Konzervace

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
CamelTheCruel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2011 21:13

Konzervace

Příspěvek od CamelTheCruel »

Vím, že na sféře už pár témat Konzervovat se/nekonzervovat se je, ale myslím, že jsem tak trochu jiný případ.
Studuju na gymplu, letos nastoupím do druháku, ale chtěl bych se živit bubnováním. Dřív sem na přihlášení na konzervatoř neměl dost bubenický koule (dámy prominou) a teď už je možná pozdě (nastoupit znova do prváku).
Co mi poradíte? Zkusit letos talentovky? Nebo udělat maturitu, a teprve potom jít na konzervatoř/JAMU? Jsem bezradnej.
Děkuju, Petr

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od mates »

udelal bych nejdrive maturitu !! zivit se hudbou je sice hezka predstava, ale zaruky se stim uzivit mi prijdou nejmensi ze vsech oboru. Pokud nechces skoncit nekde jako ucitel lidusky, nebo v nejakym symfonaku treba busit do tympanu. Uzivit se hudbou, to musis bejt fakt dobrej, ze si te z toho kvanta dobrych bubeniku nekdo najde. A nebo mit proste stesti. A s tim stestim se ale muzes muzikansky dobre zivit i bez konzervy, kdyz budes proste dobrej a nekdo si te vsimne. Samozrejme na konzerve jsi mezi muzikanty, pedagogy, takze tam se da urcita cesticka vyslapat lepe.
A je to proste jen skola a ta se da studovat v kazdem veku az dojdes do statdia kdy budes mit v hlave zivotne srovnany .Kdyz pak vemu takovy ty prumerny borce s konzervou jak se v te profesi placaj, schani ksefty atp, tak jsem rad ze se hudbou zivit nemusim. To muj nazor.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Slowmeda »

To se podle mě nedá moc poradit. Já bych si asi dodělal maturitu, když to máš rozjetý, do tý doby si můžeš ještě opravdu ujasnit jak se bude život dál vyvíjet. V tomhle věku je toho ještě hodně otevřenýho. Znám i borce co jeli konzervu současně s klasickou školou, jestli na to máš gule, je to možný řešení :mrgreen:

CamelTheCruel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2011 21:13

Re: Konzervace

Příspěvek od CamelTheCruel »

Jsem na osmiletým.. a až po pěti letech jsem si uvědomil, že nic z toho co mi nabízí gympl dělat nechcu. Maturitu dostanu i na konzervatoři. Naráz by to asi nešlo :D už takhle je toho moc. Když si udělám maturitu, budu studovat vysokou a přitom konzervatoř tak asi přijdu o to kulturní dění kolem muzikanského studia. Stále mi to vrtá hlavou :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od mates »

No na druhou stranu, ze on gympl krom vseobecneho prehledu ti do zivota nic neda je pravda. S maturitou z gymlu si muze tak akorad vytrit ..... pokud nehodlas dal studovat VS.
Takze pokud mas chut jit znovu do prvaku tak tam jdi pokud udelas prijmacky na konzervator, ale zatim jed na plno na tom gymplu :) co kdyby te nevzali.

CamelTheCruel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2011 21:13

Re: Konzervace

Příspěvek od CamelTheCruel »

Doufám, že na konzervatoři by byl aspoň někdo kdo tam šel třeba o rok pozděj, abych tam nebyl, rozumíte :D Samozřejmě pokud sem tam dostanu, za zkoušku nic nedám.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od mates »

A co by si chtel studovat ?? klasiku, nebo Ježkovu konzervator ?

Tak ze by si byl o dva roky starsi, tak to by mne trapilo ze vseho nejmin. Aspon te budou zobani poslouchat :)

CamelTheCruel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2011 21:13

Re: Konzervace

Příspěvek od CamelTheCruel »

Bydlím 40km od Brna, takže si nemám z čeho vybírat :) a co by tě trápilo jinýho? :shock:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Bobroněnko »

vystudovat gympl, alespoň nějakou vejšku a pak se zabývat tímhle.

