Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Kajda »

Mně musel ve studiu poladit přechody zvukař :oops: A šla jsem tam s převozkama ( na Mapexech ) :neutral:
Škoda, že jsem si toto téma od Emila nepřečetla dřívavjejc :roll: Trochu bych se nad sebou zamyslela :D Poučení pro příště :P

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Polymorph »

Bohužel v této věci se pak do výsledku připočítává další neznámá a tou je ten zvukař. Teď pominu kvalitní a šikovný zvukaře, ale taková ta "starší garda" bigbíťáků atp. zatlumí úplně všechno a bude se snažit umíchat kybloidní zvuk na mixu (pak mu hrajou všechny soupravx stejně uměle a nahovno). bohužel se toto děje docela často. Tady tyto pány dobře znějící nástroj děsí a neví co si s ním mají počít a nedokážou odhadnout že takovýto nástroj se spojí s kapelou daleko líp, než uměle vykroucenej zvuk zatlumenejch bubnů...
Takže to chce mít tu odvahu a případně se s tím zvukařem i pustit do "sporu" a najít rozumnej komrpomis, tak aby se to líbilo aji tobě, aji jemu... to že v tom hrajou roli akustický vlastnoti místnosti atp je pak další věc, ale prvotní a nejdůležitější je to, aby ty jsi z tho zvuku mě dobrej pocit!

666
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2008 12:33

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od 666 »

To Polymorph: do sporu se zvukařem se asi dá jít až už máš nějaké zkušenosti , pokud nahráváš poprvé tak je lepší si nechat poradit (zvlášť pokud se nahrává po nástrojích a bicí jako první - nemáš možnost si to poslechnout s ostatní muzikou tak to chce víc zkušeností ). Gejtování virblu je ve studiu vždycky problematické - mikrofon bere většinou dost přeslechů celé soupravy (většinou nejvíce HIHAT) , které se kompresí ( převážně u rockových kapel ) ještě zvětšují , pokud se i povede gejt nastavit tak , že virbl není příliš ořezán (např. klíčováním gejtu midistopou z trigeru) , tak stejně při otevření gejtu je vpuštěn do nahrávky i "balast" a nezní to dobře. V tomto by mohly být velkým pomocníkem ty kontaktní mikrofony , co se o nich píše ve "zvukařině" , ale to zatím ve studiu mít nikdo nebude už kvůli zdlouhavější instalaci.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Medák »

Já myslím, že za zvukaře hlavně mluví hlavně zvuk nahrávek, který dělal. Z toho mně plyne, že nepůjdu do studia, kdy můžu tušit problémy typu kýblovitý zvuk bicích.Ono bych těžko vymlouval někomu, kdo zvučí 20 let jeho postupy. Na nahrávce je toho poznat dost a doporučuju všem: než se někomu svěříte do péče, hodně poslouchejte už hotový věci a podle toho vybírejte.
I dobrý studio totiž vůbec nemusí vyhovovat mý představě o zvuku - např. i dost drahý studia v ČR produkují často sterilní nahrávky.
Od dobrýho zvukaře si ale nechám poradit rád.

666
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2008 12:33

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od 666 »

To Medák: I toto je trochu problematický druh výběru - pokud jsi u toho nahrávání nebyl , tak ani takto nepoznáš často kvality zvukaře - sehnat práci pro studio je v dnešní době homerecordingu problém , proto se neodmítají ani kapely , ktreré neumí hrát , nemají kvalitní nástrojovku a navíc jsou paličatý a nenechají si od zvukaře poradit - u míchačky si trvají na svým a protože jsou oni ti co platí , tak to tak nakonec zůstane a mezi lidi se dostane pod jménem nahrávacího studia nahrávka , se kterou nemá zvukař (přestože u toho seděl) mnoho společného.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Benbuben »

Takovej doplňující dotaz - která ze všech těch různejch lepících pásek je vlastně ta vopravdická gaffa? :roll: Nějak se toho nemůžu dopátrat. :D Díky.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Sam Jr. »

gaffa je podle mě taková ta, co vypadá skora jako koženka :) obvykle černá - lepí znova i po sundání - sám používám ten samej kousek už asi na 4. bláně :D na rozdíl od té stříbrné (duck-tape) která drží tak, že by sundala i pískování z Ambasadorky

