Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

doudleba píše: Tak to sem myslel jako bubenice, ale teď když se na ní dívám... :P
No skareda neni...a jak hraje...ty hbite ruky... :twisted:

Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re:

Příspěvek od Miguelito »

[
to by ses divil, ale i běžní smrtelníci se najdou a obdivují hru colaiuty a skladby typu I am tweaked. Jejich počet začíná slušně narůstat.

Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re:

Příspěvek od Miguelito »

[
kurva kluci, je svoboda skládání, z take five můžete udělat take polka

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od milq »

Kludne z toho urob aj valcik :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od sasa »

jazzkantine hrajou take five na 4 a taky je to pěkný :lol:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od milq »

Asi musia, keby to hrali na 5, tak by z toho boli ti ich raperi mimo... :mrgreen:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Benbuben »

A Jäzz Ëftërrätt to zas hräjou na šëst. :D

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od raduz »

Kostka píše:Přiznám se, že basovou linku jsem nezkoumal, ale přišlo mi, že celá kapela hraje jinak než bicí a všichni se potkají až po těch osmi/šesti taktech. Nemá cenu tady o tom teoretizovat - až to někdo z nás zahraje, tak nám to poví. :) Ale hrát delší dobu - v docela slušným tempu - o šestnáctinu dřív než si v čtyřdobým vnímání představuju beat mi čistě subjektivně přijde pekelnější.
(Např. v kapele, která se rozdělí jednodušším způsobem, jedna sekce na tři a druhá na čtyři s tím, že se každý čtyři takty sejdou, bude podle mě každá sekce přemýšlet odděleně v tom svým metru, protože je to prostě snazší, i když v tomhle případě nemusí být ani tak těžký vnímat to společně...)
zkoušíme s klukama tu a tam podobný legrace(stejnej princip jinej riff )a vpodstatě je to těžký jenom pro ostatní - aby neklouzli ke mě...

Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re:

Příspěvek od Miguelito »

Souhlasím s tebou. To je prostě tak, že tím žijí dá se říct 24.hod. denně, nahrávají a nedělají to jako profesi, ale opravdu jako duševní, inteligentní zábavu. Mají na to prostor, čas, prostředí.

Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re: Re:

Příspěvek od Miguelito »

vždycky dá se říct je to tak, sám hraji v jazz-latino-fusion kapele, nejvíc dá se říct jsou jinde dechy, bicí drží kapelu s basou, ale někdy když hlavně dechaři jak se říká malinko nestíhaj, tak je necháš ve štychu?? mETRONOM VELICE SUPER DIGITAL OD KORGA ZA 16OO, tak naopak byly hodně bystří a věděli, že je tentokrát musí mě víc vnímat a zabralo to, ještě mi poděkovali.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od drmr »

Keď sme už u toho "šíleného Colaiutu".. Dnes som robil "ordnung" v archíve a po niekoľkých rokoch som si pustil CD Allana Holdswortha "Secrets" (Cream records *1989) Deti moje, to je TAK ŠIALENÁ JAZDA!!! Ak ste to nepočuli, vrelo doporučujem!! Je neuveriteľné ako tí muzikanti hrajú spolu, bez jediného zaváhania v dosť častom "metrickom vzduchoprázdne"! To, čo "predvádza" Kolajnica nieje opísateľné slovami.. Oproti jeho 1. sólovému albumu oveľa "šialenejšie", agresívnejšie a komplikovanejšie hranie, navyše úžasná hudba.. O zvuku bubnov je tiež škoda hovoriť.. Keď si človek uvedomí ako ďaleko boli muzikantsky títo páni v r. '89.... fakt úžasné!!
Btw, ako guest tam hrá aj Chad Wackerman.. Tiež slušný úchylák.. :D Na inom Hodsworthovom CD ( Metal Fatigue - Cream Records *1985) sa zas Wackerman strieda s G. Husbandom. Ten tam má jednu 16 min. "kládu".. čo vám budem rozprávať.. To treba počuť!! :)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Benbuben »

Ordnung muss sein, bo jak se to říká! :D Někde si to musim sehnat, byť jsem zjistil, že mám v el. archivech taky docela dost muziky, ale poslechnutou (natož naposlouchanou) z toho mám tak možná maximálně desetinu. :D I tak bych ale ten tvůj archiv někdy docela rád viděl. :roll:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Radim »

