Ewa Farna

Klepy i informace o známých českých či zahraničních bubenících
Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Sam Jr. »

tak snad nevěříte, že bicí nejsou editovaný a procesorovaný (možná taky znovu nahraný někým úplně jiným) později ve studiu? :wink:
jinak "tradiční" občasný rozhození obrazu a zvuku :(

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: Ewa Farna

Příspěvek od ToMik »

Viděl bych to stejně jako Sam.
Jinak je mi ta holčina celkem dost nesympatická, ačkoliv osobně jí neznám...pouze z tv a z netu.
A celý to video, speciálně ta neuměle sehraná scénka, mi připadá hrozně trapný...pardon, jestli jsem někoho pobouřil, je to jen skromnej názor jedný šedý myšky :oops: :wink:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od DUMP »

Mě se to zdálo docela dobře a přesně zahraný, ale že by to byl nějakej fejk mě vůbec nenapadlo. Jeslti to tak je, tak to všechno vysvětluje. Každopádně je ale i tak slyšet rozdíl, když pak za bubny sedne zase bubeník.
Ta scéna je samozřejmě opravdu trapná a holka se celou dobu chová a tváří jako klasická oprsklá puberťačka.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Benbuben »

Mně to přijde roztomile vtipný a dotyčnou slečnu osobně vůbec neznám, takže k její osobnosti se nemůžu moc vyjadřovat. Ale věřím, že je to fajnulinká w pohodě slečna. :wink:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Kajda »

Předtím s ní hrál Pavel Valdman, je i v klipu Měls mě vůbec rád. Ale to album jí nabubnoval Roman Lomtadze.
To ToMik: Ano, ta scéna je hrozně trapná, ale ... když jí to mladí fanoušci žerou ... :wink:
Její bubnování se mi líbilo, kdyby se tomu více věnovala, nepatřila by mezi ty špatné :) A celkově mi ta holčina nevadí, je pěkná, zpívat umí.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Polymorph »

Její hlas je na její věk famózní, záleží jen na tom, kam a k čemu ji producenti dotlačí! A to by mohl být kámen úrazu, zatím se to staví na jejím mládí, ale co pak? Aby to neskončilo podobně jako Aneta, která světu už nic neřekla a jistě mnoho dalších...
Přeju jí ať vydrží, hlas i některý písničky jsou super...

DrDrum
Pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2003 00:47
Bydliště: Chebsko

Re: Ewa Farná

Příspěvek od DrDrum »

stanik píše: myslíš Věru asi :D
Já jsem blb,samo že Věra :D :oops:

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farná

Příspěvek od 3nec Steel »

Radim píše: To je zajímavý, že tyto a podobné názory se vždy vyrojí kolem lidí, kteří něco dokážou = zviditelní se. Pravda, chování nevýrazných šedých myšek nikoho nezajímá, což? :wink:
Jo jasně ... já ji všecho závidím :D ... já nemám žádný pochybný zdroj ... mám vlastní zkušenost ...

Opravdu moc nerad bych tady vyvolával nějaké slovní přestřelky,takže než bychom se měli dostat do křížku radši můj příspěvek přejděte.

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od 001 »

Noiselord píše:Barča taky umí zabékat (Basiková), s Pavlíčkem to je celkem nářez...
To souhlasím, myslím, že myslíš Stromboli :wink: sice trochu psychadelika ale aspon pořádná muzika... Myslím, že je Ewa dost exibicionistická, to mi trochu vadí. Obecně nemám rád když se někdo snaží předvádět i v připadě že by mu to náhodou šlo. Ale tak na to aby vystopovala jako muzikant z velkým M má myslím ještě dost času.

Jen na její obranu, dvojité v ve jméně je z Polského původu a ne teenegerovský nezmar :wink:

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od 001 »

Polymorph píše: Aby to neskončilo podobně jako Aneta, která světu už nic neřekla a jistě mnoho dalších...
Přeju jí ať vydrží, hlas i některý písničky jsou super...
To jo od Anety sem čekal víc :?


By Olsztyn v Včera, 22:59
* mladej. bílá s arakainem ok ale to je oldschool a špinarka samo, ale to je středověk
Máš snad něco proti oldchoolu? :P

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od R - stick »

Hele , já bych to neřešil - je to mladá žabka a co dokáže nebo nedokáže, to ukáže budoucnost. Podle mě není podstatné, jestli hraje nebo nehraje na škopky, ale to, že mimo dobrého zpěvu dělá šou - a tím se taky snaží zaujmout. Nejde o to, jestli během té vsuvky naseká nějaký ty chybky, nebo jestli je podpořena nějakým halfplaybackem, computerem nebo podobnýma sr****CENSORED**** ale o to, že její vrstevníci jsou z ní na větvi a polovina se během jejího sóla pod pódiem udělá. Uvědomte si, že to jsou lidi, kteří se jdou na koncert bavit, a z 99,98% je jim totálně fuk, jestli někde ujede, nebo to není muzikantsky tip top - to jen my, kteří hrajeme hnidopišsky hledáme nějaký ten kix. A co se z ní vyklube v budoucnu - to je ve hvězdách - ale myslím, že budeme všichni překvapeni.

