Anketní otázka No. 5

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Radim: Jaký možnosti? Říkam, že ten zvuk je stejnej ať na to zahraju tak nebo tak. Mam emad, vyříznutou rezonančku a pískovanýho eMada jako hrací blánu (s tlustším tlumícím kruhem). Jo a zapomněl jsem na polštář od PDP v bubnu.
Naposledy upravil(a) Trade dne 23 lis 2006 21:57, celkem upraveno 1 x.

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Bobroněnko píše:doxo, myslím si, že asi nikdo neřeší rychlosti, kdy nohy kmitaj tak, že zahrát zatlučený beater je technicky nemožné a popírá to fyzikální zákony. nebo třeba skluz, který je na tom odrazu založen. tak blbej tu snad nikdo není :D co třeba klasické bum / čvacht, kde máš času docela dost?
No, ono pokud je nekdo zvyklej ten beater zadupavat a neumi ho nechat odskocit, tak neumi ani v rychlosti tu nohu pribrzdit a tudiz tlaci beater az k blane. Ikdyz je tam jen milisekundu, je to zpozdeni. Vim o cem mluvim, protoze jsem to taky zadupaval a taky jsem si myslel, ze v rychlejch tempech ne. Ta technika je proste uplne jina a zdanliva banalita hodne podstatna.
Hlavne me to uz nebavi resit, protoze cast lidi si mysli, ze to tak neni a cast lidi zvukovej rozdil neslysi. Holt si na to musi prijit sami. Chytrymu napovez...

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

ja jsem teda presvedcenej o tom ze sou to dve ruzny techniky, a nelze rict, ze jedna z nich je spatne a druha dobre. A z ust pana Doksanskeho mi to fakt mrzi protoze jako "docelaautorita" by moh´ negativne ovlivnit spoustu z vas..kdyby treba napsal sou dve techniky ja pouzivam tuhle a tuhle protoze a protoze..ale, napsat ze tohle je ta prava a jedina a vostatni smrdi amaterismem a lenosti je fakt trosku pritroubly..

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

raduz píše:ja jsem teda presvedcenej o tom ze sou to dve ruzny techniky, a nelze rict, ze jedna z nich je spatne a druha dobre. A z ust pana Doksanskeho mi to fakt mrzi protoze jako "docelaautorita" by moh´ negativne ovlivnit spoustu z vas..kdyby treba napsal sou dve techniky ja pouzivam tuhle a tuhle protoze a protoze..ale, napsat ze tohle je ta prava a jedina a vostatni smrdi amaterismem a lenosti je fakt trosku pritroubly..
Chlape, precti si pozorne co pisu o par prispevku vejs a pak si precti co jsi napsal. Negativne ovlivnujes lidi hlavne ty, protoze prekladas to co jsem napsal uplne jinak...

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

v tomhle stojím za doxou (přečti si článek), když budeš mít přední blánu plnou hodně rezonující buben tak ti bude prdět když to tam budeš rvát.
samozřejmě že výhody v rychlosti a citlivosti jsou už diskutabilní, ale myslim že tlačit beater na blánu takovýho bubnu je prasárna

ale když je úderná blána míň citlivá a máš velký vrata v rezonančce + šatník v bubnu tak to nepoznáš, bude to prostě duc duc a duc

myslim že je to o pohodlí nás všech, zjistil sem že jí taky občas nechávám na bláně a zjistil sem že je docela těžký hrát s patou nahoře a nechat ten beater odskakovat ( naštěstí hraju podobně rychle i s patou dole a tam to neni problém oddendávat)
a rozhodně je lehčí necvičit odskok a nechávat to na bláně :wink:
a samozřejmě nejtěžší je umět obě dvě stejně dobře

sám v tom ale pořád nemám jasno

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

počkej to je blbost, ja sem jenom vobycejnej noname s nakym nazorem, takze nejakej svuj vliv vylucuji. ty příspěvky sem teda prolít hodně letmo, to je fakt,ten dojem vsak pretrvava..

