Kabát

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Odpovědět
Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Jo, Mewa je husta kapelka. Doporucuju k poslechu. Bubnuje tam Daniel Hafstein, byvaly bubenik z Kreysonu. Dost nekompromisni bici.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Mno, musim se přiznat, že Kabáty taky nemám rád (anebo jim tak trochu závidim ty vyprodaný stadiony ?). Ale na to, co hrajou je Hurvajz ideální. Párkrát jsme se se Science Fiction s nima potkali na fesťáku, a dobrý. Prostě rock, no, co byste chtěli, aby tam hrál? Nejsou - a ani si na to nehrajou - nějaká progresivní, nebo hráčsky nabitá kapela, prostě jenom měli trochu kliku, že chytli vítr ve správnou dobu. Jenom je mi tak trochu pro srandu, když jsem viděl, jak na podiu stavěj technici dvoukopákovou, čtyřpřechodovou hradbu, a pak hrál Hurvajz celej koncert docela obyč (ale přesný) doprovody, co by zahrál i na kopák šroťák tom a floortom. Ale jinak nic proti...Kdyby mi nabídli záskok, rád bych si pro těch 15.000 lidí bouchnul, jenom pro ten pocit... :twisted:

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

No Tomíku,je to asi o zvyku.Když skoro celej svůj bubenickej život
hraješ DVA,těžko se ti pak zvyká na JEDEN.Znám to z vlastní zkušenosti.
A ke Kabátům prostě taková souprava patří.Jeden kopák,tom a kotel :D ,
to by bylo k smíchu.Byl jsem v Hradci a neslyšel jsem problém.

Gesh31
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2007 11:17
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gesh31 »

myslim ze ty dva kopaky co ma sou ve vetsine skladeb uplne zbytecny a ze je ma jen aby vypadal dobre :neutral:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to už se tady celkem řešilo :)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Kabát

Příspěvek od Pajas »

to Gesh31: a o to taky jde... :wink: vypadat dobře
Naposledy upravil(a) Pajas dne 08 črc 2007 19:18, celkem upraveno 1 x.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...no ano, asi pred tyzdnom som ich konecne videl nazivo aj ja a bol som uneseny...
...mozno ani nie tak z toho vykonu, aj ked nehrali zle...len na zaciatku to este bolo take nemastne neslane...vyskytli sa aj mensie chybicky, aj hurvajs si to zjedodusoval a dvojkopaky prakticky ani nehral, ale nikomu to neprekazalo, pretoze ta atmosfera proste nemala obdoby...
...akurat bola slaba aparatura, cize publikum prakticky prekricalo Vojteka a moc som z toho nemal, aj ked som stal prakticky pod podiom...
...ale bol to krasny zazitok, od polovice koncertu bola uplne perfektna atmosfera, neda sa to opisat, len zazit...maju u mna jedno podakovanie za skvely zazitok...

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Kabát

Příspěvek od Pajas »

:) to chápu.Nepovažuju se za nějakýho "kabátníka" a než jsem jel na první
koncert,ani jsem je neposlouchal páč mi to přišlo furt stejný.Ale ta atmosféra
člověka úplně pohltí.A tak už jsem byl pětkrát. :P Je to taková větší
zábavka a to já rád.Takže i když jsem řek.že příště už ne,nemyslel jsem to vážně :wink:

Volšoveček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2006 11:09
Bydliště: Ostrava

Hurvajs

Příspěvek od Volšoveček »

Na samplerech, vydaných ještě před první deskou Má jí motorovou hraje Hurvajs úplně jinak. Koncem osmdesátých let hrál Kabát trash metal a bicí tomu odpovídaly. Třeba Koleda koleda nebo Za trest, tam to Hurvajs sází (alespoň pro mě) naprosto neskutečně. Ještě na Má jí motorovou jsou zbytky toho trashe slyšet, od té doby Hurvajs zjednodušil svůj projev, ale do té muziky Kabátů to pasuje.

bufet
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2008 18:42

Re: Kabát

Příspěvek od bufet »

Co s toho,že je někdo PAN bubeník když hraje doma ve sklepě a není o něm slyšet?Být Hurvajsem,koupím si ještě větší sadu.

