Anketní otázka No. 3

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Anketní otázka No. 3

Příspěvek od Koubas »

http://www.bubenickymagazin.eu/content/ ... ka-situace

výborná otázka, hlavně se mi líbil Lomtadze.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mně se líbila odpověď Dana, Dano je prostě nejdál... :oops:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Já myslím, že se snažili všichni, kteří vůbec něco napsali. Rozhodně zajímavé počtení.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Slinty! Přistihl jsem vás. A jaký jsem měl včera nutkání!!!

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Mě naopak odpověď Romana Lomtadzeho spíše znechutila... :cry:

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Václav Zima mne zaujal první částí odpovědi. Stylově se sice lišíme, ale jinak bych řek, že mi to doslova vyrval z hlavy :mrgreen:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Ehm, Sepultura není z USA, System Of A Down taky ne a mám pocit, že ani Soulfly...

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

ty nesmysly nevim, ale SOAD sou z USA
sice maji vsichni armensky predky, ale dohromady se dali v USA

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Trade píše:Ehm, Sepultura není z USA, System Of A Down taky ne a mám pocit, že ani Soulfly...
Az na to, ze uz tam vsichni bud od detstvi (SOAD), nebo minimalne poslednich 15 let ziji, ze?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

je to těžký, protože Sepultura je sice z Brazílie, ale momentálně tušim žijou všichni v Americe a zpěvák je Američan. Cavalera už žije taky v Americe a zbytek Soulfly sou Američani.

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Každopádně se mi nelíbila odpověď, že my (češi) jsme horší než ňáký posraný Green Day.. :evil:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

myslim, že má docela pravdu a Green Day soudíš jenom podle posledního alba, který je mainstream a komerce jako prase, ale zase je to na úrovni v mnoha jiných ohledech.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Ne, pravdu nemá. Green day jsou a vždycky byli ŠIT. Takovejch kapel je to světě "sto tisíc". Ale málokterá má štěstí na miliardový pumpy. Že by češi nebyli dobrý je totální nesmysl. Je rozdíl být dobrej a být marketingově úspěšnej. Zápaďákům nestojí za to cpát peníze do nějaký český muziky. To je celý.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no tohle možná bude na delší diskusi. zatimco třeba v 60. letech patřila česká rocková scéna ke špičce, dneska tu neni žádná kapela, která by se mohla měřit s těma světovejma. aspoň o žádný nevim.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mno když to berete takhle, tak se pak může veleúspěšná česká kapela přestěhovat do USA a už je z ní kapela americká?:)

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Nn. Green Day byli dycky popová a komerční sračka, a myslim, že se mnou bude souhlasit více lidí. myslím, že by mě více bavilo poslouchat ožralu ve čtyři ráno, kterej si sedne za bubny a bude hrát BUM PRÁSK, než tohle....

Koubas: Jinak proč myslíš, že zde nejsou kapely na úrovni té světové špičky?
Myslíš si to možná proto, že moc lidí ze světa asi nebude mít zájem o nějaký ČECHY. Řeknou si, že v hokeji sou možná dobrý, ale muziku poslouchat nebudu, to si radši poslechnu poslední hit skupiny Green Day nebo Tokio Hotel (nebo jak se to menuje).

Určitě bych zde našel kapely, které jsou na podobné úrovni. Třeba takový -123 min...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

je to zase hlavně o vkusu. ale tvrdit, že Green day je od začátku komerční popová sračka, je hloupost.
i přesto, že jsou tady kapely jako -123min (což neni nic pro mě), česká hudba celkově upadá a to nikdo nemůže popřít. a neni to jenom o penězích, dokážou se v Evropě prosadit i kapely z malých zemí.
o tomhle se dá mluvit pořád dokola.

____________________________________
(můj názor)

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Koubas píše:je to zase hlavně o vkusu. ale tvrdit, že Green day je od začátku komerční popová sračka, je hloupost.
i přesto, že jsou tady kapely jako -123min (což neni nic pro mě), česká hudba celkově upadá a to nikdo nemůže popřít. a neni to jenom o penězích, dokážou se v Evropě prosadit i kapely z malých zemí.
o tomhle se dá mluvit pořád dokola.

