Keith Moon

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Odpovědět
Buddy.Rich
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2008 20:21
Bydliště: Olomouc

Keith Moon

Příspěvek od Buddy.Rich »

Zdravim, nevim jestli jste mělii tu čest setkat se se hrou tohoto britského velikána. Nicméně zajímalo by mě kolik z Vás ho z ná a jaký je Váš názor na něho. Dle mého názoru patřil ve své době ke špičce(ne li nej?). Jeho styl se razantně lišil od toho co bylo slyšet od ostatních. Když to rozbali bylo to jako smršť.Jeho styl je nanapodobitelnej. The Who prostě na něm stály
Těším se na příspěvky.
Buddy

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Woody »

jo Keithova hra se mi líbí...originální byl dost i sám o sobě ale kdybych na to měl tak bych taky po každym koncertě rozkopal bicí a rozházel to po celym pódiu :mrgreen: ale je fakt dobrej...a docela řezník

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od ToP »

jé čau Buddy, sám velký Buddy, kde se tu bereš, koukal jsem zrovna na drummerworldu na tvoji prstovou techniku, seš fakt frajer.... a co dělaj záda? :lol:

Mno.... inu, Keith patří k mým oblíbencům od dob, co jsem slyšel Live At Leeds, moc mě baví to železivé ambientní podbarvení ridu na místech, kde "by měla být hrána" hi-hat. Je to ale taky trochu zbytečně energické prasátko, což je velmi dobře vidět na koncertu The Who 1970 Isle Of Wight, místy až slitej neartikulovanej blázinec, kterýmu jenom napomáhá rámusející Pete Townshend.
Jinak asi nnejvíc mě zaujal fakt na hostování s Led Zepp v roce 77, kde si stačilo uvědomit a nikdo by asi nevěřil, že za 3 roky budou oba tam mrtví...... zvláštní.



No a když už jsem v rauši, tak jedno přípomínkové video (všimněte, že povětšinou má hi-hat nahrazenou dalším činelem, tohle video není výjimkou):

Buddy.Rich
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 03 úno 2008 20:21
Bydliště: Olomouc

Re: Keith Moon

Příspěvek od Buddy.Rich »

ToP píše:jé čau Buddy, sám velký Buddy, kde se tu bereš, koukal jsem zrovna na drummerworldu na tvoji prstovou techniku, seš fakt frajer.... a co dělaj záda? :lol:

Mno.... inu, Keith patří k mým oblíbencům od dob, co jsem slyšel Live At Leeds, moc mě baví to železivé ambientní podbarvení ridu na místech, kde "by měla být hrána" hi-hat. Je to ale taky trochu zbytečně energické prasátko, což je velmi dobře vidět na koncertu The Who 1970 Isle Of Wight, místy až slitej neartikulovanej blázinec, kterýmu jenom napomáhá rámusející Pete Townshend.
Jinak asi nnejvíc mě zaujal fakt na hostování s Led Zepp v roce 77, kde si stačilo uvědomit a nikdo by asi nevěřil, že za 3 roky budou oba tam mrtví...... zvláštní.



No a když už jsem v rauši, tak jedno přípomínkové video (všimněte, že povětšinou má hi-hat nahrazenou dalším činelem, tohle video není výjimkou):
Jsem rad, ze te zaujal muj, nick je to pro me velka pocta propujcit si jmena samotneho boha bicich.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od DUMP »

Schizofrenik? Pri pohledu na tvuj nick me v souvislosti s tim, co pises, napada ucelny prehozeni pocatecnich pismen, cimz by vzniklo Ruddy.Bi(t)ch, coz by pak davalo smysl.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Re: Keith Moon

Příspěvek od frantiskan »

keith keith keith :twisted: nooo jooo to je fakt extra osoba.the who posloucham nekdy od puberty,nastartoval to film o Woodstocku 1969.byl opravdu nezamenitelnej a jedinecnej jak pri hrani tak v zivote a stihnul za tech svejch 32 let napachat ruzny extempore.co do techniky to zadnej weckl nebyl, to ne.kolikrat mu u breaku ujelo tempo-bud se to tam veslo, ne bo ne.ale u the who byl dulezitej celkovej tah na branku a v tom byl moon primo dabel!
docela mne zarazi ze tady nejni vic prispevku o nem.asi je to tim ze v nasich koncinach nejsou who tak proflakli,nerozumim tomu proc...pri tom kdyz v hospode v jukeboxu pustim "Who Are You" nebo "Baba O'riley" nebo "My Generation" tak spousta lidi to "vodnekud" zna...
Tommy a Live At Leeds byly moje prvni origos a temer i uplne prvni CD...jak ja na to setril :lol: ty vole to je davno...no proste na the who a na KETIHa MOONa nedam nikdy dopustit!
mam o keithovi pekny clanek ve starym muzikusu snad z roku 1999,tak kdyby byl zajem moh bych to naskenovat nebo tak
Naposledy upravil(a) frantiskan dne 31 kvě 2011 00:33, celkem upraveno 1 x.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Vojta Horák »