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od drmr »

Sam získava bod a postupuje do ďaľšieho kola bez straty 10ky.. :D
2Ben: "pravú" gaffu si vygúgliš na hocijakom nemeckom musicshope.. ;)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od sasa »

gorgano, neže bych byl tím nejlepším kdo by ti měl kecat do toho jak do studia, ale ten zvuk nahrávky toho virblu je celkem jednoduchej - já bych ladil na krev, hodně povolil struny a tlumil hrací blánu - je to placatej zvuk, to by mělo jít dostat snad z každýho virblu.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Benbuben »

Díky, díky.. :) Kobercovka never more. :D

šNek
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 12 bře 2006 17:19
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od šNek »

ben: no prevou gaffu asi nejlip poznas tak, ze je na ni napsany gaffa (teda nee na ty pasce, ale zevnitr na ty rulicce). a barvu muze mit prakticky jakoukoli. treba tady: http://hudebniraj.cz/ozvucovaci-technik ... tvi/gaffa/

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Medák »

666 píše:To Medák: I toto je trochu problematický druh výběru - pokud jsi u toho nahrávání nebyl , tak ani takto nepoznáš často kvality zvukaře - sehnat práci pro studio je v dnešní době homerecordingu problém , proto se neodmítají ani kapely , ktreré neumí hrát , nemají kvalitní nástrojovku a navíc jsou paličatý a nenechají si od zvukaře poradit - u míchačky si trvají na svým a protože jsou oni ti co platí , tak to tak nakonec zůstane a mezi lidi se dostane pod jménem nahrávacího studia nahrávka , se kterou nemá zvukař (přestože u toho seděl) mnoho společného.
Na tom asi něco bude, ale zvukař by si do toho asi zas neměl nechat tak kecat.

bibri
Diskutér Sféry
Příspěvky: 134
Registrován: 28 říj 2004 06:33
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od bibri »

Polymorph píše:Bohužel v této věci se pak do výsledku připočítává další neznámá a tou je ten zvukař. Teď pominu kvalitní a šikovný zvukaře, ale taková ta "starší garda" bigbíťáků atp. zatlumí úplně všechno a bude se snažit umíchat kybloidní zvuk na mixu (pak mu hrajou všechny soupravx stejně uměle a nahovno). bohužel se toto děje docela často. Tady tyto pány dobře znějící nástroj děsí a neví co si s ním mají počít a nedokážou odhadnout že takovýto nástroj se spojí s kapelou daleko líp, než uměle vykroucenej zvuk zatlumenejch bubnů...
Takže to chce mít tu odvahu a případně se s tím zvukařem i pustit do "sporu" a najít rozumnej komrpomis, tak aby se to líbilo aji tobě, aji jemu... to že v tom hrajou roli akustický vlastnoti místnosti atp je pak další věc, ale prvotní a nejdůležitější je to, aby ty jsi z tho zvuku mě dobrej pocit!
Pravdivá, i když trpká slova. Všichni to známe - "kotel hučí", "céčko zvoní", "kopák málo/moc duní" a tak podobně. Prozradí ho už neschopnost pochopit fakt, že ty bicí máš udělaný tak, jak chceš ty a máš je udělaný nejlíp, jak dovedeš. A on je tu od toho, aby to zesílil, případně to upravil podle místních podmínek (akustiky apod). Nic víc a nic méně. Bohužel, jak správně podotýká Morph, je tu nutná jistá míra spolupráce a to je ten kámen úrazu :).

