Mike Terrana

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Mike Terrana

Příspěvek od MACEK »

Mike Terrana....ďábelský bubeník působící v kapele Masterplan .....Bicí-Premier/paličky-Vic Firth/činely Meinl........co si o mikovi myslíte....???? :?:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Benbuben »

Je to šikula a umí hrát hodně not docela rychle... :D Ale nemůžu se na něj při tom dívat, protože ty škleby jsou přesně to, co se snažim při hraní od/ne-naučit...škoda, že to nedává s většim klidem, mno. Ale na druhou stranu je to svym způsobem zábava, na to koukat, chvíli, to jo. :mrgreen:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od MACEK »

jj je fakt šikovnej..je to prostě borec...ale nechápu..když má 2 kopáky tak proč má dvojšlapku..vždyt ten jeden kopák vůbec nepoužívá tak proč ho tam má?, víte to někdo? nebo co si o tomhle myslíte? i o mikovi samozřejmě :lol:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od ToP »

hlavně když sóluje...... hraje pořád stejnou skladbu.... pořád dokola..... i když ten první More Coffee je výtečnej a jednu dobu jsem se ho nemoh nabažit:

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od BLeviathan »

Tady mi trochu připomíná svlanatější variantu Simona Phillipse :mrgreen: Jinak, videl jsem ho nekolikrat nazivo a proste umi... excelentni kombinace nohou a ruk...akorát škoda ten odchod z Rage

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od MACEK »

jojo přesně tak dělá za bicíma neuvěřitelný věci..ale odchod z metalového tria RAGE mě taky docela naštval..ale pokouším se sehnat v nějákém e-shopu jeho nové solové DVD Mike Terrana - The Rythm Beast - In Session ale ve všech obchodech není na skladě a trvalo by hodně dlouho než bych ho měl nevíte o koupi tohodle dvd něco?? :?: :?:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od pete77 »

MACEK píše:jojo přesně tak dělá za bicíma neuvěřitelný věci..ale odchod z metalového tria RAGE mě taky docela naštval..ale pokouším se sehnat v nějákém e-shopu jeho nové solové DVD Mike Terrana - The Rythm Beast - In Session ale ve všech obchodech není na skladě a trvalo by hodně dlouho než bych ho měl nevíte o koupi tohodle dvd něco?? :?: :?:
byl jsem na něm v rock café ve ztlíně a pár videí mám dělá to solo stejný už min. 15 let je dobrej točení paliček je na efekt super šlapáky jede dobře ale celkově mě to moc nebere

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Bobroněnko »

Já myslím, že jeho odchod z Rage byl nejvíc poznat loni na Masters, když Smolskimu odmítla spolupracovat kytara. Asi 10 min bylo trapné ticho doprovázené kecama. Nepochybuju o tom, že bejt tam ještě Mike, viděli bychom sólo na bicí - i když pořád stejný, přesto v tu chvíli MNOHEM lepší než ticho :-)

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od MACEK »

nevíte kde sehnat to jeho nový dvd? :?: :?:

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Tatrman »


Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Tarkil »

Viděl jsem ho 7.4. s Tarjou a ty jeho bílé Paisty sice vypadají efektně, ale hrajou mizerně. Jen chiny zněly hezky. Hajtka a ride ještě jakžtakž. Crashe nic moc a splashe děs a hrůza...

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Tatrman »

Tak třeba si navrhne nějaký zlepšovák jako měl Meinl.....on má 2002ky ne?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Žilkoslav »

Má Paiste White Alpha. :wink:

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Tatrman »

Na jeho místě bych u Meinl zůstal.....a řadu Alpha....bych nebral.....když už tak 2002 nebo Signature........

sonoristaCZ
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 16 srp 2012 18:16

MIKE TERRANA V OSTRAVĚ !!

Příspěvek od sonoristaCZ »

Dalibor Mráz a Mike Terrana se domluvili, že spolu natočí společné drum VIDEA pro příležitost 50 let VIC FIRTHU.

V této příležitosti Mike Terrana udělá i workshop který se bude konat v OSTRAVĚ v Cooltour "viz akce s mapou " od 18:00
Cena vstupenky je pouze 100,-

http://www.facebook.com/events/541375212567636/

- Na workshopu vystoupí i oba spolu a zahrajou party které budou natáčet o den dřív

Obrázek

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Mike Terrana

Příspěvek od gu-staff »

Pro mne osobne zklamani. Bubenicky cirkus. Neupiram mu techniku a rytmus, ale jak trefne poznamenal Sam v Mýtě "bez dvouslapky ani takt". Z palicek helikoptery, vsechno fortissimo. Ale libil se mi jeden z pridavku. Ten kde nehral, ale zpival :roll:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Bobroněnko »

My jsme s kamarádem seriózně přemýšleli, jestli by dokázal některé věci zahrát stejně i bez točení paličkama.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Jan »

No, to by byl asi koordinační problém. Mně to přišlo jako cirkus Berousek, dokud v přídavku nezazpíval Fly Me to the Moon, to bylo moc pěkný. Ale nějak jsem ztratil odvahu mu navrhnout, jestli by raději nechtěl rozvíjet to zpívání...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Bobroněnko »

Von nejni špatnej, jen tak nějak dvacet let pořád stejnej a bohužel mi přijde, že už i míň a míň přesnej. Zlatá léta v Rage...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Mike Terrana

Příspěvek od gu-staff »

Jan píše:No, to by byl asi koordinační problém. Mně to přišlo jako cirkus Berousek, dokud v přídavku nezazpíval Fly Me to the Moon, to bylo moc pěkný. Ale nějak jsem ztratil odvahu mu navrhnout, jestli by raději nechtěl rozvíjet to zpívání...
Nebylo to nahodou I've got you under my skin? Ale je pravda, ze jsem to slysel zvenku, jelikoz na tenhle cirkus bylo plny sapito...