CamelTheCruel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2011 21:13

Re: Konzervace

Příspěvek od CamelTheCruel »

Tak to zní jako hovadina. Bez urážky.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Radim »

No nevím. Jestli je přesvědčený, že se tomu chce věnovat, tak čím dřív, tím líp. Popelářa se může naučit dělat kdykoli, ale s hraním je to (s přibývajícím věkem) čím dál horší - alespoň u mne teda :)
Bobroněnko píše:vystudovat gympl, alespoň nějakou vejšku a pak se zabývat tímhle.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od tomcorn »

mates píše:S maturitou z gymlu si muze tak akorad vytrit .....
...a dopadne jako já :lol:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Pavlišta »

CamelTheCruel píše:Tak to zní jako hovadina. Bez urážky.
Je to velmi rozumná rada. V našich končinách je muzikantské řemeslo na bídné samouživení. Těch šťastných, kteří tím ( myslím jen bubnováním)dobře uživí sebe a rodinu je nemnoho. Těch méně šťastných, kteří s konzervou shání každý kšeft (muzikantská hrdost jde v tu chvíli stranou) , hrají s kdekým a kdekoliv za pár stovcek,okolo sebe znám víc než dost. Nedostatek kšeftů, popř. založení rodiny je pak většinou stejně dožene k stálému zaměstnání - učení v lidušce popř. se muzikou přestanou živit a dělají civilní zaměstnání, kde je konzerva naprosto k ničemu . Tedy pokud na to máš hlavu, doštuduj gympl, při VŠ v Praze si udělej Ježkárnu ( takových příkladů znám dost) a když budeš opravdu dobrý a budeš mít štěstí, můžeš se pak muzikou i nějakou dobu živit. Bez vzdělání kloudnou práci nenajdeš.

PS : Ve druháku na VŠ ( a L.Konzervatoři ) jsem studium přerušil ( chtěl jsem se živit jen muzikou) a odjel jsem na rok s cirkusem jako hráč na bicí v cirkusové kapele :D Po roce jsem se pokorně vrátil do školy a od té doby mám muziku jen jako opravdu velkého "koně".

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Konzervace

Příspěvek od DNK »

Tak tak, nezahazuj roky na gymplu. Když na to nebudeš kašlat, vysokou zvládneš v klidu. A můžeš si tak bokem dělat konzervatoř. Budeš časově vytíženej, takže ti nezbude čas na školácké klukoviny. :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Bobroněnko »

CamelTheCruel píše:Tak to zní jako hovadina. Bez urážky.
Možná jsem to napsal trochu krutěji, než jsem původně zamýšlel. Já to beru tak, že pravděpodobnost živit (a uživit se) hudbou je natolik malá, že se nevyplatí zahodit kvůli tomu školu. Připomíná mi to víceméně situaci ohledně sportu, já to zažil u hokeje. Ve třetí třídě si každej myslí, že skončí v NHL, v osmičce už některým dochází, že budou rádi za první ligu, v dorostu tři čtvrtiny lidí skončí a nakonec v NHL skončí jeden ze stovek až tisíců. Znám spoustu takových, kteří se teď řežou do hlavy, že neskončili dřív. Nechci ho odrazovat - jestli na to má, netuším, neznám ho - ale myslím si, že tenhle hokejovej obrázek nebude hudbě až tak nepodobnej. Je smutný, že se člověk neživí tím, co ho baví nejvíc, ale holt to tak funguje. Já si třeba našel školu, na které jsem maximálně spokojený, a hudbu mám jako odreagování. Jasně, že by se mi líbilo dostávat 50.000 za koncert, ale jak se říká - z hrušky dolů...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Kajda »

tomcorn píše: ...a dopadne jako já :lol:
A nebo já :mrgreen: (Tom je ta lepší varianta :lol: )
Mám vystudované osmileté gymnázium, po maturitě jsem chodila na jednoleté pomat. studium angličtiny a pak jsem zkusila konzervatoř (na bicí jsem začala hrát až v prváku na gymplu). Ale já na tu konzervatoř šla s tím, mě bude živit učení a hraním si budu jen přivydělávat, což tak nakonec dopadlo :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Vojta Horák »

CamelTheCruel píše:Tak to zní jako hovadina. Bez urážky.
Hovadina to rozhodně není. Nebo jestli ti stačí k životu 10 měsíčně který nemáš jistý a budeš dělat věci který nechceš, tak prosím.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Kajda »

