Renovace soupravy

Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
c.e.r.m.i.
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 srp 2007 21:55
Bydliště: Liberec, Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Renovace soupravy

Příspěvek od c.e.r.m.i. »

Ahoj všem bicmenům!
V soboru jsem s jedním bubeníkem diskutoval o své bicí soupravě a byl jsem tak nějak přemlouvám ať to dřevo neměním, protože teprve teď začalo hrát tak jak má... Pravda, že souprava hraje milionkrát lépe, než hrávala dříve. Což může být i tím, že za těch osm let už mám nějakou tu techniku hry, možná umím ladit a taky mám kvalitní blány. Sice je to úplně ta nejnižší řada překližkových Basix - Dynamic, ale i tak mě docela nalomil, že bych na soupravě udělal jen nějaké úpravy a nekupoval novou. Je to tedy i kvůli finanční situaci, protože mě nemine výměna hardwaru a činelů.

Úpravy - chtělo by to možná nové hrany, na kopák bych chtěl jiné nožičky, vyměnil bych ráfky a rád bych nové folie. Možná, kdyby to bylo reálné, tak bych rád snížil tom-tomy a protáhl si kopák přidáním ještě jednoho - párkrát jsem to viděl, že se kopák prohloubí ještě jedním kopákem, ale teď se mi vůbec nedaří najít nějaký kloudný link...

Ale narážím na jednu věc - nemám shine na kolik takové úpravy můžou přijít, ani kdo by to dokázal udělat...

Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Sheafraidh »

No, kdyz nad tim tak premyslim, pockal bych asi na lepsi financni situaci. Resp. maximalne investovat spise do virblu, prip. cinelu...
Podle informaci z profilu soudim, ze jeste nepracujes na fulltime. A az budes pracovat na fulltime, muzes vzit treba neco vyssiho, lepsiho. treba na splatky (to byl de facto muj pribeh)...
Pravda, ze jeste porad splacim, ale porad mam pocit, ze to stalo za to :)

A jeste me napada jedno kriterium k rozhodovani - kde vsude hrajes, pokud to jsou vetsi stage, tak myslim, ze je lepsi mit neco kvalitnejsiho...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Koubas »

většina z těch věcí se nevyplatí, nebo je to blbost. investice do ráfků ti bude skoro k ničemu, ale cenově vyjde na částku, za kterou je slušnej činel nebo virbl. sundat folii může pomoct, ale rozhodně se nevyplatí dávat jinou (skoro nejdou sehnat a když jo, tak ani nechtěj vědět, kolik stojí). pokud nejsi s prací s dřevem hodně dobrej a nemáš kvalitní vybavení, tak hrozí spíš to, že ty bubny úplně zkazíš. nohy ke kopáku taky stojí neúměrně hodně k tomu, k čemu by ti pomohly. celkově ty úpravy vychází finančně na víc peněz, než by ta souprava stála nová a za čas, kterej bys tomu musel věnovat, bys taky nějakej ten litr vydělal. to je lepší koupit soupravu na bazaru úplně jinou, třeba něco, co už dneska moc nefrčí, ale kvalitou na to dnešní sady za stejný peníze nemaj, jako jsou třeba artstar ES, force 2000 apod.

c.e.r.m.i.
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 srp 2007 21:55
Bydliště: Liberec, Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od c.e.r.m.i. »

Sheafraidh píše:No, kdyz nad tim tak premyslim, pockal bych asi na lepsi financni situaci. Resp. maximalne investovat spise do virblu, prip. cinelu...
Podle informaci z profilu soudim, ze jeste nepracujes na fulltime. A az budes pracovat na fulltime, muzes vzit treba neco vyssiho, lepsiho. treba na splatky (to byl de facto muj pribeh)...
Pravda, ze jeste porad splacim, ale porad mam pocit, ze to stalo za to :)

A jeste me napada jedno kriterium k rozhodovani - kde vsude hrajes, pokud to jsou vetsi stage, tak myslim, ze je lepsi mit neco kvalitnejsiho...
Tak profil, co tu mám není příliš aktuální. Docela i vydělávám, ale chci se časem dostat na dvě soupravy, takže bych do téhle klidně nějaké peníze i dal a až to bude ještě lepší, tak bych koupil sakum prdum celou druhou novou soupravu...
Koubas píše:většina z těch věcí se nevyplatí, nebo je to blbost. investice do ráfků ti bude skoro k ničemu, ale cenově vyjde na částku, za kterou je slušnej činel nebo virbl. sundat folii může pomoct, ale rozhodně se nevyplatí dávat jinou (skoro nejdou sehnat a když jo, tak ani nechtěj vědět, kolik stojí). pokud nejsi s prací s dřevem hodně dobrej a nemáš kvalitní vybavení, tak hrozí spíš to, že ty bubny úplně zkazíš. nohy ke kopáku taky stojí neúměrně hodně k tomu, k čemu by ti pomohly. celkově ty úpravy vychází finančně na víc peněz, než by ta souprava stála nová a za čas, kterej bys tomu musel věnovat, bys taky nějakej ten litr vydělal. to je lepší koupit soupravu na bazaru úplně jinou, třeba něco, co už dneska moc nefrčí, ale kvalitou na to dnešní sady za stejný peníze nemaj, jako jsou třeba artstar ES, force 2000 apod.
Ty ceny jsou mazec, ale znám několik hodně dobrých a dobře vybavených truhlářů, kterým bych to i svěřil. Zatím koketuji s tím, že místo fólií, která je už dost hnus, dám dýhu a všechen hw na soupravě dám dopucu... Buďto opískovat a nový lak, nebo nový chrom.. Při rozměrech těch dílů, to zase taková pálka nebude... Jediné co vyměním určitě jsou ráfky na kopáku, ty jsou hodně na šrot...