Dle mých zkušeností zhruba platí přímá úměra čím víc keců, tím víc problémů. Někdy na koncertech fakt není čas a profíci tě klidně nazvučí za minutu/dvě - a na nic se neptají. Není to vždycky úplně tak, jak bych si představoval, ale ti dobří tam nechají charakter bubnů a nikdy to nezní vysloveně špatně. Občas se zeptají, jestli to či ono má znít opravdu tak, jak se jim zdá, že zní, ale to je tak všechno. Jakmile zvukař komentuje každej buben půl minuty, je to průser. No a hlavně nesmíš natrefit na borce, který má naprosto jinou představu o zvuku a není schopen pochopit, že do své muziky to prostě máš vymyšleno jinak. Pak se taky můžeš dozvědět, že "tyhle starý recordingy jsou jen překližkový sračky, protože každej pořadnej buben má přece dlabanej korpus!" (zažil jsem :)).

Hodně taky záleží na čase, který můžeš tomu zvučení dát. Když hrajeme sami nebo nahrávám ve studiu, zvučím tak dlouho, dokud nejsme spokojeni všichni. Na fesťáku je času málo, tam se snažím pomoct, jak můžu a hlídám si věci o kterých vím, jak mají vypadat, např. umístění mikrofonů - nejen u overheadů na činely, ale i u bubnů. Už jen vzdálenost od blány/bubnu a směr snímání dělá na výsledném zvuku zatraceně hodně. Takže si to prostě ohlídám sám. Ve studiu je času dost, tam se to dá doladit a dohodnout se - zkušenýho borce poznáš podle přístupu a není od věci nechat si poradit.

Osobně se se zvukaři nerad hádám - resp. nejdu na to moc asertivně, můžou pak totiž posrat celej koncert. Pokud si neví rady nebo se mu to nelíbí, snažím se mu spíš říct, jak to dělám obvykle. V tomhle je moje rada jednoduchá - zesil to a kašli na to, ono se to nějak usadí :). Když neví, jak do "mý malý díry narvat betu" tak mu řeknu, kam ho dávám. Odezva je pozitivní, většinou typu "samotný to hrálo strašně, zvukovka dobrý, koncert výborný". Když má větší problém postavím ho za sebe, zahraju mu a řeknu, že takhle to má znít i venku - nic lepšího se s tím už udělat nedá. Zatím to vychází a problémů ubývá.

Jinak dobrá zkušenost: sedl jsem si před časem se dvěma dobrými zvukaři a pobavil se o téhle problematice. Je dobré znát problémy z druhé strany a poslechnout si jejich argumenty. Na základě toho jsem pak udělal některé ústupky na bicích tak, aby se (hlavně na koncertech) lépe zvučily - většinou šlo o malé prkotiny, které mně na zvuku až tak nevadily, a jim výrazně zlepšily pracovní podmínky. Sice mně to ze začátku štvalo, ale pak jsem si řekl, že nejsem Chambers, kterýmu to celé někdo chystá a zvučí hodiny dopředu, musím prostě přijet a za patnáct minut hrát. Doporučuji každému - ubylo mi problémů. Jestli nemáte v okolí dobrýho zvukaře zajděte si na pivko za někým, kdo se vám líbil na fesťáku. Hlavně nezabíhat do debaty, jak to má znít, potřebujete jen vědět co udělat, aby se to lépe/rychleji zvučilo.

No, ale naštěstí tahle garda pomalu mizí - když srovnám situaci teď a před deseti lety, je to nebe a dudy. Buď se učí, nebo vymírají, nedokážu to odhadnout :).

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Benbuben »

bibri píše:Na základě toho jsem pak udělal některé ústupky na bicích tak, aby se (hlavně na koncertech) lépe zvučily - většinou šlo o malé prkotiny, které mně na zvuku až tak nevadily, a jim výrazně zlepšily pracovní podmínky.
Moh bys sím napsat, co ses třebas dověděl Ty, chce-li se Ti to psát? :wink: Docela by mě to zajímalo..než se zas dostanu hrát na nějakej festival.. A co na to professional drummers tady? Díky. :D

666
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2008 12:33

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od 666 »

Na tom asi něco bude, ale zvukař by si do toho asi zas neměl nechat tak kecat.[/quote]

Všimni si , kolik jen tady je příspěvků "hlavně si do toho nenech kecat od zvukaře" a to se ti takhle ve studiu sejdou kromě bubeníka ještě 2 kytaristi , basák a zpěvák a každý z nich si trvá na svým , každý si hlídá zvuk svého nástroje , jako by tam byl sám a nechápe ho v kontextu celé muziky. TOTO PLATÍ Z 95% PRO ZAČÍNAJÍCÍ KAPELY BEZ ZKUŠENOSTÍ. Zvuk je puzzle , které začíná na 20Hz a končí na 20kHz - nikde ti nesmí zůstat díra , ale taky nikde nesmí být dva dílky na sobě , protože potom jeden překrývá druhý a ten není vidět (slyšet).