Vojta Horák píše: Hovadina to rozhodně není. Nebo jestli ti stačí k životu 10 měsíčně který nemáš jistý a budeš dělat věci který nechceš, tak prosím.
To, co teď budu psát, není jen na Tebe, ale i na ostatní "protikonzervatoristy" ...
Proč by měl mít nejistou desítku měsíčně? Když nastoupí do jakékoliv práce, tak nebude dělat věci co nechce????? Které je povolání, kde má člověk jistotu velkých peněz, toho, že o práci nepřijde a že bude dělat jen to, co ho baví a co dělat chce??? :)
Na zajištění je určitě mnohem větší pravděpodobnost, že když člověk vystuduje nějakou vysokou, má mnohem větší výběr povolání, ale ta věta, co napsal Bobroněnko, je opravdu hovadina - bez urážky.
Když si udělá maturitu, pak vejšku, tak na něj na konzervatoři opravdu nebudou moc zvědaví ;-) (a přesně, jak píše Radim, čim je člověk mladší, tím se mu lépe učí/cvičí)!!!
A maturita z gymplu mu fakt bude naprosto k ničemu, jestli si ji udělá, než půjde na konzervatoř.
Jiná věc je, aby si CamelTheCruel uvědomil, že uživit se hudbou je opravdu těžký, jak tu většina píše a jestli má představu, jak se bubnováním chce živit ... jestli učit, hrát v orchestru, v divadle/muzikálu, hraním-kšeftama ...
Už jsem to určitě někde psala: konzervatoř Ti poskytne papír na to, že můžeš učit, dá Ti čas na cvičení, kontakty, všeobecné hudební vzdělání ... Ale nedá Ti záruku, že se hudbou uživíš.
Je jen na každém, jak se s tím popere a jakou si zvolí cestu, jestli na vejšku, na konzervatoř, nebo zkusit obojí ...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Bobroněnko »

ale já nejsem protikonzervatorista. já pouze považuju za lepší volbu jít na nějakou výšku. k lidem, kteří mají to odhodlání jít na konzervu, mám respekt, já bych do toho nešel z několika důvodů, které nejsou relevantní. jak jsem psal, neznám dotyčného, jeho schopnosti ani zaujetí, což jsou věci, na kterých velmi záleží. takhle je to anonymní dotaz na fóru, na který v důsledku *většiny* odpovídám, aby se na to vyprdnul a šel na práva. ale jeho osud je v jeho hlavě, ne mojí.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Vojta Horák »

Kajdo, já nejsem antikonzervatorista, já to jen beru tak, že maturita z konzervatoře je pro jiný uplatnění méžná ještě horší, než z gymplu. A maturita nebo DiS z konzervy je víceméně v dnešní době závazek jen hudbě, nebo pásu ve fabrice.

Dobrý den, máte maturitu, co umíte? - Paradidlovej doprovod v lichým taktu vzhůru nohama. - Ok, nashle.

Dobrý den, máte maturitu, co umíte? - V praxi nic moc, ale mám komplexní znalosti matiky, fyziky, chemie, biologie, humanitních předmětů a jsem schopnej se naučit spoustu věcí.

Kterýho z nich by jste si do firmy vybrali?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Kajda »

Bobroněnko: ale on se neptal, jestli na konzervatoř jít, nebo nejít, ale na něco trošičku jiného, na což byla Tvá odpověď, aby se tímto začal zabývat až po výšce,trochu mimo :wink:
Vojta Horák píše:Dobrý den, máte maturitu, co umíte? - Paradidlovej doprovod v lichým taktu vzhůru nohama. - Ok, nashle.

Dobrý den, máte maturitu, co umíte? - V praxi nic moc, ale mám komplexní znalosti matiky, fyziky, chemie, biologie, humanitních předmětů a jsem schopnej se naučit spoustu věcí.
Vojta: píšeš to hooodně zjednodušeně, takhle by to v praxi stejně nebylo. Gympl je škola, po které stejně musíš jít studovat něco jiného, jinak Ti je jenom k tomu, že máš maturitu.

Ještě k tomu, co píše Bobroněnko - ano, já taky považuju za rozumnější vystudovat si střední školu, jít na výšku, UČIT SE JAZYKY!!!!!, najít si nějaké zábavné a výnosné povolání a hudbu mít jako koníčka, ale ..... to Ti taky nedá jistotu, že se v životě uplatníš a že budeš šťastnější ... zbytek jsem psala ve svém předchozím příspěvku.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Konzervace

Příspěvek od Šupi »

Myslíte že se dá zvládat konzervatoř a vejška najednou?

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od Kajda »

Dá, ale za cenu hodně velkých kompromisů ....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervace

Příspěvek od mates »

Kdybych se vratil k otazce gymplu a nutnosti jit dal na VS, tak je to nejplepsi vychodisko, ale nutnost to uplně neni.
Jsou pracovni mista kde se dá pracovat i s gymplem,treba referent, úředník na magistratech. A ruzný obory, ktery nejsou ekonomicky, ci technicky specifikovane.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Konzervace

Příspěvek od Šupi »

Já nastupuju na VŠ na 100%...rozhodně nechci začít obě školy zárověn, nejedřív tak od druháku - uvidm jak VŠ půjde.

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“