Gavin Harrison

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Radim »

Zkoušel jsem nacvičit Blackest Eyes a The Sound of Muzak z not, který vyšly v Modern Drummer, ale moc dlouho jsem u toho nevydržel, páč jsem línej a netrpělivej :-) Nicméně se to zahrát dá, ale je to strašná práce a samozřejmě NIKDY v tom nebude ten nadhled a preciznost, s jakou to hraje Gavin. Ale jako škola super! Tak držím palce, abyste někoho našli!

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dadoch »

U nás Harrisona prezentuje Klauda, ale osobně se mi nelíbí, jak to hraje (rovně). Gavin je gavin:)

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dayslypper »

Hmm, ten to hraje moc strojově. Byl bych spíš radši za někoho, kdo tam neokopíruje všechny finesy (beztak tam všechny nemá), ale aspoň ať zachová základní rytmus a přizpůsobí si to svým dovednostem, aby se u toho mohl uvolnit a šlo z toho víc energie.

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Mamut »

To dadoch+dayslypper: Tak nevim, jeslti žertujete nebo to myslíte vážně...Naprosto precizně zahrané, s úžasným feelingem...

Ano, Gavin je Gavin....každej profík má svůj styl a je opravdu nemožné, ba dokonce i nechtěné někoho kopírovat na 100% (laděním, použitím stejných breaku ve vlastních písničkách...teď se nebavím přímo o coverech...)

Jak co hraje rovně? Dokážeš to blíže popsat, protože základní rytmus je NAPROSTO shodný...A krom pár breaků se jedná o téměř identicky zahraný song, který ma i nekteré prvky z live verze pro MODERN DRUMMER FESTIAL

Naprosto strojově? Pokud myslíš přesně na metronom, tak ano....a tak to má být, osobně sem se nesetkal s progressivní kapelou, kde by se vyuziali ruzne rytmicke iluze a bubenik by nehral primo na metronom...A další dodatky dayslyppera jsou úplně mimo...nech mě hádat...největsi vzor TRAvIS BARKER?


...vůbec to neberte tak, ze sem nejakej borec, kterej zahraje vsechno...ale vážne me s*re, kdyz nekdo kritizuje neco, cemu naprosto evidentne nerozmi...

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Vozka »

Popravdě, mně to od toho Klaudy taky zní trochu tvrdě zahraný, ale nemůžu se rozhodnout jestli je to tim, že on prostě celkově tvrdějc hraje asi protože nemá jazzový pozadí jako Gavin (to není kritika) nebo jen rockovějším laděním a rozměrama (což bezpochyby *nějakou* roli hraje), on minimálně ten jeho bubínek zblízka dost rve koule.

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Mamut »

No Klaudovi tom-tomy jsou hlouběji laděné...mají větší rozměry a KK používá úplně jiné blány, čiré s rockovějším zvukem...to té písničce dodá úplně jinou barvitost...

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od VladikS »

A hlavně zvuk toho videa je o dost horší než u Gavinova Sound of Muzak z Modern Drummeru, to potom taky nevynikne...

To Dayslypper: Pokud to pro tebe dost dobře nezahraje Klauda, tak to nevim koho očekáváš, že najdeš :-)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dadoch »

Mamut: a mně tam právě ten "feeling" u Klaudy chybí. Dál s tebou polemizovat nebudu, evidentně si budeš stát za svym;) ale shrnul bych to asi takhle: Klauda tluče, Gavin kopuluje.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od ZRNO »

dayslypper píše:Hledá se brněnský Gavin Harrison!

Ahoj, pokud jste tu někdo z Brna a chtěli byste Gavina nejen poslouchat ale i hrát, pak se mi určitě ozvěte. Jsme začínající Porcupine Tree Tribute kapela a schází nám už jen bicman.

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=620842
Nechci se dotknout nikoho , ale v tvým případě si kup kšiltovku s dlouhým kšiltem.... máš se co navyhlídat :-D (a pokud se ti nelíbí Klaudův "feeling" tak jsem zvědavej koho najdeš .. )

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dayslypper »

dadoch píše:Klauda tluče, Gavin kopuluje.
Já mám z toho taky takový pocit, ale můžu se mýlit.

Nejsem bubeník, takže můj názor je čistě laický. A můj první dojem ze hry Krišpína mi tu nikdo z hlavy nevytlučete, ani těmi svýmí paličkamy.
Koukám ale, že jsem zase vlezl na fórum, kde se kdekdo snaží někomu jinému natlouct do hlavy svůj názor. To, co tu tď provádí Mamut je stejný nesmysl, jako na pískající obecenstvo řvát, že to, co předvedl, bylo úplně super.

S mým názorem jde polemizovat, ale ne mi hovyvracet. Jediné, co lze tedy namítat, je ta kvalita nahrávky.
Naposledy upravil(a) dayslypper dne 23 dub 2011 08:34, celkem upraveno 1 x.