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Polymorph »

Jasně, ale to je to co jsem naznačoval ve svým příspěvku. Pustit se do poelmiky se zvukařem, ale ne se s ním hádat. Prostě si nad tím zvukem sednout a bvyjsnit si, co chci já a co chce, nebo technicky může udělat on, kde jsou limity té či oné místnosti, atd atd...
A pokud je zvukař normální s nástroj slušně hrající, nebo aspoň dobře naladěnej a člověk umí do toho bubnu bouchnout tak že z toho něco poeze, tak mají všichni o mnoho starostí míň!
Nejhorší varianta je, když tam příjde "nenahrávatelná" kapela, která má z prdele nástroje, starý struny a blány a ještě maj plnou hubu rozumů a všeho možnýho. Celý je to o pohodě a klidu a hlavně ochotě se domluvit!

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Vojta Horák »

mates píše: Tahle de´bilne to zkousek kamas, ze nahrajou jenom bici, si myslel ze tu skladbu zna a ze to zahraje uplne bez muziky - po minute nevedel kde je.
k tomuhle bych chtel rict, ze pri zkousce delame to, ze bici jsou uplne jinde, akorat se domluvime jakou hrajem pisnicku a kytary sedej a zpivaj vedle abych je neslysel, kdyz to 3x po sobe zahraju dobre, znamena to, ze se ty skladby nemusim tolik bat.
Nicmene souhlasim, ze pokud alespon zaklad neni nahravanej naraz, postrada to "drive"

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od gorgano »

Chci se zeptat na jednu vec...jeste nez jsem jel do studia, bici jsem si poladil paradne, stravil jsem na tom celej den....pak jsme jeli do studia, tam jsem postavil soupravu, a zvukar mi rekl, at to cely povolim, a znova bubinek po bubinku mi je naladil on...trvalo mu to asi 2 hodiny, a nam to vzalo 2 hodiny nahravani...jak se tomuhle vyvarovat??Pri zmenach teploty se to rozladi, to je jasny, takze jak se tomu vavarovat? JAk to delaji profici? diky za rady

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Radim »

Profík tedy rozhodně nejsem, ale párkrát jsem ve studiu byl. Ladil Ti to ten zvukař, protože se bubny cestou rozladily, anebo proto, že se mu nelíbil zvuk do muziky, jakou jste měli nahrávat?
Jsou 2 přístupy. Buď si tvrdě stojíš za tím, že takhle je to naladěné přesně tak jak chceš a je to Tvůj zvuk a ten chceš přenést na nahrávku a zvukař Ti do toho absolutně nemá co kafrat, anebo zvukař po dohodě s kapelou usoudí, že třeba nemáte (narozdíl od něj) tolik zkušeností s nahráváním a předem ví, že tento zvuk, který si vyrobil, nebude ve vaší hudbě fungovat. Pak bych se asi snažil o kompromis zvuku "svého", na který se mi hraje dobře a zvuku, jaký by snad mohl fungovat (s přikloněním k tomu "funkčnímu").
Jinak před nahráváním jsem se vždy snažil mít bubny jakž takž naladěné, ale stejně jsem je pak musel dolaďovat na místě podle charakteru místnosti. Záleží na nástroji. To platilo třeba u Tamy. Teď s Yamahami nemám problém, aby hrály v podstatě kdekoli dobře. Před týdnem jsem nahrával 3 věci kamarádům na desku, postavil jsem bubny, zvukař to nazvučil a když jsem je chtěl začít dolaďovat, tak mi řekl, ať to nechám, že to hraje naprosto bezvadně. A měl pravdu, což jsem pak slyšel z nahrávky. Nemusel jsem ani jednou otočit kličkou, pouze jsme kromě rezonanční blány u šlapáku decentně hadříkem přitlumili i tu hrací. Samozřejmě kdybychom na nahrávání měli 3 dny a nikoli 1, tak bychom zvuk asi řešili ještě více a zkoušeli různá ladění s různými blánami apod., ale to nebyl tento případ. Každopádně si nevybavuji, že by mi někdy zvukař lezl za bubny a chtěl je ladit, maximálně poradil s intervaly, s nepříjemnými přezněními apod., tedy drobnosti. Ne že bych sám byl tak dobrej ladič, spíše jsem měl štěstí (?) na zvukaře :D

