Bubeník jako povolání

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pajas »

to drmr: též gratuluju i když je ještě čas,užívejme si ještě chvíli té trojky :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Trade »

Pajas: Mno, tak to jo, je fakt, že si nedokážu představit, že bych hrál nějakou osmičku na bále...

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pajas »

Copak na bále,nějaký umcaca :D kde si odpočneš,to je asi taky pohoda.Ale bigbít pěkně vod podlahy,to už je pak dobrej sport :D A pak to ještě sbalit,nastěhovat do auta a dopravit se domů většinou tak kolem pátý až šestý ráno...tomu se říká láska k muzice :D ale já si nestěžuju 8)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

Na otázku tantiém odpovedal Ben.. Čo sa týka TV shows typu CHS, Bailando a Stardance, bohužiaľ nesmiem hovoriť konkrétne sumy,


no třeba mě to strašně zajímá a nechápu že to nesmíš prozradit když už to bylo a ty akce nechceš brát to nechápu??..mě by třeba zajímalo kolik má hurvajs od kabátu za 1 koncert a nebo nějaký světový bubeník na turné ale vidím že je to velice obtížné to zjistit nikomu nic nezávidím a přejimu to jen chci získat přehled

Copak na bále,nějaký umcaca kde si odpočneš,to je asi taky pohoda.Ale bigbít pěkně vod podlahy,to už je pak dobrej sport A pak to ještě sbalit,nastěhovat do auta a dopravit se domů většinou tak kolem pátý až šestý ráno...tomu se říká láska k muzice ale já si nestěžuju

no mě je 30 hraji 10 let po zábavách sice ne 8x do měsíce ale když to baví tak o nějaké fyzické námaze nemůže být řeč jenom že jsem pěkně spocenej jak ze sprchy klidně bych hrál i 5 akcí po sobě ale víkend má jen 2 dny..nevím co normálně děláte vy pokud neštudujete ale radši tohle 5x týdně po 6 hodinách hraní než práce..
a s těma vízama tuším že od března vízum do ameriky není takže pohoda

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

2Pete: odpoveď je jednoduchá: zmluva. A v tej stojí, že o podrobnostiach obchodného vzťahu sa zachováva mlčanlivosť. Ak počkáš 10rokov, nemám problém sumy zverejniť.. Ak Ťa zaujíma koľko kto berie za koncert, na to je iba jedna odpoveď: Do toho Ťa nič nieje práve tak, ako mňa do Tvojich príjmov alebo príjmov Tvojich rodičov.. ;)
Ale aby si neobišiel "na prázdno": Film Fontána pre Zuzanu 2 z r. 1992/3 som točil za -12.000.- (dvanásť tisíc) korún československých. Je to 16 rokov dozadu, takže pohoda (teraz som pálil na chalupe staré zmluvy). Ak Ti toto pripadá veľa za 20trackov, tak fajn... :D Na tantiemoch som btw nevidel ani korunu. Ale to je iná pohádka.. ;)

edit: ešte k tomu, ako tvrdíš, že by si hrál i 5 akcí po sobě.. To Ti verím.. Lenže, po 1., ak by si hral každý deň (osobne som to zažil v kuse 4mesiace v Nemecku), tak sa s toho zrútiš.. Nevieš o čom hovoríš.. Stačil by Ti mesiac prichádzania o 6.00 ráno po hraní a odšoférovaní 300-500 (600-1000)km na to, aby si to až tak rúžovo nevidel. Robím to 22 rokov, ver mi, viem čo hovorím.. Nieje čo "závidieť".. :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

drmr píše:2Pete: odpoveď je jednoduchá: zmluva. A v tej stojí, že o podrobnostiach obchodného vzťahu sa zachováva mlčanlivosť. Ak počkáš 10rokov, nemám problém sumy zverejniť.. Ak Ťa zaujíma koľko kto berie za koncert, na to je iba jedna odpoveď: Do toho Ťa nič nieje práve tak, ako mňa do Tvojich príjmov alebo príjmov Tvojich rodičov.. ;)
Ale aby si neobišiel "na prázdno": Film Fontána pre Zuzanu 2 z r. 1992/3 som točil za -12.000.- (dvanásť tisíc) korún československých. Je to 16 rokov dozadu, takže pohoda (teraz som pálil na chalupe staré zmluvy). Ak Ti toto pripadá veľa za 20trackov, tak fajn... :D Na tantiemoch som btw nevidel ani korunu. Ale to je iná pohádka.. ;)