Spíš teď rozmíšlím, jestli ten kopák protáhnout druhým kopákem, či ne. Docela se mi to líbí, jak esteticky, tak zvukově. A řeším také snížení tomů + přebroušení hran...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Medák »

Kdyby sis tu dýhu, hrany a hardware dělal sám, tak by se to možná vyplatilo. Ale jestli to chceš někomu zadávat, dáš za to peníze neúměrné kvalitě soupravy. Být Tebou pořídím jinou "vyhranou" a tuhle bych si nechal do zkušebny.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Sheafraidh »

tak pokud mas penize, tak ja bych osobne byl spise pro nove bici - rovnou s delsim kopakem, kratsimi tomy, lepsim HW a rovnymi hranami :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Slowmeda »

Přesně jak píšou ostatní. Tohle je pro někoho, kdo má nostalgickou lásku k soupravě a hodně peněz na hraní si s tím, nebo právě ty dřevařské zkušenosti. V jiném případě je to opravdu mrhání časem i penězi, protože to úsilí za to nestojí.

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Bezmozek »

Asi bude nejlepší, když zvedneš telefon, obvoláš si co budou stát hrany, dýha, lak, pískování, chromování a HW, pak to sečti na kolik to vyjde, koukni na bazar a budeš mít jasno hned :mrgreen:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od miross »

Tímhle přerodem jsem si také prošel, ale po zvážení pro a proti investic s tím spojených, to výjde v niveč... . Jak tu mnozí píší, spočítej náklady a po té mrkni na bazar zda by si za tu cenu nenašel old school nástroj? Osobně bych do téhle třídy neinvestoval krom blan nic.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od sasa »

je to nesmysl, prohlubování kopáku, předýhování atd.... nedělej to. Mělo by to smysl, pokud je to souprava opravdu dobrá (starý slingerlandy, rogersy, ludwigy) a má charakter případně k ní máš nějak "blízko", jinak se ti to hrubě nevyplatí. Já se v dubnu pustil do rekonstrukce Peavey Radial Pro 500, protože si to ty bubny zasloužej a upozorňuju, že jen strhat fólii, a odstranit lepidlo z korpusů Keller o tloušťce 2,3 mm byla práce na 4 dny. Pak přeformátování těch nalepenejch hran z ABS plastu, prodloužení kopáku o jeden a čtvrt palce byla práce na dalších 6 dní, v současný době mě čeká nástřik plničem a opět borušení. (nemám na to čas, taže se klidně může stát, že to budu dělat ještě rok, nebo klidně dalších pět let)... a bude mě to stát minimálně 12 tisíc (to jen nástřik plniče, broušení barva a lak!)- ráfky 2,3mm a javorový ráfky na kopák, to jsou už jen drobný, to nepočítám - chceš-li znát ceny podívej se třebas na drumcenter.cz... neočekávám, že by se zlepšil zvuk, ten byl dobrej už před tím, ale bubny budou hezčí.... a z mý zkušenosti můžu ještě dodat stavbu uhlíko-mahoagonovejch bubnů - jen materiál vyšel na 23tisíc, HW na dalších 7,5..... kdepak, pokud nejsi bohatej, nebo úchylnej, nebo obojí, tak se ti to opravdu nevyplatí :mrgreen:
dneska koupíš soupravu, s kterou můžeš hrát celej život klidně i za 15tisíc, tohle se ti vyplatí pokud platí výše zmíněné, nebo pokud tě to prostě baví a něco ti to přináší.

PoTráveŠmyk
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2013 22:55

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od PoTráveŠmyk »

Renovujem si bicie a rozhodol som sa že z tomu si chcem spraviť floor tom ( 1tom + 2 floor tomy ) ako by ste mi odporičili to spraviť? Kupovať samostatný stojan výjde draho, to by som moc nechcel. Ak doň navŕtam nožičky to bude zasa moc nízky, a ak by som si ho dal na snate stojan tak by bol zasa moc vysoko. Viete mi poradiť? Robil to tu už niekto?

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Renovace soupravy

Příspěvek od Kupec »

PoTráveŠmyk píše:Renovujem si bicie a rozhodol som sa že z tomu si chcem spraviť floor tom ( 1tom + 2 floor tomy ) ako by ste mi odporičili to spraviť? Kupovať samostatný stojan výjde draho, to by som moc nechcel. Ak doň navŕtam nožičky to bude zasa moc nízky, a ak by som si ho dal na snate stojan tak by bol zasa moc vysoko. Viete mi poradiť? Robil to tu už niekto?
Koupit clamp + tom holder.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“