Systém cvičení

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
libz
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 01 kvě 2007 00:00
Bydliště: Valašsko

Systém cvičení

Příspěvek od libz »

Zdravím, rád bych se zeptal, jak si správně rozvrrhnout čas na cvičení (vím, že je to individuální, stačí aspoň nastínit).
Chtěl bych poradit nějaký učinný systém (ruky, nohy, koordinace etc.) já osobně v tom mám asi pěkný chaos, takže sa sunu dopředu pomaličku.
Jestli máte třeba nějaké osvědčené cvičení, tak jím nepohrdnu :)

Předem (aj zadem) díky za příspěvky

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Systém cvičení

Příspěvek od Rockchild »

především si myslím, že nejspolehlivější cvičení, at už čehokoli budes trenovat v lidovce... tam ti i rekne, co mas jak trenovat, a pak uz asi jen na tobe, kdy si na to najdes cas... ja jsem lempl a pravidelný cvičení neznám.... prostě přijdu, bouchám, odejdu... je to na nic, ale mně to vyhovuje... a pak jednou tejdně zuš a pohoda, zas mam den co cvičit.

Zorel
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 pro 2007 11:12

Re: Systém cvičení

Příspěvek od Zorel »

Ahoj,

No, jestli můžu se přidat cvičím vždy to co neumím a to od nejpomalejšího bpm až co zvládnu. A zčínám rytm. stupnicí přes didlpara, koordinaci hry na soupravu, oscináto každou končetinu, po té vezmu nějakakou pisničku která se mi líbí a zkouším kopírovat bicí, pak cca 15min. přestávka a vrátím se na etudy a to jak samotný virbl tak tomy. No a nakonec si pustím nějakou basu do sluchátek a snažím se improvizovat.Pak si ještě dělim dny kdy třeba cvičím linear a dotoho takt nějaké etudy a pak třeba že začnu měnit po 4 taktech ruzné rytmy. No záleží z čeho člověk čerpá. No je toho docela dost, ale když se to rozvrhne třeba po hodinách čí po půl hodinách dá se to deně cvičit cca 4-5-6-7- hodin. :-)
No kdyby jste chtěli nějakou basu k bicím na cvičení mohu poslat mam docela dost mateiálu tak můžem třeba vyměnit.
Pro ukázku : http://www.bubenik.xf.cz/promo/Studio.mp3

Mějte se fantasticky.

raptor
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 25 říj 2008 21:30

Re: Systém cvičení

Příspěvek od raptor »

servus,
ja začínám rytmy, pak virbl a až pak soupravu (nejlepši nakonec)-svičení a potom co mě baví.
ale abych hral 4 hodiny, na to sem si nadělal moc kroužků, bubny mam u babičky a
cvičim dycky co to da, ale někdy to je jenom čtvrt hodina a to je zatraceně malo, ale někdy mam čas
i 2-3 hodiny a to už se vyplatí.

Andy Trava
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 15 zář 2008 14:50
Bydliště: Střelice u Olomouce

Re: Systém cvičení

Příspěvek od Andy Trava »

Začínám malým bubnem(Tuzar, 40 cwiczeň na maly beben,krátké cvičení Johnnyho Rabba z yutubu LLLLPPPPLLLLPPPPLLPPLLPPLPLPLPL v rychlostech,"anšlágy s přesprstem"....),pak si dám něco Veselého a Jakouše (nebo jiných-mám hromadu not ze 70tých a 80tých let )a pak si jenom tak vymýšlím nesmysly na soupravu,to mi vyjde tak na hodinu denně,potom mám se starší dcerou klavír(hraje na něj líp než já na bicí :oops: ) a s mladší bicí :mrgreen: vydrží asi 10minut :mrgreen:

PhilipP
Diskutér Sféry
Příspěvky: 186
Registrován: 13 říj 2007 18:23
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém cvičení

Příspěvek od PhilipP »

Já se snažim mít v tom nějaký systém a cvičit pořádně to, co mi dal učitel. Ale když hraju třeba Tuzara, něco tam zkazim, tak neodolám, vezmu to přes tomy...a už hraju zas nějaký prasárny a ze cvičení je hov**. Mám s tím poslední dobou docela vážnej problém, měl bych s tim neco dělat :lol:

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Systém cvičení

Příspěvek od jakas »

Já se nejdřív rozehrávám střídavýma úderama, šestnáctkama, dvojkama, trojkama pak hraju paradidly, tuzar, šprunk a pak koordinaci etudy na soupravu od Veselýho nakonec nějaké rytmy.
Ale nejdůležitější je rozehrát se aspoň tak 20-30 min a poté podle času ale měl bys aspoň trénovat 1,5-2 minimálně.