edit: ešte k tomu, ako tvrdíš, že by si hrál i 5 akcí po sobě.. To Ti verím.. Lenže, po 1., ak by si hral každý deň (osobne som to zažil v kuse 4mesiace v Nemecku), tak sa s toho zrútiš.. Nevieš o čom hovoríš.. Stačil by Ti mesiac prichádzania o 6.00 ráno po hraní a odšoférovaní 300-500 (600-1000)km na to, aby si to až tak rúžovo nevidel. Robím to 22 rokov, ver mi, viem čo hovorím.. Nieje čo "závidieť".. :)
no chápu že máš více zkušeností ale chtěl bych si to zkusit osobně tot vše..ale jaksi k tomu není příležitost
no je mi jasný že te drží smlouva ale tohle mě štve ja se netajím kolik beru nevím přoč to tak je zařízené aby si lidi nezaviděli to je prostě lidská povaha..hnus
ale stejně by mě to zajímalo kolik ma portnoy za koncert atd. ale to se asi nikdy nedozvím to chápu

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Ropak »

Ono to neni zadnej med. Za beznej vikend ve studiu se dava 10.000, resp. za natoceni desky - cili z not a nebusis to samozrejme celej den. Pokud nemas na muzice autoraky si v riti. Docela jsem se podivil, kolik penez ma ucitel za koncert (samozrejme se to malicko rozlisuje podle sponzoru atd).

Me kdyz se stane, ze hraji 3 koncerty za sebou jsem uplne hotovej. Klasicky v 17:00 ve zkusebne, do postele jdu ve 2-3:00. A kdyz mam jit do prace, je to peklo. Pred lety kdyz jsme hravali treba 6 vikendu (pa i so) za sebou po cely CR (i dvojaky atd), spis u znamych ve spacaku nebo venku .... uz nas to pak i sralo, pritelkyne nas byly, psi me nepoznavali, a hlavne jsme furt mleli to samy a nedelali novy veci ....

Nedovedu si predtavit tohle kazdy vecer 4 mesice za sebou.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pavlišta »

Trade píše:Pavlišta: Tak jedině tahání bicích, to bych bral, ale s tim ti vždycky můžou pomoct mladší spoluhráči. Ale samotný hraní určitě nijak fyzicky náročný neni...ostatně i ti vzpěrači se občas najdou i sedmdesátiletý:))
Tahání bicích mne až tak nevadí. Stěhuju často, stěhuju rád.... Ale nesouhlasím s tím, že hraní na bicí není vůbec fyzicky náročný. Nejsem žádný chcípák a snažím se sportem udržovat, nemám problém s 2-3 hodinovými koncerty , nicméně hraní o plesové sezóně je trochu jiného kalibru. Za víkend dva 7 hodinové plesy, hodinu a půl v kuse hrát, pak 10 min přestávka. A žádný umcacá... Na to není nikdo dneska na maturitních plesech zvědavej. Sólo pro rodiče a pak bigbít až do konce. A pokud to nechceš jen odmávat a má to mít nějaký drive, dá to zabrat. Před 20-ti lety u toho člověk ještě mohl bez problému zakalit....., dnes už (aby to šlo vydržet) - žádný alkohol a co největší soustředěnost na hru.
Já osobně dlouho řeším posaz za bicíma - aby byl co nejpřirozenější, žádná končetina nebyla v nepřilozené poloze, co nejvíc využívat váhy paliček a končetin. Nejhorší je , že to hledání nemá konce, jeden den se to zdá dobrý,druhý den ne... A po dvou plesech bolí celý člověk....

Pokud pominu p.Žižku, tak opravdu neznám příliš mnoho profesionálů, kteří by se celý život živili jen hraním. V 20-ti musí bubeník pravidelně cvičit aby se zlepšoval. V 45-ti aby si úroveň co nejvíce udržel. U ostatních nástrojů to jej jiné, např. dechaři zrají jak víno, dokud je neklepne...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od myša »

Pavlišta píše: Tahání bicích mne až tak nevadí. Stěhuju často, stěhuju rád.... Ale nesouhlasím s tím, že hraní na bicí není vůbec fyzicky náročný. Nejsem žádný chcípák a snažím se sportem udržovat, nemám problém s 2-3 hodinovými koncerty , nicméně hraní o plesové sezóně je trochu jiného kalibru. Za víkend dva 7 hodinové plesy, hodinu a půl v kuse hrát, pak 10 min přestávka. A žádný umcacá... Na to není nikdo dneska na maturitních plesech zvědavej. Sólo pro rodiče a pak bigbít až do konce. A pokud to nechceš jen odmávat a má to mít nějaký drive, dá to zabrat. Před 20-ti lety u toho člověk ještě mohl bez problému zakalit....., dnes už (aby to šlo vydržet) - žádný alkohol a co největší soustředěnost na hru.
Já osobně dlouho řeším posaz za bicíma - aby byl co nejpřirozenější, žádná končetina nebyla v nepřilozené poloze, co nejvíc využívat váhy paliček a končetin. Nejhorší je , že to hledání nemá konce, jeden den se to zdá dobrý,druhý den ne... A po dvou plesech bolí celý člověk....

