Konzervace

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Kajda »

mates píše:Kdybych se vratil k otazce gymplu a nutnosti jit dal na VS, tak je to nejplepsi vychodisko, ale nutnost to uplně neni.
Jsou pracovni mista kde se dá pracovat i s gymplem,treba referent, úředník na magistratech. A ruzný obory, ktery nejsou ekonomicky, ci technicky specifikovane.
To je jasný, to jsem právě psala, že pak už je teoreticky jedno, jestli máš maturitu z gymplu, nebo z konzervatoře :wink:

CamelTheCruel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2011 21:13

Re: Konzervace

Příspěvek od CamelTheCruel »

Rozhodně sem si nepředstavoval turné po USA se super slavnou kapelou, ale spíš, jak řekla Kajda, učit a přivydělávat hraním. Dost možná vypadám jako kluk co si myslí jak to všechno bude krásný :D že se bude živit bubnováním atd.. přemýšlím o tom jako o profesi která by měla uživit mě a rodinu. Asi nebudu jezdit rolsem, ale chci dělat to co mě baví .. žijem jen jednou. Možná se do toho pustím a za pár let si budu nadávat jakej jsem byl blbec, že sem nedodělal gympl, neseděl za stolem, cvakal na počítači a doma si užíval luxusu.. Takže nějak tak.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od mates »

Otazka delat co te bavi ... ono se muze stat, ze ti to poleze za 5 let ta prace na nervy. Uz te to nebude bavit, nebo budes resit existencni problemy, kseftu bude malo, a jen ucit je otazka pouze preziti a nastane problem ze nic jineho nebudes umet, nebo zjistis ze potrebujes stavet barak a ve fabrice u pasu si vydelas 2x tolik. Mne treba bubnovani v 18ti letech strasne bavilo a predstava delat jen to, byl krasny sen.
Ale nakonec sem rad, ze to mam jako konicek, kterym si i privydelam, mam jinak hlavni praci ktera mne bavi a penize nemusim pri pohledu na vyplatni pasku vubec resit.
A hlavne chodit si zahrat jako konicek me prave bavi, bejt ucitel a cely den poslouchat jak do toho kazdej mlati, hrat co mne treba vubec nebere, ale musim abych nakrmil hladovej krk to nevim zda bych chtel.
Ja neodsuzuji konzervator, kazdy vzdelani ti neco da a nikdy nemusis mit jednu skolu. Ja mam maturity dve a jednu vejsku a i vyucit sem se stacil.
Takze vzdelaniho neni nikdy dost. :) Akorad cestinu sem se nestacil naucit, ale to mistni vedi :)
Ja osobne bych dodelal gympl a sel na VS a pri tom delal stredni konzervu. Zvladat dve stredni vetsi zahul, nez VS a k tomu jeste neco. Nebo muzes jit na denni na konzervu
a k tomu dalkove jinou VS. Ale jak rikam, klidne jdi na konzervu rovnou dodelaj to az k DiS. a pak muzes treba ucit a nekde hrat a dodelat si nejaky obor na VS muzes k tomu.
A nebo nemusis pokud se dobre uchytis nebo zjistis ze je to opravdu to prave a nic uz resit nemusis. Bohuzel tech kombinaci je mnoho a tezko radit.

h.andrysek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 15 bře 2008 23:15
Bydliště: Český Těšín

Re: Konzervace

Příspěvek od h.andrysek »

ahoj CamelTheCruel, jsem úplně ve stejné situaci jako ty. V září jdu do druháku (spíš sexty) na gymplu. Během roku se připravím a chci zkusit přijímačky na konzervu v Ostravě. Chtěl jsem jít už z devítky, ale všichni mi to vytloukali z hlavy. Rodiče mi ale nakonec řekli, ať to klidně zkusím a dělám, co mě baví. Momentálně si neumím představit, že bych dělal něco jiného, než pro co jsem se rozhodl :). Chci prostě studovat hudbu. Tak jen takové povzbuzení v záplavě negativity tady na sféře. Dělat konzervu napůl někde s VŠ bych nechtěl. Poloviční práce...

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Mamut »

Já jsem začal hrát, když jsem nastoupil do druháku na gymplu. Tak nějak od začátku jsem věděl, že se tím chci živit, protože do čeho se pustím, chci dotáhnout do konce...Jako koníček? Tam by pro mě nebyla žádná motivace....Rok sem cvičil a napadla mě poprvé myšlenka na konzervatoř...Ale dočetl jsem se, že je zapotřebí hrát na melodický nástroj a umět nauku. Nauka mě nikdy nešla a na další nástroj jsem hrát nechtěl, protože bych se mu musel věnovat naplno, abych z toho měl radost...jen koníček=žádná motivace. Myšlenku konzervatoře jsem tedy opustil a dál trénoval. Pořád jsem se učil tak nějak dobře a počítal jsem, že bych si udělal právnickou VŠ. Jenže jsem pomalu začal cvičit víc a víc a hned jak jsem přišel ze školy, tak jsem šel cvičit...nebo jsem spal, protože jsem cvičil do noci den předcházející...Na školu nezbyl čas...a ani sem se jí už nechtěl věnovat, věděl jsem, že se chci živit hudbou. Znovu sem se tedy dostal k myšlence konzervatoře. Zjistil jsem, že na Ježkovu konzervatoř není potřeba další melodickej nástroj a nauku teda zvládnu. Chodím jednou týdně ´studovat noty´ a už se mi to pomalu dostává do krve. V lednu jdu na příjimačky a jsem zvědav, jak to celé dopadne. Když to nevyjde, zkusím to příští rok. Na VŠ mě nikdo nedostane...jen tu maturitu by to tenhle rok chtělo dodělat...


Spousta lidí tvrdí, že se hudbou dá uživit těžko. Myslím, že mají pravdu, ale já jdu do toho risku. I kdybych měl učit, tak budu učit, hlavně že mám kontakt s nástrojem. Nikdy to nevzdám dokaď to neprorvu do ´dá-se-tim-uživit´ úrovně. Takže jeslti to cejtíš nějak podobně, tak bych zkusil příjimačky a šel studovat to, co tě baví. Mě ubíjí dva roky studování gymplu, kterej mě naprosto nezajímá...a ten nejhorší rok mě teprv čeká....

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od myša »

První předpoklad, aby ses hraním mohl uživit, je ten, abys tomu začal sám věřit. Když jsi talentovaný a připojíš k tomu ještě dostatek píle, tak bych v tom neviděl problém. Já jsem ten typ "raději z ruky do huby a s hudbou, než 8h v kanclu a doma lehnout k bazénu." Každý to má jinak. Pokud opravdu chceš, tak to prubni rovnou.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Vojta Horák »

Otázka uživení s tím či oním typem vzdělání taky hodně závisí na člověku, co má v hlavě, jak působí, co dovede. To jen tak pro pořádek. Jsem jednou vyhozenej student VŠ, teď studuju VŠ dálkově a k tomu makám. Nestěžuju si, ale prodloužil jsem si dobu čekání na možnost práce, která by mě asi víc bavila, než moje současná. Je ale zase fakt, že možná dostuduju a zůstanu u svojí současný práce a titulem si budu ohřívat polívku. Nevím, jak to dopadne, ale nebojím se ničeho :D

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“