Bubeník jako povolání

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od DoktorJazz »

drmr píše:2DrJ: Juri Bartoš je starší o 2a pol roka..
Na otázku tantiém odpovedal Ben.. Čo sa týka TV shows typu CHS, Bailando a Stardance, bohužiaľ nesmiem hovoriť konkrétne sumy, ale ÁNO, honoráre sú z roka na rok nižšie. To je jeden z dvoch hlavných dôvodov, pre kt. sa už týchto akcií nezúčastňujem..
Videl sem ho jednou a byl to fakt rizek na tu trupku.Hral tusim jako host s Havelkou.

Samozrejme nechci konkretni sumy...a to me teda prekvapilo, ze vam davaj cim dal min sfine novacky atd.
Kazdopadne diky moc za odpovedi.
Jeste malej off topic: Koncertujes ted nekde?

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

2Kajda: toto je téma, kt. by som po nete nerád pitval.. Osobne Ti to rád poviem, myslím si ale, že určité "veci" na fórum nepatria.. ;)
2DrJazz: okrem Burmy kt. mám ako jedinú CZ aktivitu, som hral do prosince veľa s Deep'n Space (R'n'B/hip hop), občas u Broma, A'conto (funk), 2mesiace denne mi zabral projekt s A. Šebanom, točil som 2 filmové hudby, je v príprave jarné turné s Oskarom Rózsom a príležitostné "kšefty). Tento rok chystám 2 projekty, jeden je Level 42 revival ( zo srandy, pre radosť) a funkovú partu typu Tower of Power :D (bez Garibaldiho ;) ) Okrem toho, na jar tiež workshopy v spolupráci s Muzikerom, špecificky zamerané na problémy z praxe (ladenie, blanenie, ako vyberať činely, a mnoho ďaľšieho, čo neprezradím!.. ...tak dúfam, že bude aj Praha... No a na pláne (v štádiu "nula", resp. vízie), je drobný HighEndDrumShop v BA, kt chystáme otvoriť s kolegom.. len pre fajnšmekrov.. :)

magadafagada
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 417
Registrován: 17 srp 2006 11:11
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od magadafagada »

Benbuben píše:Tantiemy jsou v podstatě poplatky za odvysílání nebo předvedení nějakýho díla, ať už se jedná o písničku, text, bo cokoliv jinýho.. Kdybys byl třeba Lennon a napsal Imagine, tak bys jenom z těch tantiemů měl asi na dost solidní živobytí.. :mrgreen:

Jinak já tohle taky neřešim, muzika je supr a radši jíst chleba a dělat, co mě baví, než bejt zavřenej někde v kanclu od osmi do šesti a nemít z toho žádnou radost... :wink:
pokud bys zkomponoval hoří a případně zakládal požáry, tak máš do smrti peněz, že nevíš co s nimi :D :D

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od DoktorJazz »

to drmr: Tak jinak...mam sanci te videt nekdy v Brne tento rok?Nebo od zari v Praze? :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Kajda »

To drmr: Já jsem si to myslela :wink: To je jasný, že ne všechno se dá po netu rozebírat, zvlášť, když člověk nevystupuje anonymně :) Takže ještě jednou sorry ... Až budeš vystupovat s kýmkoliv tady v Čechách, tak nám dej tady na fóru vědět 8)

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od dady »

drmr píše:No a na pláne (v štádiu "nula", resp. vízie), je drobný HighEndDrumShop v BA, kt chystáme otvoriť s kolegom.. len pre fajnšmekrov.. :)
ejha, to znie dobre...drobny ale zato HighEnd vravis...?... 8)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

2DrJazz: zatiaľ fakt netuším, možné je ale všetko.. Budem zas update-ovať termíny na majspejsi (čo tento rok akosi flákam), tak sa tam když tak občas mrkni... A prečo od září v Praze? Mám tam nejaké hranie o ktorom ja neviem a Ty áno?? :D

2dady: no práve preto, že to má byť HIGHEND to bude "drobné".. ;) Mám taký plán... Uvidíme, dejú sa teraz okolo mňa "veci", tak som zvedavý ako to celé dopadne.. :)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od DoktorJazz »

drmr píše:2DrJazz: zatiaľ fakt netuším, možné je ale všetko.. Budem zas update-ovať termíny na majspejsi (čo tento rok akosi flákam), tak sa tam když tak občas mrkni... A prečo od září v Praze? Mám tam nejaké hranie o ktorom ja neviem a Ty áno?? :D
No ja se stehuju v zari do Prahy na konzervu a do te doby bydlim v Brne a makam:-)
Takze kdyby do zari si hral v Brne tak se mrknu a kdyby az od zari, tak se mrknu v Praglu:-)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

A-hááá!! :D Už chápem.. Tak yo.. V Čechách to zatiaľ vyzerá len na tú Burmu a aj toho je po málu.. Dúfam, že sa Pinďa (manažér) pochlapí a budú aspoň fesťáky v lete...btw, ako som písal, že sa dejú veci.. Dnes som si našiel od Ivana Krále na majspejs mejlu otázku: "co děláš od 10.5 do 21.6".. Že by americké turné?? ;) :D :D
fakt zvláštne...

