Anketní otázka No. 9

Najdete zde diskusi k článkům Bubenického magazínu
Odpovědět
Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Anketní otázka No. 9

Příspěvek od Bobroněnko »


Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

pěkné počteníčko!super!

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Je zajímavé jak se některé názory rozcházejí..., ale fungujou všechny :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Hodne zajimavy. Treba tohle...: že co nenacvičíme do osmnácti, už pak nenacvičíme hlavně vinou žen a hraní. :?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To ano, ale ve třiceti, jakkoli jseš již zpomalý a unavený, již cvičíš zcela vědomě a děláš to proto, že to dělat chceš. Nemohu si pomoct, ale člověk musí dospět k tomu, aby poctivě cvičil a mělo to všechno nějaký smysl. Anebo si jen omlouvám, že jsem dříve necvičil a musím to dohánět po té třicítce :D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

"že co nenacvičíme do osmnácti, už pak nenacvičíme hlavně vinou žen a hraní"
pravda je ze tolik volneho casu, kterej lze venovat cviceni, co ma mladej svobodnej studujici clovek na stredni nebo dokonce zakladce uz v budoucnu nikdy mit nebudes :(
na jednu stranu si taky muzu davat za vinu, ze sem driv necvicil vic, ale taky sem uspesne dostudoval vejsku a uzival si spousty sradny ve 2-3 kapelach, takze pokud si za svym rozhodnutim mit bubnovani jen jako konicka stojim, muzu mit svedomi ciste 8)
nadruhou stranu me taky tricitka pomalu klepe na rameno a dostal sem se do stadia, kdy se rozhoduju jestli zacit poradne makat (chci konecne odchazet z nahravaciho studia vzprimene a stat si na 100% za svym vykonem) nebo to vsechno harampadi co pomalu dosahuje druhe stovky rozprodat a mlatit plesy a sklepni punkovy akce na Amatky :? s tim jak je to ted si zacinam pripadat fakt hloupe :(

doufam, ze spolu s klidnym zamestananim a vsema zkusenosta a sebekritikou se me ten "schod" podari prekonat :twisted:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja trosku nepobral k cemu tahle otazka mela slouzit ???

Dozvedet se ze bez cviceni to nejde ?? to myslim ze vime vsichni !
Dozvedet se ze aby byl clovek dobrej musi u toho sedet treba 6 hodin ?? -to vime taky vsichni.

Jedina veta je ktera se mi libila bylo co nenecvicis do .... pak uz tezko dozenes, kvuli jinym povinostem a zenskej a tak. S tim se da souhlasit.
I kdyz radim tady rika ze kdyz je clovek starsi ví vice proc to chce delat.
Ale ten cas se proste nahradit neda . Tolik casu co ma clovek na zakladce a potom na stredni uz nikdy nedokazes ziskat, pokud smysl zivota nevidis tedy jen v bicich.

Zakladem je si rici ceho chci v oblasti hudby docilit. Bud to mit jako prijemnej konicek, obcas si zahrat s kapelou, vymetat plesy, proste jit si rad zahrat, delat to spise pro zabavu. A jen si tak snit nad Wecklem jak je dobrej. Pak mi staci ke cviceni malo.

A nebo chci byt proste vyborny a jit pevne za svym cilem, drit na sobe, davat tomu vsechno a chtit neco dokazat, obetovat tomu vsechno, Makat na tom 8 hodin, nejist nepit, prijit domu vycuclej ze ani nebudete mit naladu si vyhonit flakotu.

Myslim ze 90% sferistu patri do prvni skupiny.

Je treba rozlisit konicek a profi dráhu. Ja to mam osobne jako konicek, mne to proste bavi. Necvicim, jen se udrzuji hranim. Hudebni zivot jsem si rozsiril ted o psani aranzi, neni lepsi uspokojeni kdyz z aranzujete skladbu, rozdate noty a vase kapela to zahraje tak jak jste si to predstavoval a napsali to a jeste si to clovek zabubnuje - rikam krasa. :)

To SamJr: To ze by ses rozhodnul ze ti staci vymetat plesy, preci neznamena ze si nemuzes delat radost drahym nastrojem. :)

Sice je trochu divne kdyz nekde vidim totalni kopyto a ma nastroj za 100 litru, ale na druhou stranu, co ... ma to rad, bavi ho to, dela si radost i nastrojem.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Matesi máš absolútnu pravdu, len by som rád upozornil na fakt, že otázka bola položená ľuďom, ktorí sa tým živia, resp. majú to ako náplň života.. Je jasné, že ak chodíš do práce a bubny máš ako koníčka, ťažko si nájdeš 6-8h na mlátenie do bubnov.. O to tu ale neide. Mňa napríklad zaujalo, že to dnes máme v podstate každý inak, ale v začiatkoch v podstate všetci rovnako.. :D.. Myslím, že pre začínajúcich hráčov je to poučné čítanie..

