Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Poprvé do studia ? Několik tipu a rad

Příspěvek od drmr »

...ako som si to tu tak prečítal napadlo ma, že by mal možno niekto radosť ak by pred možným 'vylámaním si zúbkov' dostal šancu sa tomu vyhnúť :D Budem sa snažiť byť všeobecný nakoľko poznám finančné technické a 'posádkové' možnosti nízkorozpočtových štúdií práve tak, ako tých profi a viem, že nie vždy všetko 'funguje'..Budem rád ak vám to trošku pomôže a rád odpoviem na akýkoľvek konkrétny dotaz..

1.)Všetky mindráky (hráčske, nástrojové a osobné) nechajte doma.. NIKTO UČENÝ Z NEBA NESPADOL..čaká vás úžasné dobrodružstvo, kt. si s nervami v prdeli človek ťažko užije..to, čo si človek nenacvičil v skúšobni, už nedobehne..mrdať na to
2.)NIKDY si v deň točenia nedávajte nové blany! Bude sa to rozlaďovať ako kráva (čím lacnejší nástroj,tým viac).je to stres navyše..vymeňte to 1-2 dni pred točením, zahrajte si na to, pár x prelaďte a nechajte to sadnúť..Vždy majte so sebou náhradnú blanu na snare (aj ojetinu) a dostatočnú zásobu paličiek (3 páry sú málo) !
3.)pokiaľ niesi skúsenejší hráč, nepožičiavaj si na nahrávku 'lepší nástroj'..na kvalitných nástrojoch oveľa viac počuť hráčske nedostatky (hlavne na snare-i)..okrem toho sa vyhneš problémom s ladením, nastavovaním..je lepšie mať dobrú nahrávku s horším zvukom ako naopak..toto neplatí o činelách, tam to požičanie odporúčam(pozor na splashe,tie zvádzaju k prehnanému kudrlinkovaniu)
4.)NIKDY nedávajte zvukárovi CDčka vašich zahraničných obľúbencov so slovami: 'tak takýto zvuk si predstavujem'..vyhnete sa siahodlhému vysvetľovaniu prečo sa to nedá, príp. osobným invektívam..obľúbený argument je: daj mi to štúdio,mikrofóny,peniaze a muzikantov.. Btw..ani vtedy by to nebolo 1:1..snažte sa skôr opísať svoju zvukovú predstavu slovami..berte v potaz,že to čo hrá z bední je 'surovina'.To čo počúvate z CD je po (drahej) mixáži a masteringu..
5.)NEMUDRUJTE..pokiaľ nemáte názor overený v praxi, nesnažte sa presviedčať zvukára,že robí chybu..naopak,nebojte sa dávať detinské otázky typu 'PREČO?'..veľa sa dozviete a naučíte.Väčšina tých ľudí má skúsenosti a vie čo robí.. (ale nie vždy)
6.)ak to situácia (a hlavne rozpočet) umožňuje, skúste rôzne typy snímania a hlavne ladenia..tu jedna dôležitá vec..Bubny NIKDY nepodlepujte a extrémne netlmte..preznievanie (veľké) korigujte ladením..buben MUSÍ znieť..ľahký sustain kt. je na sólo šabli neznesiteľny sa v nahrávke stratí..sú to iba alikvoty..ak to zatlmíte, môžte točiť rovno na krabice od lednice.Výsledok je ten istý..
7.)ak sa vám v tracku niečo nepodarilo a vadí vám to, priznajte sa a nástojte na dalšom take-u..nepustite von nič, s čím nieste na 100% uzrozumení..(veď to nikto nepočuje.. po mixáži sa situácia može zmeniť..)
8.)točte s klikom..je to na začiatku trošku spruz, ale človek si rýchlo zvykne a niesú potom problémy s ďalšími úpravami
9.)pred točením odporúčam nepiť alkohol ani neaplikovať iné látky.. V rauši je všetko WOW a druhý deň môžte zháňat prachy na druhý pokus.. :D
10.) Just enjoy it and play the fuckin' music!! :D

tak.. myslím že stačilo..dúfam, že vás to milí panici zachráni od najhoršieho.. veľa zdaru!!
e-mil :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Tak promluvil BŮH :D

