Skladování soupravy

Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
Sidlo
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2007 00:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Skladování soupravy

Příspěvek od Sidlo »

Ahoj bubeníci,

zajímá mě jak se stavíte k otázce skladování soupravy. Tak nějak je mi jasný, že nejlepší by bylo soupravu držet pěkně v suchu a v teple. Spíš mi vyjevte vaše myšlenky nad opačným extrémem, tedy co nástroj vlastně vydrží. Jak dlouho dáváte bubnům skladovaným v garáži, kde při chladých zimních libereckých nocích bude teplota pod bodem mrazu. Ne snad že bysme měli zkušebnu takhle bídnou. Pod nulu se snad nedostaneme, ale když se přijde z venku zadýchá se to tam, je tam vlhko... Můj babolep značky Amati (už od začátku se zarezlým stojanem na hihat a jinými vylepšeními) splnil svůj účel zjistit jestli je bubnování pro mě a přišel čas se pohlídnout po nějakém luxusním, zboží jako jsou tomy s rezonančnímmi blánami. Činely se dají jednoduše odnést domů, ale se zbytkem soupravy bych to nerad ze zkoušky na zkoušku dělal. Zajímá mě tedy jak vysoko kvalitou a cenou mířit. Drahý nástoj nechci, protože bych se o něj bál, jak ve zmiňvané zkušeně tak při převozech a jinde. Zajímá mě, jestli začít budovat nějakou lehce definitivní soupravu nebo jestli si pořídit něco, čeho nebude škoda a počkat na nějakou lepší zkušebnu (případně počkat až zbohatnu a koupím si zámek se služebnictvem, které mi bude bubny denně oprašovat a leštit).

Toť tedy mé zadání pro vás. Těším se na vaše názory,
čau Čenda

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Skladování soupravy

Příspěvek od freerider »

Takhle - je to dřevo, takže vlhkostí bude pracovat, ale pokud bude vlhkost v normě, nic by se stát nemuselo - záměrně píšu nemuselo, protože je to prostě relativní a individuální - nevím, v jakých podmínkách ty bicí máš.

Vlastní zkušenost - bubny Tama Swingstar - 7 let ve zkušebně - garáži.
Vlhkost přiměřená, v zimě třeba -8. Nestalo se jim absolutně nic.

Bubny Tama Rockstar - 3 roky ve sklepní zkušebně bez větrání -
rezavěly, ale nestalo se nic korpusům.

Mojí mazlíčci - přes zimu v garáži, kde prostě je cca okolo nuly
- nestalo se jim nic (kromě toho, že mě to strašně sere, ale prostě zkušebna není:-()

Samozřejmě počítej s tím, že se rozladí, pokud je převezeš třeba na koncert do tepla a pak zpět.

Ve zkušebně extrémní vlhko nemáme - pokud někdo vleze v botách od sněhu, vymeteme to.
Podlaha je zateplená - pomáhá to aspoň trochu.

Paradoxně nejvíc na prdel dostaly, když jsem je převážel na koncert a byly cca 2 hodiny v -18 stupních - sice v obalech, ale i tak jsem trpěl. Pak jsem to vybalil a byly trošku orosený - myslel jsem, že mě odvezou, ale nic se nestalo.

Prostě ideální je, když prostě nemrzně, zase na druhou stranu, jsou ošetřené, takže pokud nebudou úplně ve vlhku, že by plesnivěly, tak je to jen o citové újmě.

Podotknu, že SQ2 nebo Oriony bych asi do zkušebny ani nevzal....

Sidlo
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2007 00:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování soupravy

Příspěvek od Sidlo »

Díky za reakci. Musím říct, že i se svojí soupravou mám zážitek z mrazu.

Pořádáme si v Liberci zimní open air festival (frozenfest.cz) a letos to vyšlo pěkně do těch mrazivých týdnů. Protože se samozřejmě nechtělo nikomu v těchto podmínkách půjčovat svůj nástroj, přišla řada na Amatky. Všechno vydrželo (4 kapely), ikdyž teploty s nastalou tmou spadly někam k -17. Jediný defekt byl, že se z blány na kopáku odlouplo takovéto zpevňovací kolečko (snad se tomu říká zpevňovací terč). Lepidlo to holt asi nedalo, ale jinak všechno jako dřív.

Ještě jednou díky a ať se daří.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“