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Master píše:zjistil sem že jí taky občas nechávám na bláně a zjistil sem že je docela těžký hrát s patou nahoře a nechat ten beater odskakovat
To se da docela nacvicit na sucho bez slapky - dej si spicku na podlahu, patu zvedni, ved pohyb jakoby z kotniku dolu a zaroven patu jdouci dolu zabrzdi lytkovym svalem tesne na podlahou. V tom momente uderi palice na blanu. A tesne po tom momente sval na lytku povol a nech patu klesnout na podlahu. Tim stabilizujes vracejici se pedal v poloze cca 5cm palice od blany po odskoku a spocinutum paty na chvili na zemi si noha odpocine pred dalsim zatnutim svalu.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

raduz píše:ja jsem teda presvedcenej o tom ze sou to dve ruzny techniky, a nelze rict, ze jedna z nich je spatne a druha dobre. A z ust pana Doksanskeho mi to fakt mrzi protoze jako "docelaautorita" by moh´ negativne ovlivnit spoustu z vas..kdyby treba napsal sou dve techniky ja pouzivam tuhle a tuhle protoze a protoze..ale, napsat ze tohle je ta prava a jedina a vostatni smrdi amaterismem a lenosti je fakt trosku pritroubly..
A Raduzi, jak nám chceš dokázat, že technika zatloukání beatru je technika dobrá? Protože Ti prostě stačí? Je "jen" dostačující (pro část lidí, kteří se nechtějí učit nic jiného), ale dobrá určitě ne! Padlo tady i to, že tak hraje dost světových hráčů, kterým to hraje skvěle, ale to vůbec neznamená, že to tak skvěle bude touto neaktuální technikou hrát i nám ostatním!

Příště si opravdu raději pořádně přečti všechny příspěvky, než začneš na někoho prskat a zveličovat (=degradovat a zesměšňovat) něčí trpělivé vysvětlování!!!

Dlabu na to. Ať si do toho každý tluče jak chce :?

P.S. Ještě poznámečka: docela poctivě pročítám všechny Modern Drummer-y za poslední 4 roky. Nepamatuji si, že by někdy někdo ze světových špiček obhajoval techniku zatloukání beateru! Pokud to někdo dělá, tak zcela záměrně, ale umí nechat i odskočit a hlavně o nutnosti odskakování beateru hovoří absolutní většina hráčů. Chce snad někdo popírat techniky Laboriela, Bozzia, Langa, Harrisona, Townsleye....?

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

taky na to dlabu, nechce se mi to dal rozmazavet..ale ja sem prece o technice zatloukani nepsal ani ze je dobra ani ze staci ani ze je zelena..
a prskani? achjo

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Mě už učitel taky navnadil ať pomalu trénuju nezadupávanej kopák. Má to lepší zvuk,ušetří se energie a přitom razance nezmizí. A taky se tím šetří pružiny na šlapce... :) No a neberte to...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Ja bych rek, ze pokud nekdo cvici pravidelne, tak mu to je fuk jak to hraje- respektive zvladne oboji. Jen pak de o to jestli ho na to nekdo upozorni a nebo ne.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