Emile, fakt, slova jak z mramoru, myslím si že to tu chybělo, díky :wink:

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Emile, dekuji ti za rady, klidne jdu hned do studia :D a beze srandy, je to LUXUSNI info :mrgreen:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Zrovna jsem o tom dneska četl článek ve starším moddern drummeru, kde to ale nebylo naspáno tak hezky přehledně a tak vůbec... :)

Zajímalo by mě, jaký názor máš na to, co je lepší pro muziku - jestli nahrávat nástroje zvlášť a v jakém pořadí (nejdřív bubny, basa, pak kytary, klávesy, zpěvy...). Nebo jestli basa bubny najednou, nebo celá skupina najednou... Asi je to případ od případu, ale kdybys to rozebral, byl bych vděčen.

V budoucnu plánuju točit demo s Jazzvou (tenorsax, klávesy, basa bubny) a vzhledem k hudbě, co hrajeme (nebo se spíš snažíme - fusionjazzlatin, takněco) je tam hodně sól. No a nedovedu si představit, že bych dobře doprovodil saxofonistovo sólo bez toho sóla. A pokud zas budem točit najednou, tak se bojím, že případné chyby (a že jich bude asi jak maku) se budou hůř opravovat...

Dík!

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2 ALL: Ďakujem! :D som rád, že sa to chytilo!
2 Ben:..je to tak, ako vravíš, prípad od prípadu..väčšinou sa pri 'živej' hudbe praktikuje systém: hrajú všetci, bubny+basa sa točia naostro, gitary synťáky a spev informačne (kvôli orientácii).
Čo sa týka 'jazzu' je fajn, ak sa točí naraz..tam ide o zachytenie tej atmosféry a muzikality..chce to ale luxusnú vyhratosť a zohratosť..
Odporúčam vám to dobre naskúšať a v štúdiu už len muzicírovať.Chybičky (malinkaté) neriešte, padnutá reťaz je bohužiaľ nový take.. :D
Naposledy upravil(a) drmr dne 14 led 2007 23:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Hlavni je se nabat a nedelat z toho tragedii, ve vetsine studii slyseli nahravat i kde koho kdo poradne neumel ani hrat, takze stydet se za neuspech neni na miste. To ze pojedet znova a znova tak z toho netrpi zvukar ale vase penezenka. Ja osobne si taky nenecham tlumit nastroj ale pripadny sustain upravim spodni blanou. Jen v pripade ze by neco nekde moc rezonovalo pripadne by se nejaky zvuk navaloval na strunik
tak ho mirne podlepim. Dobre je taky zkontrolovat stav HW zda nekde nevybrujou nyty, nekde neco nedotazeneho, rozvrzany pedal ci vrzajici HH muze byt nekdy problem do tichych pasazi. V pripade ze pocitate s tim ze se budou nejake nepovedene casti lepit jinou casti z jine verze je dobre mit jasno kde budu hrat HH a kde Ride. Pac neni mozne dolepit nejaky takt kde je Ride taktem z jineho pokusu kde jste se ale rozhodli hrat na HH.

To benbuben : tocit vse zvlast podle moc dobre nejde, podle mne neni mozny aby si prisel jeden do studia ty a nahral si z prdele bubny. Jo mozna kdyz to budes mit v notach a skladbu znat mohl by s i to nahrat jako etudu. Kazdopadne chybi kontakt na muziku.
Tahle de´bilne to zkousek kamas, ze nahrajou jenom bici, si myslel ze tu skladbu zna a ze to zahraje uplne bez muziky - po minute nevedel kde je.
Jak rika drmr nejlepe je kdyz se vas tam sejde vetsina. Sejme se to co je potreba a zbytek je tam jako hudebni kulisa aby clovek vedel kde ve skladbe je.

