Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Tak mě napadlo, že jsme tady ještě neřešili oblečení svých miláčků :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Já začnu:
<br>činely - vždy pevný kufr - dřevěnej samoděl asi 20let strarej, je spolehlivej.
<br>bubny - momentálně speciální kobercové (jekorové) obaly - válce. handmade - dokonce sem se naučil šít na šicím stroji!!!! povedly se
<br>Na starejch Pearlech - hliníkový sudy - moc luxusní, super polstrování, někdo si s tím dost vyhrál.
<br>hardware - plastová bedna Šiba - už je ale dost malá, a stojany se tam vejdou jenom když je tam složím tím jediným správným způsobem :( někdy po hraní to je problém :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm, komplet obaly šiba na zakázku, ale trochu nepovedený bo sou krapet větší než by měli bejt, no a na kopák mám snad největší case v republice - vejde se tam muj ufo- kopák a eště jeden mrtvola v celku a několik torz rozřezaných těl :-)) co se týče plechů tak vypolstrovaná brašna od meinla ale všechno je to z hadrů, čili nic pevnýho, ale mám problém kam narvat 22 ride...

stesa
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 20 led 2004 14:42
Bydliště: Příbram

Příspěvek od stesa »

No když už teda někam vezu celý bicí, tak jediný můj obal je Škoda 120.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

tak to docela šetří čas při balení a řeší problém kam obaly složit v malým klubu :o)))

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

to je další věc naposledy, když sem táhnul bubny tak sem nevěděl kam s obalama, protože šatna nebo nějaká místnost, kam bych si to moch dát nebyla - no tranzit 2,5td je prostě v pohodě -velekj jak obývák a dokonce nemusim ani rozkládat rampu:-) jedinej průser je ten, že hw má asi 65 kilo a to myslim zcela vážně - příště rampu tahat rozhodně nebudu dvě hodiny to někde skládat a navíc najít setup u mojeho megavirblu, kdy musim mít rozcapený nohy jak šlapka, je opravdu pošušňání... rozhod sem se, že nebudu tahat rampu ani tu haldu HW co mám, ale omezim to na malej tom, kotel, dva plechy, kopák virbl a z dovjšlapky odmontuju levou nohu - a dokoupim dva clampy na šibenice a na ty pověsim ty tomy, už tak je s tim sraní......

stesa
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 20 led 2004 14:42
Bydliště: Příbram

Příspěvek od stesa »

Zas je to docela finančně nákladný - já v jednom autě, zbytek kapely v druhym. Takžetak radši jenom na krátký vzdálenosti :-)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo a eště jedna věc někde na netu sem zahlíd nějakou stránku, kde dělali obaly a stojany z kompozitů a kompletní hw (bez šlapky a hajtky) vážil včetně obalů 5 kilo!!! a údajně to má dostatečnou pevnost.
<br>když pomyslim na moje šibenice pearl, která má na konci to brutální závaží a jenom ta šibeniční tyč je těžká asi milion kilo - nechápu to naco takovej hw eště když je to takovej šit - obaly z kompozitů bych řek že sou vymazlený stejně tak jako stojany z kompozitů, už aby to nahradilo to stupidně těžký železo..

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Teď řeším do čeho zabalit ten Sonor GiantStep - originál tašku k tomu samozřejmě nemám.
<br>Rád bych to vozil v něčem pevným (šlapka za 17litrů si to zaslouží) a nevím co sehnat, nějaký plastový nebo hliníkový kufříky na nářadí? Tama to má na IronCobru vyřešeno ideálně.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

krásný věci dělá HARDCASE -
<br> http://www.hardcase.com
<br>a dokonce to někdo k nám vozí! K-Audio???