No - a v souvislosti s výše napsaným se mi vybavila jedna příhoda ještě za komunismu. v Jihlavě v Bílém (DKO) hrála tenkrát nějaká tehdy známější skupina (bohužel její jméno už si nepamatuji) - a já tam tehdy byl za nima. Jednak jsem bubeníkovi nesl paličky a jednak jsem s klávesákem dojednával koupi synťáku, který prodával. No a jak tam na pódiu kecáme, tak se tam vyvrbila taková celkem oplácaná šestnáctka - nevýrazná, nic moc, taková šedá myška. Já ji registroval koutkem oka a otipoval jsem si ji jako muzikantskou lidušku (kdo zná slavnou esej F. R. Čecha, tak ví, wo co gou .....) - no zkrátka takovou kapelní pipku. Placatila se tam kolem mikrofonu, a evidentně se o něco snažila. Já pak šel (během zvukové zkoušky) do sálu za zvukařem, se kterým jsem se znal - no a jak jsme tam kecali, tak se ta pipka začala rozezpívávat - zkrátka takové to operní vytí a neartikulované zvuky. A já tomu známýmu říkám: "ty vole, stáhni tu slepici, ať tady tak nevejská, vždyť je to kravál jak sviňa" - a on na to s bohorovným klidem: "seš blbej vole - vždyť já ji tady vůbec nemám napíchlou!! " Já jsem se mrknul na pódium - a totálně mi upadla celá huba. Ta pipka se rozcvičovala bez mikrofonu - a s přehledem přeřvala celou aparaturu !!!! A hlas měla naprosto bezchybný - což mě v tu chvíli totálně dostalo. Tak jsem se tohom zvukaře hned ptal, co je to zač a pronesl jsem něco v tom smyslu, že ta holka má potenciál s přehledem komukoliv natrhnout prdel. Načež mi te n zvukař říkal: To těžko, je to jen začínající sboristka - nějaká Lucie Bílá ....... :lol: :lol:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Vojta Horák »

Hana Zaňáková :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od DUMP »

R-stick: To je opravdu pěkná příhoda, něco jako když malej Hendrix řekl v obchodě Jimu Marshallovi (myslim že jemu), že hodlá bejt nejlepší kytarista na světě, načež se mu Marshall vysmál.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Pajas »

R-stick: všechno bych Ti věřil, ale tuhle větu Ti nevěřím : ...nějaká Lucie Bílá ...
a to z tohoto důvodu:
rozhovor s Petrem Hannigem:
Vaším největším objevem je asi Lucie Bílá. Jak jste s ní začínal?

Byl jsem hudebním redaktorem Československého rozhlasu. K náplni mé práce patřilo i vyhledávání talentů. Přitom jsem stačil koncertovat a připravovat repertoár pro populárního Standu Procházku mladšího. V roce 1984 autobus, kterým jsme jezdili na koncerty, řídil jistý Láďa. Ten od určité doby začal básnit o zpěvačce Haně, která prý přeřve celou kapelu. Vzal jsem si od devatenáctileté Hany Zaňákové kazetu s jejím zpěvem. Za chvíli zněl z magnetofonu kovově zabarvený soprán. Pak jsem řekl Haně, že je to dobré a že pro ni něco udělám. Vykřikla, že je to fantastický!

Švadlenka Hana Zaňáková tehdy šila v pražské Triole, jak se dostala před rozhlasový mikrofon a televizní kamery?

Problémem bylo dostat Lucii z Trioly, kde se předtím zavázala několik let pracovat. V libeňské Triole byla výborná paní ředitelka. Její dcerka milovala mladého Standu Procházku. Když jsem jí jeho plakát i se Standovým osobním věnováním dal, svolila, že Lucka může Triolu opustit. Toho dne se stala profesionálkou.

Změnil jste její vizáž, ale i jméno?

Se svou tehdejší kapelou měla hit Satanika. Z toho jsem vyšel: Satan, Lucifer a je to: Lucie. Trochu složitější bylo vymýšlení příjmení. V tom mi pomohl rozhlasový kolega Petr Fink, který se jinak věnuje dechovce. Prozradil jsem Finkovi, že jsem pro ni vymyslel příjmení Černá. To se mu ale nelíbilo, že je to prý mdlé. Řekl mi, že u nich v Rokycanech žije cikánský rod. Jmenují se Bílí a všichni dobře zpívají. To je ono - Lucie Bílá! Po určité době se naše cesty rozešly a s její kariérou to šlo načas prudce dolů. Naštěstí se jí potom - až do dnešních dnů - ujal Ondřej Soukup, někdejší muzikant mé skupiny. Byl to právě on, kdo nám při nahrávce mé první písničky pro Lucku - Neposlušných tenisek - zapůjčil přístroj nazývaný umělý bubeník. To nejspíš nebyla náhoda, na ty já nevěřím. Všechno je řízením tajemné ruky zvané osud.