Buddy.Rich
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2008 20:21
Bydliště: Olomouc

Re: Kabát

Příspěvek od Buddy.Rich »

Lothias píše:nedávno jsem viděl nějakej klip Kabátů a zůstal jsem zírat s otevřenou hubou.. Jako může mi někdo vysvětlit na co má jejich bubeník (ani nevim jak se jmenuje) bicí srovnatelný s bicíma s bubenickejma špičkama? Jako jeho bicí fakt maso :shock: a jeho hraní to je taky hukot :mrgreen: tak primitivní hru jsem snad ještě neslyšel..fakt nechápu na co má takový bicí když to co hraje se dá v pohodě zahrát na základní soupravičku se složením virbl hajtka 2 tomy kopák a crashride...To se za těma bicíma schovává nebo je to prostě megaloman co neví co s prachama?
Inu to vis, v rukach nasrany, v hlave taky, ale v bance ne, tak co jeste dodat

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Pajas »

Buddy.Rich píše:
Inu to vis, v rukach nasrany, v hlave taky, ale v bance ne, tak co jeste dodat
to jsou mi ale silná slova... :shock:

Miguelito
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2008 02:55
Bydliště: brno

Re:

Příspěvek od Miguelito »

hoši, já sa mosím smát, ono hrát něco převratnýho v kabátech se dá, ale to by ten super drummer byl vyhozen jen za to, že tomu dává více šťávy. Ono to tak je, že každý bubeník nevyužívá v plné míře megasadu, kor když pop-rock ap. Ono to záleží vždy buď na těch lidech okolo kapely jak to chtějí, nebo na bubeníkovi samotném, jak to pojímá. Já se nezastávám bubeníka kabátů, to co hraje v jistém smyslu stačí.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Benbuben »

Malý OT, ale víte, proč vyhrála český kolo Eurovision Kerndlová?

No, přece proto, že neměla Kabát. :mrgreen:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Kabát

Příspěvek od sasa »

heh, buddy, buddy................... :mrgreen: :mrgreen:

Ramus
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 05 bře 2008 20:57

Re: Kabát

Příspěvek od Ramus »

Lothias píše:nedávno jsem viděl nějakej klip Kabátů a zůstal jsem zírat s otevřenou hubou.. Jako může mi někdo vysvětlit na co má jejich bubeník (ani nevim jak se jmenuje) bicí srovnatelný s bicíma s bubenickejma špičkama? Jako jeho bicí fakt maso :shock: a jeho hraní to je taky hukot :mrgreen: tak primitivní hru jsem snad ještě neslyšel..fakt nechápu na co má takový bicí když to co hraje se dá v pohodě zahrát na základní soupravičku se složením virbl hajtka 2 tomy kopák a crashride...To se za těma bicíma schovává nebo je to prostě megaloman co neví co s prachama?
Čau.A co řikaš na AC/DC,taky primitivni? :D

Ramus
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 05 bře 2008 20:57

Re: Kabát

Příspěvek od Ramus »

Lothias píše:nedávno jsem viděl nějakej klip Kabátů a zůstal jsem zírat s otevřenou hubou.. Jako může mi někdo vysvětlit na co má jejich bubeník (ani nevim jak se jmenuje) bicí srovnatelný s bicíma s bubenickejma špičkama? Jako jeho bicí fakt maso :shock: a jeho hraní to je taky hukot :mrgreen: tak primitivní hru jsem snad ještě neslyšel..fakt nechápu na co má takový bicí když to co hraje se dá v pohodě zahrát na základní soupravičku se složením virbl hajtka 2 tomy kopák a crashride...To se za těma bicíma schovává nebo je to prostě megaloman co neví co s prachama?
Čau.Jde o to,kdo z nas si vyděla bubnovanim vic a kdo z nas ma na koncertech tolik lidi?Na Kabat chodi 20 000lidi a vice a malo kdo tam řeši jake ma bici a kolik toho umi.Myslim si že do jejich muziky toho moc nevymysliš.R.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Pajas »

