zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Dobry den,
kupuju bici a resim mensi problem. Nevim, jestli si mam koupit Tom Tom 14 x 11 a zavesit ho na stojan (bud pres multiclamp nebo na stojan pro tom a cinel - to taky nevim co je lepsi..), nebo koupit Floor Tom 14 x 12 normalne na nozickach. Co myslite, ze je lepsi ? (co se tyce staveni, prakticnosti a hlavne stabilnosti...) U zaveseneho se mi libi, ze nemusim pri staveni nasazovat ty nozicky. Ale bojim se, aby to bylo dostatecne stabilni a pri hrani se to nejak nehoupalo atd., rada bych tam totiz povesila jeste i kapsu na palicky (lepsi misto me nenapada).

Moc diky za jakekoliv rady a zkusenosti.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Wind »

Profesionál nejsem, ale podle mě jsou zavěšený kotle na stojanu naprostá zvrácenost (špatné zkušenosti, zvlášť u jazzového sóla kde jsem měl naplánované zatlačení na blánu kotle loktem pro změnu tónu a místo toho mi kotel kamsi uhnul směrem dolů)... Nožičky jsou lehounký, jde to líp nastavit a hlavně to drží tam kde chceš, aby to drželo..

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od shampoo »

když sem kupoval bubny jednoznačně sem byl pro rack tom .. a to jen proto aby buben byl co nejmíň provtranej (dneska to už vůbec neřešim) a aby se mi pod nohou neplety nožičky... a teď cca. po deseti letech bych šel zase do "floor tomu" .. zase jen kvuli uspoře "železa"a podle mě snažší přípravy. na nožičkách máš memorylock (když ne, daj se v pohodě koupit) ... nasadíš,postavíš-hraješ....taky mě deptá (teda u mejch bubnů,Renown Maple) jak se každej zvukař pere s tim GTS uchycením ... je to obtížný dát tan mic. tak aby mi nepřekážel .. dá se, ale chce to fígle :-D jo a taky kvůli stabilitě .. i kyž se to kejvá malinko ..ale kejvá ...ale to mi zas tolik nevadí .. spíš mě zdržuje neustálí nandavání multiclampu, hlavně když to dělám v sedě ..je to těžký jak čuně:-D .. možná sem jen rozmazlenej :_D možná je to stejný ,nasadit nožičky, nebo uchytit muťák na stojan ..další věc je pro mě hloubka tomu ... asi bych nechtěl věšet TT 14"x14" zatím co 14"x 11" je fér ... to je další věc proč bych já chtěl floortom ..vyměnil bych tu mou srágoru za hlubší :-D

nejlepší je to všechno vyzkoušet .. v dnešní době žádnej problém :-)

edit: Wind... naprostej souhlas .. s tim loktem :-D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od pete77 »

já mám 14 tom tom a mám ji na tom holdru a kýve se a na stojanu taky ,tak proto radím jedině nožky

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Sheafraidh »

Tak mozna trosku rozdilny nazor: mam 14 tom na rampe, trosku se kyve, ale nijak, aby mi to vadilo (nejsem zadny jazzovy reznik :) ) - vyhodu to ma, podle me, tu, ze kdyz sestavim rampu, tak ho mam presne tam, kde jsem zvykly ho mit...

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od SKAlička »

Na rampě klidně, tam si to hardware podrží a "no stress" ale pokud nemáš rampu tak jedině nožičky, protože jinak budeš řešit aby se to nepřevracelo apod. je to docela blbý když se ti v pulce skladby převátí celá konstrukce na tebe :D zn. vlastní zkušenost

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Koubas »

já měl u s-class zavěšený 14x12 a 16x14 a docela jsem se pral s nastavením toho stojanu tak, aby byl vyváženej a nepřevrátilo se to, nohy mi přijdou mnohem praktičtější.. hlasuju pro kotel na nohou, když jsem měl zavěšenou 14" u Artstarů ES a Saturnů, tak mi moc chyběl a to dělo 16x18 mě teď moc baví.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Žilkoslav »

Kotel na nohou je kotel na nohou. Na druhou stranu se mi také někdy na pódiu stalo, že kotle hodně cestovaly jak se se mnou podium houpalo. A to to bylo regulerní profi podium.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