____________________________________
(můj názor)
Máš pravdu, UPLNĚ odzačátku Green Day neni sračka, v tom se ti omlouám... :?

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

česká komerční scéna nic moc, ale underground, nebo prostě ta nekomerční má docela dost kapel slušnejch, ale ty se moc neprosaděj no a někdy to je docela škoda

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Hele lidiové nevíte někdo co myslel Marthus tim že např. Norsko a Švédsko jako státy podporují metalovou hudbu? Moc si to nedokážu vysvětlit ... nevíte jak to je?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Zlámič: Předpokládám, že jsou tam téhlé hudbě více nakloněna vydavatelství, kluby atd...Ale pokud myslel státní podoporu, což z jeho odpovědi vyplývá, tak si to taky neumím představit.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Víme. Když si v Norsku či Švédsku založíš kapelu a začneš ji "provozovat" jako zájmovou činnost, můžeš dostat podporu od školy (potažmo od státu) jak na zkušební místnost, tak na nástroje. Tohle se tam podporuje od nejútlejšího věku! Nesprávně bylo napsáno, že se podporuje metal. To je nesmysl, podporuje se tam veškerá hudba, kultura, všechno ze státních peněz. Dávají si tam sakra bacha, aby děcka měla co dělat a neflákala se a nefetovala (ačkoli se stejně flákají a fetují).
Odvrácená strana mince je taková, že to jde z kapes daňových poplatníků a daně jsou tam potom ukrutně vysoké.
Jinak myslím, že úplně stejně to funguje i ve Finsku. Pak se není co divit, že děcka tam začínají hrát v deseti letech a ve dvaceti už hrají fakt dobře a v kapelách na světové úrovni (alespoň v rámci toho metalu). Celé je to holt výsledkem severského sociálního "zázraku".

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Trade píše:Zlámič: Předpokládám, že jsou tam téhlé hudbě více nakloněna vydavatelství, kluby atd...Ale pokud myslel státní podoporu, což z jeho odpovědi vyplývá, tak si to taky neumím představit.
Vyvětluji níže, opravdu je to státní podpora! Kluby a vydavatelství možná také, ale z vlastní zkušenosti vím, že to tam zase až tak "nežije" co se hraní po klubech týče. Bývalá přítelkyně půl roku studovala ve Švédsku ve městě velikosti Plzně a prý tam bylo po večerech dost mrtvo, pouze 1 (ukrutně drahej) klub a jen občas nějaká metalová smršť místních kapel. Těch kapel je tam totiž s touto podporou strašná spousta, hrát se pokouší fakt kdekdo, ale příležitostí k prezentaci je rozhodně méně než u nás.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

A ta vaše diskuze výše..... Ačkoli se mi nějací Green Day fakt nelíbí, tak jejich úspěch je výsledkem neskutečně tvrdé práce a ne jen tím, že něco šmrdlali a někdo si jich všimnul. Tak už to dnes nechodí! A je to tak s každou "slavnou" kapelou. Na Sféře si to ti lidé nevyseděli! Uvědomte si to, prosím!
Tím pádem stojím za názorem Romana Lomtadze, neboť jsem si jistý, že v hudbě už něco viděl a slyšel. Ano, jsou u nás dobré kapely, které by se dokázaly prosadit ve světě, jenomže jsme malá zemička a nikoho na světě nezajímáme. Máme se kvůli tomu cítit uraženi? Přečtěte si odpověď Martina Vajgla - být úspěšný v Západních Čechách a být úspěšný ve třech státech USA je sakra rozdíl!!! Raději cvičme a snažme se to zlomit, než bychom měli takhle blbě kecat a být uražení, že nás chudáčky čechy nikdo nikde nechce.

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

2 Radim: Moc díky za ozřejmení ... nějak tak jsem si to představoval, ale opravdu jen představoval. Spolubydlič je docela magor do Švédské muziky (vlastně i Finsko, ...) a je pravda, že ty kapleky co jsem slyšel jsou na tom poměrně dobře!
Jak jsi ale psal, že v těchto severských zemích hraje prakticky kdokoliv už od útlého věku - neznamená to, že je tam pak malá divácká podpora a zvědavost? Přijde mi, že tim pádem musejí být všichni přemlsaný :D

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“