Anketní otázka No. 5

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 Radim, Diky ze si byl konkretni, ale o mem pripadu sem nemluvil. Chtel jsem se vyhnout presne tomu co si napsal.
Srovnavani nesrovnatelneho. Bral jsem v uvahu techniku lidi, kteri se tim zivi treba a tam je to vyrovnane.

No, aspon mi nekdo vysvetlete podle Doxova prispevku jak svou technikou odstranuje tenzi v noze. Prece kdyz drzim beater treba par cm od blany, tak si na pedal nemuzu nohu odlozit aby vlivem fyziky nedoslo k lepeni. Jedine prad prvnim uderem tenhle stav drzet s patou dole.

Kdyz mam polozenou nohu na pedalu a pri uderu jakoby poskocim, tak mi to prijde prave bez tenze.

Nechci slyset ze sem picus, ale chci to vysvetlit, diky.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Já nevim...Jeff Porcaro taky zatloukal beater do blány (jak můžeme vidět na jeho Drum Lesson videu) a myslím, že ten kdyby chtěl, tak to dělat nebude.

A teď určitě uvidím odpověď, že Doxa povídal, že nebere výmluvy typu "on takhle taky hraje"...
Schválně jsem zvědav na odpověď Romana Lomtadzeho.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

jojo...na Lomtadzeho se tesim, doufam ze se na to nevysere :D

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Ok takze to muzu jeste zkonkretnit:
Trade: Jeff Porcaro - ano, zatloukal beater do blany, tady je to jasne videt http://www.drummerworld.com/Videos/jeff ... uffle.html Taky mel pretlumenej slapak. To je ta varianta, pri ktery se tahle technika da pouzit. To jsem taky uvadel.
A ted si vsimni jak zni slapak Simonovi Phillipsovi, kterej ten slapak pretlumenej nema a palici tam nenechava http://www.drummerworld.com/Videos/simo ... osmos.html
Myslim, ze uz neni dal o cem se bavit :-)
Samozrejme je kazdyho vec na co chce hrat a jak chce hrat. Porcaro je pro me velka srdcovka a hlavne mistr beglaitu. Presto je to "stara skola" a dneska se hraje trosku jinak...
Nikdy nezapomenu na to, kdyz jsem jel kdysi po republice asi 10 predvadecek po kramech tehdy IFM Melodia. Hral jsem na novy bubny, ktery tam meli a vsechny slapaky mely prirozene plny predni blany. Pripadal jsem si jako blbec, protoze jsem na to nemoh hrat.
Presto, ze v Arakainu potrebuju spis mlaskavej slapak nez basovej, tak zadupavat uz fakt ne. S odskakovanym beaterem se da hrat vsechno a na vsechno. Se zadupavanym ne.

Psyker: Dyt jsem to psal, pokladam nohu zaroven s uderem, takze pokud nehraju rychly veci, je pata porad polozena.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

:shock: to se to tak řeší? já sem býtr nenachával na bláně, páč sem měl nevyříznutou přední blánu a znělo to fakt na nic, ale přesto mě kubajs učil ho pokládat, protože se mi to bude občas hodit.
horší je to s přesností nohy

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Tak jsem si vyzkoušel jak je obtížné ( pro mne ) nezatloukat beater do blány a potle toho co popisuje Doxa, Sam..., tak to zas tak obtížné není, chce to jen cvik. A zvuk kopáku to změní ouplně, to jsem si taky vyzkoušel.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

taky jsem to zkoušel, ale je to pořád pro mně nepřirozené, když jsem se na to soustředil, tak to celkem šlo, ale jakmile jsem se musel zaměřit na něco jiného, tak to prostě šlo jak to šlo...uvidíme časem.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Nějakej čas to trvám než se to sautomatizuje. Já třeba cvičil na virbl a přitom jsem si pořád šlapal kopák s odskokem ... časem se do toho noha dostala, že už to bylo i použitelný.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

já to nikdy nezkoušel, takže aspoň mám inspiraci

Tokhi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 20 úno 2006 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvek od Tokhi »

hele, nejsem si jistej, ale co si tak pamatuju, David Koller ho třeba nechává na bláně a vůbec nehraje blbě.. podle mě je to fakt věc názoru.. :mrgreen:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, taky zalezi co z toho chce dostat clovek za zvuk.
Ale tak urcite by mi nevadil ani jeden z tech kopaku co byly na tech ukazkach. Ikdyz to neni moje znacka :)
Skusim ted proobout i to nelepeni a uvidim. Dnes sem k tomu trosku pricuch a rek bych ze je to jedno, kdyz stejne jedu vsechno od zakladu :)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