Celý článek http://televize.cz/scripts/detail.php?id=13989

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od R - stick »

Ale jo - klidně mi to věřit nemusíš - ono to možná opravdu vypadá jak přitažené za vlasy. Problém je ale v tom, že to časově sedí - stalo se mi to někdy v druhé polovině 80 let. A podotýkám, že to nebyla Mladá píseň Jihlava, ani Politická píseň - ale normální koncert, jakých bylo v té době kupodivu celkem dost. Ale byl to první koncert, kde jsem slyšel padnout jméno Lucie Bílá - a to jméno mě utkvělo v hlavě - a já tehdy samozřejmě nevěděl, že to jej její pseudonym, a nevěděl jsem to asi 10 let poté. A absloutně jsem neřešil její jméno a vzhled - vždyť to byla začínající zpěvačka - akorát mě na tom koncertě zaujala tou zvukovou zkouškou.

Hele, co vím, tak v té době kromě běžného vystupování jezdila i se známými skupinami - třeba s Arakainem - s tím jsem jí viděl později na zábavě v Lukách nad Jihlavou - zpívala s nimi dvě nebo tři skladby .... a mimochodem - to byla jediná akce, kdy se do sálu pro 300 lidí narvalo skoro 900 lidí - a prostě ses tam nehnul - dodnes na to nezapomenu.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Hans-Drums »

Scénka trapná je,připomnělo mi to ty chlastačky mladejch holek: ,,Ty tu flašku cucáš,jak mámě kozu - Podej to sem,já ti ukážu jak se chlastá" :D :D Jinak zahraný je to pěkně,sedět to sedí.....sice mi tam něco chybí,ale i tak.Lidi jsou z toho na prášky,na její akcích je narváno a každopádně je to asi nejdiskutovanější Holka z čech.Dobře zpívá,ještě líp vypadá,já jí to přeju

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Pajas »

R-sticku když jsi psal, že byla začínající sboristka a jmenovala se Bílá, tak se mi to zdálo divný. Ale pokud to bylo v polovině osmdesátých let, tak to už by souhlasilo i podle toho článku. :wink:

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Re: Ewa Farna

Příspěvek od frantiskan »

hehe ta diskuze pod tim je fakt srandovni:D ale vsechna cest na to ze jde jen o takovej forek je to skvele zahrany,ma zrejmej talent i na tohle :)

Šplíchy
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 12 bře 2009 23:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Šplíchy »

viděl jsem blbě nebo ten bubeník zpíval? :D :D :D TOMU PATŘÍ ČEST !!! :lol:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Kulda »

Tak si dneska tak vykracuju do Music City jan tak na otukanou..dojdu tak pred druhou hodinou odpoledni aaa...
Hadejte kdo tam fotil promo fotky za Pearl (Reference ted myslim ze to byly)...pry do Muzikusu a tak??
Slecna Ewa Farna!
Ovsem tam vypadala spise jako k...čka Farna (nic ve zlem! rajcovni sexy oblecek se vsim vsudy:o)
Vuubec sem ji nepoznal, jak byla namalovana a vystajlovana a sexy a stara (vypadala na 30 a ne na 15 nebo kolik ji to je)
Az kdyz mi to rekl prodavac..
Noo ale co neuniklo pozornemu oku bubenikovu..
Palicky drzet rozhodne ne eumi (dali ji do pacek Ahead - prej cerny budou cool:o)
A do bubnu jako takoveho bouchnout taky mocli ne e.
O slapani na pedal neslo hovoriti..jeji podpadky mely snad 20 cm.
Ovsem seklo ji to rekneme znacne.
No to ja jen, ze sem se s vama o tom chtel podelit. :wink:

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od 3nec Steel »

Co z těch dnešních ďecek dělají to snad není možné ... :cry:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Radim »

3nec Steel píše:Co z těch dnešních ďecek dělají to snad není možné ... :cry:
....řekl fotr 8)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Radim »

Mně už tak napadlo, jestli to na tom koncertě není playback. Jen ta jedna věc, případně jen bicí. Sice to vypadá, že se strefuje naprosto přesně, ale to se dá naučit. Dostat ze soupravy zvuk a drive, jaký to na tom koncertě má, však trvá poněkud déle. Nerad bych však mladou pani podceňoval, jen si tak pro sebe malinko pochybuji :wink:

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od keyser_soze »

... a není to nakonec kurva úplně jedno :twisted: ?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ewa Farna

Příspěvek od Radim »

keyser_soze píše:... a není to nakonec kurva úplně jedno :twisted: ?
Že Tebe kousnul krokodýl? :mrgreen: To už je teda něco, aby ses přihlásil a zanechal názor 8)

Odpovědět

Zpět na „Bubeníci“