Hanuš & Heřt

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
Odpovědět
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Hanuš & Heřt

Příspěvek od sasa »

http://www.bubenickymagazin.eu/content/26-hanus-a-hert

moc pěknej článek a to nahlédnutí "pod pokličku" je velice zajímavý, jen nechápu jednu věc a tou je to proklatý lepení bubnů, nejde mi na rozum, jak se takhle může zaručit stejný pnutí ve všech segmentech -logicky mi z toho plyne, že největší tlak na lepení musí mít při přiložení těch dvou stlačovacích částí - kopyt, pouze ty segmenty v tom dělení - v tom, kde se ty dvě půlky-kopyta potkávají.... jak to pak může držet??????????

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Tak teď jsem se na tom uplně sekl.
Jen pokračuj Kostko, :wink:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Sašo, možná strkají ještě něco dovnitř, nebo to prostě takto stačí. Každopádně to mají vychytané.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Nebo mne jeste napadlo ze by to mohli otacet behem procesu

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

nebo to kucí od H+H nechtějí prozradit 8)
já když sem lepil snare ze segmentů, tak jsem ho lepil pak jsem po obvodu obtáhl tlustý pásky 4 kusy s klikovou ráčnou a stahoval ze čtyř stran protože jsem se bál, že to pnutí nebude rovnoměrný - drželo to nádherně až do té doby, co jsem ho dal soustružníkovi, kterýmu to málem vymlátilo oko, když to upnul zakouslo se mu dláto, který následně vyletělo strašnou rychlostí směrem ke stropu a bubínek se rozlítl........

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Tývole, už jsem myslel, když jsem to četl, že se pochlubíš vlastním bubínkem :( .. celkem nebezpečné to dělat na takových soustruzích.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

co dodat :?: :wink:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

sasa píše:............. drželo to nádherně až do té doby, co jsem ho dal soustružníkovi, kterýmu to málem vymlátilo oko, když to upnul zakouslo se mu dláto, který následně vyletělo strašnou rychlostí směrem ke stropu a bubínek se rozlítl........
Tomu se ani nedivím - to totiž není prdel něco takového odsoustružit - a rozhodně to neuděláš na standardním soustruhu ve vyšších otáčkách. Zkrátka není to prdel, a pokud chceš něcoí takového dělat, musíš napřed vychytat všechny mouchy - což znamená hromadu experimentů a metoda pokus - omyl ...... A kór, když to dělal sousteužník, který o tom asi neměl ani páru ....

Zlámič
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 355
Registrován: 05 srp 2005 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zlámič »

Já jsem jednou pány H & H viděl v TV. Byla o nich reportáž. Musim uznat že jsou fakt šikovný. Ukazovali tam zvuk jednoho bubínku a byl fakt zajímavý. Sice z televize, ale nezněl špatně. Super že tu někdo takvý je :!:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Tak myslím že se i podařilo úspěšně vyrobit takovýto bubínek. Byl to sice asi pátej soustružník který do toho šel a taky mi to dělal 10 hodin i včetně vyztužujících přípravků dovnitř bubnu aby to v soustruhu drželo. Bubínek hraje velmi dobře, nedávno jsem hrál na H a H a nenadchnul mě víc. Teď se chystam na druhý a ten vytvořim půl napůl javor/ořech. Kdyby si chtěl někdo třeba objednat, můžeme se dohodnout zhruba na 1/2 ceny H a H. Je na čase aby jim někdo trochu konkuroval :D :D ty ceny jsou strašlivý :P

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“