Pokud pominu p.Žižku, tak opravdu neznám příliš mnoho profesionálů, kteří by se celý život živili jen hraním. V 20-ti musí bubeník pravidelně cvičit aby se zlepšoval. V 45-ti aby si úroveň co nejvíce udržel. U ostatních nástrojů to jej jiné, např. dechaři zrají jak víno, dokud je neklepne...


Pan profesor V. Žižka se pokud vím pouze hraním nikdy neživil. V mladších letech chodil na klasické 8,5h šichty a k tomu hrál 26 kšeftů měsíčně. Pak začal učit, takže mám pocit, že se nikdy neživil jen hraním. :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Radim »

Myšo, tak se ho (p.prof.Žižky) na to zeptej, až jej potkáš na chodbě. Ten den už nebudeš ani cvičit, ani na žádnou hodinu nepůjdeš a možná se ani nenajíš :mrgreen:

P.S. Jestli je to nevhodná narážka, tak se omlouvám a klidně to někdo smažte. O Žižkově zálibě v epickém vyprávění jsem však slyšel z mnoha zdrojů :)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od myša »

Však to o těch šichtách a 26 koncertech do měsíce mi tlumočil mezi jinýma věcma zrovna když byl
na odchodu z práce. Pořád pendloval mezi turniketem, za nímž jsem stál já a dveřma, kterými měl
v úmyslu někdy předtím odejít. Celé to trvalo slabou půlhodinku.
Jednoum mi ale vysvětloval, jak se má hrát sólo, jak cvičit, co cvičit, kdy hrál první kšeft, kolikrát šel
za někým kvůli toho, že s ním chtěl hrát, jaké to bylo v Bratislavě v šedesátém čtvrtém, kdy poprvé
zahrál sólo podle svých představ, co tomu předcházelo, jak hrál Buddy Rich, jak ho napodoboval se single bass
dusotem v pozadí, proč se v padesátém osmém vykašlal na big band, jak ho všichni v práci přemlouvali,
ať se živí jen tím hraním, kolik naspal v průměru hodin za noc na šňůře v sedmdesátém šestém, jak měl zánět
sedacího nervu a spadl kvůli toho s bubnem ze schodů, jak jsou ti dnešní bigbíťáci divní a jak se na ty činely
ve výšce 180cm od země hraje blbě a že to vůbec nenaklopí a pak se díví, že jim to praská, jak mu chlapi ze
školy udělali radost k 80tým narozeninám se snarem Ludwa....................................................
.............................................................
.............................................................
..............................................................
..............................................................
...............................................................
..........................................................................................
......................................................................................................
...........................................................................................................
............................................................................................................
..............................................................................................................
..............................................................................................................
..............................................................................................................
..............................................................................................................
....................................................................................................................
......................................................................................................................
........................................................................................................................
.............................................................................................................................
..................................................................................................................................
........................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
........................................................................................................................................................

No a tahle debata se dostala na můj (věřím že pouze prozatimní) rekord hodinu a čtvrt.
Z půvpdních 2h, které jsem měl na cvičení se stala krásná třičtvrtěhodinka. On je prostě fajn.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od mates »

mno nekdy je az unavnej :) S nim se dostat do reci tak clovek riskuje ze co mel ten den naplanovane uz nestihne :)

Fatal
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 22 úno 2008 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Fatal »

S nim musí bejt sranda :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

mates píše:mno nekdy je az unavnej :) S nim se dostat do reci tak clovek riskuje ze co mel ten den naplanovane uz nestihne :)
no to je jak se mnou jak se zakecám tak konec
:D
ale jinak k té námaze ja nesportuji fyzicky pracuji a v pohodě 2 zábavky za víkend no problem je pravda že hrajem v okolí a spíme vždy doma tak je to výhoda než jezdit po republice a přes týden nehrajem a kdyby jo tak bych to vstávání nebo spíše nespaní v práci nezvládl a měl bych volno
alekdyby těch zábav bylo třeba 5 tak v poho ale nesmí na druhý den jít do práce to je jasny

vechadrum
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 21 lis 2007 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od vechadrum »

