Anketní otázka No. 5

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Anketní otázka No. 5

Příspěvek od Rift »

http://www.bubenickymagazin.eu/content/ ... -koncetiny

"Dolní končetiny", super, to mně zrovna zajímá :)

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

super! no v podstatě by se dalo říct že každej má trochu pravdy :mrgreen:
až na filling :D

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Docela mě zaujala odpověď Štěpána Smetáčka, když říká, že nemá čas se věnovat nastavení a vybírání šlapky a pokud mu to na ní "nehraje" tak je to v jeho nedostatcích, přišlo mi to až trochu úsměvné. Jinak lze říct, že se všichni víceméně shodli ve všech bodech. Zjistil jsem, že 80 hraní na kopák dělám špatně :?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Mastere, co je špatně na "filling"?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Taky je dobre jak se sfera zabyva ruznejme kosmickejma nazvama vsech technik a jediny co cesky profi svet ve finale pouzivaje je skluz, pata nehore nebo pata dole.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm a mě "nadzdvihl" :D martin vajgl, jaká svatozář nad šlapkama DW??? co to povídá??? A vůbec! Trvám na tom, že dw je lepší než kobra :D
....just a joke....

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, obecne jen nesouhlasim s tim lepenim pedalu na blanu jak to prezentoval Doxa.
Hraje tak dost lidi a nemam pocit ze by to zhorsovalo zvuk.
Ovsem je otazka co je pretlumenej buben.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Já bych zase s Doxou souhlasil. Když nechám lěžet beatery na bláně (kór při pokusu o sýpačku) tak je ten zvuk fakt o dost horší. Ale asi taky záleží jak to má člověk naladěný a jaký má beatery a případně jak moc ty beatery tlačej na blánu ...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Ten beater to podle me docela dost tlumi, a nechavani beateru na blane bych videl jako zlozvyk... Ale Chris Adler je, soude dle videa, nechava na blane, ale ma dva kopaky, takze si vzajemne beaterama blanu netlumi, jako u dvojslapky.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Psykere, počítám, že Doxa ví mnohem lépe než Ty proč to dělá a jaké to má výhody. Na Exportech to možná ani nepoznáš, ale třeba moje Yamaha už je na ty rozdíly v úderu docela citlivá. Absolutně nejpádnějším argumentem mi přijde to, že "paličku také nenecháš ležet na bláně a necháš ji odskočit" (kdo ne, je lama, anebo Gadd).
Když jsem k Doxovi chodil, naučil mě hrát s odskokem a nemohu si to vynachválit, ačkoli to ještě zdaleka neovládám na 100%. Souhlasím se všemi výhodami, které Doxa uvedl a (relativní) nevýhodou je snad jen ta obtížnost. Když se však vysereme na všechno co je obtížné, tak se nemusíme pokoušet vůbec o nic a můžeme leda koukat doma na Novu. To nevyžaduje nic.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

DUMP píše:Ten beater to podle me docela dost tlumi, a nechavani beateru na blane bych videl jako zlozvyk... Ale Chris Adler je, soude dle videa, nechava na blane, ale ma dva kopaky, takze si vzajemne beaterama blanu netlumi, jako u dvojslapky.
Jenomže Chris Adler je lama, co umí akorát rychle šlapat zelí. Hraje hrozně i v poměru k jiným metalovým bubeníkům, které jsem kdy viděl/slyšel!!!

A je to venku a mám to tady sečtený.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

DUMP píše:Ten beater to podle me docela dost tlumi, a nechavani beateru na blane bych videl jako zlozvyk... Ale Chris Adler je, soude dle videa, nechava na blane, ale ma dva kopaky, takze si vzajemne beaterama blanu netlumi, jako u dvojslapky.
Vděl jsem "nechávat beater na bláně" dost bubeníků i profi, ale možná to jen tak vypadá. Třeba tam maji jen 1mm malou mezeru. Jako že uplně ten beater nezabijej ...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

huáá :D :D :D radim se rozjel-budeme koukat na novu, to nevyžaduje nic :-) radime, nejlepší příspěvek týdne !!! získáváš zlatou paličku :-) :D