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Já mám Rittery Classicy na škopky za 2000, na víc nebylo, obal na plechy hodně dobrej bez popisku(filcu všude tak 2 cm), HW opatrně balim do dek a šetrně ukládám.
<br>
<br>Když jedu s amátkama, tak se naházej na vymatračkovanou podlážku přívěsu a víc neřešim, virbl akorát do deky dám, občas něco odejde, ale no a.
<br>Jen plechy vždycky do obalu a to i amátky.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

HARDCASE vozí K-Audio a jsou super. mimojiné je tam pevný obal na činely do 22" (sasa). Ceny solidní

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Já poctivě balím i Amatky a mám je leta krásný a spolehlivý, max jednou za 2 roky proříznu nějakej závit nebo vyměním křídlovku.
<br>Znal sem bubeníka, kterej vozil v kopácích hardware a když poškodil blánu, tak na to vzal izolačku a bylo to opravený!!!!! středověk :(

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Futral na houbicky Hardcase .... jeste je horkej z tovarky. Skopiky Proel. Polstrovani, docela levne, mam je jiz 2 roky a jsou ok. Ke slapce mam futral - neni pevnej .( Mechaniku balim do hadru do takove veeelke tasky, kterou nikdo nechce nosit .) Hi-hat vozim v kuse, neb jsem linej ji sestavovat.

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

hardcase se da i objednat pres http://www.incompmusic.cz

Streki
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 04 zář 2004 18:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Streki »

Potrebuju poradny obal na hardware asi jak mrkam pujdu do hardcasu. ,) Uz me nebavi tahat hw v obalu po stanu. ,))

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Taky už na ten HardCase šetřim, ale asi se ho nedožiju.

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Rozhodne se ale do nej nevejde 12 cinelu jak pisou v propagacnich materialech.

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Plechy tahám v šibě, na HW mám už asi 4 pokus domácí výroby, pokaždý na prd.

NewDrummer
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 22 zář 2004 15:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NewDrummer »

Když se tu mluví o obalech, nevíte,jak a z čeho se daj dobře VYROBIT obaly? Díky

NewDrummer
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 22 zář 2004 15:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NewDrummer »

Já zatim balim hardvare do obrovský tašky,prokládám to molitanama,aby se tomu nic nestalo. Činely dávám do igelitky vypolstrovaný obrovskym množstvím molitanů. Bicí se mi daj složit do sebe (virbl a jeden přechod do kotle,kotel do kopáku) ale na kopák zatim nemam obal. Kdyby to šlo,udělám si obal ne všechny zvlášť. Poradíte teda s výrobou,pokud něco víte? Díky

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Normalne kup Rittery za 2 litry na celou sadu a je to...

(jestli jezdis casto, tak za 5 neco, co uz hned tak neco neprostreli)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Pokud nemas prachy, dobry je si to vyrobit z koberce - idealni je jekor. Pouzil jsem stejnej model, jako kdyz jsem kdysi vystrihoval z ABC kola k autu. A sesit reznym provazkem.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo, jo papírový modýlky z ABC to byly časy:-) největší peklo bylo lepit formule - mimochodem LOLA Candy F1 mám ještě nekde doma a JPS LOTUs A. Senny taky:-)
ale k těm obalům, v cimburkový v akcentmuziku si jeden kluk, kterýmu jsem chtěl prodat šlapku koupil nějaký moc pěkný obaly na bubny a na plechy - nestálo to moc a strašně se mi to líbilo (akorát na ty moje monstra nic jiného než "šiba na zakázku" neexistuje:-)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

sežeň někde ten starej jekor - pořádně tlustej ať ten obal drží bez dalšího vyztužování tvar a dej se do práce. spojovat můžeš jakkoliv - šití, cvoky, lepení... jak je libo.
bohužel dneska už se klasickej jekor nevyrábí a ty zátěžový koberce, jak se to dneka jmenuje, stojen pro tydle účely za hovno.

P.S.: mám doma ještě takový na šňůrku zatahovací plátěný pytlíky s uchama ve kterjch sem koupil svoje Sonory, klidně je někomu věnuju, ale to je tak max proti poškrábání.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“