Myslím, že se dá ohlídat dobře zavěšený tom tak, aby nepadal a pak je výhodou, že např. nohy od stojanu na ride se nepletou s kotlovýma. Já osobně mám radši floor tom, už jenom kvůli velikosti (16 nebo 18"). Všechno má svý sklady a závory a je to i dost o zvuku, který prostě není stejný.

tom+
skladnost (nižší hloubka)
lépe se shání case (tři příruby nohou někdy dělají trable)
nepřekáží na zemi nohy (ostatním stojanům)

kotel+
stabilnější (pokud není tom na rampě)
snadnější setup
nezávislý na ostatních stojanech

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Tak koukam, ze vetsina radi na nozickach..a to uz jsem predtim byla presvedcena, ze si koupim ten zaveseny..ale ted teda asi menim nazor. Jinak rampu nemam, mozna nekdy v budoucnu bych si ji poridila, ale oba tomy kvuli tomu mit nemuzu...to je skoda, ze se nevyrabi takovy aby sel dat bud na nohy nebo zavesit. Me prave staveni toho zaveseneho prijde jednodussi, kdyz necham multiclamp na stojanu (nebo i rameno) - tak se jen hodi tom na stojan a je to ne? Ale mozna se mylim a nejde to.. Dala bych ho asi na stojan na ride..

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

drummer.of.dreams píše: Me prave staveni toho zaveseneho prijde jednodussi, kdyz necham multiclamp na stojanu (nebo i rameno) - tak se jen hodi tom na stojan a je to ne? Ale mozna se mylim a nejde to.. Dala bych ho asi na stojan na ride..
Právě potom musíš najít ideální polohu, kde je dole noha pod tomem, aby ti to celé nepdalao. Jelikož se většinou používá clamp (bez paměťovek), musí se to vždy při setupu nastavovat znovu.

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od drummer.of.dreams »

ok, ale kdyz necham ten clamp na stojanu i s ramenem a slozim stojan i s tim, tak to prece priste uz nastavovat nemusim..?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Adrub »

Mám svou 14 zavěšenou už několik let na clapmu na stojanu od ridu a nikdy jsem neměl problém, že by se mi buben nějak pohnul (pravidelně dotahuji vše co můžu). Clamp ze stojanu nesundávám. Mám už několik let stejný setup a stavím to vždy stejně (značky na koberci).

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od tomcorn »

pokud clamp s tom holderem nesundáváš, tak samozřejmě ne :D

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od drummer.of.dreams »

no to ja prave nevim, jestli je to potreba sundavat :D ja to v zivote nikde nevidela, ani jsem na to nemela moznost hrat prave.. :( achjo ja se nemuzu rozhodnout..

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Sheafraidh »

Pokud kupujes celou sadu, kde si nemuzes vybrat tak nebo tak, tak se vykasli na to, jestli to je a soustred se na ostatni vlastnosti tech bubnu (drevo, cena, kvalita hardware, ...)
Pokud si muzes vybrat, rekni si "TAKHLE" (co ti v dane chvili prijde ok) a te myslenky se drz a dal o tom nepochybuj :)
Myslim, ze v pohode budou obe varianty...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od myša »

U svých souprav mám jak FT, tak TT a pro mě osobně je to neřešitelné dilema, protože:

FT:
-naprostá nezávislost na jiných stojanech (někdy zarazím místo druhého tomu do BD rameno na ride a další činel napravo nemám)
-dokonalá stabilita

TT:
-pro mě jednoznačně líbivější zvuk (ona s tím FT často totiž "hraje" i samotná podlaha a zvuk je díky tomu malinko tvrdší)
-malinko se pod úderem zhoupne, což je mi příjemné


Jinak pokud stavíš pořád stejný setup, což bohužel není můj případ, tak v rychlosti stavění nevidím rozdíl, protože si clamp i s trnem nechávám na stojanu, na kterém mi visí ještě dva další plechy. Často stavím na jeden stojan TT 16"x14", 22" ride a 20" crash a to prosím na základním single braced stojanu od Yamahy. Vše drží skvěle.

