Nastavení HH

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
topejr
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 24 črc 2011 21:12

Nastavení HH

Příspěvek od topejr »

Srdečně zdravím. Prosil bych o radu, jak si nastavit hi-hat, aby hrála co nejlíp.

Předtím jsem cvičil na elektroniku (Alesis DM6), ale zjistil jsem, že kvůli dynamčtějšímu a barevnějšímu zvuku budu potřebovat "živé" činely. Má nová akustická hi-hatka (Meinl HCS 13" na stojanu Gibraltar 555-0065-727) se mi ovšem nelíbí, zavřená má takový klepavý zvuk, místo sykavého (c-c-c-c), při šlapání se ozývají zevnitř všelijaké pazvuky, skrátka někde je něco špatně.

Tak bych byl moc vděčný, páni bubeníci, kdyby mi někdo laskavě poradil, co s tím a jak vůbec novou hi-hatku s novým hardwarem sladit a nastavit, aby hrála optimálně.

Prosím zdejší stálé poskytovatele knížecích rad (stylu: Proč jsi koupil Meinl HCS za 60 euro a ne Sabian Artisan za 600 euro?), ať se protentokrát hodí do klidu - nejsem profi, jen si cvičím doma sám pro sebe, a nákup věcí k bicím není pro mě návratnou investicí, nýbrž navždy umořenými penězi, o které okrádám svou chudou rodinu. :P

Jinak, viděl jsem na stránce Meinl videoklipy bubeníka s kompletní sadou činelů HCS, včetně hajtky a ta mu hrála docela jinak než mě, neklepala mu.

Předem děkuji.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení HH

Příspěvek od Sheafraidh »

topejr píše:Proč jsi koupil Meinl HCS za 60 euro a ne Sabian Artisan za 600 euro?
:D no vidis, myslim, ze jsi na to prisel sam :)
Ale popravde receno opravdu dobre hihatky jsou strasne drahe a jeste i v tech top radach se musi vybirat, aby tam nebyly kovove prezneni a neprijemne cinkani.
Jinak Meinl si pravdepodobne da docela praci s masteringem prezentacniho videa, aby to lidi kupovali - pravdepodobne, kdybys to sejmul dobrymi overheady a provedl na tom nejake upravy, tak to taky bude znit dobre...

No ale zaver je docela prozaicky - po prechodu z elektronickych na akusticke bici mi da, podle mych zkusenosti, hodne prace naucit se hrat na akusticke bici, na te hihatce to bylo hodne znat (a to byla dobra hihatka s dobrym stojanem). Trvalo mi to asi rok. Treba to zvladnes rychleji - za pul roku si zkus treba srovnat, jak to hraje - je to hodne v tom ovladani ;)

topejr
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 24 črc 2011 21:12

Re: Nastavení HH

Příspěvek od topejr »

OK, díky za odpoveď!

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Nastavení HH

Příspěvek od Sam Jr. »

pohrej si ještě se stojanem a vychytej si výšku (úhel pod kterým palička dopadá na činel), sevření horního činelu mezi filcky :), max. vzdálenost otevřených činelů, ale taky dostaň do nohy optimální tlak na pedál, při kterým to bude nejlíp hrát, naklonění činelů k sobě nebo od sebe (vliv na zvuk šlapané hi-hat) to všechno má na zvuk vliv. a pak si i zvyknout na to, že akustiky prostě nejsou tak sterilní jako elektriky a ty různý přezvuky, tam prostě jsou a patří k tomu :)

topejr
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 24 črc 2011 21:12

Re: Nastavení HH

Příspěvek od topejr »

OK, díky, vyzkouším. Na tom stojanu Gibraltar je pár hejblátek, kterým jsem zatím nepřišel na kloub, tak vyzkouším to.

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“