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

To drmr: ano otazka to bylo pro profiky, proto mi prijde zkoro predem jasne jak bude znit odpoved, jelikoz clovek se profikem nestane ppres noc, nebo zadarmo bez dostatecneho usili a pracovitosti. Proto kdo by poradne necvicil by se asi proofikem nestal. Proto nevim co bylo predmetem otazky. Dozvedet se treba "ja na to uplne sral a ted jsem profikem ?? Kazdej jasne opovedel cvicil jsem a dost, nekdo z not nekdo podle muziky ale proste je nutnost za tim sedet.

Jop pro zacatecniky dobre a doufam ze si z toho neco odnesouu, jak take piilne v zacatcich cvicil i 4 hod denne. Asi tak 5 let pak to klesalo, Prislo to chozeni na pivo, prisly zensky. Prisla prace, priority se zmenily. Uz jsem za horizontem od soboty vekove jeste dal.
Proto kdo ma moznost a cas cvicit at cvici, pak v pozdejsim veku to proste uz tak dobre neni mozne.
Ono se rika ze nikdy neni pozde, ale je lepsi s nastrojem zacit co nejdrive.
Ja zacal v 16ti. Tam je prostor na radne cviceni maximalne tak tech 5 let. Pak uz je to casova bida. Ale vse je to ve vysledku o prioritach. Kdo proste bude chtit neco dokazaz vzdy si ten cas najde na ukor vseho okolniho. Ja vidim optzimalni vek pro zacatek na bici pro ty co to mysli uplne vazne tak 12 - 13 let. Tam je prostor se neco naucit, mit prostor se pripravit na konzervator a tam to proste rozjed na plno. Ja osobne nevidim v konzervatori az tak velky priinos ze by mi tam nalili prilz neco plodneho do palice, ale clovek tam ma ppokud to bere vazne prostor tu muziku zkoumat, ma prostor pro cviceni, pohybuje se mezti muzikanty, je porad v tom.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

nechápu pojem zbytečná otázka.myslim že si to dost lidi se zájmem precetlo-i když to všichni ví,tak některým to třeba může pomoct,zvlast začátečníkům.Bylo to z dobre vůle,tak co;-)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

nekamenujte te mne - dyt jo ! je to ve vysledku OK

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2Kostka: tá 10. otázka je mooooc fajná!!!! :D :mrgreen: Teším sa na odpovede!!!!! :P :P

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Kostko ... hlavne jen tak dal. Nekdy se hold zadari lepe nekdy hure, na tom nezalezi !! hlavne se ptej dale, je treba na vsechny otazky pohlizet jako na celek a pak z toho bude zajimavej anketni serial plny nazoru od tech spravnych lidi.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

určite si každý hodinu či dvě přidali :D ale to by pak znamenalo že Martin vlastně s Emilem necvičili vůbec :D :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

odpovědi jsou zajímavý a moc, zvlášť martinova - někomu holt stačí míň, ALE je třeba se zamyslet nad celým martinovým vývojem, ono totiž:. Kdo by byl schopnej někdy ve dvanácti letech odehrát celej koncert arakainu na polštáře a ještě k tomu vařečkama?, kdo by byl schopnej projet na vyrobenej pad celou učebnici pro malej buben - u babičky a ještě o prázdninách, kdy všechny jiný děti střílej prakem, vosahávaj holky, kouřej lopuchový listí a zapalujou stohy slámy???
takže berte ty dvě hodiny pouze velmi relativně!!!
kdo by měl tuhle trpělivost? kdo umí přemejšlet o hudbě takhle, kdo dokáže rozvrhnout čas na tak intenzivní cvičení, že i dvě hodiny stačí?? a jak je daleko?? a vůbec kdo je schopnej napsat ETUDY PRO MALEJ BUBEN a vidět v tom melodii a hudbu (není myšleno tak jak je napsáno)???

