Všeobecná diskuse na téma bubny
Odpovědět
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

A 10 mm je málo? Jestli chceš svoje Catalinky kutálet ze schodů, tak asi jo, to bych celkem chápal. Ale silnější polstrování jsem asi neviděl. Každopádně si myslim, že pokud to nesplňuje uvedený parametry, tak to můžeš vyreklamovat s tim, že chceš zpátky peníze, kdyby dělali ofuky, obrať se na Sdružení obrany spotřebitelů ČR, poskytují bezplatné poradenství, co v takových situacích dělat... ;)

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já jsem si v Akcentu kopil za 5 000Kč obaly Ritter junior na všechny moje bubny (8 bubnů!!) s polstrovánim 2cm. Je to paráda. jinak Jan má tutéž řadu, ale asi nějakou starší a ty obaly jsou úplně jiný. nemájí tak silný polstrování a celkově ty obaly nejsou nic moc (Jane promiň), ale taky byly prý o něco lacinější.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Wingsy jsou vpohodě, za tu cenu určitě. Mates mi je tenkrát dovezl a jsem mu za to vděčný, ale i tak to asi 20mm nebude, ale já jsem je už kdysi měl, takže jsem přesně věděl, do čeho jdu.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já mám taky ritter junior, stály mě tuším něco okolo tisícovky na celou moji sadu (5 bubnů), akorátže je to ta nejnižší řada - žádné popruhy a polstrování dosti slabé. Akorát mi tam - nevím proč - přidali obal na virbl z té vyšší řady...a ten je naprosto super! Mít ještě lepší obal na kopák (ideálně s popruhem), tak si vůbec nestěžuju a na ty Cataliny mi to bohatě stačí.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

No, já mám právě tu vyšší řadu, ale taky tam je napsáno Ritter Junior. Maj v tom ňákej guláš nebo jsem to jejich značení asi nepochopil. Vim, že maj ještě nějakou řadu Deluxe.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

to Benbuben: no 10mm je teda sakra maalo, kdyz deklarujou 20..ale rozumeli to je takovejch usmrkanejch, nadejchanejch, nijak ochrane nevypadajicich 10zkurvenejch mm!!!
k tem ritterum: tady je link: http://www.ritter-bags.com/int/juniorbrowse.php?c=2,1,4
ty RJDS-E jsou ty s tim 5mm polstrovanim a v Akcentu stojej 1800Kč. ty RJDS-D jsou s 20mm polstrovanim + jeste nejaky vychytavky..jejich popis je temer totoznej s tema Wings. Zkousel jsem je v Akcentu..no ty jsou proste uuplnee suupeeerr!!akorat stojej 3 300Kč. ty se proste nehroutej jako ty Wings! pevne drzej svuj tvar, maj totiz krome polstrovani nejakou takovou "desku" zasitou v sobe. Ty muzete pomalu z tech schodu kutalet..takze se tam na ne Benbubence skoc podivat, at vidis 20mm polstrovani :wink: Proste a jednoduse jsem mel za to, ze ty Wings budou jako ty ritter, akorat usetrim 1300Kč..a vono hovno!! mel jsem jeste posetrit a jit do ritteru..

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

tak je to se vším , vždycky existuje jiný řešení . Já se přidávám na stranu obhájců wings - jediný co bych vytkl - rozměry nepočítaj ze starcast uchycením tomů . takže s tím trochu zápasím , no ale za ty slušný prachy se to dá přehlídnout . k tomu polstrování : pro běžnou přepravu dostačující , pokud to nesletí na ostrou hranu tak se nemůže nic stát - já vozím náhradní blánu na kopák , tak jsem pojištěnej - to by mě zajímalo - taháte s sebou pánové rezervní blány ?

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

kdepak..netaham
ale kdybych tahal, tak asi jenom na malyho. velkej muzes v pripade prokopnuti pospravit izolackou :twisted: sam jsem nikdy nedelal, ale videl jsem..dal tam toho jakoze zvenku, zevnitr..a odehral s tim 80% konzertu..no a sudlal to zrovna nebyl!! na zvuku lezoucim z repraku nepoznas ani nic.. tomy sem v zivote neproflak..vlastne ani o nikom poradne nevim kdo jo. ty se proste jen vytlucou do lavoru..

Rychta
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10 dub 2006 10:35
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rychta »

Ja taky netaham a vcera jsem si to zrovna vylizal.Privezu,vybalim,postavim a koukam,dira v blane u cecka.Nastesti mi pujcil svoje manik co hral v prvni kapele,ale pekne me to nasralo.No jo Axl 5mm,co taky chci :evil:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

LU-BOSCH píše: to by mě zajímalo - taháte s sebou pánové rezervní blány ?
Jo, protoze pak mas jistotu, ze ti nic nepraskne :D . Na kopak mam rezervni novou, na vse ostatni stare ohrane blany (krom rezonancek - na bubinek bych si mel rezervni radeji poridit, ta kdyz odejde, tak jsi v haji).

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

na bubínek bych v případě havárie dal 14" z floor tomu. já vozím jen náhradní na kopák.

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Ještě k těm Wings, dá se do toho dát buben se Star-Cast závěsnym systémem, máte to tak někdo?