Lothias píše:Chtěl bych se zeptat asi spíš profesionálů jestli se dá uživit bubnováním? Jaký s tim má kdo zkušenosti a tak..kolik se tak dá vydělat.....
no to hodne individalni..ja se zivim bubnovanim 8 let a je to drina..hraju hodne jazzove kluby a tam se moc neplati...reseni je kdyz se dostanes do nejake zajete popove kapely...jak jsem na volne noze tak ten vydelek je kazdy mesic jinej..nekteri bubenici toci desky a to je taky dobra obziva. musis mit ale kontakty..proste obecne zivit se hudbou je tezke.. :roll:

Andy Trava
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 15 zář 2008 14:50
Bydliště: Střelice u Olomouce

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Andy Trava »

pete77 píše: no to je jak se mnou jak se zakecám tak konec
:D
ale jinak k té námaze ja nesportuji fyzicky pracuji a v pohodě 2 zábavky za víkend no problem je pravda že hrajem v okolí a spíme vždy doma tak je to výhoda než jezdit po republice a přes týden nehrajem a kdyby jo tak bych to vstávání nebo spíše nespaní v práci nezvládl a měl bych volno
alekdyby těch zábav bylo třeba 5 tak v poho ale nesmí na druhý den jít do práce to je jasny
Mám to podobné jako Pete,dvě zábavky do týdne(převzaté, pár vlastních) to je za peníze, někdy v týdnu nějaký klub,přes léto sem tam fesťák(druhá kapela s vlastníma) pro zábavu jen za cesťák nebo něco podobného,dělával jsem fyzicky a stavěl jsem barák tak to jsem v neděli(v neděli jsem nikdy nedělal) únavou nevěděl jak se jmenuji,ale před časem jsem si polepšil ,barák jsem postavil a ted je to hraní zase veliká zábava,peníze neřeším, mám zaměstnání,ale na pokrytí nákladů a sem tam něco nového to potěší.
Páni, kolik zhruba odehrajete skladeb na akci?
My na zábavce v průměru kolem 60ti skladeb,u nás se hraje od 20 hod do 02 někdy 03hod.
Na koncertíku v klubu odehrajeme většinou tak okolo 15 ti skladeb,fesťáky samozřejmě míň.

Jak jste na tom ostatní?

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pajas »

Andy Trava píše: Páni, kolik zhruba odehrajete skladeb na akci?
My na zábavce v průměru kolem 60ti skladeb,u nás se hraje od 20 hod do 02 někdy 03hod.
u nás od od devíti zhruba do tří, někdy do půl čtvrtý odehrajem taky kolem 60ti skladeb.Víc snad ani nejde... :lol:

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Bill »

Mám to podobné jako Pete,dvě zábavky do týdne(převzaté, pár vlastních) to je za peníze, někdy v týdnu nějaký klub,přes léto sem tam fesťák(druhá kapela s vlastníma) pro zábavu jen za cesťák nebo něco podobného,dělával jsem fyzicky a stavěl jsem barák tak to jsem v neděli(v neděli jsem nikdy nedělal) únavou nevěděl jak se jmenuji,ale před časem jsem si polepšil ,barák jsem postavil a ted je to hraní zase veliká zábava,peníze neřeším, mám zaměstnání,ale na pokrytí nákladů a sem tam něco nového to potěší.
Páni, kolik zhruba odehrajete skladeb na akci?






No kdyz jsem kdysi davno hraval v takove te klasicke bigbitovo-zabavove kapelce tak jsme taky zacinali kolem te osme a koncili v ty dve,tri...Akorat se nam teda snad nikdy nepodaril odehrat takovy kybl skladeb..vzdycky tak okolo 30 , presne uz nevim....vzdycky tak 6,7 songu a prestavka tak dvacet minutek na to obcerstvenicko :wink:
To jste nasadili a jeli nonstop nebo jak ? :mrgreen:

Bubenicista
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2009 20:13

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Bubenicista »

nadherna vidina.bodaj by sa Ti splnila.
(aj mne):)

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od odietamo_drummer »

vechadrum píše:...proste obecne zivit se hudbou je tezke.. :roll:
já myslím, že živit se hudbou v čr je těžké! v americe toto bych řek neplatí!! bůh ji žehnej! :D

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Hugo Bos »

V americe je to ještě horší....Tady si lidi vydělaj aspoň lonťáckejma zábavama....Jaký zábavy se asi hrajou v NY?! :-D
Hraní po klubech asi žádnej majlant nevynese...hlavně když den po Vás tam hraj JoJoMayer a den předtebou jiný sekáči...tak by měl zajímalo, kdo z nás tady by si tam vůbec zahrál....99,8% co jsem tady slyšel má k profesionalitě hodně daleko...tim nechci Říct, Že patřím mezi ty 0.002%
v ČR a SL bych věřil, že takových bicmanů je sotva na jedný ruce....a to možná má ta ruka jenom vzpřímenej prostŘedníček...

