Bubeník jako povolání

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Vitouš »

Říkal jsem, že bude sranda :D mám na tohle vlastní názor a už ho tady ventilovat nebudu :) A Kundulíne, to co je v čechách populární, vypovídá o mentalitě národa. Protože ty interprety živí ten, kdo kupuje třeba jejich desky. Na západě je uplně jinej model. Tady je bohužel pravěk. Ať žije Kabát a Divokej Bill :lol: To mi připomnělo jeden fór. Jakej je rozdíl mezi jazzovym a rockovym kytaristou ? Rocker hraje tři akordy pro tisíc lidí a jazzman, tisíc akordů pro tři lidi :lol:

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od kundulin »

Vitouš píše:Říkal jsem, že bude sranda :D mám na tohle vlastní názor a už ho tady ventilovat nebudu :) A Kundulíne, to co je v čechách populární, vypovídá o mentalitě národa. Protože ty interprety živí ten, kdo kupuje třeba jejich desky. Na západě je uplně jinej model. Tady je bohužel pravěk. Ať žije Kabát a Divokej Bill :lol: To mi připomnělo jeden fór. Jakej je rozdíl mezi jazzovym a rockovym kytaristou ? Rocker hraje tři akordy pro tisíc lidí a jazzman, tisíc akordů pro tři lidi :lol:
Já české kapely moc neposloucham a rozhodně si nekupuju alba od Kabátů :D Jediný co posloucham z české scény jsou Škwoři, a Arakaini a semtam Harlej :wink: prostě kvalitní kapely ( podle mě :D minimálně teda Arakain)...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od DUMP »

Vitouš píše:Říkal jsem, že bude sranda :D mám na tohle vlastní názor a už ho tady ventilovat nebudu :) A Kundulíne, to co je v čechách populární, vypovídá o mentalitě národa. Protože ty interprety živí ten, kdo kupuje třeba jejich desky. Na západě je uplně jinej model. Tady je bohužel pravěk. Ať žije Kabát a Divokej Bill :lol: To mi připomnělo jeden fór. Jakej je rozdíl mezi jazzovym a rockovym kytaristou ? Rocker hraje tři akordy pro tisíc lidí a jazzman, tisíc akordů pro tři lidi :lol:
Na západě jinej model? Mam pocit, že chytlavá přímočará hudba, kterou zbytečně nerozbíjí žádnej exhibicionismus muzikantů, funguje po celym světě. Zbytečná upjatost na techniku vede kolikrát k věcem, který nemaj hodnotu hudební, ale technickou. Já bych šel teda o dost radši na koncert AC DC, než na Dream Theater (i když i ty si občas poslechnu).

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Vitouš »

já mám taky někdy náladu na jednduchou a přímočarou hudbu. Vím moc dobře že v jednoduchosti jsou kolikrát větší koule. Ale co nemám rád, je právě ten vidlo rock a vidlo metal. To se tady bohužel prosazuje víc než dost.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Pajas »

Vitouš píše: Ale co nemám rád, je právě ten vidlo rock a vidlo metal.
... na to Ti dám jednoduchej recept: tak to neposlouchej ! :wink:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od DUMP »

Já třeba u Kabátů obdivuju to, že si to opravdu poctivě vydřeli, žádnej táta v showbusinessu, ani žádná kapela, která vznikla na popud hudebního producenta.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Koubas »

na západě to neni jiný, lidi jsou všude stejný, vždyť se podívej, jak je v USA populární třeba Kid Rock. celosvětově známej Nickelback je podle mě hudebně kanadskej Kabát.

to že někdo nemá rád takový kapely, je normální, mám ale spíš pocit, že Vitouše sere, že je to živí, zatimco on drtí techniku někde na zkušebně v garáži.
to chce klid, já už se naučil ignorovat i tranceový akce.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od R - stick »