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od DoktorJazz »

drmr píše:A-hááá!! :D Už chápem.. Tak yo.. V Čechách to zatiaľ vyzerá len na tú Burmu a aj toho je po málu.. Dúfam, že sa Pinďa (manažér) pochlapí a budú aspoň fesťáky v lete...btw, ako som písal, že sa dejú veci.. Dnes som si našiel od Ivana Krále na majspejs mejlu otázku: "co děláš od 10.5 do 21.6".. Že by americké turné?? ;) :D :D
fakt zvláštne...
hehe...no nic...proste kdyby se neco delo, rad bych si te poslechnul, pokud dovolis, mozno i pokecal, takze kdybys mi dal vedet tak by to bylo supr...
Kazdopadne Americke turne?Super ne?
Kazdopadne otazka, na kterou mi klidne muzes odpovedet i SZ, dlouho si dostal do Ameriky vizum?My tam ted jedem z Orchestrem a vcelku nas zarazilo ze vetsina dostala vizum pouze na rok...

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

@vízum: na rok to dostávajú mladí a perspektívni, kde je riziko, že by tam mohli ostať.. U starých neperspektívnych páprdov s rodinami je malá pravdepodobnosť, že by sa tam uchytili :D Sú tu totiž tak "zaháčkovaní", že emigrácia nehrozí.. :D Moje víza mali platnosť 10 rokov a vypršali min. rok, nieje dôvod robiť z toho "tajnosť".. Dúfam, že keďže už majú moje odtlačky aj snietnicu v databáze spred dvoch rokov, dostanem nové tiež aspoň na 10. Aj keď, ono to je asi jedno, tak či tak to za chvíľu zrušia..

Fatal
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 22 úno 2008 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Fatal »

lidi, kdesi sem tady uviděl poznámku o věku, kdy se má začít na bicí? je mi jasný, že čim dřív, tím líp (na youtube můžete najít i 3letý smrady, jak mlátěj do kotlů :D )ale kdy je takovej maximální věk, ze kterýho je možný se stát fakt dobrym bubeníkem... :?: Zajímal by mě váš názor.....

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

Myslím, že na Tvoju otázku neexistuje univerzálna odpoveď. 1., Čo to je "fakt dobrý bubeník? Charlie Watts alebo Thomas Lang?
2. Existuje kopec faktorov kt. zohrávajú úlohu: talent, prostredie, možnosti. Ak sa narodíš v rodine jazzového hudobníka v New Yorku, máš asi troška inú "štartovaciu pozíciu" a základ, ako syn roľníka na Kamčatke, kt sa zamiloval do jazzu, kt. počul v rádiu..
3. Poznám ľudí ktorí začali v 20tich a hrajú super. Rovnako ako takých čo začali v 7ich, teraz majú 27 a stojí to za prd.. :D je to fakt relatívne a u každého inak..

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Kajda »

Já bych také řekla, že ten věk nebude to nejdůležitější :) Ale myslím si ( opravdu jen subjektivní názor ), že od těch zhruba 12, 13 let to člověk může začít brát vážně a uvědomit si, chce-li se tomu doopravdy věnovat, brát více zodpovědněji cvičení atd. Ale více, než ten věk, je důležitější nadšení, možnosti a chuť se tomu věnovat :wink:

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od BLeviathan »

Co si zas myslím já je že začít brzo je dobrý vzhledem k technice a celkovému uvolnění a jistotě za soupravou, protože ji taknějak už za ty dlouhý léta od mala pozná a líp ovládne. Ale zas jsem zjistil že víc než technika člověka posune jinej přístup k nástroji, pochopení principu hudby, samozřejmě dobrej vkus, celková duševní a lidská vyzrálost, cit a až nakonec až technika. Takže jsem poznal bubeníky co sice hrají od mala, ale ještě prostě nemají takovou tu hudební vyzrálost, hrají víc pro sebe než pro kapelu a někde zahrají věci vysloveně "proti srsti". Naopak zas znám kluka kterej hraje asi dva roky, umí maximálně nějaké základy, střídavý, dvojky, ale ikdyž zatím ovládá nástroj velice bídně a semtam mu to uklouzne, tak v celkovém principu to v jeho kapele šlape stokrát víc. A to není přesnej, bramboruje a neumí paradiddle,ale prostě má cit...
Takž když to sečtu tak si myslím že z hlediska vyjádření je úplně jedno kdy člověk začně, prostě chytnout paličky a hrát to tak,jak člověk cítí. Co se týče techniky, průpravy a znalostí je hraní od mala perfektní věc...pomůže od začátku k celkovému seznámení s nástrojem a člověk má víc času objevit nové hranice. Což ale nutně nemusí vést k tomu že se stane dobrým bubeníkem.