Jeste mne napadlo treba zkusit nahrat jednu pracovni verzi s kapelou a s klikem s jednoduchym bicim zakladem nebo s nejakou presnou bici smyckou a tu pracovni verzi si pak pustis do sluchatek a nahrajes poradne bici.
Naposledy upravil(a) mates dne 14 led 2007 23:14, celkem upraveno 1 x.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Díky. :)

Takže prostě hodně zkoušet a ještě víc cvičit...přesně to jsem nechtěl slyšet. :mrgreen:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Ale stejně jsi se toho dočkal, jiank to nejde. Na druhou stranu, když to máš takhle nacvičený, jsi v pohodě i atmosféra je v pohodě, a kyž si zvykneš n ato příjemný svrbění v břišní krajině, když se rožne červená, tak nic nebrání tomu, sfrknout nahrát bubny na poprvé, nebo na velmi malej počet pokusů, pokud tam nenasereš střih, je to vždycky jenom dobře :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

mates píše:Jeste mne napadlo treba zkusit nahrat jednu pracovni verzi s kapelou a s klikem s jednoduchym bicim zakladem nebo s nejakou presnou bici smyckou a tu pracovni verzi si pak pustis do sluchatek a nahrajes poradne bici.
Co mam ja posledni zkusenosti, vzdy jsem mel ve sluchatkach nahranou pilotni kytaru s klikem kvuli orientaci ve skladbe a to bylo vse. Dulezity je se netrapit s breakama. Bud je ma clovek nadreny nazpamet nebo at je radeji vynecha ci misto breaku da jenom crash na dobu. Nejistota v breaku je ve studiu slyset na prvni poslech na rozdil od zivaku. Opet plati lepsi slapajici skladba s jednodussim doprovodem nez kulhajici ozdobena slozitost.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Atlet píše:[qDulezity je se netrapit s breakama. Bud je ma clovek nadreny nazpamet nebo at je radeji vynecha ci misto breaku da jenom crash na dobu. Nejistota v breaku je ve studiu slyset na prvni poslech na rozdil od zivaku. Opet plati lepsi slapajici skladba s jednodussim doprovodem nez kulhajici ozdobena slozitost.
určite je lepšia šlapajúca jednoduchá aranž než kulhající smotanec.. Ale čo sa tých brejkov týka, tu by som si dovolil trošičku oponovať.. :D ..nerozumiem celkom pojmu 'nadreté brejky'..netreba sa báť a skúsiť sa pustiť trebárs aj na 'tenký ľad'.Jedine tak zistím čo funguje, čo nie a kde musím trošku 'popracovať'..jednoducho si dopriať trošku voľnosti a možnosti momentálnu inšpiráciu pretaviť do pásu( vlastne dnes už do HADRDISKU)..Inak hrozí, že bude z tej nahrávky cítiť, že bubeník je 'při zdi' a ak mám byť úprimný (bavíme sa furt o začiatočníkoch!) viac ma baví šmatlavé ale muzikálne hranie s nasadením a energiou ako síce 'vyčistené' ale pritom 'mŕtve' hranie (systém 'len aby som niečo neposral)... preto: skúšajte, improvizujte..len tak sa posuniete ďalej..dnes to výjsť nemusí zajtra áno... A tlačítko DELETE, ERASE, UNDO atd je na každom kompe.. :D

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

To je přesné. Emile. Já mám na to svoje vlastní slovíčko o to je, že do studia jedu hlavně "HRÁT" a ne jen nahrávat. Někdy to může chvilku trvat, než se člověk do toho dostane, ale vždycky to pak na sobě poznám, jestli už HRAJU. BTW- to se netýká jen studia .