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Ztloukat, zatloukat a zatloukat!! :D :D A kdyz se to provali tak..
nechat odskocit byytrr..taky me stve jak si pri double basovani navzajem tlumim byytrama blanu..ale naucit se to odskakovani je bezpochyb pekelne tezky!!a ja mam jeste spouustu jinejch veci k uceni.. :oops: :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

2Radim: no...nevim teda, Adler si urcite nezaklada na nepretrzitejch dvoukopakovejch linkach, a na jejich rychlosti taky ne. Skladby miva taky zajimave prokomponovany, a neoposloucha se to. Kazdopadne to asi lama nebude :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ok, tupím hrot svého příspěvku, byl jsem nějak moc v ráži :-) Aby mne tady někdo nenařknul: nezahrál bych ani omylem to co Adler, ale nepřijde mi v rámci metalu nijak výjimečný. Pravda, slyšel jsem toho málo.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Cokoliv si rek spatnyho, to vyvazuje ten nazor s tou Novou, dost vystizny :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Je pravda, že na bláně nechává beater spousta hráčů, včetně těch nejlepších. Třeba Roman Lomtadze mi kdysi říkal, že mu přijde zbytečné to řešit. A jak mu to hraje! Jenomže nehraje třeba jazz, kde musí šlapák opravdu znít.
Podle mne je dobré se to naučit co nejdříve, protože člk nikdy neví kam jej vítr v budoucnu zavane a nebude-li se mu ta "vyšší" technika, než je momentálně zrovna potřebvná, hodit. Před lety jsem rubal metal a kašlal jsem na techniky, dnes bych se bez odskoku beateru od blány v hudbě, kterou hraji, neobešel. Takže jsem se to učil až po mnoha letech hraní a tím těžší to, samozřejmě, bylo.

Odskokáři všech zemí, spojte se!

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

takže, jako vždy, se shodneme na tom, že je nejlepší umět všechno a vybírat dle konkrétní skladby :twisted: já si teda nedokážu představit hru s patou nahoře a odskokem beateru, protože mi šlapka funguje v tu chvíli jako opěrný bod pro nohu. Nedokážu si představit, co bych s ní dělal, kdybych ji zrovna "nepotřeboval" - držel ji ve vzduchu? ou, moje svaly. jedna písnička a z Bobra je mrtvolka.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Když jí nepotřebuješ, tak si položíš patu na zem / pedál :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

myslím tím to, že během normálního doprovodu prostě nešlapeš pravidelně tak, aby byla noha pořád v pravidelném pohybu. myslím tím to, že když dupnu, tak je pro mě jednodušší do dalšího úderu nechat beater na bláně, než zvednout nohu a držet ji ve vzduchu. na podlahu bych to asi moc nestíhal :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Jasný, ale (myslim že to tam Doxa popisoval) prostě si položíš patu mezi úderama na pedál. Jen odlehčíš špičku, aby jsi netlačil na blánu ... Když chceč zahrát zase nějakej úder, tak zvedneš patu a prásk :)
Naposledy upravil(a) Rift dne 16 lis 2006 17:04, celkem upraveno 1 x.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

nejlépe to popsal doxa. hraju na pedály úplně stejně. :) jen přenáším váhu z paty na špičku - pohyb max 1cm - a po úderu zase hned zpátky těžiště na patu (celou plochu pedálu) aby byla palice tak 3-4 cm od blány

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

hm, asi si budu muset rozhýbat kotníky :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Pravdu má Sam. Když to člk pravidelně cvičí, tak to opravdu není tak těžké a ve finále to člověku přijde i logické. Noha sice je ve vzduchu, ale jen pata a velmi lehce nad pedálem. Švihem z kotníku a váhy celé nohy vydá úder (a jsou to pecky!) a odraz blány hodí špičku nohy zpět (samozřejmě musí být špička neustále přilepená na pedálu, jinak to ztrácí smysl). Noha se nesmí zvedat vysoko, jinak se palice vrátí příliš dozadu a celý mechanismus se zpomaluje.

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“