No a tím se dostáváme pro Tebe asi k nejdůležitějšímu faktoru a tím je samotný HW. Já mám kulové klouby Yamaha, Mapex a Basix. Yamaha a Mapex drží skvěle, Basix se povoluje i bez loktoladění :-)

Takže nám ještě pověz u jakých bubnů máš tohle dilema. Protože u těch levných a nestabilních bych šel na 100% do nožiček.


A poslední poznámka:
pokud někoho začne po čase štvát zavěšený kotel, tak se dají dokoupit TT-->FT konvertory. Je to vlastně obruč se třema nožičkama, do které se vloží TT podobně jako do stojanu na conga. Nebo pokud sedíte vysoko jako já, tak si můžete dát středně hluboký TT taky do stojanu na virbl. Existují i stojany s extrémně nízkou výškou, určené pro bubeníky, co sedí nízko a mají třeba virbl 14"x8".

Uf, to jsem se zase projednou rozepsal :oops:

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od shampoo »

myša píše: poznámka:
pokud někoho začne po čase štvát zavěšený kotel, tak se dají dokoupit TT-->FT konvertory. Je to vlastně obruč.......

:oops:

jasný tohle znám ...ale já když už, tak bych měnil i hloubku ...

mischo4077
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2011 14:51

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od mischo4077 »

ja som mal dlho 14 tom vesany na multiclamp, no velmi rychlo ma to prestalo bavit ..
tak som to dal kolegovy, co robi vyraba bubny, a kupil nozicky a dorobil ich, tak mam z tomu floor tom :)

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Fox12311 »

Jak tak čítam tieto príspevky zistil som že neviem aký je rozdiel medzi tom tomom a floor tomom... Myslel som si že floor tom je tom ktorý ma 14'' a viac (samozrejme okrem rytmičáku) no pozerám že si to tak nieje. Tak aký je rozdiel ?

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Moleek »

No v podstatě tom tom jsou všechny, pak se to rozlišuje na Rack tomy a Floor tomy a liší se tím, jestli jsou na nožičkách nebo ne
V podstatě to nemá smysl moc řešit, protože když se o tomu budeš s někým bavit, tak to nazveš přechod a kotel a je vymalováno. :lol:

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Fox12311 »

no možno to nemá zmysel riešíť ale tým že to nazveš prechod a kotol nieje nič vymaľované nič sa tým nevyriešilo len sa to preložilo do nášlo dá sa povedať slangového názvu :D

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od Moleek »

Já to chtěl rozepsat, ale měl jsem dojem, že bych v tom udělal větší bordel.
Tak zkusím popsat, jak to cítím já :
Podle konstrukce rozlišuji rack-tom (tom-tom) a floor-tom.
Podle umístění pak přechod a kotel.
Tím pádem rack-tom může být i kotlem.

mischo4077
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2011 14:51

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od mischo4077 »

moj nazor je ze su dve rozdelenia,

tom tom - (slangovo prechod) je zaveseny na stojane, multiclampe, na comkolvek, a je plytsi, tym padom ma inu farbu a zvukovy pestrost ako ...
floor tom - (slangovo kotol) ma nozicky, cize stoji na zemi, myslim ze je tomu tak aj z dovodu ze je hlbsi..

pojmom rack tom som sa este nikde nestretol..

usudzujem to z sonorackych katalogov, ze je tomu tak, no aj logicky mi to dava zmysel ...
samozrejme sa mozem mylit,..

v kazom pripade, tema nie je o tom ako sa to vola :D takze mi moj prispevok pride trosku off topic..

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: zavesit Tom Tom 14" na stojan nebo ne?

Příspěvek od freerider »

Trochu toto téma oživím. Začal jsem to nedávno zkoumat, co je pro mě vlastně lepší. Mám 14x11 TT a 16x16 FT.
Původně jsem měl 14" na pozici kotle (8,10,12 nahoře, 14, 16 napravo).
Přišel jsem na to, že pro mě je ideální 14" TT, protože jsem vyřadil dočasně 8" a posunul to celý doleva na 10,12,14 a 16FT.
Takže pro mě obrovský plus variabilita soupravy.

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“