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Taky nejsem zastáncem naučených breaků... Můj guru mi dycky poudal, že nejlepší je nechat tam ten break "spadnout" tj to prostě neřešit a on si najde dle situace cestu sám... :D

Nejhůř dycky dopadlo, když jsem se nějaké breaky učil, a pak se je snažil zahrát...jak jsem moc chtěl, tak to vždycky bylo rozsypaný, nejistý a brambory...člověku se to musí tak vžít pod kůži, aby to tam sázel automaticky a neřešil... Podle mě někdy lidi - a teď nemyslím jen co se týká bubnů a muziky - často věci příliš řeší a pak jsou z nich buď filozofové, nebo pacienti v Bohnicích (doufám, že se tím nikoho nedotknu, ale mám s tím poměrně blízkou osobní zkušenost, fakt je to tak, he he .)).

Mno. Ale to, co funguje mně, nemusí fungovat každýmu, just my opinion.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

drmr píše:Ale čo sa tých brejkov týka, tu by som si dovolil trošičku oponovať.. :D ..nerozumiem celkom pojmu 'nadreté brejky'..netreba sa báť a skúsiť sa pustiť trebárs aj na 'tenký ľad'.Jedine tak zistím čo funguje, čo nie a kde musím trošku 'popracovať'..jednoducho si dopriať trošku voľnosti a možnosti momentálnu inšpiráciu pretaviť do pásu
Mel jsem na mysli rovinu amateru, kteri nemaji nadrenou techniku (akcenty, dvojky, prsty apod.), nemaji moc penez na to se ve studiu uvolnit a rozehrat. To pak clovek vicemene improvizovat nemuze. Vim, jak jsi to myslel s "mrtvou" hudbou, to je jasne, ze kdyz na to mam, nasolim tam nejake tresnicky. Ovsem kdyz si to jenom myslim, ze na to technicky mam a budu si tam porad neco vymejslet a ono ne a ne to mit koule, tak potom nezbyva nic jineho, nez zjednodusovat. Kazdy by si to mel ve studiu zkusit, cloveka to docela zmeni v pohledu na svuj nastroj a na sve hrani...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Mně se třeba někdy čistě náhodou povedlo ve studiu zahrát něco fakt dobrého, co už jsem pak nezopakoval. A většinou to bylo právě kvůli tomu, že jsem prostě popustil uzdu zodpovědnosti. Bohužel se tak stalo v několika pasážícg a v jiných jsem to zase p...l tak důkladně, že bych se za to neviděl. Takže bych to viděl tak, že to musí mít člověk opravdu mooooc nadřené, aby byl maximálně v pohodě a když je dobrá konstelace a cítí se, může zkusit občas něco navíc, ale tím zbytečně nezabíjet čas. Nepovedlo se jednou, zahrát to příště jednodušeji, necpat to tam za každou cenu. Občas se tak někde něco povede, občas ne. Ach jo, kdyby tak platilo obecné pravidlo, aplikovatelné na všechny.... 8)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, taky mam par nahranych breaku, a krasnych ! Bohuzel jsem se je musel z nahravky po sobe znova ucit :)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Atlet píše:[quote="drmr". Ovsem kdyz si to jenom myslim, ze na to technicky mam a budu si tam porad neco vymejslet a ono ne a ne to mit koule, tak potom nezbyva nic jineho, nez zjednodusovat. Kazdy by si to mel ve studiu zkusit, cloveka to docela zmeni v pohledu na svuj nastroj a na sve hrani...
súhlas...ALE..keď si zvyknem na zjednodušovanie, môže sa stať, že si to budem zjednodušovať vždy a všade, nielen v štúdiu.. (však tak ako to je, to stačí..)..potom z toho môžu vzniknúť fóbie pred červeným svetielkom :D ...netreba sa báť a hrať hrať hrať.. A tak ako píšeš, každý si to musí skúsiť sám na sebe..generálne rady sa dávať nedajú..

