Relic

Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Relic

Příspěvek od Medák »

Teď ve světě kytaristů letí taková kontroverzní móda, tzv. relic. Spočívá to v úpravě (odření, ošoupání, zažloutnutí) nástroje tak, aby vypadal jako starý. Přišly s tím některé věhlasné kytarové firmy a spousta lidí to dělá i jako homemade. Podle mně je to tak trochu postavený na hlavu, ale některý výtvory vypadají pěkně.
Jsem zvědav jestli tahle móda někdy dorazí i do světa bicích. Budeme si pak šmirglovat a obouchávat naše drahocené a hýčkané soupravy? (Já teda nikdy!!!)
Další otázkou je: nechat starou odřenou soupravu přelakovat nebo ji nechat v původním stavu?
Já bych ten lak klidně nechal v původním stavu, pokud to bude vypadat zajímavě. Upravil bych pouze hrany, pokud by byly zrasované.
Naposledy upravil(a) Medák dne 05 říj 2011 13:32, celkem upraveno 1 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Relic

Příspěvek od Koubas »

ono u tý kytary se ten relic dělá na místech, kde se to normálně opotřebuje hraním, třeba se to ošoupe rukou, řemenem, omlátí trsátkem. na bubnech by byl relic starý blány a oloupanej chrom na ráfkách. děkuju, nepotřebuju.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Relic

Příspěvek od Medák »

No, někdy se přenášením, špatným zacházením, a tak odře i lak nebo fólie.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Relic

Příspěvek od tomcorn »

relic je měkkej, ratrody to chce :-)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Relic

Příspěvek od Medák »

To jako nechat bicí bez blan a neobroušený hrany :?: :twisted: No rozhodně by to vypadalo trochu zvláštně :)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Relic

Příspěvek od Šupi »

No, tak jako do homemade bych určitě nešel ,ale jako nějaká spešl folie a nějak upravený ráfky by nemusely být špatné, vždyť se podívejte na činely, už jsem viděl spousta takových "relic" modelů :-)

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“