Vitouš píše: Ale co nemám rád, je právě ten vidlo rock a vidlo metal. To se tady bohužel prosazuje víc než dost.
A co to je ten vidlo rock a vidlo metal? Jestli si mám pod tím pojmem představit jednouduchou a přímočarou muziku, tak v tom případě vidlo rock hraje spousta zahraničních kapel (AC DC, Judas Priest, Black Sabbath, Uriah Heep, KIss .....) a spousta našich kapel - a nemusí to být rockové kapely, ale třeba i Helenka Vondráčková, nebo Eva a Vašek, hromada country kapel, nebo dechovky. Jde o to, že každá kapela ti na takových akcích zpívá o tom, s čím se obecenstvo dokáže ztotožnit. Tedy Helenka pěje o báječném slunci a krásné dovolené v super auťáku, Eva a Vašek o bílé orchideji a o tom, jak je mládí v prdeli a do důchodu kurevsky daleko, a Kabáti o tom, jak borec sbalí mladou pipku, opíchá ji na mezi u pole a když si vycáká brko, tak ji kopne do prdele. A co je na tom proboha vidláckého?? Zkus si představit, jak by jsi dopadl, kdyby jsi na těchto akcích zahrál např Welcome to the Machine, nebo Money od Pink Floydů.

Kdyby na ně lidi nechodili, tak by prostě ta muzika neexistovala, nebo by velice rychle chcípla na nedostatek posluchačů. A to, že tě tlačí producent vůbec nerozhoduje - jak si myslíš, že dopadli Lunetici, Viana Bartošová, Arnošt Pátek, Marcela Holanová, a všichni vítězové SuperStar kromě Anety Lanerové?

P.S.: - a jestli si myslíš, že jsem nějaký fanoušek Kabátů - tak to rozhodně nejsem ani omylem - a Beatles dokonce bytostně nesnáším .....

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od gu-staff »

DUMP píše:Já bych šel teda o dost radši na koncert AC DC, než na Dream Theater.
Když to tak čtu, s údivem zjišťuju, že já rozhodně taky... 8)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Kajda »

gu-staff píše: Když to tak čtu, s údivem zjišťuju, že já rozhodně taky... 8)
Já byla na obou, na AC/DC dokonce dvakrát 8) Někdy mám náladu na "složitější" muziku, někdy zase náladu zahopsat na bum čvach :wink:

Wostrej David
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 25 bře 2010 13:12
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Wostrej David »

Stejně je to všechno o vkusu... A o počtu lidí se stejným vkusem... Jedinej rozdíle mezi USA a ČR je v počtu lidí se stejným vkusem... Je to dáno velikostí populace... Ve státech není v procentech víc lidí, kteří poslouchají náročnou muziku, než u nás... Jenže 5 procent v USA je nesrovnatelně víc, než 5 procent u nás... :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Radim »

Už jsem se chtěl vitouše zeptat, kdepak "na západě" žil, když ví, jak je to tam s hudební scénou lepší, ale stačí se podepsat pod Wostrýho Davida :-) To, co jsem při cestách cizinou slyšel v rádiích, jsou ve valné většině hnusy horšího kalibru než o jakých se zde bavíme. Na druhou stranu ve větších zemích bývá i větší výběr kvalitních rádií, takže člk má možnost přeladit. Bohužel u nás, vyjede-li cestou z Prahy z dosahu Radia1 a Beatu, má po žížalkách.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

DUMP píše:Já třeba u Kabátů obdivuju to, že si to opravdu poctivě vydřeli, žádnej táta v showbusinessu, ani žádná kapela, která vznikla na popud hudebního producenta.
tak to nesouhlasím -byli normální zábavovka s vlastníma věcma a nebýt P.Jandy kterej je nakopl tak jsou jako ostaní zase na zábavách :D
je to o štěstí né jenom o tom hraní,ale být ve správnou chvílí na správným místě...a tak to chodí
no sice je nežeru ,ale libí se mi na tom že na ně loni přišlo cca60tis. lidí..a to se málo kdy a málo komu v čr stane :( prostě reklama udělá své :P

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od tomcorn »

Já tedy nejsem nějakej fanda Kabátů, ale rozhodně si nemyslím, že to bylo nejvíce štěstím, reklamou a Jandou..... prostě jsou to ve svém stylu opravdoví hitmakeři a proto jsou dodnes tak úspěšní. Jejich songy se hrajou u táboráků, přebírají je revivaly, lidi si je nechávají hrát na přání.... to neudělá ani reklama, ani Janda. Nemusí se mi jejich hudba líbit, ale tohle si myslím.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Radim »