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Mamut »

Poslouchej si, co chceš....to je mi naprosto jedno a uznávám všechno....jen je mi velice proti srsti, že někdo odsuzuje profesionální a bezchybný výkon...Ale nad tím se nejspíš nemá cenu pozastavovat, viděl sem i negativní komentáře u Gavinových videí...nikdy se nezavděčíš všema VZDYCKY se najde nejakej chytrak, kterej vi o danem tematu nejvic, on urcuje, kdo ma feel a kdo ne....atd


(Omlouvám se za mírně agresivně laděné příspěvky, ale G. Harisson a K. Kryšpín patří mezi mé úplně nejoblíbenější bubeníky, životní vzory a autority....takže když je někdo přede mnou pomlouvá, vaří se mi krev....)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Bobroněnko »

Já se musím přidat na stranu dayslyppera - je to zahrané čistě, těchnicky bravurně, ale prostě Harrison JE někde úplně jinde. (a to prosím bych ani z rakety nezahrál to, co Klauda.)

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Mamut »

Gavin zas nezahraje, to co Klauda na kopáky...každej má určitou povahu a určité přednosti v nihž vyniká na úkor ostatních...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Bobroněnko »

občas mám pocit, že gavin zahraje co si zrovna vzpomene :D ale jo, s druhou částí věty nelze nesouhlasit, jen jsem reagoval proto, že jsme pořád v tématu "gavin harrison" a ne "klauda kryšpín", a tudíž je na místě chtít feeling gavina, ne klaudy ;)

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dayslypper »

Mamut píše:VZDYCKY se najde nejakej chytrak, kterej vi o danem tematu nejvic, on urcuje, kdo ma feel a kdo ne....atd
Právě se mi zdá, že tu tak působíš ty. Bereš názory ostatních jako konstatování skutečnosti.

Možná jsem svou poptávku po bubeníkovi nevyjádřil moc dobře, takže aby to bylo jasné: Nemusí to být týpek typu KK, ale stačí nám (NE radeji aby to byl) někdo méně technicky zdatný, ale bude mít nadšení pro věc a přizpůsobí si to svým možnostem. Ale uvítáme, když postupně bude doplňovat různé prvky a ty Gavinovy kudrlinky, pokud na to bude mít vůbec ta všechna cinkrlátka.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Vojta Horák »

Mamut píše:Gavin zas nezahraje, to co Klauda na kopáky...každej má určitou povahu a určité přednosti v nihž vyniká na úkor ostatních...
To asi zahraje, poslechni si ten bordel na konci Way Out Of Here, tam ty Axisky taky docela potrápí :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Vojta Horák »

dayslypper píše:pokud na to bude mít vůbec ta všechna cinkrlátka.
Takže hledáte i prachatýho bubeníka :D

Zase si dělám srandu... :)

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od NPG »

Nemáte někdo nějaký písničky PT v notách ? I když pro mě je to impossible to play, ale alespoň bych to chtěl vidět na papíře :)

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dayslypper »

Zatím se tu nikdo z Brna nehlásí.

Prosím vás všechny o radu, kde bych na internetu, případně i mimo něj mohl hledat bubeníka.

Díky moc. :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Bobroněnko »

upřímně řečeno se celkem nedivím, střihnout si tak pro zábavu Gavina je pro normálně uvažujícího bubeníka něco jako "zejtra si odskočím zaběhat si s Usainem Boltem".

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dayslypper »

Ale vůbec ne! Kdo řiká, že by to měl člověk hned zahrát jako on. A kdo ví jestli vůbec někdy. Nic se nemůže začínat od konce.
Naposledy upravil(a) dayslypper dne 05 úno 2012 21:53, celkem upraveno 1 x.

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od kitten »

dayslypper píše:Zatím se tu nikdo z Brna nehlásí.

Prosím vás všechny o radu, kde bych na internetu, případně i mimo něj mohl hledat bubeníka.

Díky moc. :)

dojdi ve čtvrtek do audioteku na workshop, tam by měli nejací bubeníci být :-D, a když tak to řekneš pred všema nahlas :-), ti to řeknou známym, známy to řeknou dál...... a co ty víš.. možná se někdo najde :-),

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od BóĎA »

gavin je masakrózní,ale ten klauda si to taky pěkně dal teda...

Uživatelský avatar
dayslypper
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 19 dub 2011 02:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od dayslypper »

kitten: Díky moc. Nevím, jestli mi povolí takto přímou propagaci, ale snad se tam ukážu.

Našel jsem na YT videa, která mě vzala víc, chápu, je to i tím lepší zvukem, ale přikládám:


A naprostá parádička
Naposledy upravil(a) dayslypper dne 05 úno 2012 21:55, celkem upraveno 1 x.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Gavin Harrison

Příspěvek od Vojta Horák »

Jo tak to je moc hezký :)
Kamarád mi řikal, že někdo z konzervatoře se na Gavina upnul, dokonce si vzal nějaký jeho věci i na kolokvium nebo co to tam mají, zkus rozhodit sítě a pokud jste muzikanti na úrovni, tak by to nemuselo dopadnout zle... :)

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“