Ramusi,já nechápu tyhle lidi,co tu pořád řeší rovnici složitost hraní=velikost soupravy.Vím,že to co Hurvajs hraje se mnohým zdá jednoduchý,škoda ,že nechápou,že zkrátka "vo tom to je" :!:
V jednoduchosti je síla.Toje stará vyzkoušená pravda.A co se týče soupravy:
2x BD,1xSN,3xT,1xFT-to je normální klasika.Jestli se to někomu zdá hodně,tak sorry. :D

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Chosé »

Pajas píše:Ramusi,já nechápu tyhle lidi,co tu pořád řeší rovnici složitost hraní=velikost soupravy.Vím,že to co Hurvajs hraje se mnohým zdá jednoduchý,škoda ,že nechápou,že zkrátka "vo tom to je" :!:
V jednoduchosti je síla.Toje stará vyzkoušená pravda.A co se týče soupravy:
2x BD,1xSN,3xT,1xFT-to je normální klasika.Jestli se to někomu zdá hodně,tak sorry. :D
tak tak - u nás smrtelníků :mrgreen: je akorát problém s dopravou - jinak si taky myslím že by tohle ani nikdo neřešil - je to věc každýho na co se mu líp hraje a soupravy typu 2 kopáků a tří přechodů jsou si myslím normál - kdo nemá 2 kopáky, má dvoušlapku ..... takže význam stejnej ...

stanik
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 18 bře 2008 09:11

Re: Kabát

Příspěvek od stanik »

http://rockmag.cz/clanky/rozhovor-s-bubenikem-kabatu/ ...pro inspiraci...tam píše Hurvajs proč má dva kopáky

Fulda
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2008 14:36
Bydliště: Peruc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Fulda »

Hurvajs je borec, možná se někomu zdá že hraje jednoduše, ale některý písničky nejsou zrovna z úplnně primitivních...! možná hraje jednoduchý rytmy, ale každej jeho úder je na setinu přesnej, u něj je prakticky skoro vyloučeno že zahraje něco blbě..! ať už hraje s clickem nebo ne...!

Fulda
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2008 14:36
Bydliště: Peruc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Fulda »

Hurvajs, je borec, i když někomu se může zdát že hraje primitivně, pravda ty jeho rytmy jsou leckdy pro nás jednoduché ale kolikrát tam má špeky...A navíc jeho hra je přesná na setiny..u něj je prakticky vyloučeno že by zahrál blbě...jeho rytmy seděj opravdu dokonale..hra přesná, jednoduchá, rytmická...a bicí teda nádhera

spudil.josef
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18 pro 2007 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od spudil.josef »

Rád bych si to ujasnil... takže: Hurvajs je dobrej bubeník, do tý hudby se to hodí, ale jako celek sou kabáti sračky, jak tady předtim někdo chytrej napsal hodící se pro poslech tak po deseti pivech a na vesnický zádavy, kde sou všichni, jak jinak než, po deseti pivech? :?: ? :?: ?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od Trade »

Myslim, že spíš měli lidi na mysli, že je hudba neoslovuje, nepřichází s ničim invenčním a podobně, není to, řekněme, hudba pro náročného posluchače, a když, tak spíš pro odreagování, jako kulisa než jako poslech. Z čehož ale nutně nevyplývá, že neumí hrát.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát

Příspěvek od pete77 »

já bych to viděl takhle-hurvajs hraje v kabátech co tam pasuje a že by byl nějakej technik to si nemyslím,zahraje to co má a dobře :D a soupravu bicích měl takovou i v roce 1995 ,kdy jsme s nima hráli, taky to byli sonory bílé barvy, takže si pořád jede na svým stylu.
Takže si nemyslím že by to bylo nějak na obtíž velká souprava a při těch koncertech co hrájí to musí být na tom podiu vidět nééé???
ale na druhou stranu si myslím ,kdyby nebylo p.Jandy tak dodnes hrají na tancovačkách na místní okresní jako většina z nás...a to už je o štěstí.

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“