doxa píše:No, ono pokud je nekdo zvyklej ten beater zadupavat a neumi ho nechat odskocit, tak neumi ani v rychlosti tu nohu pribrzdit a tudiz tlaci beater az k blane. Ikdyz je tam jen milisekundu, je to zpozdeni. Vim o cem mluvim, protoze jsem to taky zadupaval a taky jsem si myslel, ze v rychlejch tempech ne. Ta technika je proste uplne jina a zdanliva banalita hodne podstatna.
Hlavne me to uz nebavi resit, protoze cast lidi si mysli, ze to tak neni a cast lidi zvukovej rozdil neslysi. Holt si na to musi prijit sami. Chytrymu napovez...
Neřekl jsem, že ten zvukový rozdíl tam není. Beru to jako argument a jenom se snažím dávat něco proti, to je celé.
viz problém výš, asi máš pravdu. Myslel jsem to tak, že v rychlých tempech alespoň já už přecházím na hraní kotníkama, při které ty beatery prostě kmitaj - nemám na to uhrát šestnáctky na 170 silově, možná kvůli mé technice. chtěl jsem tím říct, pokud člověk něco potřebuje zahrát, tak časem přijde na to, jak si to ulehčit (jak to vůbec nějak zahrát). Zatím to neřeším, páč houby umím.
Radime, promiň, ale to zní jako věta typu "já jsem se to tak naučil, zjistil jsem, že je to dobré, a proto kohokoli, kdo tak nehraje taky, budu považovat za absolutní lamu pod moji úroveň." nic ve zlým, prostě to tak působí :?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Bobroněnko píše: Radime, promiň, ale to zní jako věta typu "já jsem se to tak naučil, zjistil jsem, že je to dobré, a proto kohokoli, kdo tak nehraje taky, budu považovat za absolutní lamu pod moji úroveň." nic ve zlým, prostě to tak působí :?
To na tebe působí špatně, protože Radim nic takového neřekl, nejde o to jak to kdo hraje, ale jak prezentuje svoje názory... Třeba já donedávna taky beater spíše zatloukal, ale vzhledem k tomu, že se snažím být otevřený novým věcem, tak se tomu nebráním a nevykřikuju, že je to nesmysl a že to zní úplně stejně, a že je zbytečný se to učit... Mnohem lepší mi přijde přístup Doxy, který už přece jen něco nacvičeno má, nebo Radima, který, jak říkáš, "se to tak naučil" a tudíž nám k tomu můžou něco říct, než přístup někoho, kdo byl možná jen příliš líný se něco takového učit, a tak teď zoufale křičí, obhajuje "svoji" variantu a kope kolem sebe... :wink:

Ale holt chytrému napověz ...., no.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

ale jasně, já tu ale pokud si pamatuju nikdy neříkal, že je to nesmysl a že to není slyšet! na těch videích, co tu doxa dával, to je jasné. jak říkám, oni dávaj argumenty, já dávám argumenty. ať si každej vybere, ne? nemám na to, abych se to začal teď učit, takže si teď prostě budu hrát tak, jak mi to jede. časem se uvidí, that´s all...takže se omlouvám všem, které jsem svými příspěvky naštval. když už se o tom bavím, tak ale tak, abych v tom měl jasno, což doxa splňuje. jen pokládám další otázky a návrhy.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Bobroněnko, taky jsem nemluvil zrovna o Tobě... Tvoje příspěvky jsou taky celkem vpoho. .) A já už radši mlčim, aby to nevypadalo, že nějak moc mentoruju.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Pořád čekám, kdy přikvačí Boosty se svojí troškou do klína.

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Je tohle ted presne resim, hraju ted snad poprve za zivot s plnou predni blanou, cili slapka krasne odskakuje. A byl jsem z toho nadsenej, jen kopak dela bordel jako svine (to mi nevadi), ale problem je, ze po uderu obcas dam jeste takovej mesi neslysitelnej, coz me sere :-( Jeste ze nemam trigr :-)

Cili mozna tam tu dirku vyriznu (fakt jsem to dnes oddelal a prines domu) .... ale opravdu se mi nedarilo udrzet beater na blane bez odskoku pri cemkoliv malicko rychlejsim, o dvojslapce ani nemluvim. Nechat zarazeny beatery, jde v pomalym, opravdu pomalym tempu a staji to strasnou silu -> tudis zbytecnou namahu. Hlavne pri DB ta noha kmita, nikoliv da uder a zastavi se, ale to uz se psalo vyse, ze to zdrzuje.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Treba muze bejt plna predni blana dobra minimalne na cviceni odskoku...