Jenik.1701
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2013 15:20

Re: Systém cvičení

Příspěvek od Jenik.1701 »

Já osobně jedu následovně:
hodně se věnuju bubínku...
1. ruddimenty: používam učebnici od Vic Firthu, kde máš použitý ruddimenty v nějaký aplikaci. Většinou jedu tak 3 ruddimenty.... jeden střídavej, jeden s použitim dvojek a jeden s přírazem. Každej den je obměňuju a jednou za čas je procvičuju všechny, a neustále zvyšuju tempo.

2. se vrhnu na bubínek: Etudy: ze začátku jsem jel Veselýho (k tomu se občas i rád vracim, základy jsou úžasný a ve škole hry máš super etudy, který nikdy neomrzí), pak jsem přehrál Tuzara, a teď se věnuju Zegalskimu. Plus hraju Etudy pro m.b. a soupravu bicích nástrojů od Veselýho, a v neposlední řadě ruddimentální sóla od Wilcoxna (každý sólo jen rukama, když to umim, tak i s kopákem na místě akcentů)

3. Koordinace: Hraju veselýho koordinace v různejch verzích, hodně se zaměřuju na shuffle, páč ten mi moc nejde. Pak jako koordinační cvičení používam etudy na bubínek ke kterejm hraju ostinátně nohy např: L P P L - tohle je fakt brutalita. A každej druhej tejden obměňuju koordinaci a hraju 4 way od Dahlgrena a Finea

4. Akcenty: neustále hraju Veselýho akcenty a to ve 3. základních verzích: klasickej zápis + hi hat na 2. a 4.; klasika zápis + samba noha; a nakonec akcenty do kotlů, kopák hraje samba nohu a hi hat jede na všechny doby

5. co se týče rytmů, tak cvičim Future sounds od Garibaldiho a mam jednu super učebnici na lineární hraní, občas si zopakuju základní latinky a hraju si jazzový standarty, který mam jako play along

6. jednou za čas kondičně hraju i cvičení na double pedal od Langa, je to super!

samozřejmě, že tohle nedávam denně! Každej den rozhodně dávam bubínek a něco....
Prakticky stejně jako s posilovánim :D - Každej den se zaměřuju na jinou "svalovou" skupinu, ale břicho (bubínek) jedu pořád!
Každej tejden obměňuju cvičení atd....

Důležitý je si dělat poznámky o dosaženym tempu a psát si co jsi cvičil minule, co byl největší problém a pak se tomu víc věnovat.....
Navíc je důležitý začínat v hodně pomalejch tempech a postupně zrychlovat tam, kam až to jen jde!
Hodně se poslouchat!!!! Ať to je zvukově vyrovnaný a rytmický.....

No a myslim, že jsem se moc rozkecal :D takže ......

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém cvičení

Příspěvek od Bobroněnko »

důležitý je se z cvičení neposrat a hrát groove :-D

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Systém cvičení

Příspěvek od g.m.kenny »

Uf teda já cvičím jak tikající hodinky. V průměru mám určitě hodinu denně!

Ale hlavně mám dotaz?

Občas se mi stane na soupravě, že tak po hodině cvičení my nohy už třeba nezvládají rychlí dvojky na kopák a takový ty rychlejší složitější ůdery!
Je to normální? Doufám, že za to třeba může jen ůnava svalstva nebo tak něco. Snažím se velice o preciznost a správnou výuku.

Zřejmě ještě musím hodně cvičit. Cvičím tak dva roky aktivně, dva pasivně a až teď bych si teprve troufnul jen tak zahrát s kapelou. Ještě se mám hodně co učit..he he

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“