Marimba

Všeobecná diskuse na téma melodických bicích nástrojů
Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Marimba

Příspěvek od Hugo Bos »

no to jo..s těma rourama vo tom žádna....
Tak asi ten rozdil bude v tom, ale právě mi přišlo škoda, jakmile tam ty roury jsou to nerozrotovat.....ale asi to tak bude, ptže vlastně vibrafon má jeŠtě tuším pedály a ty rotace se ovladaj nohama(ale zase tak sem to nezkoumal a hral jsem na vibrafon jenom na vypnutej...prakticky jako na xylofon)
Na druhou stranu, viděl někdo z Vás dřevěnej vibrafon??Ja teda ne...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Marimba

Příspěvek od Kajda »

Pedál na vibrafonu je na tlumení délky tónů ( trochu by se to dalo přirovnat k pravému pedálu na klavír ). Bez sešlápnutí se ozývají krátké staccato tóny a po sešlápnutí pedálu tón zní dlouze ..... některé vibrafony to mají přesně naopak, otočenou pedalizaci. Když se zapojí motorek, tón je pak "rozechvělý", ale pěkně to hraje i bez motorku ( někde se ten motorek ani nehodí ).
Hlavní odlišovací znaky mezi marimbou a vibrafonem jsou, že vibrafon má pedál a kovové ( nevím materiál ) kameny, marimba je bez pedálu a kameny má dřevěné.
Xylofon je také s dřevěnými kameny, ale je oproti marimbě menší. Xylofonů je více druhů, může být dvouřadový, nebo čtyřřadový.
Doufám, že tady neplácám nějaké nesmysly, hraju ve škole na všechny tři nástroje, rozeznám je od sebe, ale nikdy jsem je detailně nezkoumala ( z čeho jsou přesně vyráběny ty kameny atd. ) :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Marimba

Příspěvek od Trade »

Kajda: změř objem a hmotnost kamenů, spočti hustotu a kov najdi v tabulce:) ...a nebo by možná stačil google. :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „O melodických nástrojích“