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Popradve sem do tech svejch WINGS smecek (co budu asi reklamovat) narval omylem 13" prechod od Catalin(gts system - rozmerove rek bych shodny se star cast)do 12 obalu..naprosto lehce a bez problemu :wink: Vsim sem si toho az kdyz sem chtel dat 12"prechod do 13" obalu a zdalo se mi to nejaky mooooc veliky.. Takze zadnej strach, je tam mista a mista! Pocitaj se zavesenim za rafky..

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Kdyby někdo chtěl, mám navíc skoro novej futrál 14"x 12". Je to Ritter Classic, dost luxusní provedení s kapsou navrchu, 20 mm polstrem a navíc kožíškem vevnitř. Classic se už u nás těžko shání, protože za ten luxus navíc se dost platí a 2x tolik, než za Junior se nikomu nechce dát. Nechal bych ho za 1000,- včetně poštovného (Junior stojí 700,- ).

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Obaly na bicí

Příspěvek od blahos »

Jak to kdo mate s timto problemem. Vi nekdo dobrou koupi pomer kvalia/cena?
Tatka mi kdysi udelal opravdu spickove obaly z plechu, ale na dnesni dobu uz jsou velke a tezke.Sice jsou nedobytne, ale taky neskladne.Je lepsi polstrovany bag nebo futraly, treba plastove.Jeste jsem taky videl obaly na hw, to si nedokazu predstavit jak to jako mysli? To budou pytliky nebo co? :oops:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Plastove obaly: http://www.hardcase.com/

Obal na HW je bezna zalezitost - je to vetsinou kufr nebo bedna.

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Příspěvek od blahos »

No to ja vim samo, ale zase je tam vse nahazene pokupe, coz je o nicem ze? Mozna v tech platenych budou nejake kapsy ci prepazky ci co? Na to jsem se ptal. Kufr si muzu vzit doma nejaky jiny a balit si vse do hadry, ale kdyby to byla nejaka taska a v ni byly prepazky - tak by to nemuselo byt nejhosi. Pak uz by si zabalil je to co potrebujes (resp. na co by ti nestacili ty prihradky).
:twisted:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Balit zelezny stojany, ktery jsou navic chromovany, jednotlive do hadru mi pride naprosto zbytecny.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Až budeš muset soupravu přesouvat 2-3x týdně, tak Tě to balení mechaniky do hadrů přejde :-) Budeš rád, že to rychle nahážeš do krabice a můžeš jet do pr... :D
Zrovna včera jsem koukal, že se mi loupe chrom na jednom stojanu. Je to Basix! Na ostatních (Yamaha, Tama, Pearl) drží. Kdepak asi udělali žlutí soudruzi chybu?

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Na bicí mám polstrovaný Ritter. Jsou vynikající, ale soudruzi nějak opomněli udělat trošičku rezervu ve velikosti a na nějaký ráfkový uchycení, který (obzvlášť to moje Tamácký) taky nějaký místo zabere, už vůbec nemysleli, takže to tam musim dost pěchovat. Ale jinak jsou polstrovaný obaly naprosto v pohodě a vybavení je v tom zcela v bezpečí. Pokud máš bicí za 150 hadrů, tak chápu případnou paranoiu a touhu mít obaly jen a pouze pevný. Jinak mi to přijde trošku zbytečný...
Na HW mám kabelu Stagg (tu větší) a je dost fajn. Už jsem jí použil několikrát, komplet HW mám těžkej jak prase a obal drží pohromadě a funkci plní, takže se zdá, že rákosníkům od Stagg se přece jen něco povedlo! :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Atlet píše:Balit zelezny stojany, ktery jsou navic chromovany, jednotlive do hadru mi pride naprosto zbytecny.
Ja treba tak balim "T" na tomy do hadru a uchyceni na 14 tom do bublinek.
Proste jen to co se tyka Delite jde do hadru.
Na to "T" mam usitej fusak ze stary nohavice z riflí :)

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

já to vláčim v takové sportovně-turistické tašce (známe každý, 2 spojitelná ucha + popruh na rameno), pro dobrý pocit prokládám hadrou a je to v klidu. Když se to tam nenaskládá úplně stupidně a zachází se s tím s jistou opatrností (žádné extrémy), tak se tomu podle mě nemá moc co stát.

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magadafagada »

Atlet píše:Balit zelezny stojany, ktery jsou navic chromovany, jednotlive do hadru mi pride naprosto zbytecny.
to bych tak netvrdil, přecejenom, párkrát to někde ťukneš a už to rezaví, já mám na hardvér papírovokoženkový kuřfík na ságo a každou věc v něm mám v nohavici od riflí :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

mates píše: Ja treba tak balim "T" na tomy do hadru a uchyceni na 14 tom do bublinek.
Proste jen to co se tyka Delite jde do hadru.
Na to "T" mam usitej fusak ze stary nohavice z riflí :)
Jenze ty jsi jsi "uchyl", to se nepocita :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

magadafagada píše:to bych tak netvrdil, přecejenom, párkrát to někde ťukneš a už to rezaví, já mám na hardvér papírovokoženkový kuřfík na ságo a každou věc v něm mám v nohavici od riflí :D
Tak jasny, pokud pocitas s pozdejsim prodejem, snazis se to mit co nejmene poskozeny. Ja to beru jako spotrebni matros, kdy nejaky skrabanec na funkci nema roli.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o bubnech“