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Atlet píše:No, taky mam par nahranych breaku, a krasnych ! Bohuzel jsem se je musel z nahravky po sobe znova ucit :)
Ty taky Brute?? :D :mrgreen:

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

To s těma breakama ze studia je pravda... Ty má snad každej ne??? Ale nemusí to bejt jen ze studia, i když sem si nahrával jen naší zkoušku, tak tam bylo pár zajímavejch věcí, který sem musel z toho po sobě koumat... A pak se mi tam poved jeden takovej špicovní, že už sem ho po sobě nikdy nezahrál. A co čert nechtěl, FORMAT C: a nahrávka v prdeli... Já vim, nesedět, nekecat a zkoušet, třeba to tam jednou zase padne :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Otazka pro drmr :
Spis by mne zajimalo jak to delaj profici nez se song dostane na CD
Chapu amatersky kapely ktere cvici stovky hodin skladby ve zkusebne a pak se rozhoudnou natocit CD. Ale zajimo by mne jak to delaj profici.
Priklad : Leona Machalkova se rozhodne ze natoci CD Voda divoka (kde hrajes asi 6 skladeb). Martin Kumzak napise aranze. A otazka zni kolik casu a zkouseni to zabere nez se to natoci ??? Nebo se rano sejdete ve studiu parkarat si to prehrajete a jde se tocit ?? Nebo mesice zkousite nez to ma poradnej ksich a pak se to natoci ???
Slysel jsem jak treba zni song od pajky pajk na poprve po rozdani not, asi tak jako amaterum po 30ti zkouskach. Takze by mne zajimalo jestli je to rychlovka nebo hodiny a hodiny prace ???
A pak bych se zeptal to CD je vice mene BigBandovka zda jste to tocil vsechny nastroje najednou nebo jste to tocily po sekcich ci kazdy nastroj zvlast.

Diky za odpoved.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Čau Matesíí!! :D
Odpoviem Ti na dvakrát..ako to robia profíci vo svete (štúdiové šajby) a ako to robia 'profíci' v Čechách,poťažmo na Slovensku..čo je dosť rozdiel...hehe..
Tak najprv pár vetami ten svet..čítal som niekde rozhovor s Colaiutovým agentom (kt. 'pasie' ďaľších 30 zabijákov) a ten vravel, že to vyzerá asi takto..čakáš (ako V.C.) napr. v Detroite na letisku, kde čakáš na prípoj z L.A. do Milána a máš 3 a pol hodiny čas..tak Ti (ako agent) dohodím nejaký jeden take niekde poblíž, pošlem tam auto,to Ťa zoberie na miesto, natočíš 2 veci (X.Y-onovi), letisko-Miláno.. v štúdiu si to 2x vypočuješ, dáš to na 1.x (lebo si V.C. a muzikalitu ani nič podobné neriešiš, iba hudbu), všetci sa tešia a je to..a takto 285 dní v roku (ten zbytok si v lietadle, na turné alebo u mamy v Pensylvánií-to kecám)..takto to majú všetci štúdioví killeri (googluj, nekecám,)..
No a teraz naspäť 'k nám':
konkrétne Leona sa skúšala s kompletným BigBandom 8 hodín deň pred nahrávaním..mnou hrané veci sa necvičili, iba 'swingovky'..nebolo to tým, lebo som 'dokonalý' ale preto, že hudbu o tejto náročnosti muzikanti s toľkými 'nalietanými hodinami' skúšať nepotrebujú-však ani nič iné nerobíme..Ide o to prejsť noty (chyby, opakovačky, seňá, cody, v podstate čítačka) (btw. pre tých kt. to nepočuli: ja tam hrám polofunkové a pseudolatinové groovy, bigbandové hranie obstaráva ten jediný, ktorý to vie luxusne.. Bady Zbořil.. na OZAJSTNÉ hranie s B.B si na tomto leveli netrúfam.. :D )
..no..a potom sa príde do štúdia a po vyriešení problémov so zvukom, sluchátkami atď, to je na 2 take-y doma..všetci naraz..až na banjove sólo a pár overdubov..
Točenie a hlavne postprodukcia tohto CD bolo (bola) spojená s veľkými problémami, to sem však nepatrí..
Nechcem aby to znelo ako machrovanie, ale táto práca (štúdiovej krysy) je založená hlavne na rýchlosti, hud.rozhľade, žánrovej neobmedzenosti, kreatívnosti a flexibilnosti..ak niečo chýba, volajú iných..väčsinou hneď.. a to 'za morom' je ešte väčši 'heavymetal'
..tak..das ist alles..noch fragen? :D e