Nějaké shrnutí? Co nejlepší nástroj, co nejjasnější představa o zvuku, jaký chci, rozumná dohoda se zvukařem o tom co se líbí jemu, co se líbí mně a na co má kapela čas (jestli jste zabili laděním bubnů 2 hodiny kvůli nahrávání jedné či dvou písniček, tak je to krapet nesmyslné, v případě nahrávání celé desky bych to tolik neřešil a doufal, že zvukař není debil a ví co dělá).

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od drmr »

V podstate súhlasím s Radimovým "shrnutím". Čo sa týka "ladiacich zvukárov", nemal som nikdy "tú česť".. Drobné detaily -ako písal Radim- sa občas upravujú podľa typu akustiky, nikdy som ale nestrávil 2 hodiny ladením/zvučením bubnov..
V súvislosti na profíky taká mierna "odbočka": Pred nejakým časom som videl DVD Nathan East-a (názov si už nepamätám), kt. pojednávalo okrem rozhovoru s majstrom, ukážok jeho majstrovstva, live zostrihov aj o štúdiovej práci. K tejto téme sa tam tiež vyjadrovali producenti, medzi inými Q. Jones, L. Richie a ďaľší. V jednom mieste bola reč o tom, aký je rozdiel medzi "A class" a "B class" štúdiovými hráčmi. Na to padla táto odpoveď: Áčkový hráč sa po nahraní tracku nikdy nepýta "Tak čo, aké to bolo?" :D
Vidím tam trošku paralelu k tejto téme. V prípade, že svoj zvuk chcem dostať na nahrávku, treba si za tým stáť a nenechať sa "zlomiť". Jasné tiež ale je, že ak človek nemá skúsenosti, predstavu, slušný nástroj a točí v "zlom štúdiu" so zamindrákovaným zvukárom (príp. akákoľvek čiastková kombinácia menovaného), všetky tieto veci sa realizujú ťažko...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od BóĎA »

držte mi palce,za chvíli odjíždim do Martina nahrávat (sice ne poprvý ale to je fuk) :wink:

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Bill »

Musim uznat ze pro studiove zacatenciky je to informace k nezaplaceni a posilam THX :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od Vojta Horák »

gorgano píše:Chci se zeptat na jednu vec...jeste nez jsem jel do studia, bici jsem si poladil paradne, stravil jsem na tom celej den....pak jsme jeli do studia, tam jsem postavil soupravu, a zvukar mi rekl, at to cely povolim, a znova bubinek po bubinku mi je naladil on...trvalo mu to asi 2 hodiny, a nam to vzalo 2 hodiny nahravani...jak se tomuhle vyvarovat??Pri zmenach teploty se to rozladi, to je jasny, takze jak se tomu vavarovat? JAk to delaji profici? diky za rady
Ja bych rekl ze zalezi v jakym prostoru to ladis... ja si naladim nadhernej zvuk ve zkusebne a v lokale nebo studiu to muze znit priserne. Tak si to naladim ve studiu a doma ci ve zkusebne to zni zase priserne... akustika prostoru udela svoje...

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od MrafceK »

Diky moc za vsetky rady, super, ze som si to precital.. zajtra ma caka nahravanie 3-4 songov, tak som zvedavy.
Poprve v naozajstnom studiu :-D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od BóĎA »

nebyl sem sice poprvý ve studiu, ale cvičte a nahrávajte se co se dá :D protože pak to přijde a je to hroznej mazec :D

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“