kytara (nejen sedmistrunná)

Všeobecná diskuse na téma melodických bicích nástrojů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od Woody »

Nevíte něco o sedmistrunce??? jestli se ladí jako normální kytara a ta sedmá struna je jako další a nebo se ladí úplné jinak??? a jak se na ní potom teda hraje a jak se chytaj akordy??? myslim takový kytary na který hrajou kytaristi z KoRnů nebo z Cocotte Minute aj....
dík za odpovědi :wink:

Bořejk
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2007 19:18
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bořejk »

To máš jak s basou, je tam jedna silnější struna, je to Háčko, jinak ten zbytek se většinou ladí stejně jak 6ti strunka ale fantazii se meze nekladou žeo. No a ty akordy se na ní podle mě moc nehrajou a když už tak buď jen na 6 strun a nebo tam najít eště jeden prst kterym chytneš to háčko na takovým tónu, aby odpovídal tý stupnici (nevim jak se menuje) prostě aby ti to tam sedělo ten tón. Tak asi tak :wink:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Nasi gitaristi mali sedemstrunky, jeden uz ju predal a mal som ich obcas pozicane doma. Ladenie je samozrejme individualne, kazdy si to naladi podla svojich potrieb. Skusal som aj droped ladenie aj klasicke a cele som to este podladil z hacka na acko (na gecku to uz bolo moc velke blato). Inak, bola to Schecter Omen (americka vyroba), dost dobry zvuk na to, ze cena nebola prilis vysoka.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Nevim, kytarista se kterym jsem donedávna hrál si pořidil sedmistrunku a upřímně mi ani trochu nenadchla...já mam teď jeho předchozí kytaru a jsem navýsost spokojen. Jako, když to člověk chce hnát do hloubky, tak to smysl má, on třeba měl předtim kytaru podlazenou o dva tóny, takhle může mít normální lazení...ale myslim, že mimo metal se to moc nevyužije.

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Myslim, ze pri 5 /6/ strunnych basach a 7 /8/ strunnych gitarach je dolezite mat kvalitne snimace, ktore tie hlboke frekvencie dokazu preniest, inak je to len jeden velky zahuhlany bordel.
Existuju aj 6 strunne baryton gitary, ktore sa daju podladovat s lepsim vysledkom ako "obycajne" 6 strunky.
A nemyslim si, ze 7-cky su len na metal, daju sa vyuzit aj inych zanroch...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

milq: Mno, on má nějakou šmejdskou ibu...přišlo mi to hrozně zahuhlaný, ale teď si kupoval nový snímače...nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje ten českej výrobce...schválně si to někdy poslechnu jestli poznam rozdíl.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

dík moc a ještě bych se chtěl zeptat jak se hraje na podlazenou kytaru protože Táta umí jen na klasický lazení

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Ide o zvyk, zasadny rozdiel v tom nevidim, podladena gitara ma volnejsie natiahnutie strun, takze sa pohodlnejsie hraju rozne "vytahovacky" a podobne zalezitosti.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

woody: Jenže zase ty povolený struny nemají takovej attack, je to takový rozplizlý.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já myslel že má ta kytara potom jinej zvuk když je laděná třeba v drop C...jinak mrkněte sem kytarista z mých milovaných the.switch :mrgreen:

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

woody: no jinej zvuk samozřejmě má. U hodně podlazených strunných nástrojů bejvá taky problém s drnčením volných strun o pražec, ale to se dá vyřešit koupením strun na sedmistrunu pro klasickou kytaru a ty struny jakoby o jednu posunout dolů