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Volam huuuuustyyyyyyyy. Jestli si dal Buenos Aires a Caravanu v takovym feelingu zachvilenku tak smekam kloubouk. Na tom CD je celkem 14 skladeb a jestli jste je dali dohromady za 8 hodin .... hm ... to je tak 15 minut na jeden song s tim ze zbytek se prokeca ... nevim co na to rici. No proste profici.
Nevim co si mel v notach - asi celkem nic jak znam Kumzaka, takze obdivuji tvoji kreativitu - takhle bych to nevymyslel nebo bych to musel mit do puntiku napsany. Jako chapu jiny muzikanty tam je to trochu jiny ty maj vse do puntiku napsany, proste sledujou kulicky ... ale bicak tam toho vetsinou moc nema a musi do toho vlozit vlastni kreativitu a neco poradnyho do toho vymyslet ... za tak kratkou chvily .... obdivuhodne.
Hlava mi to proste nebere.

No hlavne ze si to tak hezky zahral a ja si to mohl prepsat do not :)
pac zrovna tyhle dve skladby z toho CD jsme okopirovali a hrajeme.
No hrajeme .... jeste kdyby basa stihala :)

Jako my taky dame pomerne skladbu dohromady to ne za by jsme byli takovy lamy, ale proste clovek to zahraje se vsim co je nutne. Ale ty to tvoje Buenos Aires a Caravana, to je hodne creativni vec a takhle narychlo vymyslet to co si tam predvedl ??? Jako ty ostatni swingovky sice v podani B.Zborila, ale dost prochazka ruzovym sadem o proti tobe.
Ale producenti volily dobre do jakych skladeb te zaradit, pac ne ze by si nezahral swing ale tvoje rana je hodne tezka do takto jemnych skladeb :)
Sem si myslel ze hraji hodne nahlas ale stridat te na zkouzce po tvych ranach do bicich .... sem myslel ze si tam prerazim pazoury :mrgreen:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jo jo, to mi připomíná story, kdy mě mů učitel (v době kdyještě hrával s Moravankou) vzal do ČR na nataáčení dechovek pro nějakýho německýho zákazníka.
Jediný co se o těch pánech dalo číct, profívi, jeden vedle druhýho, všechno z listu. Celý to z režie kočíroval zvukovej mistr, absolutní sluchař, kterej jen podle sluchu rozlišoval, která ze 4 trumpet kde zahrála něco jinýho než bylo v listu!!!! neuvěřitelný. Borci sfoukli na pás za nahrávací frekvenci všechno co potřebovali a šli na oběd!!!

Nezapomenutelnej zážitek, tam prostě nic seskřípalo, jenom to jelo dopředu ;-)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Dobré ráno ranní ftáci! :D
2Morf: nevolal sa pán učitel náhodou Marek?Ten mi totiž dával základy a učil rok na Konzerve.. :D