frantiskan píše:keith keith keith :twisted: nooo jooo to je fakt extra osoba.the who posloucham nekdy od puberty,nastartoval to film o Woodstocku 1969.byl opravdu nezamenitelnej a jedinecnej jak pri hrani tak v zivote a stihnul za tech svejch 38 let napachat ruzny extempore.co do techniky to zadnej weckl nebyl, to ne.kolikrat mu u breaku ujelo tempo-bud se to tam veslo, ne bo ne.ale u the who byl dulezitej celkovej tah na branku a v tom byl moon primo dabel!
docela mne zarazi ze tady nejni vic prispevku o nem.asi je to tim ze v nasich koncinach nejsou who tak proflakli,nerozumim tomu proc...pri tom kdyz v hospode v jukeboxu pustim "Who Are You" nebo "Baba O'riley" nebo "My Generation" tak spousta lidi to "vodnekud" zna...
Tommy a Live At Leeds byly moje prvni origos a temer i uplne prvni CD...jak ja na to setril :lol: ty vole to je davno...no proste na the who a na KETIHa MOONa nedam nikdy dopustit!
mam o keithovi pekny clanek ve starym muzikusu snad z roku 1999,tak kdyby byl zajem moh bych to naskenovat nebo tak
To by jsi teda rozhodl mohl :)

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Joey »

ToP píše:
Nelepší je ten basákův kamenej výraz. Jinak Keith je jeden z mých oblíbenců, akorát ta hyperaktivita na konci koncertu byla u něho trochu nevýhoda. Ale kdyby mě téměř dotoval Premier tak proč ne.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Keith Moon

Příspěvek od gu-staff »

Buddy.Rich píše:
Jsem rad, ze te zaujal muj, nick je to pro me velka pocta propujcit si jmena samotneho boha bicich.
No po přečtení nějakejch tvejch příspěvků to je spíš hanba pro toho "boha"...ten musí v tom hrobě přímo rotovat.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Re: Keith Moon

Příspěvek od frantiskan »

tak teda sem naskenoval ten clanek o keithovi,ctive napsanej clanek,zkouknete :wink:
je to z muzikusu duben 1999
btw. na druhy strane clanku je odstavecek o bicich ayotte.s temato bubnama sem se setkal poprvne a naposled v tomto clanku.v cz sem o nich nikdy neslysel...
keith moon1.jpg
keith moon2.jpg

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Hans-Drums »

Tak Moon byl teda ještě větší magor,než jsem si o něm myslel :D O těch Ayotte slyším taky prvně,ale tou dobou to dle popisu byly nejspíš jedny z nejlepších souprav.Fakt zajímavý počteníčko :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od BóĎA »

jak na muzikeru prodávají bubny Taye, tak Ayotte je mateřská společnost (něco jako DW(Ayotte) a PDP(Taye) ) :wink:
jinak let´s google it! :wink:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Žilkoslav »

Pobavilo mě nedávno v knize o skupině Yes, kde se Bill Bruford vyjadřoval o Moonovi ve smyslu, že to není bubeník, ale jen člověk, kterej akorát mlátí do všeho kolem sebe.
Jinak já mám Moona děsně rád, poslední dobou si jej oblibuji čím dál tím víc, právě pro jeho showmanství a originalitu. :)
A propós, ten muzikus jsem asi před měsícem vyhrabal na zkušebně. Výbornej článek.

Ringo
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15 říj 2010 00:33
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Ringo »

Díky Keithovi jsem začal bubnovat :D Líbí se mi na něm, že je až moc aktivní a geniální taky je, jak odráží paličky od virblu a protáčí je během "normálního" bubnování... :)

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Tatrman »

Líbí se mě ta jeho dravost,prostě byl to motor Who.Je to můj vzor.S hihat moc kámoš nebyl.

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Tatrman »

Obrázek
Keith ji používal v roce 1978.Hraje na ní v klipu Who are you.
1: bass drum
2: snare
3–10: single-headed toms
11–13: double-headed toms
14–15: single-headed toms
16–17: floor toms

Cymbals:

Likely Paiste 2002 series
A.Crash
B. Crash
C.China (effect cymbal)
D.Ride (Zildjian)
E.hi-hat

Obrázek

Kromě toho v\střídal spoustu sad a značek,né jen Premier...Ludwig,Slingerland,Vistalites a Zickos .


Ale jeho první sada byla jiná :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od Tatrman »

Ještě poslední a krotím se :D....pro fandy co neví co s prachama :http://www.ebay.com/itm/Original-KEITH- ... 1c2f83843f
Regal Tip 5A za US $20,558.99

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Keith Moon

Příspěvek od BóĎA »

tak to je masakr :D

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“