Steel drum

Všeobecná diskuse na téma melodických bicích nástrojů
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Steel drum

Příspěvek od Benbuben »

Už celkem dlouho uvažuji o tomto nástroji, že bych se na něj naučil... Ale bez lopaty se těžko dovím, jak se na lopatě sedím, tak nevím, jestli máte nějaké tipy... Zatím jsem narazil akorát na ebayi na evidentně velmi slušného prodejce (asi 600 kladných hodnocení) a tuhle aukci.

Zajímalo by mě, jestli máte někdo nějaké tipy, kde by se dal sehnat třeba tento nástroj v Čechách, nebo jestli je tohle výhodný kauf... Evidentně profi nástroj (vizte videa) mi za cca. 18000 českých korun nepřipadá ani moc drahý...

A tak mě napadá, nemáte někdo na půjčení cca. 800 dolarů se splatnostní na dva roky? :D Asi budu muset šetřit, no. :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ty jo, dobra zvonkohra...na to bych se jakozto klavirem ni kytarou nedotceny zrejme nenaucil... :oops:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já jsem celkem zvědavý, prý to není zas taková sranda, zvlášť člověk se musí trefovat celkem přesně... Ale je to výzva. :) Myslím, že klavír asi ani moc nepomůže, možná tak v harmonii a melodii, ale ve hře samotné nevím, protože ty tóny jsou tam rozmístěné trochu jinak, jak na klaviatuře... :))

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

atlete ale naučil vono je to právě zajímavější, páč tam máš vlastně ty tóny v těch ďolíkách a hraje se na to klacíkama, teda amputovanejma paličkama, docela často to slyšíš v raggae a tak.. hrozně se mi to líbí má to naprosto epesní zvuk, ale vživotě jsme na to neviděl hrát bělocha...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jj, ten zvuk je super. Je to taky třeba slyšet u Jaca Pastoria, vidět i na koncertu z Montrealu z r. 1982. Nebo je slyšet i na Bártově Sólovce, konkrétně třeba v písničce Etnika et Nikola.

Jo...a ten zvuk je vážně epesní. :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Kdyz ja jsem v harmonii fuckt pole neorane :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Na jazzových koncertech na Aghartě se to občas objevuje. U nás na to hraje, pokud vím, Bartoš z Fru Fru.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Krasna vec tyhle steel pany. Ale na ebayi jsem videl i double sety za celkem prijatelny penize. Videl jsem ukazky jedne perkusivne zarizene skupiny a jeden clen na ne hral.. mooc pekny. Ja bych potreboval neco podobneho, ale muselo by se na to dat hrat i klasickyma palicka. Zatim to u nas tak progresivne nevypada ze bych si moch dovolit menit nacini :)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ano, ty double sety jsou sice fajn, ale jsou to menší průměry, tenory, kteréžto nemají tolik tónu, jako sopránový 23" steel drum. A když už budu pořizovat steel drum, tak pořádný, žádnou mini náhražku. Leda třeba pro srandu k soupravě ten pentatonický...ale ani to asi spíš ne. :-)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »


Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

To je moc pekny ! :shock:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Pučí mi teda někdo těch osm set doláčů? :) Jen škoda, že ta aukce už skončila...

MarkByrtnoy
Diskutér Sféry
Příspěvky: 122
Registrován: 16 bře 2005 11:16
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarkByrtnoy »

V TV sem viděl nake borce keři to tepali z prázdných plechových barelů :D bylo myslím někde v Africe. Tak to třeba můžeš taky zkusit :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Původem je to nástroj z oblasti karibiku, dneska to dělá kdekdo... Než se to člověk naučí pořádně, tak to trvá prý tak cca. deset let, než začne dělat slušné nástroje. Ale děkuju za tip.

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

oh!

Příspěvek od Tokhi »

Já to chci! :o a dalších milion věcí taky...


fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Ten poslední vypadá jak nějakej rendlík po babičce

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

rendlik?

Příspěvek od Tokhi »

Kdyby měla babička podobný nádobí, tak už jsem ho dávno zabavil.. se to v nejhoršim přelakuje a je to.. jde o ten zvuk a pokud by zněla dobře lednička, klidně si ji postavim k soupravě.. :wink:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Vo tom žádná.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

MarkByrtnoy: Ty co linkuješ jsou víceméně na nic, ty mini nemá smysl kupovat a ty medium jsou takové poloviční, protože na samotné se nehraje... Ty bývají obvykle v párech, nebo jich bývá ještě víc a uplatnění to najde spíš v těch komplet steeldrumových kapelách. To, co chci já je tzv. lead pan, tedy ten, na který se hraje melodie.

A Tokhi, opovaž se mi lozit do zelí, protože jediný, kdo na to chci umět v ČR jsem já! Nebo se naučím na bonga! A i slap levou rukou! :)))

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

heh

Příspěvek od Tokhi »

Ty jo? No to mám strach :D :mrgreen: už tě vidim.. a slap levou umim dávno.. a včera jsem zjistil, že ten pravou taky :wink: každopádně... hvězda bude ten, kdo sežene dřív prachy.. a k bicím se to nehodí, takže si to zamlouvám 8)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mno, já ho ale viděl první! A nebudu na něj hrát za soupravou, samozřejmě! ;) Prachy budu mít tak baj voko za měsíc a kousek, takže se čiň. A kdyžtak si koupím nějaký jiný, dají se sehnat za podobné ceny slušné nástroje. A můžeme udělat steeldrumovou kapelu! Ale nevím, jestli by se dva leady snesly... :)

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

mám nápad

Příspěvek od Tokhi »

já ti pak zabavim i ten druhej a ty do toho můžeš tleskat, já si se dvěma poradim :) kdybych si nekupoval tolik kokotin okolo, tak mám prachy za měsíc určitě.. sakra.. jenže donutit se šetřit.. tenhle měsíc mám spadeno na stolek na perkuse, akcentovej splash, výbornej custom a taky rainmaker, ten stojí jen 3500,- :? no, pak jsem chtěl kůži na djembe, páč mi jedna praskla, tak ho asi budeš mít dřív.. a neviděl jsi ho první, slintám nad nim asi dva roky :wink: každopádně, kdyžtak se stavim ozkoušet, jestli to stojí za to :twisted:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já nad nim slintám vod doby, co jsem slyšel písničku Etnika et Nikola vod Dana Bárty, což je tak před třemi lety, tak nedělej ramena, jo? ;) Ale to se nějak pořeší, přece se nebudeme prát kvůli steel drumu!

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvek od Tokhi »

a proč ne? kdyby to znamenalo, že pokud vyhraju, bude můj, tak klidně :mrgreen: uvidíme no :D

Odpovědět

Zpět na „O melodických nástrojích“