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Strata attacku sa riesi prave hrubsimi strunami a vhodne nastavenym kompresorom. Taky Meshuggah su podladeny az niekde na f, maju 8-strunne gitary a attack im nechyba. To uz suvisi aj s pouzitymi aparatmi, nemozno cakat, ze z 40w kombicka polezie zvuk a la Korn a spol.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

nevíte co je tohle za lazení??? to je drop B nebo co??? http://www.ultimate-guitar.com/tabs/s/s ... ne_tab.htm jinak jsem si podladil kytaru do Drop D a zatim se učim jen písničky podle tabů ale brzo se na to chci naučit hrát normálně :wink:
jinak nemohl by tohle téma nějakej správce přejmenovat na kytara prosím??? abych tady nezakládal další zbytečný téma když je tady tohle

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od DUMP »

Nechapu, co resis na tom lazeni ??? Podladena kytara se ladi tak, aby byly vsechny struny lazeny treba o pul tonu, nebo o ton dolu. V extremu to de klidne o dva. Doporucuju dat vejs struny na kobylce, nebo lehce zvetsit prohnuti krku. Sedmistrunka se bezne ladi tak, ze sest strun ladis jako normalni lazeni, a tu nejtlustsi ladis tak, aby byla ty dva tony ( nebo jakej je to interval mezi strunama) od ecka. Na sestistrunou bych pro drop kupoval bud nejaky trinactky, nebo treba rovnou struny na sedmistrunku, s tim ze posledni bych vynechal (tenky ecko).

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od milq »

Woody: Nie je to klasicke droped ladenie, skor nieco na sposob Toma Morella z RATM.
Dump: Sedemstrunka sa ladi tak, ze najhrubsia struna je naladena na ton H, podla tvojej teorie dvoch tonov by to bol ton C.
A co sa tyka podladenia 6-strunnych gitar, tak ja mam napr. telecaster podladeny o 3 tony a nepripada mi to ako extrem, mat lepsi aparat, tak to dam este nizsie.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od Woody »

mě zas tak nejde o to lazení to chápu ale nechápu jak se na to hraje :oops: a nepište že úplně normálně když to je jiný :!:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od Trade »

Woody: Mno, tak samozřejmě máš všechny akordy a stupnice s tim dropem posunutý...ale to je celkem logický, ne?

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od BóĎA »

DUMP píše:Nechapu, co resis na tom lazeni ??? Podladena kytara se ladi tak, aby byly vsechny struny lazeny treba o pul tonu, nebo o ton dolu. V extremu to de klidne o dva. Doporucuju dat vejs struny na kobylce, nebo lehce zvetsit prohnuti krku. Sedmistrunka se bezne ladi tak, ze sest strun ladis jako normalni lazeni, a tu nejtlustsi ladis tak, aby byla ty dva tony ( nebo jakej je to interval mezi strunama) od ecka. Na sestistrunou bych pro drop kupoval bud nejaky trinactky, nebo treba rovnou struny na sedmistrunku, s tim ze posledni bych vynechal (tenky ecko).
neni nutný ladit VŠECHNY struny níž :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od DUMP »

Jojo, ja myslel celkovy podlazeni, pro priblizeni sedmistrunce. Samozrejme se da kazda struna ladit prakticky jakkoliv, dost moderni dneska je podladit jenom E o ton dolu.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: kytara (nejen sedmistrunná)

Příspěvek od Woody »

no nejčastějc se používá Drop D nebo Drop C...drop D je jen podlazený éčko o tón dolů a drip C je éčko podlazený o dva a všechny ostatní o jeden(jak vysvětluje Majkláč :mrgreen: )...jo a jinak Logický to je že se to posouvá ale když budu chtít chytit třeba cé akord na drupped D tak se to bude chytat úplně jinak a to samý na drop C...asi zaúkoluju kytaristu až se vrátí z Englandu aby mi to vysvětlil protože říkal to samý jako vy ale já bych to potřeboval podrobnějc vysvětlit...jo a nevíte jestli se dá sehnat pružinka do kobilky??? já ji totiž u silnýho éčka nemam a děsně mi rezonuje...jinak mam Jolanu Jantar z roku 1984 :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „O melodických nástrojích“