Sonor Martini

Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
shs
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 19 črc 2006 19:36
Bydliště: Vysočina

Sonor Martini

Příspěvek od shs »

Má někdo povědomí o http://www.sonorista.cz/produkt/sonor-martini/ ? Slyšel - viděl to někdo? Na hospodské apod. hraní všehokoli.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Martini

Příspěvek od rastalien »

Ahoj,

já ji mám objednanou a dorazí snad v pátek, pak mohu nafotit a poskytnout info. Zatím jsem se spoléhal na recenze na netu:

http://www.mikedolbear.com/story.asp?StoryID=3869

http://www.drummagazine.com/gear/post/s ... mpression/

S levnými kompaktními sadami se docela roztrhl pytel (Sonor, Tama, Gretsch, Ludwig) ... Sonor Martini jsem si vybral kvůli nejmenší velikosti (potřebuji ji jak na hraní doma v baráku, tak do hospod a menších klubů) i kvůli celkovému zpracování. Ale uvidíme naživo, pak se rád podělím o dojmy.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Martini

Příspěvek od rastalien »

Chtěl jsem jinak v centrále Kytar v Modřanech soupravu omrknout naživo, když jsem měl minulý týden cestu kolem, ale personálu se ji nechtělo rozbalovat ... i když na webu mají, že je možné na cetnrále vyzkoušet nástroje ze skladu ... ale vystavenou ani na prodejně ji neměli. Objednal jsem jinde :)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Martini

Příspěvek od Medák »

Přístup některých obchodníků mě překvapuje. A to se netýká jen bicích. Teď jsem kupoval do bytu nové spotřebiče a někteří se zkrátka prodat moc nesnaží a někdy má člověk pocit, že je jim to putna nebo v horším případě, že je člověk obtěžuje.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Martini

Příspěvek od rastalien »

Je to tak, světlé výjimky se naštěstí najdou, celkově je přístup obchodníků např. v Německu úplně jinde, o tom se ale nemusíme bavit :) Přes http://www.musicstore.de jsem si kupoval levnou kabelovou hi-hat za 30 EUR. Přišla mi s odchlíplou bužírkou tam, kde kabel ústí do pedálu, zřejmě to blbě zabalili a trochu víc se ohnul. Nafotil jsem to, poslal a další den mi poslali novou hi-hat s tím, že tu starou si mám nechat jako kompenzaci. Bohužel to celkově souvisí s klimatem ve společnosti, takový přístup by zde asi byl i zneužíván. Ale naštěstí má člověk svobodu rozhodnutí a snad se bude naše prostředí časem více kultivovat, je to o lidech.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Martini

Příspěvek od Sheafraidh »

Nj, kytary.cz se v tomhle smeru zhorsily - myslim, ze to byvalo lepsi. Proto, kdyz muzu, tak nakupuju v MusicCity, kde si clovek treba jen tak pokeca - anebo Sonory primo u sonoristu...

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Sonor Martini

Příspěvek od Paul Wild »

ale nezhoršili se.. tam byli vždycky hrozní :)

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Martini

Příspěvek od rastalien »

první dojmy ze soupravy Martini ... mechanické zpracování perfektní (folie, hardware), hrany ok bez tmelení, co jsem měl možnost sundat, jen ventilační otvory korpusů nejsou zevnitř začištěny, asi aby se nezapomnělo na to, kolik ty bubny stály.

Souprava hraje, snare úplně ok v rámci dané kategorie, tomy taktéž - 8" jsem zatím nechal na převozní pískované čínské ambassadorce, má sušší jasný zvuk - pro mě do latiny ok, 13" kotel jsem zkusil přeblanit na Evans EC2 Clear a spokojenost. Na snare mám nachystánu G1 písek, disktutovanou dvouvrstvou blánu by bylo zajímavé zkusit.

s 14" kopákem zatím laboruji, původní pískovanou čínskou blánu jsem zatím zaměnil za novou čirou Emperorku, co mi zbyla z předchozí sady a funguje to na doma bez tlumení uvnitř, což byl jeden z důvodů pořízení sady pro hraní na doma. Dopředu ještě vyříznu díru a zkusím si s tím pohrát víc pro nalezení optimálního ladění.

Velkou výhodou jsou ladicí šrouby, které jsou uloženy ještě v plastových pouzdrech, takže jdou ztuha, dotahování prsty není moc snadné, ale drží pak ladění, což je super.

Celkově vzato za 8400 Kč za komplet nemám výhrady, souprava vypadá dobře a hraje slušně v rámci dané ceny, hardware je masivní a stabilní, zvedák kopáku je jednoduchý, ale účinný. Foto doplním později, nahrávku bohužel ne, protože jednak jsem lama, jednak zatím nevlastním mikrofony mimo jednoho e901 pro cajon / kopák.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“