Mike Portnoy a Dream Theater

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Odpovědět
Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od Žilkoslav »

Jojo, už jsem na to koukal dřív. Pěkný! :wink:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

na tohle se podívejte ,až do konce ,vážně nechápu jak ty pauzy dělaj tak přesně..ta sehranost je to vůbec možný?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od Žilkoslav »

Jo, pěkný, maj to namáklý jak hovado! :)
Připomělo mi to trochu Crimsny, v songu 21th century schizoid man prováděj podobný vylomeniny: http://www.youtube.com/watch?v=8Ubc5_owhl0


Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

přesně tohle jsem tu chtěl dát..v polovině toho videa nestíhám sledovat jeho ruce..smekám:)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

i Portnoy se dokáže naštvat na jejich turné v Manile


a jeho vysvětlení ..není to ideální hrát v těchto končinách
Not to excuse my actions, but at least to explain the situation:
This PSMS tour has been VERY difficult on all of us in terms of gear and production. The only way we have been able to make it to such far away places such as Manila, Russia, Israel, Indonesia, etc (where it is normally VERY expensive to tour unless you are a "name" band that has been around for many years) is we've have had to make concessions by using supplied gear and local techs at each show.

Granted, WE agreed to these terms and are willing to make it work - however, on at least a half dozen occasions on this tour we have been incredibly frustrated to arrive at the venue only to find the band's gear requirements were simply blatantly ignored (wrong keyboards, wrong amps, Zildjian cymbals, etc) AND were not setup and ready for us as was supposed to be the case and what the promoters had promised.

We have been as patient and understanding as we possibly can be...but when you get 4 guys who haven't slept more than a couple of hours every night in order to fly to these shows without sleep...sometimes our patience can wear thin.

In the case of the Manila show, we arrived hours before the show to find out the drums weren't setup, cymbals were missing, Billy's amp was wrong (again) and Tony had a buzz on his gear that would not go away...but we forged ahead because we were VERY excited to play for the fans!

At the start of Stratus (where the video on youtube is from) - my snare drum mic fell off and I motioned for the tech to come put it back on the stand/drum...and instead, he comes up to the drum kit and takes the mic away...leaving me playing with NO snare mic!!! (you'll hear I begin playing the high tom instead of the snare)...realizing he had no idea what was going on or how to fix the situation, I stopped playing and did my little "rap" while they fixed the situation and we wouldn't have to play the whole song with no snare in the mix.


In the video, you can see I was at least making a joke out of it and wasn't maliciously trying to hurt anybody or storming off in anger.

Moral of the story: WE ARE HUMAN! And sometimes frustrating circumstances create frustrated behavior. I'm not saying I was right in stopping the song...but if you see a video from later in the show, you'll see I explain to the audience that I've been waiting my whole career to play in Manila and I wasn't going to let ANYTHING ruin my night or their show!!
And we carried on and everybody had a great night...

And I look forward to returning...
(although this may be the last time I tour without my own kit and my own drum tech...hahahaha!!!)

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od punkiesak »

Je zajímavý že rozčiluje kvůli činelům Zildjian, když na koncertě Bonzo Birthday Bash hrál na Paiste 2002... http://www.youtube.com/watch?v=d8xnrb8W ... re=related

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od BóĎA »

:D a divíš se když to je Bonzo tribute :D když hrál Bonzo na Paiste 2002 tak je to jasný ne? :D ty bubny taky nejsou Tama :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

jj.... postřeh:)

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od punkiesak »

BóĎA píše::D a divíš se když to je Bonzo tribute :D když hrál Bonzo na Paiste 2002 tak je to jasný ne? :D ty bubny taky nejsou Tama :D
neboj, já vim že to bylo kvůli tomuhle, ale proč by se měl rozčilovat když mu někdo hold přinese činely Zildjian?

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od Kryštof »

Protoze ma smlouvu se Sabianem, mel domluveno ze mu pripravej modely co pouziva, a na Paiste 2002 hral protoze chtel znit autenticky.

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od Jirka Michalik »

Dear Mike Portnoy,
Stop being a dick.
Sincerely,
Your fans
- nejlíp hodnocenej komentář
a good drummer survives with any drum set
- tenhle je druhej...

naprosto s nima souhlasím, kdysi jsem měl portnoye rád i nejen jako bubeníka, ale poslední dobou se chová fakt jak ****

MajaB
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 18 črc 2010 01:05

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od MajaB »

Jirka Michalik píše:Dear Mike Portnoy,
Stop being a dick.
Sincerely,
Your fans
- nejlíp hodnocenej komentář
a good drummer survives with any drum set
- tenhle je druhej...

