Kabát

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Odpovědět
bassaq
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 11 čer 2008 15:16
Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od bassaq »

Nesel na bych na to tak tvrde, osobne kabaty neposloucham a jejich hudba se mi vzdalila po vydani tusim treti desky, kdy uz to zkratka nebylo ono. Netvrdim, ze je spatny bubenik jen proto, ze hraje co hraje, zivi ho to a tak mu to muzem tak akorat prat a nebo ne.

Nedavno jsem debatil s bicmenem z kabat revival, jeho hru jsem slysel jen na nahravce, rekl bych, ze to sedelo, ale posoudit to nemuzu - nemam to tak v uchu :)

doporucuju poslechnout a prohlednout jejich stranky -> http://www.tabak.estranky.cz
potom muzem podebatit o kvalitach a ostatnich aspektech :lol:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Hans-Drums »

Kabáti se mi nelíbí,ale ty Tabáky taky ne

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od jiricc »

Zajímavá hlavně ta cena za vystoupení.A takovejhlech revivalů je po republice asi 6 a řikaj si za to podobný peníze.
Fakt nechápu že na to ty lidi choděj.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Hans-Drums »

Nech bejt,ale některý revievaly nejsou špatný,nedávno byli v Plzni Rammstein Revival a hráli dobře,ovšem na druhou stranu jsem měl možnost Slyšet Nirvana revival a spokojenost na mé straně nebyla.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Kajda »

Znám Kabát revival z Hradce Králové, dvakrát jsme s nima hráli s kapelou. Vždycky tam bylo aspoň 500 lidí a jak začali hrát, takřka všichni se zvedli a pařili jak blázni. Pak si mohou říci o několik desítek tisíc za vystoupení, když na ně lidi chodí. Mimochodem tam bubnuje Jarda Muzikant, který je slepý.

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od jiricc »

Jo tyhle znám taky osobně,párkrát jsme s nima taky hrály a tolik lidí na ně nechodí.Ale víš co,já nechápu ty lidi
tohle je jenom kopie a vždycky horší než originál a hlavně to není žádný umění.Pak ti někde v klubu hraje super kapela
super muziku a přijde ti tam sotva dvacet lidí a přitom to má mnohem větší hudební úroveň,tak kde to jsme.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Kajda »

My jsme trefili kšefty, že tam vždycky to pětikilo bylo. O to ale nejde. Lidi jdou na Kabát revival ( nebo jiný revival ), protože znají ty písničky, mohou si je zpívat s kapelou, zapařit. Když jdeš na vesnickou tancovačku, chceš se pobavit a ne tam 7 hodin sedět a poslouchat kapelu, která sice hraje skvěle, ale vlastní věci, které nikdo nezná. To si člověk na tohle musí zajít někam do klubu. Je to smutné, ale je to tak. Lidi jsou dnes líní, mají plno jiné zábavy a na živou muziku už se skoro nechodí ( na neznámé kapely ).
Kabáti měli štěstí, že se dostali do médií a jsou teď tam, kde jsou. Když přijedeš někam hrát s "tanečňákem", lidi si říkají o písničky od Kabátů. Tak to prostě je, lidi je znají a poslouchají. Jaká je poptávka, taková je nabídka. I když u nás to platí spíš obráceně.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Pajas »

Všude ne :!: Jsou místa, kde Kabát nemůžeš hrát, páč to lidi nechtěj.Stalo se nám to nedávno.
A pak smůla... :) Lidi maj pařit, ale nepařej... :shock: Ještě že máme dost jinejch věcí.Vono mezi náma, furt mydlit Kabáti, to jednoho vomrzí.... :roll:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Vojta Horák »

Sam za sebe muzu rict ze Kabat je humus. Nic se tam nedeje, ani v drivejsi tvorbe nedelo. Nejvic mi asi vadi, ze to navozuje takovej subkulturni dojem, i kdyz je to slavna kapela. Je to sracka ktera se lidem libi, jako Eva a Vašek, protože v ČR proste lidi nesnasej hudbu, jak pravil muj otec.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Kajda »

Kabáty bych zrovna s Evkou & Vendou nesrovnávala, ale je to věc názoru.
Přijde mi, že pro nějaké lidi je dnes "in" neposlouchat Kabáty. Já je doma také neposlouchám, ale nemohu o nich říci, že jsou humus a některé věci se mi i líbí.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Kulda »

