bubnos: tady je link na ten obchod http://www.kjj.cz

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

ahaaaaaaaaaaa

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

tak to moc nechápu. když jsem byl na jeho semináři, tak říkal, že cvičil až 8 hodin na soupravu( někdy i 12h) a o melodických nepadlo ani slovo.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

doprdele sory. když jsem byl na semináři Lomtadzeho v brně. tož tak

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kostka píše:Kdo? Ježek?
:D :D :D :D
Žádnému bubeníkovi neuškodí, když se učí ještě na nějaký melodický nástroj, včetně mne. Neumím nic a cítím to jako veliký handicap.
Jinak Roman Lomtadze hrál, myslím, i na piano a určitě na basu a jiné nástroje. Piano je na konzervatoři povinnost snad pro všechny. Mimochodem jsem slyšel názor od jednoho klavírního profesora z konzervy, že hráči, kteří nemají piano jako svůj hlavní nástroj na něj hrají zajímavě a většinou je to aspoň baví, což se prý o pianistech ´na plný úvazek´ říci nedá. Ale asi to bude hodně individuální.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

jasně, jenomže od romana o tom nepadlo ani slovo, to je vše.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Pochybuju že by Roman, se svým zaměřením, měl zájem hrát na melodický nástroj ;-)

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

myslel jsem to tak, že když se říká, že na pražské konzervě se učí i melodické, tak roman cvičil jen na soupravu. teď nevím jestli je to tam povinné a věnovat se jen soupravě. já jsem slyšel, že to jde.

Odpovědět

Zpět na „O melodických nástrojích“