Anketní otázka No. 6

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Anketní otázka No. 6

Příspěvek od doudleba »


DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

drsny drsny!

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

BCAA...tak to už je hodně kruté :mrgreen:

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

gs kondro ok, ale bcaa?

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

condro je OK, ale BCAA je zbytečnost, pokud člověk není vegetarián, IMHO :-)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

condro GS znam z reklamy, jak ten chlápek běží na autobus, ale BCAA jsem v životě neslyšel. Osobně si myslim, že tyhle přípravky mají víc než cokoliv efekt placeba, ale třeba se pletu, v šedesáti se mi rozpadnou klouby a kosti:))

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Staci poziratat slachy a klouby treba u kurete..efekt stejnej(nee-li lepsejsi:o) a jeste si clovek posusna(kdyz sou dobre "propeceny":o)
Jinak uvolnit se je treba..a ze je zpuusobuu.. :twisted: Ale jak porad rikam:nic se nema prehanet! Nejni nic lepsiho, kdyz se clovek soustavne uvolnuje u baaru nebo za baarem nebo..pod baarem :shock: :D
Ja bych se treba kolikrat i rad uvolnil, ale vetsinou delam vozku, takze zadny takovy..

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Trade - jako BCAA se označuje přípravek, kerej obsahuje aminokyseliny s rozvětveným vedlejším řetězcem - pokud se nepletu, Valin, Leucin a Isoleucin. Jako rozhodně to není škodlivé, ale maso prospěje mnohem líp :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Bobroněnko: Chápu to až k tomu Trade - :D
...ne ale o valinu jsem vskutku v životě neslyšel. Nebo možná na chemii, ale zapomněl.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

:-) prostě "proteiňák". Čili to, co lidé berou ve víře, že si při větší námaze ochrání svaly, protože maj málo bílkovin v potravě a chtějí mít jistotu, že se nesesypou. Myslím, že je zbytečné to řešit na fóru bubeníků, ale kdyby někdo chtěl, není problém, vyznám se v tom líp než v bicích :mrgreen:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Valein je bílkovina? Ten názav tak zní, ale nikdy jsem o ní neslyšel...mno to je celkem fuk. - když někdo nemá bílkoviny tak postačí jíst tvaroh a maso.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

S tim placebem souhlas. Jináč jde taky vo to, že když vám koluje žilama několik stovek, tak fakt radši sednete a hrajete.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

Valin je jedna z dvaceti tzv. proteinogenních aminokyselin - bílkovina je v podstatě řetězec aminokyselin. V obyč proteinech je jich nakombinováno dvacet, a tři z nich mají tzv. rozvětvený vedlejší řetězec - atomy uhlíku nejsou navázány v jedné řadě, ale jsou "rozbočené" - představ si třeba vidličku. Mno a když ty tři hodíš do jednoho přípravku, tak se to jmenuje BCAA a vydělávaj se na tom prachy. :-)
a ten tvaroh a maso - v principu ano, ale to by bylo na hodně dlouhou diskuzi :-D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Bobroněnko: Jo, tohle jsem se taky učíval...naštěstí jsem to vytěsnil z paměti velmi rychle:) (zbytečně by to tam zabíralo místo)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

no jo, mě nic jiného nebaví :-)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Mně zase všechno víc než věci, co stejně nejsou, protože všechno se skládá ze 4 základních elementů a všechno ostatní jsou plky:D

btw smažte to

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

To nejni pravda všechno se skládá ze vzduchu a může za to svár a láska... :D

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

To taky nejni pravda - vsechno je z apeironu!


(chtelo by to promaznout)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Tarkil: Co je to apeiron?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, ja celkem souhlasim s doxou v tomhle. Condro beru parkrat do roka a mne pomahap - pri nacviku doublepedalovani mne nejak zacaly stavkovat kolena a ted je to v pohode.. ale ja mam klouby uz vic zniceny z jinejch pricin.

Hrat 2 hodiny nejakou sypaturu tak to bych do sebe taky hazel cokoliv.. uz vidim jak se nekdo stiha krmit vsim aby mel vyrovnanou stravu.

Jinak pekna otazka :)

OT: Ja sem teda jen jednou hral na houbach a celkem je mi lito ze to nemam nahrany, protoze sem mel opravdu poprve v zivote pocit ze mne ruce a nohy poslouchaji :D .. skutecne halucinace :))

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Trade píše:Tarkil: Co je to apeiron?
To se mi vybavilo z tech nekolika malo prednasek filosofie, co jsem absolvoval. Tusim, ze je to nejaka neurcita pralatka, z ktere byl podle jedne skupiny antickych filosofu vznikl cely svet...
viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Apeiron

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já na houbách nehraju, protože jak známo, kdž děláš v lese hluk, nic nenajdeš :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Nebýt jsoucna, tak tady takhle chytře nesedíme.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

to mi ani nepřipomínej, dneska sem byl tasen.

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

No necekal jsem ze se chytite zrovna takovy blbosti jako BCAA :-) ale kdyz uz - Precetl jsem si hezkou teorii ale ted trochu z praxe: Jedna vec je hrat ve stredni dynamice nebo i silne ale normalni tempa a jina vec je hrat koncert 2 a pul hodiny s nohama v tempech 160/170/180. To se vsechny predstavy o tom, jak byste ten koncert chteli odehrat zmeni na to, abyste ten koncert vubec odehrali a to jeste navic dobre. Jsem rad, ze jsem se dozvedel neco navic o aminokyselinach, ale jeste by me zajimalo kolik toho masa bych musel sezrat, abych je uz nepotreboval doplnovat :mrgreen: :mrgreen:
Mel jsem asi napsat, ze do sebe BCAA necpu porad a ani nehodlam. Staci mi to na nastartovani fyzicky kondice, kterou uz pak behem koncertovani udrzim normalnim cvicenim a hranim. Pak taky v narocnejsich obdobich, kdy je vic koncertu nebo zkouseni po sobe. Ted pred koncertama mi to strasne bodlo, protoze jsem marodil mesic s kolenama, takze jsem vubec nehral a potreboval jsem v kratky dobe dostat telo do naky fyzicky kondice. Po 5-6 dni pravidelnyho cviceni mam vetsinou unaveny svaly a nemuzu uz dostat koncetiny do temp, ktery potrebuju. Ted to byla parada, po dvou hodinach vsechno porad fungovalo a kdyz neni unaveny telo tak muze i mozek :-)
Pojidani slach a kloubu misto GS Condro uplne vypoustim, protoze to bych se asi fakt poblil. Jestli je to v pastikach (krome krys teda:-) tak to se jeste da, ale pochybuju ze to nejak vyzivuje chrupavky. Misto kupovani si drahy zelatiny, samozrejme vsichni doporucujou normalni medvidky ;-)
Preferuju prirozeny veci, ale v tomhle pripade je potreba si polozit otazku, jestli je taky hrani na bubny prirozena vec pro telo... :mrgreen:
A jestli je BCAA jenom placebo, tak asi dobry a me to staci :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“