pak ať mi někdo tvrdí, že něteří nejsou mimozemšťani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

no Martin to má pěkně srovnáné,skoro až tak nadpozemsky
:mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

On je totiz Martin svym zpusobem celkove nadpozemskej :)

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

tak teď už vím proč je firemní hráč mapexu-řady jako SATURN nebo ORION,k tomu není co dodat :D :D

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Drumer píše:určite si každý hodinu či dvě přidali :D ale to by pak znamenalo že Martin vlastně s Emilem necvičili vůbec :D :D
Po pravde, do toho '94 roku to je tak ako som písal a fakt som si "nepridával", skôr -za čias AshBandu- uberal :D.. Po 94om by som revidoval slová "občasné cvičenie" na "5 hodín ročne" :D.. Je ale fakt, že keď je veľa hrania, ono to je aj cvičenie.. Od leta cvičím 2 hoďky denne (ak nieje hranie).. :)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

sasa píše:odpovědi jsou zajímavý a moc, zvlášť martinova - někomu holt stačí míň, ALE je třeba se zamyslet nad celým martinovým vývojem, ono totiž:. Kdo by byl schopnej někdy ve dvanácti letech odehrát celej koncert arakainu na polštáře a ještě k tomu vařečkama?, kdo by byl schopnej projet na vyrobenej pad celou učebnici pro malej buben - u babičky a ještě o prázdninách, kdy všechny jiný děti střílej prakem, vosahávaj holky, kouřej lopuchový listí a zapalujou stohy slámy???
takže berte ty dvě hodiny pouze velmi relativně!!!
kdo by měl tuhle trpělivost? kdo umí přemejšlet o hudbě takhle, kdo dokáže rozvrhnout čas na tak intenzivní cvičení, že i dvě hodiny stačí?? a jak je daleko?? a vůbec kdo je schopnej napsat ETUDY PRO MALEJ BUBEN a vidět v tom melodii a hudbu (není myšleno tak jak je napsáno)???

pak ať mi někdo tvrdí, že něteří nejsou mimozemšťani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
šmarjá, ty to máš teda nastudovaný :twisted: Akorát ten Arakain, to teda nevim. Jó kdybys takhle myslel Volympik 1979-1985, to by byla jiná :mrgreen: To bych si na ňáký citace vzpomněl ještě teď. Ale s tím "brzkým začátkem" na tom určitě něco pravdy je, protože když jsem přišel ke Kymplovi, měl jsem už nějaký svůj "názor" a něterý věci "ošahaný", že jsme určité otázky mohli jakoby "přeskočit", protože jsem si je ohrál už předtím. Ale zase na spoustu věcí mě upozornil a opravil mě a já si tenkrát často říkal - kdybych tak býval mohl začít k němu chodit dřív, třeba už ve dvanácti...Na spoustu věcí bych si tak zdlouhavě nepřicházel sám..

