´IN POCKET´ drumming

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Mamut »

Chtěl bych se vás zeptat na nějaké informace o pocket drumming...něco málo už jsem o tom četl, ale přál bych si, aby mi to někdo srozumitelněji vysvětlil, abych přesně věděl, o co se vlastně jedná....děkuji :)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Hugo Bos »

Zjevně jde o funkovej, nebo r&b feelin´...ja si myslim, že to dělám vcelku podvědomě.... hihat to tlačí, bubínek krapet dřív a kopák na metro, nebo pozděj....

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Radim »

"In pocket" hraní je hodně o jednoduchosti, bez zbytečných "kudrlinek" a breaků (nemusí však platit doslova), avšak s excelentním "timingem" a "feelingem" (připadám si jako pitomec, že mi anglická slova lépe vystihují co chci říct :-)). Z vlastní zkušenosti vím a píšou to i v článku, není to věc tak jednoduchá jak by se mohla zdát! Skvělých hráčů, kteří toto dokážou, je hodně, nicméně za všechny bych zmínil alespoň jména jako Steve Gadd, Jeff Porcaro, či Bernard Purdie :-)
http://wiki.answers.com/Q/What_is_pocke ... g_My_Balls


Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Martin Vajgl »

Obecně je vžito označení "in pocket" pro líný timing - bubny se ležérně válejí s basou tzv. "na poslední chvíli", nebo v jiném případě je dokonce některá z not patternu zatěžkaná.
"To the top" je opak předchozího, timing se šťouchá dopředu, písnička se tím rozsvítí a dostane "živý šmrnc".
Teď se mě na to někdo ptal v guestbooku, ale šel na to strašně exaktně a vědecky, ono nikdy nejde říct - tam a tam se to udělá tak a tak aby to znělo tak, jako to dělá ten a ten a to vždy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od drmr »

Disciplína, funkčnosť, vkusnosť, správny (rozumej autentický) feel a time.... to je (nielen) podľa mňa "pocket drumming"...
Doporučujem toto DVD je tam na túto tému dosť praktických ukážok...

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Rift »

Poslouchá se to pěkně :-)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Vojta Horák »

drmr píše:Disciplína, funkčnosť, vkusnosť, správny (rozumej autentický) feel a time.... to je (nielen) podľa mňa "pocket drumming"...
Doporučujem toto DVD je tam na túto tému dosť praktických ukážok...
To je hezké, ale kterej feel a time je ten správnej :)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od drmr »

... adekvátny žánru. štýlu a konkrétnej skladbe... príklady nevkusu sa mi sem dávať fakt nechce... ;)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: ´IN POCKET´ drumming

Příspěvek od Vojta Horák »

drmr píše:... adekvátny žánru. štýlu a konkrétnej skladbe... príklady nevkusu sa mi sem dávať fakt nechce... ;)
Jo, to chápu :)

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“