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

DUMP píše:Treba muze bejt plna predni blana dobra minimalne na cviceni odskoku...
Nejlepší! Ta hrací blána se pak vrací o hodně rychlejš a víc, takže máš opravdu kontrolu, že noha netlačí v čase úderu na beater. V opačnym případě hrací blána trestá! :-)

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

doxa píše: Nejlepší! Ta hrací blána se pak vrací o hodně rychlejš a víc, takže máš opravdu kontrolu, že noha netlačí v čase úderu na beater. V opačnym případě hrací blána trestá! :-)
Si mi teda dal brouka do hlavy ...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

celou debatu jsem nejspíš zavinil já, neb jsem napsal pár nesmyslů - omlouvám se zkušenějším...pramenilo to z mojí lehkomyslnosti nedostatku zkušeností a neznalosti věci - už se to nebude opakovat :!: du cvičit odskoky :mrgreen:
prostě jsem jen měl pocit, že v bicích neexistuje černobílá barva - viz hraní paličkama, tam je taky milon způsobů a vždycky je to jen o tom jak cheš aby to znělo a aby to technicky šlo zahrát (prostovky, slidy, přírazy, údery přes paličku....), ano a já zdaleka nejsem tak daleko abych přišel na to na co přišel doxa, že neazatloukanej beater je prostě v uričtý technice pokročilosti lepší, nohu jsem neřešil neb mám dost starostí s rukama a nohu jsem zahrál vždycky aspoň tak aby mě to uspokojilo, narozdíl od rukou a neřešil jsem jestli zatloukám nebo nezatloukám. a protože jsem to nevěděl, tak jsem si to zkrátka odůvodnil svým způsobem, jestli jsem tu někoho pohoršil tak sorry, ale ani učenej z nebe nespad tak sem se prostě zeptal a napsal tomu pár argumentů, který sem měl zažitý. :neutral:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To je v pohodě, Sašo! Mně tato debata naopak přišla jako jedna z mála opravdu zajímavých a plodných, neboť se neřešily hovadiny, ale opravdu bubnování a "jak na to". Jestli můj přístup někomu připadá příliš tvrdý (natvrdlý? :-)), možná až demagogický, to je jeho věc. Biju se za věci, o kterých už aspoň trochu něco vím. V opačném případě bych byl zticha. Každopádně v předchozí čtyřstránkové diskuzi nikdo nedodal jediný přesvědčivý důkaz toho, že zatloukaný beater je lepší než nezatloukaný, zatímco Doxa uváděl celkem logická zdůvodnění toho, co sám již léta dělá a učí. A argument, že "je to těžší" není argument, nýbrž výmluva.
Buďme rádi, že tady občas ještě píše někdo, kdo umí hrát a to vše, co my ostatní tady horko těžko objevujeme, už má za sebou.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Radim: Sakra radime, nikdo tu neřikal nikde, že zatloukanej beater je lepší. Řikalo se to, že to jde tak i tak...ostatně když si přečteš odpovědi všech bubeníků v tý anketě, tak až na doxu každý minimálně podotýká, že je dobré umět i zarážený beater, že záleží na muzice a podobně...zkrátka odsuzovat jeden způsob hraní, protože je "neaktuální" mi přijde jako zhovadilost a stejný omezování o kterym píšeš ty. Když budu mít zavřenej šlapák, utažený blány atd. tak tam bude odrážení vyloženě nutnost. Ale hrát takhle kupříkladu hard rock mi naopak přijde spíš kontraproduktivní.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To Trade: Proč?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Nelepeni- Vyhody Ano, Nevyhody ne. Pouzivat se to nemusi/maximalne clovek pride o jeden druh zvuku.

Lepeni- uplne to same.

To znamena... hrajte uvolnene a presne. Lepsi umet oboje nez nic.

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“