Kabát

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Odpovědět
Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Kabát

Příspěvek od Lothias »

nedávno jsem viděl nějakej klip Kabátů a zůstal jsem zírat s otevřenou hubou.. Jako může mi někdo vysvětlit na co má jejich bubeník (ani nevim jak se jmenuje) bicí srovnatelný s bicíma s bubenickejma špičkama? Jako jeho bicí fakt maso :shock: a jeho hraní to je taky hukot :mrgreen: tak primitivní hru jsem snad ještě neslyšel..fakt nechápu na co má takový bicí když to co hraje se dá v pohodě zahrát na základní soupravičku se složením virbl hajtka 2 tomy kopák a crashride...To se za těma bicíma schovává nebo je to prostě megaloman co neví co s prachama?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Je to Hurvajs a určitě jeho hra není nijak primitivní, leč se může někomu i na první poslech zdát. Je pravda, že hraje trochu jednoduše, ale za to hodně účelně a ty bicí sedí v tej muzice jak "prdel na hrnci". A to, že má velkou soupravu, no, proč by ně, že, na tom přeci není nic zvláštního a už to dlouho patří k jeho image.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Adrub píše:Je to Hurvajs a určitě jeho hra není nijak primitivní, leč se může někomu i na první poslech zdát. Je pravda, že hraje trochu jednoduše, ale za to hodně účelně a ty bicí sedí v tej muzice jak "prdel na hrnci". A to, že má velkou soupravu, no, proč by ně, že, na tom přeci není nic zvláštního a už to dlouho patří k jeho image.
No nezlob se na mě ale pořád nechápu proč vyhodit statisíce za bubny když na ně skoro nehraju...A jeho hru jsem zahrál po dvou týdnech učení se na bicí...Fakt opravdu nehraje primitivně :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

takle primitivně bych chtěl hrát :wink:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Ono je totiž zahrát a zahrát :!:

On, ale hraje na všechny a ne jen na některé.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Adrub píše:Ono je totiž zahrát a zahrát :!:

On, ale hraje na všechny a ne jen na některé.
tak toho jsem si teda nevšim...jestli jo tak se to ale v poho dá zahrát na 2 tomy se stejným zvukem..

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Tak to tedy asi těžko, ale nechci Ti brát iluze.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Mně se zdaj Kabáti jako celek hloupí.

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Konečně je tu někdo se mnou :) jj souhlasim..dřív jsem je i poslouchal ale jak jsem se začal učit na bicí tak je fakt nemám rád..

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Fakju, je tady řeč přece jen o Hurvajzovi a ne o celých Kabátech.

Lothiasy časem přijdeš na to v čem je Hurvajzovo kouzlo.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Pro mě dobrej bubeník znamená někoho, kdo nejenom zahraje Tuzara pozpátku, nejenom toho, kdo umí zahrát s kapelou, ale taky toho, kdo si umí kapelu vybrat. Pokuď me neosloví kapela, tak za bubeníkem se mi ani ucho neotočí.
Co se Kabátů týče.., je to muzika, která se ti líbí po deseti pivech. Většina národa je pořád po deseti pivech nebo je na tom permanentně jako po deseti pivech i za střízlivýho stavu. Ale nemůžeme říct, že komu se to líbí nebo nelíbí je idiot, to je věc vkusu. Někomu jo, jinýmu ne. ;)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Tohle tema jsem fakt nepobral.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já na kabátech z části vyrůstal (proto jsem teď takovej blbec, hehe), ale občas si je taky s gustem poslechnu, když přijde nálada. A Hurvajz určitě nejni špatnej bubeník, kór do takovýhle muziky; sedí to jak prdel na hrnec. :) Nicméně kdybych to měl porovnat třeba s lehkostí a elegancí častokrát zmiňovaného Townsleyho, nebo spousty jiných bubeníků, tak jim asi Hurvajz nesahá, co se týká techniky a celkové muziky, po kotníky.

Otázka zní: Sahá tady někdo z nás Hurvajzovi aspoň po kotníky? Řekl bych, že jestli, tak Vás tu nebude moc. ;)

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

A neni to vlastně úplně jedno...?A co na to Jan Tleskač...?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

lothiasi poslechni si ty jejich "stupidní" nahrávky ještě jednou a pořádně.... pak to sem napiš ještě jednou....

