melodika

Všeobecná diskuse na téma melodických bicích nástrojů
Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Tak před dvouma lety když jsme hráli s bandem Bohemian Rapsody od Queenů tak se nám nechtělo tahat klavír a tak jsem tam ty sola hrál na xylofon ( nebo vibrafon, teď nevim :roll: ) a znělo to výborně ( když jsem to zahrál dobře ). Takže to je asi moje jediná hra na melodický bicí nástroj.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

já o tom moc nevím, vím že romanovi je 26, takže musel začít studovat tak někdy v 94, 95. předtím chodil k veselému, myslím tři roky. ale to už je mimo téma, takže nic.

hanzsedlar
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 11 pro 2005 15:15
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: melodika

Příspěvek od hanzsedlar »

marek píše:stále se tu řeší věci jen okolo soupravy a co tak něco o melodických nástrojích, hraje tu vůbec někdo na xylofon, marimbu či vibrafon? další otázka je, zdalipak tu někdo studuje konzervatoř, akádu atd. no tak se přiznejte.
No tak já se přiznávám... příští rok se chystám na talentovky na konzervu do Kroměříže... a xylofon je velká přednost u zkoušek... Devět let hraju na klavír, takže bych to snad mohl zvládnout, ale nevim nevim... berou totiž jen jednoho bubeníka za rok... Ale jestli máte někdo s tímhle zkušenost, tak byste mi mohli poradit, něco kolem xylofonu (cvičení,...) sice mám učitele, ale čím víc rad tím líp.... Díky

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

no tak to hodně štěstí, jestli máš xylofon k dispozici, to je super. já takovou možnost skoro neměl, až asi 3 týdny před zkouškama, jsem si sehnal nějaký starý xylofon a cvičil na to každý den 3 hodiny, vyrobil si vlastní paličky a už to jelo. když jsem byl 14 dní před zkouškama na kozultaci, bylo mi řečeno, když mám xylofon, tak mám zahrát i nějakou etudy a on mi dal nějakou etudy od Kupinskeho. výhoda byla, že jsem chodil 5 let na klavír, takže čtení not snad nebyl problém. horší bylo strefovat se do toho. jinak jsme měli na Zušce pouze jednu soupravu pearl a to ještě starou, žádný xylofon ani tympány nebyly k dispozici.
byl sice zázrak, že mě přijali.

jinak hanzy, na jednu stranu je dobrý, že berou jen 1, protože nás je v brně průměrně 2 v ročníku( v prváku 3), a občas prostě není místo na cvičení, druhá stránka je v učitely a v sobě.

Ať ti to teda u zkoušek vyjde.
Naposledy upravil(a) petr dne 08 dub 2006 16:07, celkem upraveno 2 x.

hanzsedlar
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 11 pro 2005 15:15
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanzsedlar »

No to jo... Já mám xylofon v ZUŠ a o prázkách mi ho půjčí učitel domů. Chtěl bych tam předvést Turecký pochod, ale nevim jak zvládnu tu prostřední část (tu jak začíná akordem Fismoll) No nevim... Největší problém mi dělá, že některý xylofony mají druhou řadu kamínků stejně vysoko, jako tu první... Na to se mi hraje dost špatně, ale jaks už říkal. chce to cvičit a cvičit... Jinak díky za podporu, a v tom Brně se drž..

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Konečně nové téma, to tady dlouho chybělo.
Poslední dobou se mi líbí hra na baskytaru. Baskytara mě obohacuje ve hře na bicí a naopak (snad tomu rozumíte). Nejraději slapuji. Sice se takhle, pokud jsou příliš tvrdé struny, pomalu opotřebovávají pražce, ale mám rád funk a proto mám rád i slap.

hanzsedlar
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 11 pro 2005 15:15
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanzsedlar »

No tak je to v pohec, konečně ho mám doma a s turečákem není problém a plátky ve stejné výšce taky ne, takže obavy byly zbytečný, akorád mám jen silonový hlavičky na paličkách, takže je to se mnou k nevydržení když cvičim, ale co už... :-)

rostamik
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2006 20:16
Bydliště: konzervatoř

Příspěvek od rostamik »

petr píše:výborně R-stick
jinak benbubne: fakt se na ježkárně neučí melodické? já jsem zase slyšel, že se nemusí dělat na státní v praze, a může se dělat jenom sada. například na konzervě v ostravě se prý dělají hodně melodické a sada jen z 15%.
Podrobné informace o studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě naleznete zde http://www.jko.cz/bici.php?sekce=Podmin ... -ke-studiu# , včetně etud zdarma ke ztažení a také vysvětlení rozdílu mezi pojmy bicí souprava a bicí nástroje, což mnohým uniká.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Á, tak jsem se zapsal právě dnes na klavír. Konečně, to je prostě základ. :) Pak k tomu mám ještě tak bokem Saxofon, což se bude dost pojit se zpěvem, ale to je fuk...

Ale hlavně jsem chtěl zmínit cimbál, který mě lákal už dlouho a nedávno jsem zjistil, že se už u nás v hudebce vyučuje! Sice to není "bicí" nástroj v pravém slova smyslu, považuje se normálně za strunný, ale to nic nemění na tom, že má nádherný zvuk (a taky bude zatraceně těžké se na to naučit, protože každá ta oktáva má struny uspořádané úplně jinak, je to vážně jízda). Mno, takže se celkem těším, až se na to aspoň něco malilinko naučím...

Odpovědět

Zpět na „O melodických nástrojích“