Fatal
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 22 úno 2008 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Fatal »

Tahle otázka mě napadla taky v souvislosti s timhle slavnym záznamem na Youtube :)

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pavlišta »

Fatal píše:lidi, kdesi sem tady uviděl poznámku o věku, kdy se má začít na bicí? je mi jasný, že čim dřív, tím líp (na youtube můžete najít i 3letý smrady, jak mlátěj do kotlů :D )ale kdy je takovej maximální věk, ze kterýho je možný se stát fakt dobrym bubeníkem... :?: Zajímal by mě váš názor.....
Já si myslím, že lepší je začít na jiný nástroj - housle, piano...... Na bubny pak přejít v 12-13, kdy už k tomu jsou fyzické předpoklady,znáš noty a pak si i nepřipadáš mezi ostatními muzikanty jako magor, který pouze vydává rytmický hluk. Mne ale spíše zajímá , jak dlouho se dá hrát... Ve 40 s tím většina končí, záda, šlachy....

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Trade »

Pavlišta: Hé? Jak hraješ na bicí? Máš desetikilový palice a napřahuješ se za hlavu? Mluvíš o bicích, jako kdyby to bylo vrcholový vzpírání.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pavlišta »

Trade píše:Pavlišta: Hé? Jak hraješ na bicí? Máš desetikilový palice a napřahuješ se za hlavu? Mluvíš o bicích, jako kdyby to bylo vrcholový vzpírání.
Protože jsi chudý študent a na bicí nehraješ dlouho, tak to asi neřešíš. Já po 25 letech na stoličce ano...... Já jen, že se tady v tom příspěvku původně řeší , jestli se dá bubnama celoživotně uživit. Dá ale blbě , do důchodu jen s hraním nevystačíš... ( tedy pokud se nestaráš jen sám o sebe + nástroj a musíš živit rodinu).

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

Ak odhliadneme od vrodených dispozícií a celkového spôsobu života (strava, alkohol, drogy, spánok), tak hranie na bubny z tohto hľadiska nepredstavuje väčšie riziko, ako hranie na gitaru. Môj dlhoročný kolega Andrej Šeban má viac zničenú chrbticu s dlhoročného hrania a skákania na pódiách so zaveseným Gibson Les Paul-om, ako ja z vláčenia bubnov.. :)
To, že časť ľudí v 40.ke končí, je skôr spôsobené nižšou konkurencieschopnosťou a tým, že už toho po 25.tich rokoch "majú dosť"..
Za pár mesiacov mám 40 aj ja, ale neplánujem sa na to vykašlať.. :)
Argument od Pavlištu o "živení sa bubnami" je samozrejme v našich podmienkach pravda.. :)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Adrub »

drmr píše:kolega Andrej Šeban má viac zničenú chrbticu s dlhoročného hrania a skákania na pódiách so zaveseným Gibson Les Paul-om, ako ja z vláčenia bubnov.. :)
On je ten Lespaul taky těžkej jako prase. Má ho kolega z kapely a nosit to pořád na zádech není žádnej med, v tom mi příjde hrát na bicí lepší.

Fatal
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 22 úno 2008 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Fatal »

drmr píše:Za pár mesiacov mám 40 aj ja, ale neplánujem sa na to vykašlať.. :)
Gratuluju a všechno nejlepší do další čtyřicítky! :D A bude nějaká oslava? :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Trade »

Pavlišta: Tak jedině tahání bicích, to bych bral, ale s tim ti vždycky můžou pomoct mladší spoluhráči. Ale samotný hraní určitě nijak fyzicky náročný neni...ostatně i ti vzpěrači se občas najdou i sedmdesátiletý:))

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pajas »

drmr píše: To, že časť ľudí v 40.ke končí, je skôr spôsobené nižšou konkurencieschopnosťou a tým, že už toho po 25.tich rokoch "majú dosť"..
Za pár mesiacov mám 40 aj ja, ale neplánujem sa na to vykašlať.. :)
Emile za pár mesiacov to mám i já :D jsi o deset dní starší :wink: a ani já nehodlám končit.
Ba naopak,zlepšovat techniku a víc cvičit.Je to pro mě celoživotní vášeň a koníček :)

to Trade:Ono odehrát celou noc (od 21 do 03,30 hod-serie po sedmi kusech,mezi tím přestávka na cigáro) se může zdát ve dvaceti letech snadný.Dnes je to trochu jiný,člověk je zvyklý na nějaký nasazení a ta rekonvalescence po takovým zápřahu už zkrátka trvá dýl.
Jestli běžně hraješ hodinovej koncík,tak to se nedivím,že pro Tebe samotný hraní není nikterak náročný :wink:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od drmr »

2Fatal: Díík! :D Oslava pravdepodobne bude, mám taký plán... ;) ..dám vedieť!!
2Pajas: gratulujem!! Všetko dobré a vitaj(me) v klube!! :D :D

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“