pete77 píše: tak to nesouhlasím -byli normální zábavovka s vlastníma věcma a nebýt P.Jandy kterej je nakopl tak jsou jako ostaní zase na zábavách :D
je to o štěstí né jenom o tom hraní,ale být ve správnou chvílí na správným místě...a tak to chodí
no sice je nežeru ,ale libí se mi na tom že na ně loni přišlo cca60tis. lidí..a to se málo kdy a málo komu v čr stane :( prostě reklama udělá své :P
Jenomže P.Janda je nakopl, poněvadž v nich bylo patrně něco víc než v ostatních zábavovkách, kterých byly v té době tisíce. A jsme zase u talentu a práce. Zažil jsem však i velkou podporu jedné velké a dobře sponzorované soutěže "skvělé" kapele, jež se vzápětí po soutěži rozpadla a ze "slávy" nebylo nic. Druhá umístěná kapela místo toho dřela a dodnes hraje a daří se jí velmi dobře.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Radim »

Přesně jak říká tomcorn. Tu muziku neposlouchám, nicméně zadarmo to hoši nemají.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od tomcorn »

A hlavně, kdyby Janda tu moc měl, nechodilo by na Kabáty víc lidí, než na Olympic :mrgreen:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

tomcorn píše:A hlavně, kdyby Janda tu moc měl, nechodilo by na Kabáty víc lidí, než na Olympic :mrgreen:
neříkám ,že je dotlačil kde jsou teď,ale v začátcích jim pěkně pomohl-není to vždy záruka úspěchu ,ale kolika kapalám se to poštěstí :D

nales
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 dub 2011 22:56

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od nales »

na slovensku je niekolko profesionalnych bubenikov ako napriklad Martin Valihora, Marek Rusek, Marcel Buntaj, Emil Fratrik

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

mates píše:někdy sou ty pauzy mezi skladbama kratsi nez na CDcku :) ja sem taky plesař vzdy se tesim na novou sezonu a v březnu mam toho plny bryle.
Je to jak jit do fabriky k pasu na 12cku na nocni. uz ted mame nasmlouvano 25 plesu, co jeste pribude nevim, jen vim ze po plesovej sezone budu na kasi.
Radši tolik plesů než lítat v práci ze svářečkou Mates to mi věř :D,když mě něco baví tak mě čas nezajímá :D
Kolik lidí by bylo rádo za 25plesů za sezonu,my jich máme jen 15 :cry:
Já hraji na plesech proto,abych měl nějaký prachy a dotoval a vylepšoval akustiky co hraji na pár akcích na zábavách, to sype bohužel míň :oops:

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od raduz »

plesů jsem se nahrál taky mraky, dneska už jen ojediněle..ňák už si neumim nadávkovat výdej energie na 6, nebo víc hodin hry...a navíc mi nepřijde košér bejt "v práci" i s cestou, vybalovánim zabalovánim, zvučenim atd. +-12 hodin pod 2litry, a to ve větších partách nebejvá pro pořadatele atraktivní..zvykl jsme si na max2,5hodˇ. a doufam, že nebudu muset zvykat zpátky..

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od mates »

Tak letos jsme tech plesu meli 44 - pripoctu-li k tomu jete hry z prosince. Muzu Vam rici uz sem toho mel faaaak plny brejle
a ponorkova nemoc a pestni souboje v kapele byly velmi blizko :D Takze pres zimu mne muizika vysosa a cele leto zase travim nad aranžema.
Jeste ze mam takovou zlatou praci jinak fakt nevim jak bych to delal.

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od Kupec »

Slušná porce :)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: ples

Příspěvek od Kajda »

Radim píše: Myslím, že to řeší spousta lidí a jen málokdo to dokáže vyřešit zcela uspokojivě - tzn. jedna dobrá kapela naplno, která člověka baví a ještě dobře uživí. Osobně si myslím, že "pro strejčka příhodu" je dobré mít aspoň nějaký stálý příjem, byť za pozici vrátného někde a k tomu si přivydělávat hraním. Druhá věc je ta, že jak jednou člověk začne pracovat, už nemá zdaleka tolik času na rozvíjení se, které je potřeba. Neřešitelný problém.... :D
Učit :-) Nebo mít štěstí a dostat se k občasnému hraní na lodi ;-)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubeník jako povolání

Příspěvek od pete77 »

Jak se k tomu přidá rodina stíhá se vše hůř,ale na loď bych klidně jel. :D
Já mám 15plesů asi 10zábav s druhou kapelou a zvládl bych toho mnohem víc,ale bohužel není kde :)

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“