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od odietamo_drummer »

Hugo Bos píše:V americe je to ještě horší....Tady si lidi vydělaj aspoň lonťáckejma zábavama....Jaký zábavy se asi hrajou v NY?! :-D
Hraní po klubech asi žádnej majlant nevynese...hlavně když den po Vás tam hraj JoJoMayer a den předtebou jiný sekáči...tak by měl zajímalo, kdo z nás tady by si tam vůbec zahrál....99,8% co jsem tady slyšel má k profesionalitě hodně daleko...tim nechci Říct, Že patřím mezi ty 0.002%
v ČR a SL bych věřil, že takových bicmanů je sotva na jedný ruce....a to možná má ta ruka jenom vzpřímenej prostŘedníček...

tu je jenom ukázka. "tyhle osmnáctky" si po celé americe určitě "pětník" nevydělají...
jo á taky sem se nebavil o nějakých rockových vesanech, kteří hrajou na vesnických festivalech (nemám proti nin nic, myslím si že si prostě nevydělají hraním tolik co tihle styloví hoši....)))....proti nim samozrřejmě taky nic nemám (.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Sheafraidh »

Co jsem tak slysel, tak vyhodnejsi z hlediska hudby by mely byt skandinavske zeme, protoze tam snad na to clovek dostava dotace, takze se muze venovat hrani vicemene naplno a nemusi tolik resit to, aby se uzivil. Kdezto v Americe to asi tak ruzovy neni. Slysel jsem o jednom bubenikovi z CR, ze odjel do Ameriky za bicima a nakonec tam pry dela uplne neco jinyho...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Radim »

Ono je to těžké asi všude. Ano, ve Skandinávii sice dostáváš jakousi podporu jak sociální (když nejsi zaměstnaný), tak coby umělec, pokud se prokazuješ nějakou činností, ale tím pádem je tam výborných muzikantů opravdu hodně a konkurence je o to větší. Odvrácená strana této politky je ta, že ten, kdo opravdu pracuje, platí až 50% na daních. Tohle zavést u nás, tak podporovaní umělci (a jiní sociálně slabší) budou veřejně lynčováni.
A v Americe je sice konkurence obrovská, ale zase je to veliká země a těch příležitostí (v rámci USA) bude jistě dost a na různých úrovních. Samozřejmě, v centrech kultury (NYC, LA, Nashville, Chicago...) se jistě prosadí jen ty naprosté špičky, ale jak tady kdysi psal Martin Vajgl, uchytit se na "lokální" úrovni v USA a objíždět s kapelou třeba 3 státy je poněkud jiná kupní síla než objíždět ČR (tu objede úspěšná kapela za rok i 2x a pak už není kde hrát).

joelimbo
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 14 říj 2009 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: ples

Příspěvek od joelimbo »

drmr píše:2 mates: 900 za ples??? Korun, alebo €...ak korun, tak koľko berie kapelník? :D nie náhodou 80tisíc? ..ty woe 900korún je luxus v malom klube..Ale ples?? To máte v kapele 'něco špatně'..sorrááč! :D
Já hraju též v tanečňáku a za ples máme litra na hlavu. Je nás 8. Ale je to opravdu vydřený. Z domu vypadneš v 5, jdeš nakládat do dodávky aparát, nástroje, všechny stojany a další nezbytné věci a jedeš do kulturáku. Padne 8 hodina večer, usednu za to a vylezu v půl noci (přestávka na jídlo - výborná část večera :o ) a cca v půl 1 zase jedu a vylezu až ve 3 ráno, někdy i déle. Než se to sbalí nastěhuje z5 do auta, pak na zkušebně vyloží.... Domů se dostanu kolem 5 ráno. Takže sice litr za hraní ale je to dřina. Kor když hraju s bláznama, kteří nemějí žádné přestávky. Basák posledně kouřil cigáro na 3x :D

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“