A kam dáváte nohu mezi úderama při hře s odskokem? (špičkou teda..?)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

2 fakju:
doxa píše: ... S odskakovanym beaterem se da hrat vsechno a na vsechno. Se zadupavanym ne.

Psyker: Dyt jsem to psal, pokladam nohu zaroven s uderem, takze pokud nehraju rychly veci, je pata porad polozena.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Tak muj ucitel si dneska vsiml, ze hraju s odskokem, a rekl ze musim lepit beater na blanu, ze prej neni fyzicky mozny, aby beater mel takovou reakci, ze odskoci stejne jako palicka, takze blanu tlumi v kazdym pripade a odskakovani beateru je prej zvukove nekvalitni nebo co... :?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Jakto, že není možný aby měl beater takovou reakci a odskočil od blány jako palička? U paliček je to sice trochu jinačí než u beatru, ale i kdyby jsi měl blánu sebevíc povolenou, tudíž možnost menšího odskoku, tak pořád máš na šlapce pružinu a ta udělá tu práci za Tebe a vrátí šlapku zpět.

Řekni učiteli ať si pročte totot téma a už Ti to víckrát neřekne.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

"nekvalitní zvuk" ... :shock: :D jsem málem spadnul ze židle.

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

DUMP píše:Tak muj ucitel si dneska vsiml, ze hraju s odskokem, a rekl ze musim lepit beater na blanu, ze prej neni fyzicky mozny, aby beater mel takovou reakci, ze odskoci stejne jako palicka, takze blanu tlumi v kazdym pripade a odskakovani beateru je prej zvukove nekvalitni nebo co... :?
:-))))))))))))))))) Tak na tyhle "ucitele" fakt bacha...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Taky me to rozhodilo... Je to ucitel v ramci ZUSky, je mladej a ted snad studuje teplickou konzervu. Jeste to s nim prodiskutuju... ucitel pred nim me zase naucil hrat aniz bych lepil beater na blanu, vubec me naucil hafo veci ktery ted prekopavam kvuli novymu... nevim no...

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

na toho se vyser

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

DUMP: Počkej, on učí na ZUŠce a ještě nemá dodělanou konzervu? To se divim, že ho ředitel vzal...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Třeba má pedagogickou aprobaci odněkud odjinud...

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Trade píše:DUMP: Počkej, on učí na ZUŠce a ještě nemá dodělanou konzervu? To se divim, že ho ředitel vzal...
Všechno jde, mam kamaráda co studuje třetím rokem na Ježkárně trubku a učí u nich doma na Zušce a pochybuju, že má nějakou pedagogickou aprobaci.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

bubeníků co chtěj učit pravidelně na zušce je myslim pomálu, můj onemocněl a nemohli za něj najít náhradu.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Ono není zas učitel jako učitel a Zuška jako Zuška. U nás je třeba jeden učitel a ten učí několik nástrojů najednou a o spoustě z nich moc neví a proto asi některé Zušky přijmou sice pedagogicky nevzdělaného, ale technicky a hudebně vzdělaného člověka, to je si myslim lepší než nějakej "nevzdělanec" který má sice konzervatoř na klavír a učí třeba bicí.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

No...na nasi ZUSce byl dobrej ucitel, ale ten se ta no vysral tusim kvuli podminkam... Pak prisel ucitel kteryho sem mel minulej rok, ten to taky zatah, a za tenhle rok se tam vystridali asi 4 ucitele.... Kazdej to jentak zkusil, byl tam par dni a ten co tam je ted tam zustal..

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“