Přikupování tom a floor tomů.

Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Posluchac »

Přátelé. Prosím o radu. Většina souprav (nových, použitých) má přednastavené konfigurace tj. 2 tom tomy + 1 floor, nebo 1 tom tom, 2 floor tomy.., tj. 3 bubny, dále šlapák, eventuálně snare. Jenže bych chtěl mít 4 ks, nové, či bazarové. Chtěl bych využít třeba výhodné slevy, nabídky a do soupravy nové či použité, tom později přikoupit. A u nových - koupit soupravu s co největším flor tomem -16" a později přikoupit např. 10" tom tom?

Klady -zápory, rozdíl zvuku, komunikace s výrobcem, prodejci, cena, dodací lhůty, díky za radu starému amatérovi:))

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Moleek »

Posluchac píše:A u nových - koupit soupravu s co největším flor tomem -16" a později přikoupit např. 10" tom tom?
To záleží, co od toho čekáš. Ty popisuješ situaci, že pořídíš 12,13,16 a koupíš 10, tzn tři tomy a floor.
Osobně bych šel cestou buď 8,10,12,14 (nebo 8,10,12,16 pokud chceš pořádný kotel) nebo 10,12,14,16 (Pokud bys chtěl 2 tomy a dva kotle)
Jinak takové ty profláklejší firmy k aktuálním řadám prodávají samostatné bubny celkem běžně

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Posluchac »

Díky..Na mé křivé ruce..Já jsem z generace, kdy jsem měl na výběr Amati a dost: )) Hoši, vy nevíte o co jste přišli - zejména praskající blány olejovky, strhané závity:)) A hrát na Amati šlapky dva kopáky. :D Lítaly z toho hadry :) Nicméně si vzpomínám, že mi jiný zvukař (sám jsem také fušoval kdysi trochu do zvuku) neopomněl pochválit mé Amátky. Že prý jsou jediné, které se dají ozvučit. A podobně jsem si poč. 90. let vyhrál se snare před nahráváním v analogovém studiu, oblanil bubínek do Aquarian finish a ve studiu zvukař nemohl uvěřit, že bubínek je Amati (shit II). Ale na rockové zábavky, na kapely okresního formátu chodili lidi:)) Celkem by mi nevadilo mít např. 3 floor-tomy a jeden kotel. Nicméně raději kotel aspoń 16, prostě nejsem zvyklý na malé průměry.
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 05 bře 2013 22:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Šupi »

Ach jo...to jsou příspěvky.. :?

"Využít výhodné slevy"? -> Sledovat bazáče a akce v shopech. Jako to, že chceš aby souprava byla v jiné konfiguraci než prodejce nabízí, je naprosto normální. To v jaké konfiguraci to chceš je asi jedno (můj sen je třeba 8",10",16") - obecně se ale jednotlivé bubny dají sehnat nejlépe u stále vyráběných řad.

Klady a zápory? No tak samozřejmě to leze do peněz, bubny z již nevyráběných sad se shánějí pěkně blbě (kort když chceš stejnou barvu..).
Rozdíl zvuku? No - je jasný že když budeš mít jinou řadu tak tam rozdíl bude :D :D

Btw - co se týče Amátek - kapitola sama pro sebe - sem bych to už netahal.. :neutral:

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Posluchac »

Nemyslím jinou řadu. Ale různé stáří totožné řady a vyhranost bicích. Nedávno jsem s úžasem poslouchal zvukovku a u jedné nejmenované nižší řady prakticky nových bicích, 13 tom tom jakoby k soupravě nepatřila. Prý je to vlastně výrobní vada u jinak dobře ozvučitelné a laditelné soupravy .

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Žilkoslav »

Žijeme v době, kdy i u levnějších řad (Mapex Horizon, Sonor Xtend Force, Tama Imperialstar, atp.) se dají dokoupit jednotlivé bubny. Rozhodně vyjde levněji si koupit například soupravu 22, 10, 12, 14, 16 a dokoupit třeba 8" tom s tím, že mám možnost několika kombinací soupravy, než si kupovat jednotlivé bubny stejné řady, ze kterých následně soupravu sestavím. Lze porovnat dle ceníků.
Možná bys mohl dotaz nějak blíže specifikovat, nějak se v tom ztrácím.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Posluchac »

Např. Thomann nabízí Premier classic 22 RSX tj. 22" x18", 12"x09" -13"x10" Tom Tom, 16"x16" Floor Tom. Nebo 22RFX - tj. 22"x18", 10"x08" -12"x09" Tom Tom, 14"x14" Floor Tom. Už jsem zaslal dotaz. Nebo jiní němečtí prodejci nabízí v akci soupravy od Premierů, např. Genisty. A kde si tedy přiobjednat tom tom, respektive floor -tom co nejvýhodněji? U nich, či přímo od výrobce? Nezkoušel jsem ještě je oslovit.
Tedy, kdo jaké máte praktické zkušenosti?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Žilkoslav »

Určitě bych oslovil prodejce.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od Posluchac »

Takže Thomann dle jejich informace prodává jen nakonfigurované sety, nepřiobjednává, nicméně mi nabídl slevu 5 %.

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Přikupování tom a floor tomů.

Příspěvek od freerider »

Já tohle absolvoval poměrně nedávno a budu znovu :o)

Koupil jsem Mapex Horizon Lacquer 22x18, 10x8, 12x9, 14x12 TT.
Potřeboval jsem 16x16 floor tom - objednal přes Drumcenter - přišel asi za 3 měsíce.
Pak jsem potřeboval 8x7 TT - objednal přes Drumcenter - přišel asi za 2 měsíce.

Teď nastal problém, chci druhej kopák, 13x10 TT a 14x14 Floor tom v barvě , která se už nevyrábí - byla nahrazena - a není to problém objednat.
Není to ani s příplatkem, je to za stejný prachy jako na stránkách Mapexu.

Takto budu mít dvě soupravy - a nebo z toho vytvořím hrozný monstrum :oD

Na vysvětlenou: Hraju s jednou kapelou na 22, TT 14, 16 - alternative rock, 22, 8, 10, 12, FT 14, 16 + 14 TT nalevo rockmetal a v nové kapele - revival Kabátu - 2x22, 12, 13, 14, 16 :oD

Jak tak koukám, je toho nějak moc :oD

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“