naprosto s nima souhlasím, kdysi jsem měl portnoye rád i nejen jako bubeníka, ale poslední dobou se chová fakt jak ****
Doporučuju přečíst si jeho vysvětlení (viz výše). Když jsem viděla to video, mrzelo mě to a měla jsem naprosto stejný názor jako jeho fans v těch komentářích. Tohle se s bubnama prostě nedělá! Tečka. Po přečtení vysvětlení ale, navzdory mým hodně negativním dojmům, beru své emoce zpět. Nikdy neznáme celou situaci a pokud si dotyčný navíc pak i sype popel na hlavu a snaží se věc vysvětlit, velím "peace" :) Neomlouvám, tohle jednání neuznávám, ale vysvětlení beru. Co se týká mého vztahu k němu, jako bubeníka si toho člověka neskutečně vážím. I kdyby s bubnama žongloval, nic to nemění na tom, že hrát umí naprosto parádně. Jako člověka ho neznám, takže v tomhle směru ho soudit nemůžu a tím pádem ani nebudu :wink:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

taky jsem se u toho videa rozčiloval..ale nevím jak bych reagoval po měsíci cestování ,nevyspání..dělání kompromisů atd.
jeho povahu neznám,jen se snažím z jeho příspěvků částečně poznat jakej je,ale jedno vím,že má rád když se věcí točí kolem něj a musí o všem vědět,tak to bylo v DT. :D
je takovej organizační typ:)

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od octoban »

Vyjádření jsem několikrát přečetl, abych to správně pochopil. Koukal jsem i na video. V jeho vyjádření píše, že mikrofon odpadl a nehrál mu snare. Tak hrál na tom, aby technik pochopil, že je něco v nepořádku.

Pokud nejsem slepej, tak mikrofon nespadl, ale on si ho během hraní odhodil na zem. Pak se tvářil jako, že nic. Potom začal rap a pak začal vzteky demolovat bicí.
Ano chápu. Cestovat na východ a hrát tam turné s kapelou, která je známá jenom ze jmen hudebníků je velmi těžké. Navíc nevyspání a stále na cestách.

Osobně se dokážu vcítit do situace, kdy někdo něco naslibuje v rámci hraní: "Jo jo vše bude ok". Pak dorazíte a půlka věcí tam není. Nebo ještě lépe vše postaveno a zvukař nikde. Nebo Vám oznámí hodinu před začátkem bicí nejsou. Vem si svoje. No a jste už na cestě. Tak se potom vracíte nakládáte a pak jde vše do kopru jen kvůli blbý organizaci. Několikrát se mi stalo, že jsem základ bicích nechával na celej koncertní večer, aby se vůbec odehrálo. Taky jsem to zažil. V rámci ČR. :-)

Mika Portnoye jako bubeníka se velice vážím a uznávám jeho práci "pro muziku a pro kapelu" kterou dělá. Dokonce jsem se i naučil nějaké ty jeho přechody "zázračně". Ale přijde mi, že je z něj víc bubnující celebrita než bubeník.
Jeho jednání mě trošku zamrzelo. Muzikant jeho formátu by se neměl chovat jako primadona. (Já jsem MP a poserte se všichni). A opírat se o to, že místo Sabianu měl Zildjiany ..... no co no. Tak by si zahrál na něco jinýho. Určitě on, celá kapela i management věděli, že hrát v těchto končinách nebude žádný med.

Za mě palec dolu. Ale jak píše ve vyjádření ....... JSME JENOM LIDÉ

ytse
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2011 12:57

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od ytse »

octoban píše:.... A opírat se o to, že místo Sabianu měl Zildjiany ..... no co no. Tak by si zahrál na něco jinýho....
Je firmený hráč Sabianu, preto asi nechcel/nemohol hrať na Zildijany

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od octoban »

Já vim že je firemní hráč Sabianu. Ale když už je v takový dálce tak Sabian mu určitě odpustí hru na Zildjiany. :)

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od Moleek »

O těch činelech to tam bylo spíš jen ve výčtu, co nebylo ideálně.... Pochybuju, že by přišel na stage, viděl Zildjiany a nasral se, kdyby všechno ostatní bylo, jak má

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od octoban »

Což to je mi jasný, že to bylo jen ve výčtu. Jak už bylo tady bylo zmíněno, nevíme co se odehrávalo během turné. Ale odhazovat si schválně mikrofon z bubínku (na videu je to jasně vidět) a potom demolovat bicí.... ??? Bubeník takovýho formátu jako je on. To by si neměl dovolit. Měl by zachovat určitý profesionální dekórum. :-D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

vždyt to tam popisoval proč?v tom jeho příspěvku co jsem tu dával z jeho fóra

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od octoban »

Já vím četl jsem ho. Jak na jeho stránkach tak na sféře. Chápu jeho rozčilení, ale ventilovat to tim ze si odhodí mikrofon a demoluje bici a nadava jim do zmrdu apak si sype popel na hlavu. Bubenik jeho formátu by si to nemel dovolit.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od Žilkoslav »

Když je člověk cholerik a rupne mu zovna v kouli, neuděláš nic. :)

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od octoban »

Žikoslav: :D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od octoban »

Poslední dodatek: nechci Portnoye odsuzovat ani lynčovat. Ale když už dá vyjádření k situaci tak ať nepíše, mikrofon odpadl. Schválně si ho odhodil a pak demoloval... a aspoň ví zač je toho loket jezdit bez vlastních bicích a bez technika. Howgh.... :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Portnoy a Dream Theater

Příspěvek od pete77 »

Kdo už jste slyšel new album Adrenaline Mob Coverta_
jsou tam zajímavé cover kousky..doporučuji
https://itunes.apple.com/us/album/coverta/id601179532

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“