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Jo lothiasy..taky sem se takhle rozhanel zamlada :D Ale vono hovno!! Vod kabatu hrajem taky nejaky jejich flaky a kdyz bych to chtel zahrat jako hurvajs (kazdy dopusteni hajtky, kazdej uhoz...) s takovou presnosti a posazenim, tak, tak, tak to proste nezahraju..hraje tam jen co ma..ani nic pidlykatyho navic..a to je taky kurva umeni!
Jinak Kabaty temer nesnasim..ale kdyz clovek na vesnicke zabave spusti pohodu, tak ma pocit, ze je ve vyprodany sazka arene..lidi si rvou hlavy u krku, pivaky litaj vzduchem a slicne slecny zapominaj na zabrany a.. :twisted: :D

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

tak za prvé píšu se s velkým L 8) dále v pátym pádu se oslovuji Lothiasi. A nakonec poslouchal jsem ty songy před spaním..jestli jsem nááhodou něco nepřeslech nebo že by se mi to jen zdálo...stejně jsem přepnul na Ozzyho..mě to připadá jako primitivní. Ikdyž některý songy si rád zahraju..třeba Ďábel a syn je docela hezkej :)
Sašo vypiš mi prosimtě songy od kabátů kde jsou fakt dpbrý bicí..a prosimtě nepiš něco ve stylu všude jsou dobrý bicí..to fakt není pravda.
Jinak s tou Pohodou souhlasim...ale ty lidi se i snažej zpívat..a někteří i bubnovat...a to je fakt horor..to jsem rád když se zase uklidněj :wink:

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

DObrý bicí jsou takový bez kterejch by ta kapela nešlapala a písně by byly chudý. Dobrý bicí neznamenaj že bubeník musí přehrát za jednu písničku celýho šprunka v neuvěřitelnym tempu (weckl :mrgreen: )
co největší počet not písničku nedělá, ale kazí.
V bigbítu jako jsou kabáti nemůžeš na bicí onanovat, páč je založenej hlavně na jednom základním kytarovym riffu a na textu a do textu nemůžeš bušit septoly v lichejch rytmech.
Pokud chceš tohle slyšet u slavnejch kapel pusť si třeba AC/DC a zjistíš že jistá podobnost tam je, je to neuvěřitelně silná muzika a hromady breaků by to rozsypalo na kaši

příklad http://youtube.com/watch?v=bTv2QJaZ2IU& ... ed&search=

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

tak nam Lothiasi nejakou tu primitivni a jednoduchouckou pisnicicku zahraj, nahraj a sem s ni..rad si poslechnu jak to davas..nebo jeste lip: nahraj se na video (fotak) a proloz to nejakym peknym solickem se zonglovanim palickama nad hlavou a za hlavou.. :wink: Kdyz je to takova prdel..

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Na to,že je i jiné umění, než žonglovat paličkama,dávat triolové přechody s pentolovým vířením jednou rukou na ride,sjíždět soupravu od A do Z a onanovat s dvojitým přírazem do růžového kapesníku, na to si musí každej přijít sám. Já když začínal tak pro mne byl sen, že budu sypat jak Jordison ze Slipknotů a dnes se po jeho hře ani neotočím.
A to že jsem přehodnotil cvičení a místo nacviků breaků se snažím udržet druhou a čtvrtou na zadku se taky nestalo hned a náhodou.

Hurvajs je podle mne prase největší, ale to co tam doslova po vidlácku fláká - to tam sedí na 100%. Víc není co řešit. :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

chtěl bych zahrát někdy bum čvacht tak, jak Hurvajs. to bych si pak o sobě začal asi kurevsky myslet.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

rád bych uměl zahrát jednoduše a tak aby to kompletně sedělo na prdeli... do našeho stylu nemůžu míchat nějaký velký onanie, ale dokud sem se o to snažil, tak se to stejně vždycky s kytarama nebo zpěvem vyloučilo. a když pominu některý (většinu) breaky, tak třeba Nevalainen z Nigtwish, tomu řikám bicí posazený na prdel... (ovšem subjektivně, nikomu ten názor nenutim)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Dobře nahraných bicích si laik nevšimne.., neruší muziku. Ale člověk znalej věci si z nich sedne na prdel. Ale Kabáti faktne...

Lothias
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 216
Registrován: 01 říj 2006 22:25

Příspěvek od Lothias »

Kulda píše:tak nam Lothiasi nejakou tu primitivni a jednoduchouckou pisnicicku zahraj, nahraj a sem s ni..rad si poslechnu jak to davas..nebo jeste lip: nahraj se na video (fotak) a proloz to nejakym peknym solickem se zonglovanim palickama nad hlavou a za hlavou.. :wink: Kdyz je to takova prdel..
Za boha nevim jak zahrát sólo, žonglovat v songu taky neumim a momentálně nemám bicí ze kterejch bych vynutil zvuk...(síťkový blány 8) ) a taky nevim kam poslat příspěvky a kde si poslechnout přízpěvky ostatních :P

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

to Lothias: Jak uz tu psalo hafo lidi prede mnou. I primitivni songy ( z notoveho hlediska) se musi umet zahrat a zahrat to jako treba Hurvajs neni zadna prdel. Nekdo tu zminoval AC/DC. Podle me je ale nejtypictejsim prikladem pisnicka Wariors Of the World od Manowar. Jednodussi to uz snad ani bejt nemuze a presto to ma koule...

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“