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Jan »

To je fakt, napřed I´ve Got You Under my Skin a pak Fly Me to the Moon. On je vlastně docela děvčátko. Ale nedá se nic dělat, už jsem starej a nejvíc se mi líbil Emil. Já vím, že dost dobře nejde, aby na bubenickým festivalu hrálo deset lidí za sebou bum čvacht, ale asi by se mi to docela líbilo. Vojto?

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Mike Terrana

Příspěvek od gu-staff »

No nevim, jestli bych dal za sebou 7 bumcvachtaru, ale je fakt, ze z celyho festivalu mne oslovil jen Emil a Gavin, a nektere veci od Hanze Sedlare. Zbytek byl mimo muj vkus. Ale kdyby si kazdy z bubeniku mel vybirat, koho tam chce, dopadlo by to jako u voleb. Tim se nechci nikoho dotknout, ale myslim, ze by vetsina zvolila prave ty bezce na doublepedalu. Ja bych tam krome Gavina a Emila chtel jeste Romana Vichu, z cizich Aarona Spearse, Louise Cata, a jako hlavni hvezdu Bernarda Purdieho nebo Kirka Covingtona. Ale diky Gavinovi jsem byl spokojenej i tak. Kazdopadne zaplatCobham, ze se u nas vubec neco podobnyho kona.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od Sheafraidh »

No tak mi nekdo prosim vysvetlete, proc Emil hraje porad jen zdejsi kapely a nehraje davno u nejake zahranicni? To uz je potom opravdu jen o kontaktech, nebo i neco dalsiho?

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od drmr »

Jupi, vidim, ze sa po festaku v Myte oplatilo po rokoch prist na navstevu... :))
Uvodom, dakujem vsetkym za pozitivne ohlasy, niesom si vobec isty ci si tolku chvalu zasluzim, ale som rad, ze sa niektorym z Vas moje hranie liiibilo.. :)

A teraz k veci:
Mily Sheafraidh, dovol aby som Ti to vysvetlil osobne...:)
1. To, ze hra niekto v zahranicnej kapele nic neznamena.. aspon pre mna
2. Ak sa pozeras na hudobny svet z globalneho hladiska, muzikantov (nie len bubenikov) mojho typu a omnoho lepsich je v kazdej krajine mraky a nema zmysel tahat do Anglicka niekoho z Ciech alebo Slovenska z ineho, ako kamaradskeho popudu (rozumej, anglican zijuci nejaky cas napr. v Phe sa zoznami s miestnym basistom a potom hraju nejaky cas v Anglicku alebo po Europe)
3. Nieje dovod. Za 30 rokov co hram som na uzemi nasich republik hral takmer s kazdym a moja „lokalnost“ mi nikdy neprekazala ani som z nej nemal mindrak „co tu ja vlastne robim“ 
Co ma tesi, ze napriek menovanej lokalnosti som mal tu cest hrat alebo nahravat so spickovymi svetovymi esami ( Eric Marienthal, Garry Bias, Delmar Brown, Alan Caron, Mo Pleasure atd).. To pre mna znamena viac, ako byt 3x denne na MTV s akoukolvek novorockovou hitovkou z USA..
4. Hudobny biznis v zahranici funguje na uplne inej baze ako ten nas pseudobiznis. Rozpisovat sa o tom by bolo na dlho a hlavne zbytocne, lebo sa nas to netykalo, netyka a nikdy tykat nebude...
5. Odjakziva som pri zemi, viem co viem a este lepsie co neviem... Necpem sa nikam, kde nemam co hladat.. Ostat na zemi, venovat sa muzike ktoru mam rad srdcom aj dusou, trebars kvoli nej utahovat opasok a vazit si co mam... Bez ohladu na miesto, kde sa nachadzam.. Takto nejak to mam. :)

Nech Vam to vsetkym grooovuje!!!
Emil


Zaroven sa adminovi omluvam za spamovanie u Terranu...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Terrana

Příspěvek od pete77 »

Pěkné Emile..škoda,že jsme se tam nesetkali a neměl jsem to štěstí s tebou se vyfotit:)
můj názor:
Terrana šoumen,ale v Rage mu to pasovalo nejvíc.Oni takový bubeníci lajky zaujmou více než Gavin..třeba na mástru atd.je to škoda,ale je to tak.Tím,že hrajeme na bicí tak vnímáme vše trochu jinak,zkuste se někdy na bicmena podívat jako nemuzikant:)čím vás chytí:)
Hanz podle mě,měl velký úspěch, jako málo známej,prostě super.
Luboš Pavlík mě moc nenadchl,asi nejmíň z celého festu:(
Patrik u mě dobrý,mám rád jeho styl..pro mě stylově českej Portnoy..škoda že nedal nějakej cover od DT a nebo jeho sólo co hraje na koncertech Čechomoru.
Gavin úžasnej!!!
Doxu jsem nestihl,ale znám ho tak myslím,že nezklamal:)
Emil groove super,prostě profík:)

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“