Ad ty dvě hodiny: tuto věc bych si troufal spíš označit za odstrašující příklad, než za něco hodného následování. Já bych měl ten časový průměr hrozně rád vyšší a vím, že by mi to bylo k užitku... Taky když jsem byl na škole a Vašek Zima - spolužák z lavice mi říkal, že to drží na pětihodinovce denně, měl jsem pěknou depresi a cestou vlakem jsem si říkal "tak a od zítřka na to vletím". Jenže pozítří jsem už jel ve 12.30 hrát do Ostravy a bylo po systému. Občas dám i teď hoďky třeba tři a a po dvou dnech už cítím, že by to "neslo své ovoce" a mám z toho skvělý pocit, ovšem pak je šňůra a je po ptákách, nebo se ke cvičení jako takovému dostanu jen na hoďku a pak už se někam jede..
Já jsem už od nějakých šestnácti docela často hrál s různýma kapelama a to se dodržuje pravidelnost v čemkoli strašně špatně. Na druhou stranu si myslím, že ta praxe byla super a navíc to byly různé žánry a to bylo taky bezva pro určitou "orientaci" v tom, jakou úlohu mají bicí v hudbě obecně, ne jen v úzkém stylu. Taky jsem naštěstí odolal "kalícímu modelu" spoluhráčů (tam se to neliší, dechovkář i metalista se na panácích voďoura vždycky shodnou stejně ochotně :mrgreen: )- myslím si, že tohle může být často dost problém.
Ono je něco jiného, když se hraje 4 soboty v měsíci, pak by si to člověk mohl užít až do rána a mít to prostě jako mejdlo...
trošku mě pobavil nějaký kolega - nevím už přesně kdo to v odpovědích psal, že hraje 6-8 krát do měsíce a proto na to cvičení nemá tolik času. To jsem se fakt nasmál, protože když si vezmu jen jak třeba teď vypadalo moje září a probíhá říjen...třeba říjen:
1.-3. šňura s -123min, 5. konc. -123min, 9-13 šňůra -123min, 16. koncert -123min, 17. celodenní zk s WV, 18. koncert -123min, 19. celodenní zkouška s WV, 20. gastrojazz , 21. zkouška WV, 22. zkouška -123min, 23. gastropop :mrgreen: , 24. a 25. šňůra -123min... teď jsem přijel :neutral: To je, pokud dobře počítám 19 dní celých věnovaných bubnům a přitom bez cvičení jako takového. V listopadu 21 kšeftů, v prosinci 21, nebo 22 (bude-li se točit Silvestr s WV). A mezi tím mít čas na to ochmatat nějaké sličné blondýnky, oženit se, rozvést se, mít děti a čas na to se s nimi občas vidět apod... a do toho si pořád slibovat, že konečně zase trochu opráším ten klavír :oops: Já už snad tři měsíce cvičím na piano první čtyři řadky z Janáčkova Zarostlého chodníčku a nemůžu se dostat dál, protože na to prostě nemám čas :( :(
Ale to je prostě tak a já si nestěžuju, jsem rád, že jsou kšefty, protože jsem taky zažil kolem roku 93 dobu, kdy kšefty nebyly skoro vůbec a to pak teprve byly depky... A jsem přesvědcený o tom, že muzikant "žije" na koncertě s kapelou a ve studiu a že zkušebna je jen taková "příprava" na ten pravý život, bez které to nejde, ale která zároveň sama nestačí. Jen chci vysvětlit, že ono je to všechno trochu složitější. A pravdu má Emil Frátrik s tím, že do cvičení patří i koncert samotný a všechny zkoušky atd, pořád i tam člověk něco ve svém hraní tříbí a zdokonaluje.
No nic, v 10 otázce se tohle vše myslím ještě pořeší, teď jsem se nějak nečekaně rozepsal a už se mi rozbíhají myšlenky. Dobrou noc :mrgreen:

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

myslim že jsme na tom s těma depkama všichni stejně.a kdo nemá depky není bubeník :mrgreen: :twisted: anebo cvičí,ale i tak je má :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

K tomu niekoľkohodinovému cvičeniu snáď ešte jedna poznámka... Myslím si, že niekedy má hodinka za týždeň ktorá ma fakt baví, väčší význam ako 13h denne "nasilu" (v tom slova zmysle, lebo "to tak robia všetci, tak musím aj ja".. ).

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ono nemít možnost cvičit totiž člověka kolikrát "nakopne" - totiž pak si člověk opravdu rozmejšlí, jak s tím časem naloží, já mám teď čas tak půl-až hoďku denně max. a to šulím i sféru a odbíhám od ní resp, odsedám, protože bubny (rolandy) mi stojí za zádama, tak pak je to jen maximálně využít ten čas a světe div se nedělám za bubnama blbosti, ale prostě cvičím ty dvojky, takovej ten rockabilly-flame-swing oběma rukama (na to sem přišel když sem poslouchal nahrávky D.J. Fontany - "his latest flame", a jiný elvisovky, ve kterejch je strašně moc zapomenutýho moudra, moudra na který nejsou noty a člověk na to příjde až když to hraje dlouho a zjistí že ten dotyčnej to musel hrát uplně jinak...no ale o tom asi jindy a jinde...-jen doporučuju sou to fakt kousky, který teď nehraje nikdo a dokonce i sám velkej mistr steve smith to na svým DVD history of US beat nezahrál. - jedinej kdo k tomuhle vydal učebnici byl slim jim phantom, ale ta je tak raritní, že jí nikdo nemá, takže jedině na jůtůp...),
jinak ten režim je mimořádně výživnej a ty výsledky se dostavujou rychlejc, než když sem na to měl času víc. a přesně chápu emila i martina - prostě žena, dítě na cestě, rozestavěnej domeček, koupenej pozemek, pokuta z finančáku, a jiný srandy....
(no ale to už sem zase drobet utek od témy) :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Články našeho Magazínu Sféry bubeníků => Bubenického Magazínu“