Kajdo..eeh..
tydle diskuze nemaj cenu :wink:
Kdyz uz nic jineho, tak je dobry se na ten jejich bigbiit podivat a rict si: "kua, ale slape jim to jak krava!"
Jestlipak nam to v kapele slape taky tak? Aaaa ouvej :mrgreen:

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Chosé »

No dneska jsem zhlédnul konečně to jejich nové dvd a nestačil jsem se divit když jsem si zpomalil jeden záběr na bicí a tam se na mě mezi 2002 Paistama smála hajtka Stagg DH :? docela mě to zaskočilo :shock:
Jinak pořád jim to šlape - to se musí nechat 8)

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Hans-Drums »

:mrgreen: :mrgreen: Už mu nestačily lováky....... :D

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Chosé »

tak tam by problém bejt si myslím neměl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Hans-Drums »

Tak to nevidím jinak,než že mu zvuk Staggu prostě učaroval :D

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Kulda »

Uz sem to tady nekde psal..
Vetsinou vsecko rozmlati, takze vali udajne na levny pastiky (stagg, headliner..).

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: Kabát

Příspěvek od premik »

jednou před lety Hrál Hurvajs na moje škopky,tenkrát jsem měl Exporty a byl jsem rád že činely a virbl si tam dal svoje,protože hrál násadama od lopat a to by ly takový šlehy,že jsem mysllel jak jsem tak stál za ním na jevišti že mi to roztrhne makovici.Techniky moc nepředvádí to je pravda,ale jeho razance a přesnost má taky šťávu.

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od jiricc »

No právě,buď můžeš bejt řezník nebo technik,ale ne obojí.V takovýhle dinamice kdyby zahrál 32tiny prstama tak to neni ani slyšet.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od BóĎA »

jiricc píše:No právě,buď můžeš bejt řezník nebo technik,ale ne obojí.V takovýhle dinamice kdyby zahrál 32tiny prstama tak to neni ani slyšet.
myslíš že takovej derek roddy nemá techniku a ránu? :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Radim »

jiricc píše:No právě,buď můžeš bejt řezník nebo technik,ale ne obojí.V takovýhle dinamice kdyby zahrál 32tiny prstama tak to neni ani slyšet.
A proč by tam měl hrát 32-tiny prstama?

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Kabát

Příspěvek od gu-staff »

jiricc píše:No právě,buď můžeš bejt řezník nebo technik,ale ne obojí.V takovýhle dinamice kdyby zahrál 32tiny prstama tak to neni ani slyšet.
By mně zajímalo, kde by je v Kabátech měl hrát...? Tomu se myslim říká účelový hraní. Prostě hraje to, co tam zřejmě má bejt, a to zahraje obstojně. To že je (nebo bejval) obklopenej spoustou bubnů v podstatě zbytečně je věc druhá, ale já kdybych to měl jako on (bicí mi někdo přiveze, postaví, naladí, já přijedu hoďku před hranim, dám jedno dvě píva, sednu za to, vodehraju, dostanu vatu, vodjedu, a někdo to zase složí a vodveze), tak bych měl klidně tři kopáky, 4 tomy, 2 floory, a 20 činelů. A bylo by mi to u prdele.

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od jiricc »

Radim píše: A proč by tam měl hrát 32-tiny prstama?
Právě protože je tam nezahraje,při tý jeho technice to tam prostě nedá a nemluvim tady o Roddym,ale o Hurvajsovi.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Radim »

jiricc píše:Právě protože je tam nezahraje,při tý jeho technice to tam prostě nedá a nemluvim tady o Roddym,ale o Hurvajsovi.
Já jsem si doposud myslel, že muzika se má hrát podle toho co se do ní hodí a nikoli podle toho co dokážeme s daným nástrojem daného rozměru "uhrát". Ale možná jsem úplně vedle.

Když hraji bum-čvacht do pop-rocku, nevezmu si tenké paličky na jemné, technické hraní, nýbrž kůly, protože to má lepší zvuk. Naopak ve folku, či v jazzu bych nebyl silnými paličkami schopen kontrolovat potřebné dynamické rozpětí.
Hurvajz očividně nehraje ani folk, ani jazz, či alternativu a jsem si jistý že ví co dělá a proč :-)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od BóĎA »

jiricc píše:No právě,buď můžeš bejt řezník nebo technik,ale ne obojí.V takovýhle dinamice kdyby zahrál 32tiny prstama tak to neni ani slyšet.
ale říkáš, že můžeš bejt buď řezník nebo technik, tak proto uvádim třeba roddyho :)

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od jiricc »

Samozřejmě vyjímka potvrzuje pravidlo.

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“