Bene a proč ses na toho Holdsworthe nezeptal mne? :wink: Mám 2 desky, Sand a Wardenclyffe Tower. Jak píše Emil, jsou to neuvěřitelné věci! Něco z toho hraje Allanovi jako podklad na stránce: http://www.therealallanholdsworth.com/allanshome.htm

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Radim »

A aby toho nebylo na jaře málo, tak právě Allan Holdsworth s Chad Wackermanem zahrají 6.4.2008 v Music Baru v rámci Agharty! Ufff! A druhý den Vital Information - to je nálož!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Polymorph »

To se obávám, že asi budu muset přespat v praze :-D
protože to je taková nálož, že bych se kopal doprdele, toto si nechat ujít!!!! :shock:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od milq »

Holdsworth je uzasny, mam takmer vsetky jeho albumy a taktiez asi 3 koncertne videa. Moja no.1 zostava je s Gary Novakom, hra taktiez ako Colaiuta s neuveritelnou lahkostou, hlavne rychle breaky, ktorymi zvysuje napatie a o groovoch by sa toho dalo tiez vela napisat. A hrozne sa mi paci zvuk Holdsworthovej gitary, je nezamenitelny.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Radim »

Polymorph píše:To se obávám, že asi budu muset přespat v praze :-D
protože to je taková nálož, že bych se kopal doprdele, toto si nechat ujít!!!! :shock:
To snad nějak vymyslíme, ne? Znám pár slušných hospod :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od drmr »

Hmm.. tak ten Holdsworth mi k**va ujde.. Od 3.4. točím.. :( Škoda.. Wackermana by som rád videl na "vlastné uši"...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od sasa »

"ještě malý o.t." Ale přátelé nezapoměňme na nezkrotnýho marka guillianu, který se zanedlouho taky objeví - emile pokud můžeš a ještě si ho neviděl, dej to, protože ten člověk je nadpozemskej - pouštěl jsem si nedotažený album heernt a málem jsem u toho zešílel - doteď nemám ani nejmenší ponětí, jak ten člověk přistupuje k bicím, ale jako bubeník každopádně ne, musí o nich přemejšlet absolutně jinak - jednou bych se chtěl dokázat odprostit od toho že zasedám za bicí soupravu, zkusit o tom přemýšlet tak jak to dělá on - hraje na ně zkrátka uplně jinak - je to fenomén a osoba, která hru na bubny povyšuje na uplně jinou úroveň - kdo můžete, musíte na to jít.
malá ochutnávka, ať máme šílenou colaiutovu zradu s čím porovnávat



drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od drmr »

JOU... !!! Aliens sú tu!!!!! :lol:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Benbuben »

Kucí, rušim net a du cvičit. Už mě to fakt neba, jenom na to koukat (a poslouchat)... :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od drmr »

Btw, k tomu prístupu k hre: tie videá sú dokonalým príkladom toho, ako človek nerieši "ako", ale iba "čo".. Šamanizmus a zvukomalebnosť.. Teraz sa mi budete smiať, ale zdá sa mi, že veľmi podobne (aj keď ani zďaleka nie tak sofistikovane a technicky zdatne!!) to má s "prístupom k jazzu" Jozef Dodo Šošoka..
p.s: Nekameňujte ma prosím, nikoho neporovnávam! :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Polymorph »

To je svatá pravda!!! Dodo Šošoka je opravdu o tomto... a žádný kamení se házet nebude ;)

Kdysi dávno, ještě za éry pana GoGa :-) se to tu řešilo a tuším že jsem tehdy Dodo Šošoku taky uváděl jako příklad...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Radim »

No a vždyť jde hlavně o ten přístup, ne? Důležitá je hlava, ne pracky. Jasně, bez excelentní techniky by Guiliana a jiní nezněli tak bravurně jak zní, ale je spousta hráčů, kteří mají techniku možná ještě lepší, ale nic z toho.

Mám nově živé CD/DVD Avishai Cohen "As is...." a to je prostě nádhera!

Michal00068
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09 pro 2007 00:02
Bydliště: Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Šílený Colaiuta a jeho rytmická zrada

Příspěvek od Michal00068 »

Radim píše:No a vždyť jde hlavně o ten přístup, ne? Důležitá je hlava, ne pracky. Jasně, bez excelentní techniky by Guiliana a jiní nezněli tak bravurně jak zní, ale je spousta hráčů, kteří mají techniku možná ještě lepší, ale nic z toho.

Mám nově živé CD/DVD Avishai Cohen "As is...." a to je prostě nádhera!
TJ!! :)

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“