2mates: nedokážem už posúdiť, či je to hustý..takto to funguje čo pamätám a väčšina tých projektov má tento priebeh..ono by bol luxus mať čas skúšať to mesiac a potom sa na 2 mesiace zavrieť do štúdia a mazliť sa s tým..ten výsledok by bol úplne iný..Problém je, že 'profi' muzikantov dáš dokopy akurát na 2-3 dni (lebo tie prachy niesú bohviečo a nikto z dechú Ti za 2,5 tis/píseň nebude sedieť 2dni v štúdiu, nehovoriac o tom, že skúšky nikto neplatí..).Táto skutočnosť Ťa núti byť rýchlym a (v rámci možností) dobrým..ak máš toto renomé, dokážeš sa s odretými ušami uživiť..ale potom to pripomína ten Colaiutovský model (len bez agenta, lietadla a ďaľších vecí..)
a ešte k tej kreativite..konkrétne CARAVAN (buben-basa) je hraný systémom ako 1.vec na nejakom T.M.Stevens-ovi (neviem názov CD, je to Japonská edícia z roku 2000, v EU to nieje)..anyway..je na to veľmi jednoduchý recept..Počúvať kopy hudby (aj hiphop, R'n'B a všetko to, čo tu majú niektorí v profiloch ako 'fuj'), hrať si s tým v skúšobni, sťahovať, fixovať to, vytvárať si v hlave groovbanky, byť schopný ich aplikovať a kombinovať..no a roky praxe, omylov, skur...ých takeov, nervov, hádok, dávania inzerátov na bubny (seru na to,neumím to..) atď..
Prostě roky driny..a furt si myslím že to je zprdele a nič neviem - hlavne keď kuknem napr. drummerworld..takže sa zo seba neposieram a snažím sa byť lepším muzikantom (nielen bubeníkom) .. :D
p.s. ešte k tomu hraniu s BigBandom: myslím, že hrať s B.B je tá najťažšia parketa na svete..Bady to hrá luxusne s nadhľadom a ľahkosťou, (štýlovo) preto to vyzerá ako prechádzka ružovou zahradou..ak by som to mal hrať ja, bude to prkenné a na h...o, to by si sa móóc pobavil.. :D toto prostě neumím.. (do pr...e!)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

drmr píše:Dobré ráno ranní ftáci! :D
2Morf: nevolal sa pán učitel náhodou Marek?Ten mi totiž dával základy a učil rok na Konzerve.. :D

2mates: nedokážem už posúdiť, či je to hustý..takto to funguje čo pamätám a väčšina tých projektov má tento priebeh..ono by bol luxus mať čas skúšať to mesiac a potom sa na 2 mesiace zavrieť do štúdia a mazliť sa s tým..ten výsledok by bol úplne iný..Problém je, že 'profi' muzikantov dáš dokopy akurát na 2-3 dni (lebo tie prachy niesú bohviečo a nikto z dechú Ti za 2,5 tis/píseň nebude sedieť 2dni v štúdiu, nehovoriac o tom, že skúšky nikto neplatí..).Táto skutočnosť Ťa núti byť rýchlym a (v rámci možností) dobrým..ak máš toto renomé, dokážeš sa s odretými ušami uživiť..ale potom to pripomína ten Colaiutovský model (len bez agenta, lietadla a ďaľších vecí..)
a ešte k tej kreativite..konkrétne CARAVAN (buben-basa) je hraný systémom ako 1.vec na nejakom T.M.Stevens-ovi (neviem názov CD, je to Japonská edícia z roku 2000, v EU to nieje)..anyway..je na to veľmi jednoduchý recept..Počúvať kopy hudby (aj hiphop, R'n'B a všetko to, čo tu majú niektorí v profiloch ako 'fuj'), hrať si s tým v skúšobni, sťahovať, fixovať to, vytvárať si v hlave groovbanky, byť schopný ich aplikovať a kombinovať..no a roky praxe, omylov, skur...ých takeov, nervov, hádok, dávania inzerátov na bubny (seru na to,neumím to..) atď..
Prostě roky driny..a furt si myslím že to je zprdele a nič neviem - hlavne keď kuknem napr. drummerworld..takže sa zo seba neposieram a snažím sa byť lepším muzikantom (nielen bubeníkom) .. :D
p.s. ešte k tomu hraniu s BigBandom: myslím, že hrať s B.B je tá najťažšia parketa na svete..Bady to hrá luxusne s nadhľadom a ľahkosťou, (štýlovo) preto to vyzerá ako prechádzka ružovou zahradou..ak by som to mal hrať ja, bude to prkenné a na h...o, to by si sa móóc pobavil.. :D toto prostě neumím.. (do pr...e!)
Ne e, Pán UČITEL se jmenuje Petr Kudibal :wink:

On Buddy taky dostal u Slováčka pořádnou školu, asi proto mu tehdy natrhnul to sako :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Mne jednou na festivalu v Kamenici Slovacek pochvalil :)
Ale druhej Bady ze mne bohuzel nikdy nebude :cry:

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“